Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Solenkata88
 Сподели

Препоръчан отговор

Ами да си призная напоследък нишо не чета-вече трета седмица.Отдавам го на факта,че преди това ударно четях и то от компа.

Пък и дами,има световно по футбол..../Аууу,сега ще ме линчувате ли,че изневерявам на жанра с типично мъжко забавление?/

Няма такова нещо. Гледането на футбол е стахотен начин да видиш на куп сумати красиви и атлетични мъже (точно като нашите).

Аз обаче успешно съчетавам гледането с четенето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Дами препоръчайте нещо за четене,че последните неща на който попаднах бяха доста притеснителни и вече се чудя дали ще успея да намеря нещо интересно....

Подшушни горе долу какво ти се чете - съвременно ли, лондонска аристокрация, дивия запад, рицари, брак по неволя и т.н.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се отчета аз. Изпълних си обещанието и естествено много много ми хареса. Само дето превода беше толкова противен, че за брат му Райди предпочитам да си я прочета на англе. Ако не се бях абстрахирала и догаждала кво е всъщност сигур щеше да ми развали разкошната книга. Та втората ще я предпочитам ориджинъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох Венчило с дявола и страшно много ми хареса, тази книга вече е в личното ми топ 3 :giggle1: Сега съм подхванала и Мъжът на моите мечти и предполагам, че и той ще измести някой от личните ми фаворити, защото още от първите страници съм като омагьосана, представям си какво ще е по-нататък :cool:;)

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох Венчило с дявола и страшно много ми хареса, тази книга вече е в личното ми топ 3 :) Сега съм подхванала и Мъжът на моите мечти и предполагам, че и той ще измести някой от личните ми фаворити, защото още от първите страници съм като омагьосана, представям си какво ще е по-нататък :) :)

Ох, "Венчило с дявола" ми е една от любимите книжки. Наскоро даже я бях препрочела. А на Линдзи не мога да ти кажа нищо освен, че трябва да прочетеш всичко, което ти попадне. Една от любимите ми писателки е, пък "Мъжът на моите мечти" е супер забавна книжка. Не пропускаш нищо отделяйки й нужното време. :angry:

Аз иначе съм подхванала на Норчето "Играй, за да спечцелиш". Не е лоша книжката, макар че съм чела доста по-вълнуващи нейни, но е разпускаща. Просто главната леко ме дразни на моменти, а иначе след нея смятам да подхвана Ришел Мийд с поредицата "Академия за вампири", че нямам търпение да я изям.(:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кони Мейсън-"Обещай ми вечността". През какви ли неща не преминаха героите. :cool: От едно приключение в друго. Забелязвам,че при всички книги на Кони е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да чета на Мери Джо Пътни - Неприлично предложение. Роман с това име не бих пропуснала :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да чета на Мери Джо Пътни - Неприлично предложение. Роман с това име не бих пропуснала :cool:

Няма да сбъркаш! Това е една страхотна книга, поставяща началото на една страхотна поредица!

Не пропускай и останалите книги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, започнах "Сбогом на предразсъдъците" - "великото" продължение на Гордост и Предразсъдъци - до 3та глава съм и не знам как издържах, просто ми е смешно, неее отвратена съм! Не съм имала големи очаквания за книгата, нито нагласи, но се ужасих :mad: Мислите на Фицуилям Дарси / опоменаван само като Фиц/ " Тази Елизабет му родила болнав син - женчо и пет дъщери, на които той дори не знае имената, милата Джейн раждала всяка година, около 13 деца вече, Лидия -алкохоличка, а Мери вече 20 години се грижи за болната си майка, която най-накрая взе че "пукна" и сега ... има мераци да пише роман:yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, започнах "Сбогом на предразсъдъците" - "великото" продължение на Гордост и Предразсъдъци - до 3та глава съм и не знам как издържах, просто ми е смешно, неее отвратена съм! Не съм имала големи очаквания за книгата, нито нагласи, но се ужасих :( Мислите на Фицуилям Дарси / опоменаван само като Фиц/ " Тази Елизабет му родила болнав син - женчо и пет дъщери, на които той дори не знае имената, милата Джейн раждала всяка година, около 13 деца вече, Лидия -алкохоличка, а Мери вече 20 години се грижи за болната си майка, която най-накрая взе че "пукна" и сега ... има мераци да пише роман:)

