Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

psycho_666

Нови серии захранвания от Scythe и OCZ.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Японската компания Scythe представи нова серия захранвания с името "Stronger". Тази серия ще съдържа три модела с мощност съответно 500W, 600W и 700W. Тези захранвания ще се предлагат в два варианта - добре познатият стандартен вариант с голяма връзка кабели, и далеч по-удобният модулен вариант за по-удобно разпределение на кабелите. Серията Stronger имат сертификат 80plus (при 20, 50 и 100% натоварване). Те са базирани на вече доказала се технология използвана от Scythe в серията Kamariki4 захранвания, но с някои подобрения. Външният вид е изпитан в матово черен цвят, който пасва на визията на почти всяка кутия. Кабелите са с дължина 45-55см, което гарантира възможността за използването на тези захранвания с всеки модел дънни платки. Освен това самите кабели са поместени в черни тръби.

med_gallery_81632_1248_12604.jpg

Ясни са и цените на моделите, както и техни характеристики:

Scythe Stronger power supply series is now available for the following MSRP:

Stronger 500 W Plug-in: 58,40 EUR (excluding VAT) / US$ 75.00 (excluding TAX)

Stronger 600 W Plug-in: 75,00 EUR (excluding VAT) / US$ 97.00 (excluding TAX)

Stronger 700 W Plug-in: 83,50 EUR (excluding VAT) / US$ 108.00 (excluding TAX)

Stronger 500 W: 50,00 EUR (excluding VAT) / US$ 65.00 (excluding TAX)

Stronger 600W: 58,40 EUR (excluding VAT) / US$ 75.00 (excluding TAX)

Stronger 700W: 75,20 EUR (excluding VAT) / US$ 98.00 (excluding TAX)

Product Details:

Model Name & Model Number:

Stronger 500 W Plug-In (SPSN-050P)

Stronger 600 W Plug-In (SPSN-060P)

Stronger 700 W Plug-In (SPSN-070P)

Stronger 500 W (SPSN-050)

Stronger 600 W (SPSN-060)

Stronger 700 W (SPSN-070)

Dimensions:

150 × 160 × 86 mm / 5.91 × 6.3 × 3.39 in (W×D×H)

Cooling:

Scythe Slip Stream 140 mm Fan

- max. 1,200 rpm (500 W)

- max. 1,250 rpm (600 W)

- max. 1,350 rpm (700 W)

Noise Level:

9.6 - 23.2 dBA (500 W)

10.1 - 24.2 dBA (600 W)

10.5 - 27.9 dBA (700 W)

Cable Lengths: 45 - 55 cm Mesh-Type cables

Connectors: 500/600 W Version: 1 x ATX Main, 1 x EPS 12V, 2 × PCI-Express, 2 × Floppy, 6 x Drives (4-Pin Molex), 8 × Serial ATA, 2 × Fans

700 W Version: 1 x ATX Main, 1 x EPS 12V, 4 × PCI-Express, 2 × Floppy, 8 x Drives (4-Pin Molex), 10 × Serial ATA, 2 × Fans

Efficiency: 80% Efficiency at 20/50/100% system load (80PLUS.org)

Protection: Overcurrent Protection (OCP), Overvoltage Protection (UVP), Overpower (Overload) Protection (OPP), Short Circuit Protection (SCP), Undervoltage Protection (UVP), Overtemperature Protection (OTP)

Standards: ATX 12V Version 2.3, EPS 12V

Weight: 2.2 kg / 77.6 oz. (w/o accessory)

Warranty: 3 Years

OCZ от своя страна не остана по-назад, като анонсира новата серия захранвания Silencer Mk II. Според производителя, тези захранвания ще са подходящи за всякакви потребители - от обикновените юзъри, през ентусиастите та чак до индустриалните сървъри. Опитът на OCZ и PC Power and Cooling са събрали над 25годишният си опит в производството на качествени захранвания в тази серия. С подобрен дизайн спрямо популярната Silencer серия, Silencer Mk II предлага малки размери, по-тих вентилатор и 80plus сертификат, което прави това захранване един наистина добър избор за ентусиасти и геймъри, както и сървърни системи.

Серията е въоръжена с една +12V линия, терморегулиращ се 135mm double-ball bearing вентилатор за безшумна работа, много ниски нива на смущения на изходните напрежения и много богат набор от конектори и кабели за съвместимост с всички възможни устройства. Още един огромен плюс за Silencer Mk II е наличието на сребърен 80+ сертификат за моделите с мощност 650W, 750W и 950W, и бронзов 80+ за 500W модел, като максималните коефоцоенти достигат изумителните 88%.med_gallery_81632_1248_6503.jpg

За капак на всичко захранването пристига при клиента с гаранция от "едва" 7години. За цена все още няма данни.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E! Aко бяха и модулни, щяха да представляват по-голям интерес, но....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо такова ли си търсиш, или е само за приказката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме следното:Марката Sсythe е японска,но продуктите и сглобяват ли се в Япония?Или са правени в братски Китай?Сами ли си правят захранванията или са ОЕМ на някой:?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Scythe има и модулни и не модулни захранвания - доколкото разбрах моделите тип Plug-in са именно модулните...

За OCZ не ме питайте, няма информация, а не смея да предполагам...

Интересува ме следното:Марката Sсythe е японска,но продуктите и сглобяват ли се в Япония?Или са правени в братски Китай?Сами ли си правят захранванията или са ОЕМ на някой:?

Еми де да знам, ма Scythe са си световнопризната компания, а и японците кото пипнат е пипнато... Само факта, че е японско ми стига... А и не е като тва да е бюджетно захранване или нещо такова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми де да знам, ма Scythe са си световнопризната компания, а и японците кото пипнат е пипнато... Само факта, че е японско ми стига... А и не е като тва да е бюджетно захранване или нещо такова...

Съмняваш ли се, че ще минат без Китай rolleyes.gif

Sythe Co., Ltd., began its operation and business since November, 2002 as a distributor and the manufacturer of passive and low-noise PC parts. Since then, the company has established the R&D facility in Taiwan & China for production and quality control, and the USA office (in Los Angeles, California) & European office (in Hamburg, Germany) for customer care and sales support.

Скайти нямат модулни захранвания. Имат ад-они за допълнително охлаждане и контрол на охлаждането в кутията. Новата им серия освен увеличения диаметър на перките предлага и подобна опция за оптимално охлаждане на кутията при минимален шум. Всъщност съм сигурен, че са подменили всички схеми и чаркове вътре, няма да е само черната боя и перките wink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По снимките ми прилича на Seasonic S12(което ще е супер ако е така), но и да не е със сигурност не е произведено от Scythe.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

med_gallery_81632_1248_8194.jpg

Поне за модулния вариант да мирнете :) Щото явно имат модулни захранвания...

Що се отнася до допълните екстри - доколкото разбрах това няма да са бюджетни захранвания за всеки... Напълно нормално е да има сериозни екстри като тишина и качествено охлаждане.

За китайската нишка вече нямам идея дали се прави нещо там. Г-н василев показа, че явно се произвеждат в китай, но имам само един въпрос - според вас (не само г-н василев, а всички... Според вас, кое е по-добрия вариант - Scythe произведен в китай, или Codegen произведен на друго място? За това и преди малко казах, това е японска компания, знаят какво правят. Дори да се произвеждат в китай със сигурност е по-добър вариант от китайски захранвания, произведени в китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Поне за модулния вариант да мирнете :) Щото явно имат модулни захранвания...

Що се отнася до допълните екстри - доколкото разбрах това няма да са бюджетни захранвания за всеки... Напълно нормално е да има сериозни екстри като тишина и качествено охлаждане.

За китайската нишка вече нямам идея дали се прави нещо там. Г-н василев показа, че явно се произвеждат в китай, но имам само един въпрос - според вас (не само г-н василев, а всички... Според вас, кое е по-добрия вариант - Scythe произведен в китай, или Codegen произведен на друго място? За това и преди малко казах, това е японска компания, знаят какво правят. Дори да се произвеждат в китай със сигурност е по-добър вариант от китайски захранвания, произведени в китай.

Произвеждат и сглобяват не винаги е равнозначно.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Scythe произведен в китай, или Codegen произведен на друго място?

Определено ще се замисля!

Codegen я знам от 10-на години, а Скайт от 3////....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една разлика обаче. Отнася се за комантарите че всичко се прави в един завод и подобни(които странно защо засега отсъстват от темата). Елементраната логика и математика показва че ако Пешо влезе в завода и каже искам Х броя захранвания с теоретична пикова мощност 350 вата за по 10 долара парчето, и след него влезе Иван и каже искам Х броя захранвания с реална мощност 350 вата с еди какви си екстри, и двете захранвания са правени на едно и също място. Така че разликата в качеството не идва от мястото на производство.

Определено ще се замисля!

Codegen я знам от 10-на години, а Скайт от 3////....

Добра логика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...