Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

marto008

Въпрос за Force3D HD4550

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Еееееееееееее.... Мерси! Тука вече трябва да благодаря на човека от мултирама(този път беше друг). Щях да взема дъно със вградено видео и някакъв чипсет от сорта на 890 за 10лв. повече, но онова беше само с два сокета за рам.

ПП. Я кажете да го слагам ли? Да не се наложи пак да го върщам :rolleyes::) :) :) :).

Нямаше, кой да ти даде дъно с 890ХХ чипсет току тъй. Цената на тези дъна е доста по-висока.

Има дъна, на които влиза в моделното наименование, но са със предишното поколение 790Х, ако беше такъв случая и не се налагаше да доплащам, а дъното беше ново(защото може и да е било върнато след възникване на гаранционен проблем - някакъм поправим дефект, който е отстранен, или е бил такъв който не е пречил на основните функции на дъното, та тогава дъното с 790Х бих взел, но не съм на място, да поразпитам как така се дава това скъпо дъно - просто в замяна..

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да го слагам ли това дъно, което съм го взел в момента? ПП. Е те ми предложиха и дъна за 300лв. с този чипсет, но....

Редактирано от marto008 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да го слагам ли това дъно, което съм го взел в момента?

ПП. Е те ми предложиха и дъна за 300лв. с този чипсет, но....

Да! Не мисля че трябва повече да им дигаш нервите. Имай предвид, че трябва ДДР3 оперативна памет. Набелязал ли си оферта за такава?

П.П. Новото дъно с гаранция и аксесоари ли е. Тоест с кутията планки, кабели винтчета и дискове с приложените, драйвери, копие на биос, програми и ръководство за монтаж, написаха ли гаранционна карта и за какъв период?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Не мисля че трябва повече да им дигаш нервите. Имай предвид, че трябва ДДР3 оперативна памет. Набелязал ли си оферта за такава?

П.П. Новото дъно с гаранция и аксесоари ли е. Тоест с кутията планки, кабели винтчета и дискове с приложените, драйвери, копие на биос, програми и ръководство за монтаж, написаха ли гаранционна карта и за какъв период?

E чак пък толкова.... Към кутията ми вървят винчета за дъното. В комплекта има 2 сата кабела, един двоен IDE кабел, лепенка на GIGABYTE за кутията, диск с драйвъри, решетка и книжки с упътвания(едната е как се инсталира захранване, процесор, рам, хард и тнт., а другото са упътване на видеото и настройки на BIOS). Рам съм си набелязал това Kingmax 2X1GB 1333MHz. Дадоха ми нова гаранция с касова бележка пак за 3 години. Абе... не са баш бакалийка.

ПП. Сложих го, то много голямо бре :cool:

Редактирано от marto008 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има дъна, на които влиза в моделното наименование, но са със предишното поколение 790Х, ако беше такъв случая и не се налагаше да доплащам, а дъното беше ново(защото може и да е било върнато след възникване на гаранционен проблем - някакъм поправим дефект, който е отстранен, или е бил такъв който не е пречил на основните функции на дъното, та тогава дъното с 790Х бих взел, но не съм на място, да поразпитам как така се дава това скъпо дъно - просто в замяна..

Какво имаш предвид с това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид с това?

За кое точно в поста се чудиш?

Нямаше, кой да ти даде дъно с 890ХХ чипсет току тъй. Цената на тези дъна е доста по-висока...

Понякога след буря или геройски оверклокерси напън, или просто по причина на некачествената доставка на енергоразпределителните дружества, се подуват кондензатори, или дефектира, някой друг лесно заменим компонент на дънната платка, тя бива гаранционно заменена с нова, а после поправяна и препродавана, или с нея се сменя следващата, която е връщана по някаква причина. Тогава обикновено ако се случи да ни предложат да заменят, дънна платка за 120лв. с такава струваща с 60+лв. отгоре, може и да не се чудим, но такава смяна, не бих отказал.

Gigabyte "890XA-UD3", AMD 790X, AM3, DDR3, -- Това примерно, чипсета е съставен от основният(северен мост), от старото поколение, комбиниран с новият южен мост SB850!

Отново поздравления за дъното, което са ти дали в замяна(MA770T-UD3P) - дъното е добро. Не се чуди повече, а карай напред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога след буря или геройски оверклокерси напън, или просто по причина на некачествената доставка на енергоразпределителните дружества, се подуват кондензатори, или дефектира, някой друг лесно заменим компонент на дънната платка, тя бива гаранционно заменена с нова, а после поправяна и препродавана, или с нея се сменя следващата, която е връщана по някаква причина. Тогава обикновено ако се случи да ни предложат да заменят, дънна платка за 120лв. с такава струваща с 60+лв. отгоре, може и да не се чудим, но такава смяна, не бих отказал.

:yanim:

Върнатите компоненти поради дефект който е отремонтиран обикновенно се слагат в готовите конфигурации.

the professor правопосни и граматически грешки правя от бързане и недоглеждане, не чета това което пиша и затова повечето ми постове са с редакция и пак имам доволно количество правописни грешки. :clap:

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аби не знам, но на мен в мултирама ми казаха, че мога да изгоря процесора при клок и тогава нямало да ми важи гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Върнатите компоненти поради дефект който е отремонтиран обикновенно се слагат в готовите конфигураций.

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=101530

Аби не знам, но на мен в мултирама ми казаха, че мога да изгоря процесора при клок и тогава нямало да ми важи гаранцията.

ако си личи - няма да я признаят, но то не си личи... обаче дъно по лесно гори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The professor: не че нещо, но по-лесно се пише с тире м-у "по" и "лесно". :whist:

ПП. Ся за една забележка - отрицателен вот.

Сега мисля и се чудя дали не беше по-добре да взема дъното с вградено видео HD4200. Вие как мислите?

Дайте еквивалент на HD 5750, защото не намирам нищо изгодно. HD 5670, 5570, GF9800GT, GT 240, GTS 250. Те могат ли да се коккурират с HD5750?

Редактирано от Daredevil_666
Има опция "редакция".Използвай я! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сложа окончателен край на темата. Процесора - Sempron 140(отключен до Athlon II X2 4400e), видеото - Palit 9800GT 512MB, рамта - 2x1GB STT+A-Data DDR3 1333MHz. Игрите - на 1680X1050 вървят безпроблемно на макс, като не съм пробвал с Metro и Crysis, защото сюжета на игрите не ми харесва. Та така - оказа се, че не ми трябва видео за 5-600лв., дъно с FX чипсет и Phenon II X3/X4. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...