Айййй, отиде ми мерака по таз "хубост" у рякатаПубликувано изображение Божеее, божеее, таман се бях засилила да й се метна, потривайки доволно ръчища от предвкусвания пир, а вместо това Публикувано изображение

Определено ще я пропусна по тъч линията!!! Благодаря, мила, че сподели що за простотия пак е сътворена, че сигурно щях да получа сърдечен удар, опитвайки се да я сдъвча и след това изплюя Публикувано изображение

Редактирано от bobych (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, започнах "Сбогом на предразсъдъците" - "великото" продължение на Гордост и Предразсъдъци - до 3та глава съм и не знам как издържах, просто ми е смешно, неее отвратена съм! Не съм имала големи очаквания за книгата, нито нагласи, но се ужасих ;) Мислите на Фицуилям Дарси / опоменаван само като Фиц/ " Тази Елизабет му родила болнав син - женчо и пет дъщери, на които той дори не знае имената, милата Джейн раждала всяка година, около 13 деца вече, Лидия -алкохоличка, а Мери вече 20 години се грижи за болната си майка, която най-накрая взе че "пукна" и сега ... има мераци да пише роман;)

Мерси и от мен, Теди. Точно се бях засилила да я купувам защото имам всичко на Джейн Остин, даже и Дързост - продължението за сестрата на Дарси. Ама това Фиц нямаше да го преживея в никакъв случай, и женчото също. Да не говорим за горката Джейн. Що се отнася до Мери, въобще не искам и да знам какви ще ги сътвори. Колийн Маккълоу явно иска да ни разбие всичките илюзии и да ни лиши от фантазиите за м-р Дарси. Редактирано от kristi_34 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах по-напред чета "Орелът и розата" на Даян Робинсън. Въпреки,че не е стандартната сладникава историйка-тя беше омъжена за някакъв нещастник,профукал цялата и зестра.Той обаче умря още съвсем в началото и съм много щастлива :P Главният герой е секси испански войник ;) Та въпреки,че главната героиня не е неопетнена девственица без премеждия очудващо ми е много интересна.И някак сърце не ми дава да я оставя.Малко ме смущават с техните странни сънища и предчувствия.Сякаш някаква телепатична връзка имат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Книжно човече, а тази книжка "Белязаният Макензи" да не би да е случайно в някаква поредица със "Среднощна дъга"? Аз знам, че "Среднощна дъга" и "Диамантения залив" са свързани, и ако и тази е към тях, много ще се изкефя. И там са едни яки пичове тайни агенти, да ги изсхрускаш От поредичката за Макензи са издавани на бг само две от общо 5 Белязяният -за бащата и Мисията - за най-големия син. Поредичката за Кел Сейбин включва Среднощна дъга, Диамантения залив, Невинни лъжи и една непреведена. Всичките са много хубавки. Очарована съм и тези за Джон Медина - Убий и кажи, Втори шанс и разочаровоние отново последната е непреведена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз прочетох Ирландска циганка на Вирджиния Хенли и съм меко казано разочарована,очаквах много повече,главната се жени 3 пъти,главния я изнасили,баща му се опита но не успя,а тя имаше 2 деца,с второто беше бременна,от главния,а в това време женена за друг,който пък беше лудо влюбен в нея и накрая се самоуби като разбра от кого са децата,абе шантава работа,едва издържах да я дочета и щастливия финал на 2 на 3 претрупан в 10 реда доста напомня Жена на страстта май беше,книгата в 2 части,според мен тази е пълен провал....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз прочетох Ирландска циганка на Вирджиния Хенли и съм меко казано разочарована,очаквах много повече,главната се жени 3 пъти,главния я изнасили,баща му се опита но не успя,а тя имаше 2 деца,с второто беше бременна,от главния,а в това време женена за друг,който пък беше лудо влюбен в нея и накрая се самоуби като разбра от кого са децата,абе шантава работа,едва издържах да я дочета и щастливия финал на 2 на 3 претрупан в 10 реда доста напомня Жена на страстта май беше,книгата в 2 части,според мен тази е пълен провал....

"Жена на страстта" е направо шедьовър в сравнение с това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Книжно човече, а тази книжка "Белязаният Макензи" да не би да е случайно в някаква поредица със "Среднощна дъга"? Аз знам, че "Среднощна дъга" и "Диамантения залив" са свързани, и ако и тази е към тях, много ще се изкефя. И там са едни яки пичове тайни агенти, да ги изсхрускаш

От поредичката за Макензи са издавани на бг само две от общо 5 Белязяният -за бащата и Мисията - за най-големия син.

Поредичката за Кел Сейбин включва Среднощна дъга, Диамантения залив, Невинни лъжи и една непреведена.

Всичките са много хубавки. Очарована съм и тези за Джон Медина - Убий и кажи, Втори шанс и разочаровоние отново последната е непреведена.

Направо съм болна от яд,че така половинчато са издадени и трите поредици:)

Все се надявам да издадат и останалите книжки,за да си доставим удоволствието с още няколко страхотни МЪЖЕ:)

Аз в момента съм още зашеметена от кеф/след прочита на "Тъмна любов"/ и сега изобщо не ми се почва друга книга.

В момента си препрочитам само любими моменти от любими книги-така няма как да се разочаровам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подшушни горе долу какво ти се чете - съвременно ли, лондонска аристокрация, дивия запад, рицари, брак по неволя и т.н.?

Само да не е дивият запад всичко бих чела,може би нещо рицарско ще ми дойде добре за момента :wors:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не е дивият запад всичко бих чела,може би нещо рицарско ще ми дойде добре за момента :rolleyes:

Не знам какво си чела, затова ще напиша каквото ми дойде наум за рицарски книжки. А именно "Удоволствието на краля" (Шанън Дрейк) /сблъсък на твърди характери, брак по неволя, направо е песен/, "Черният рицар" (Кони Мейсън) /от всички, които съм чела на Конито, не че са много, тази ми е любимата/, трилогията на Елизебт Лоуел - "Най-силната магия", "Омагьосаните" и "Недокоснатата" /тук има леко магически мотив, аз лично съм чела за сега първата, но мога да гарантирам, че е страхотна/, "Розовата кула" и "Розите на страстта" на Валери Лорд /първата е малко тежичка в сравнение с втората, става дума за двулогия, но и двете според мен са много хубави/, има няколко на Джоана Линдзи, ако си пропуснала някоя от тях, да се поправиш: "Златокосият великан" /уникално забавна/, "Преплетени сърца", "Заложницата на дракона", "Бриджит" /последните две са малко по-тежки за стила на авторката, но не мисля, че това им е в ущърб/. Май е време да спра, направо се улях. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Жена на страстта" е направо шедьовър в сравнение с това...

да наистина е така,а толкова се зарадвах като я видях,на Хенли по принцип са много интересни,явно нямаме късмет с тази книжка
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започнах "Грешница на любовта" - Барбара Смит. Харесва ми за сега. Интересно начало :) Дано така да продължава.От няколко дни все започвам книги и все не ги довършвам :) Скучни ми стават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна съм, че в дебелите медицински томове има специално наименование за моята психопатология.

Не мога да не забележа определена тенденция в любимите ми любовни романи /в образите на мъжете, за да сме по-точни/, все физически, психически, емоционално или всичко това накуп осакатени/наранени мъже, намиращи в любовта към някоя жена /естествено/ щастието и спокойствието.

Едва ли е учудващо, че си намерих пак книга на подобна тематика и не съм прочела и пет страници и вече съм хваната на въдицата.

The Madness of Lord Ian Mackenzie от Jennifer Ashley

Тъй като не мога да кажа нещо конкретно /още съм на пета страница, нали/, ще преразкажа резюмето:

Годината е 1881. Запознайте се с фамилията Макензи - богати, силни, опасни, ексцентрични. Една дама не може да бъде видяна с тях без да се опозори. Заобиколени са със слухове - за трагично насилие, за любовниците им, за тъмните им апетити, за скандали, каращи Англия и Шотландия да шушукат. Най-младият брат, Иън, познат като Лудият Макензи, прекарва по-голямата част от детството си в лудница и всички са съгласни, че несъмнено е странен. Също така е и неотстъпчив, и привлекателен. Има вкус към керамиката на династия Минг и към красиви жени. Бет Акърли, вдовица, наскоро е наследила цяло състояние. Тя решава, че не се нуждае от драма в живота си, защото е израстнала в една - баща алкохолик, който ги докарва до приют за бедни, болнава майка за която трябва да се грижи до смъртта й, придирчива стара дама, чиято постоянна компаньонка е била. Не, тя иска да си прибере парите и да намери покой, да пътува, да изучи изкуството, да седне и да си припомни с умиление за краткия си, но щастлив брак с покойния си съпруг. И тогава Иън Макензи решава, че я иска.

Единственото, което ме нервира, е че книгата е част от поредица за братята Макензи, а те още не са написани. Всъщност следващата излиза през юли на англоезичния пазар, но все пак.

Толкова съм любопитна, че веднага ще се нахвърля обратно на книгата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Розовата кула" и "Розите на страстта" на Валери Лорд /първата е малко тежичка в сравнение с втората, става дума за двулогия, но и двете според мен са много хубави

Само едно уточнение: книгите са от поредицата Розова кула

1.Der Rosenturm (2001) Розовата кула

2.Rosen der Leidenschaft (2002) Розите на страстта

3.Herz hinter Dornen (2002)

4.Kreuzzug der Leidenschaft (2005) (ака Die Braut des Koenigs)

5.Das Geheimnis der Rose (2006)

6.Die Dienerin des Rosenturms (2006)

7.Duell der Sinnlichkeit (2007) Дуел на страстта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох Мъжът на моите мечти и Разбойникът и зеленооката. Мъжът... го прочетох само за няколко часа, толкова увлекателен и завладяващ роман, а главните ми бяха толкова сладки. Смяла съм се на глас и от сърце и то не на една или две сцени, романът е много свеж, забавен и се радвам, че най-накрая успях да го прочета. Няма любим момент, защото целият роман вече е един от любимите ми. Другият роман Разбойникът и зеленооката също ми хареса. И в него има много смешни моменти, като най-много съм се смяла на сцената, в която главната счупи чадъра си в главата на главния. Но...нещо като, че ли не ми достигна, може би, защото ми е мъчно за родителите на главната, все пак заради чуждата злоба те не са успели да изживеят любовта си (макар да очаквам намесата на 16-те вуйчовци в бъдеще), а и финалът ми се стори лееко претупан, но това си е мое мнение. Просто след Мъжът на МОИТЕ мечти, Разбойникът бледнее. С нетърпение ще очаквам да прочета и третата книга от Шеринг Крос :cool: Сега подхващам Софи на Хедър Кулман.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение: книгите са от поредицата Розова кула

1.Der Rosenturm (2001) Розовата кула

2.Rosen der Leidenschaft (2002) Розите на страстта

3.Herz hinter Dornen (2002)

4.Kreuzzug der Leidenschaft (2005) (ака Die Braut des Koenigs)

5.Das Geheimnis der Rose (2006)

6.Die Dienerin des Rosenturms (2006)

7.Duell der Sinnlichkeit (2007) Дуел на страстта

Упс, изказала съм се неподготвена, простете грешката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване