Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Безплатни телефонии /земни линии/ до 35 страни.

Препоръчан отговор

към Castigado Pantockrator

ОК обаче преди да възложа тази задача на някой от испания искам да попитам: А колко струва разговора КЪМ телефона който си дал защото цената на разговора се образува като към цената на дестинацията (българия) прибавиш цената за разговор КЪМ телефона за достъп Защото аз имам телефони които като ги набереш оттам нататък е безплатно към 35 държави ама КЪМ самия телефон за достъп струва като примерно междуградски разговор (4.5 евроцента/мин

Накрая

1. Безплатно е само сиренето в капана за мишки.

2. Такова нещо като безплатен обяд няма

3. В икономиката (а и другаде) НЕ съществува вечен двигател....

BTW като ми звъннат от испания ще видя и през къде минава разговора и ще ти кажа каква е хавата (ако разбира се има такава) искам само да спомена че скоро имаше скандал м/у БТК и Орбител за това че Орбител транзитира трафик от чужбина към БТК и го таксува като локален от Орбител и се скараха до степен БТК да иска да им отреже свързаноста. Ако се потвърди сега подобно нещо от Орбител или друг доставчик твърдо ще се отреже тази възможност....

Редактирано от Радо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 149
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

ествува вечен двигател....

BTW като ми звъннат от испания ще видя и през къде минава разговора и ще ти кажа каква е хавата (ако разбира се има такава) искам само да спомена че скоро имаше скандал м/у БТК и Орбител за това че Орбител транзитира трафик от чужбина към БТК и го таксува като локален от Орбител и се скараха до степен БТК да иска да им отреже свързаноста. Ако се потвърди сега подобно нещо от Орбител или друг доставчик твърдо ще се отреже тази възможност....

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси много за всичко отговори. Найстина с тази програмка се говори повече и засега мен специално не ми е спирала. Не съм направил 40 мин и не зная дали ще ми поиска парички... ще разбера и също ще напиша.

Докато са безплатни разговорите ще ги ползваме, а после ще се види... ако лятото е хубаво и дълго ще изкараме и зимата, ама без лято накъде?! :ph34r:)

Сега за това с Орбител просто ще споделя, не че някой го интересува... защо пък да не е градски, щом като орбител е в БГ... това че взима сигнал от луната си е техен проблем и техен разход, защото все пак те са си платили международният канал... след това разговора си е локален за българия... еххх така като споделих ми олекна, не че нещо ще се промени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за всичко отговори. Найстина с тази програмка се говори повече и засега мен специално не ми е спирала. Не съм направил 40 мин и не зная дали ще ми поиска парички... ще разбера и също ще напиша.

Докато са безплатни разговорите ще ги ползваме, а после ще се види... ако лятото е хубаво и дълго ще изкараме и зимата, ама без лято накъде?! :))

Сега за това с Орбител просто ще споделя, не че някой го интересува... защо пък да не е градски, щом като орбител е в БГ... това че взима сигнал от луната си е техен проблем и техен разход, защото все пак те са си платили международният канал... след това разговора си е локален за българия... еххх така като споделих ми олекна, не че нещо ще се промени.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами ЕДНО е да идва разговора от ВЪТРЕШНОСТА на Орбител а друго е да идва отвън. Защо ти ще ми правиш дъмпинг на трафика? при сключванв на споразумение за взаимно свързване се специфицира че няма да се транзитира международен трафик защото БТК печели и от него. BTW понеже Орбител и подобните му са зле с международната свързаност много входящи международни разговори КЪМ Орбител минават през БТК защото няма откъде другаде да минат.

А в други страни има и по строги ограничения. Напр. В Румъния абонатите на Сстеми като Орбител Кейбълтел и др. физически могат да се намират само на територията на Румъния или да са Румънски физически или юридически лица. Т.е. не нможеш да имаш румънски номер в БГ. Това се прави за защита на местните оператори които печелят от входящ международен трафик. Вероятно няма да продължи дълго, но засега е така.

Абе що ливи пиша такива работи в тоя ПОДЧЕРТАНО ламерски и даже по зле форум. За съжаление тук и в другите теми които съм чел има САМО любителски изпълнения и нито едно професионално мнение. Тук просто един по голям ламер дава акъл на един по малък ламер....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК обаче преди да възложа тази задача на някой от испания искам да попитам: А колко струва разговора КЪМ телефона който си дал защото цената на разговора се образува като към цената на дестинацията (българия) прибавиш цената за разговор КЪМ телефона за достъп Защото аз имам телефони които като ги набереш оттам нататък е безплатно към 35 държави ама КЪМ самия телефон за достъп струва като примерно междуградски разговор (4.5 евроцента/мин

Накрая

1. Безплатно е само сиренето в капана за мишки.

2. Такова нещо като безплатен обяд няма

3. В икономиката (а и другаде) НЕ съществува вечен двигател....

<{POST_SNAPBACK}>

Както се вижда си много начетен и разбираш от тези работи. :):)

Като се набере телефона , който ти посочих разговора към него е 0.02 ? , а към страната е безплатно. Ако това не те устройва като отговор - от уличен автомат се пускат 0.10? и се говори 5 минути с България.

Както вече ти казах това дали ще повярваш слабо ме итересува. cool.gif

Аз продължавам да си говоря със стационарни телефони в България срещу 0.02? което нито е безплатен обяд , нито пък вечен двигател.

Със здраве. :)

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радо,

аз ще ти отговоря на въпросът защо си губиш времето в този форум!

Щото си безработен и некадърен и няма кво да правиш по цял ден! BTW улучих ли?

Catsro :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Радо,

аз ще ти отговоря на въпросът защо си губиш времето в този форум!

Щото си безработен и некадърен и няма кво да правиш по цял ден! BTW улучих ли?

Catsro :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Ама недей така го обижда човека. ТОЙ, който се занимава с VoIP още преди да има I-net в България. ТОЙ, който е прекарал и монтирал половината I-net и телефонни връзки в Източна Европа, ТОЙ който пише БОЖИЕТО СЛОВО за такива ламери като нас ( тук има картинка на човече , което рони сълзи и сополи :clap:), ТОЙ който ....

Може да го допишеш ако искаш cool.gif

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе що ливи пиша такива работи в тоя ПОДЧЕРТАНО ламерски и даже по зле форум. За съжаление тук и в другите теми които съм чел има САМО любителски изпълнения и нито едно професионално мнение. Тук просто един по голям ламер дава акъл на един по малък ламер....

Какво тьрсиш тук,като не ти харесва отиваш сьс сьученичките ти в една сладкарница ,и си пьрви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lord John

Ама недей така го обижда човека. ТОЙ, който се занимава с VoIP още преди да има I-net в България. ТОЙ, който е прекарал и монтирал половината I-net и телефонни връзки в Източна Европа, ТОЙ който пише БОЖИЕТО СЛОВО за такива ламери като нас ( тук има картинка на човече , което рони сълзи и сополи ), ТОЙ който ....

BACKATA

Какво тьрсиш тук,като не ти харесва отиваш сьс сьученичките ти в една сладкарница ,и си пьрв

За съжаление lordjohn e прав. Ако искаш да го допишеш не чети само форуми а и обикновенни хартиени книжки напр. "Първите в българския интернет" то там всичко си пише.

Що се отнася до твърдението на kastro то потвърждава моята теза - ако можеше да мисли щеше да види по кое време поствам и да не си прави грешни заключения BTW наистина аз винаги съм си бил сам началник -не съм работил за никого и сам си определям какво и как ще работя такава свобода нямат повечето в този форум нали?

А на backata : ами съвета е добър ама съученичките се разбягаха някой децата им са големи колкото част от ламерите в този форум, някои имат и внуци ама след някоя и друга година вече ще са свободни и ще стоим на сладкарницата макар че аз предпочитам млади ламерки, като някои от пишещите в този форум....

С това приключвам темата по моето участие в този форум. Ако някой има добро ratio uploda/download на ценни знания ще му поствам по някой съвет, но НЕ поощрявам масовата ламерщина и постването на МНОГО тъпи въпроси....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://dr.kokich.gorna.net/soft/New%20Text%20Document.txt

На линка отгоре си правите регистрация на поща (желателно да не е от abv.bg)...

Проверявате после пощата си, потвърждавате регистрацията.

Свалете после тази програма: http://dr.kokich.gorna.net/soft/WengoSetup-0.99.exe

Пишете за username: пощата с която сте се регистрирали, отдолу паролата която са ви дали...

Безплатни телефонни разговори към всички GSM оператори в целия свят + БТК за България. Давам ви нещо което е изпробвано не само от мен, ами и от много други приятели.

Нещо малко неприятно:

1. С една регистрация може да говорите не повече от 15 мин.

2. За втора регистрация се изисква втори емайл адрес.

(мисля че не е толкова сложно; върши перфектна работа)

Поради зачестилите се регистраций към този сайт, моля не прекалявайте... Разговорите все пак минават през Франция. Не че няма да ограничат сайта, поне да е по-нататък :offtopic_s: Ако не сме толкова алчни, ще го ползваме повече време. :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалете после тази програма: http://dr.kokich.gorna.net/soft/WengoSetup-0.99.exe

Пишете за username: пощата с която сте се регистрирали, отдолу паролата която са ви дали...

Безплатни телефонни разговори към всички GSM оператори в целия свят + БТК за България. Давам ви нещо което е изпробвано не само от мен, ами и от много други приятели.

Нещо малко неприятно:

Поради зачестилите се регистраций към този сайт, моля не прекалявайте... Разговорите все пак минават през Франция. Не че няма да ограничат сайта, поне да  е по-нататък :speak: Ако не сме толкова алчни, ще го ползваме повече време. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Аз съм в чужбина и немога да ти отворя линка.би ли ми дал друг линк

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря много!Стана!

Нещо не могада се регистрирам втори път.Изхабих си първия акаунт.С друг емайл се опитвам.Казва ми Unknown error !

Редактирано от cook (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VoipStunt - говорих 10мин.с Швейцария (за която е дадено,че разговорите са безплатни) и на 3 опит да звънна ми казва да си купя кредит...

WENGO - вече 20мин звъня на де що има будни хора, на мобилни и стационарни телефони и нямам проблеми.

Редактирано от daxa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

линка дава следната грешка:

"Offer 152 doesn't exist !"

Поради тази причина не може да се регистрира e-mail

ако има някакъв дръг тарикатлък - пишете.

Толкова ввреме търся програма, която може да изпраща SMS-си.

АКО ЗНАЕТЕ НЯКАКВА ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА SMS-СИ ДО МОБИЛНИ ОПЕАРАТОРИ В ИСПАНИЯ ДАЙТЕ ЛИНК.

biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен дава същото съобщение.Тази сутрин като се опитах да вляза в акаунта си,ми каза,че паролата ми е неправилна.Като се опитах да се регистрирам наново с друг и-мейл,ми написа,че "Оферта 152 не съществува". Опитах да сваля наново инсталационните файлове,не ми дава...

Помагайтеее

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо малко неприятно:

Поради зачестилите се регистраций към този сайт, моля не прекалявайте... Разговорите все пак минават през Франция. Не че няма да ограничат сайта, поне да  е по-нататък :yanim: Ако не сме толкова алчни, ще го ползваме повече време. :nono:

<{POST_SNAPBACK}>

Eдин въпрос: откъде се генерира обаждането, защото да не се окаже, че в българия хората трябва да плащат за международна връзка. Доколкото си спомням ако ти звънят от чужбина се налага да плащат нещо ...тааа то може да е безплатно за теб, но дали е безплатно за човека дето му звъните?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де. даде мипарола, въведох я но продължи да ми дава,че програмата не работи правилно. Този адрес, който е даден 212.93.160.7:2301

къде трябва да се въведе. Аз го въвеждах в wengo> configuration>SIP profile , но нищо не става. Ако не го въведа пак нищо не става. програмата е в постоянно свързващ се режим. дайте отговор, какви още настройки трябва да се правят. :):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
добре де. даде мипарола, въведох я но продължи да ми дава,че програмата не работи правилно. Този адрес, който е даден 212.93.160.7:2301

къде трябва да се въведе. Аз го въвеждах в wengo> configuration>SIP profile , но нищо не става. Ако не го въведа пак нищо не става. програмата е в постоянно свързващ се режим. дайте отговор, какви още настройки трябва да се правят. :)  :)

<{POST_SNAPBACK}>

тъкмо щях да питам същото и да съобщя, че имат проблем. Дава ми на различните е-майли (ту непозната грешка ту нещо си) Адресите не са безплатни... явно си имат проблем или просто са спряли с регистрацията ... каквото и да е ще се наложи да чакаме. Няма смисъл да се опитва, защото не работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще въведа малко яснота относно Wengo и това защо дава описаните грешки:

1-во явно вече е забранена регистрацията от български пощи (за целта трябва да се правят регистрации примерно в yahoo или hotmail, при мен лично не стана и при опит за регистрация от gmail)

2-ро невъзможна е вече повторна регистрация от един и същ IP адрес

3-то поправен е вече бъг-а, от днес, при който дори при празен акаунт можеха да се провеждат неограничени по времетраене и брой разговори

4-то има още един бъг, при който веднага слез затварянето на провеждания разговор, може да се проведе още един дори да е изчерпан вече акаунта от едно евро, след няколко секунди това вече е невъзможно. Прекъсва на около 5-тата мин с БГ GSM, при бързо повторно набиране отново имате същото време, трети път не става, защото вече е индексирало кредитите в акаунта.

Това е от мен, наслука.

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. получиха се добре познатите феномени:

1. когато много маймуни се съберат на един клон клона се чупи и падат ВСИЧКИ маймуни.

2. Такова нещо като безплатен обяд НЯМА.

А сега да ви видя откъде ще говорите безплатно. трябвайки да се регистрирате от 100 различни мейла.

И сега кво? Пак с пари :-(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр народе а бе кои го пуснал тоя бухал тук с извинение ти Радо вместо да се радваш стаа обратното сякаш ти буркат в г*з* все едно работиш за някаква такава компания щом не ти отърва ко правиш в тоя форум отиди се грамни някаде може по надолу в топките или може би нямаш такива ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Ради: Радо намерих си безплатен входящ номер за София, така че можеш да се цунеш отзад!

За всички във Форума, които искат да имат безплатни входящи номера , ето ви градовете за които има домашни номера:Благоевград, Русе, Бургас, Силистра, Варна, Сливен, В. Търново, София, Враца, Добрич, Ст. Загора, Перник, Търговище, Плевен, Хасково, Пловдив, Шумен, Разград, Ямбол

Аз например съм във Франциа и имам софииски номер, така че всички които ме търсят от София плащат един градски разговор да говорят с мен.За желаещите, които искат да ползват тази безплатна услуга да ми пишат лично на пощата с лични съобщения зада им дам линка. Това го правя за да не се възползва бате Ради от тази услуга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За Ради: Радо намерих си безплатен входящ номер за София, така че можеш да се цунеш отзад!

За всички във Форума, които искат да имат безплатни входящи номера , ето ви градовете за които има домашни номера:Благоевград, Русе, Бургас, Силистра, Варна, Сливен, В. Търново, София, Враца, Добрич, Ст. Загора, Перник, Търговище, Плевен, Хасково, Пловдив, Шумен, Разград, Ямбол

Аз например съм във Франциа и имам софииски номер, така че всички които ме търсят от София плащат един градски разговор да говорят с мен.За желаещите, които искат да ползват тази безплатна услуга да ми пишат лично на пощата с лични съобщения зада им дам линка. Това го правя за да не се възползва бате Ради от тази услуга.

<{POST_SNAPBACK}>

Браво,браво ! Стигнал си до истината значи ! Ами така се работи, стоиш, викаш неволята, тя ти отговаря... На мен да не би да ми дал някой всичко наготово...

А иначе за услугата Аз я знам. Освен нея знам още пет (на първо четене). Но! ако искаш да имаш собствен номер той струва 5 лв. на месец. Иначе се избира един общ номер и след това тонално се избира вътрешния ти номер. Това трябва да се обясни на тези които имат родители над 55 год. как да го правят.

Освен това понеже познавам хората. които го работят тпва, те уведомявам да неразчиташ 100 % на него. Междувпрочем оставям те сам да се убедиш.

А, и още нещо :Не забравяй старата максима :

?Когато много маймуни се качат на един клон, клона се чупи и падат ВСИЧКИ маймуни....

Освен това знам и услуги със собствен безплатен входящ номер. Но не съм сигурен, че ламерски форум е мястото да се постне....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване