Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Solenkata88
 Сподели

Препоръчан отговор

Аз започнах "Ключът на смелостта" на Норчето, преполових я, приятна е, но пък и нищо по-специално не се случва...не знам Все още не мога да дам по-конкретно мнение, но пък героите са много симпатични, изключвам Дейна, която не знам защо хронически ме дразни нещо. А преди да захвана тази книга, реших да се пробвам с нещо историческо и захванах "Идеалната съпруга" на Виктория Александър, но издържах 10 страници и я захвърлих. Главната и главния се запознават на годежа на децата си...И нямах проблем с възрастта на героинята, ама като започна да се обяснява за предишните й три връзки, които трябвало да прекрати нежно - хвърлих книгата, все едно е пълна с антракс...та ако може някакво мнение за романа да ми дадете, може да е хубава книжката, а аз заради 5 изречения се отказах от нея :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

А преди да захвана тази книга, реших да се пробвам с нещо историческо и захванах "Идеалната съпруга" на Виктория Александър, но издържах 10 страници и я захвърлих. Главната и главния се запознават на годежа на децата си...И нямах проблем с възрастта на героинята, ама като започна да се обяснява за предишните й три връзки, които трябвало да прекрати нежно - хвърлих книгата, все едно е пълна с антракс...та ако може някакво мнение за романа да ми дадете, може да е хубава книжката, а аз заради 5 изречения се отказах от нея :cool:

Леле, сериозно ли? .оО Аз все се чудех дали да я почвам, ама тя главната като е някаква разюздана, не ми вдъхва ного доверие пък и такива не ми допадат нещо.

Аз иначе сега чета на Сюзън Джонсън "Грехопадение". Хубава книжка, харесва ми и като останалите на авторката. Принципно бих казала, че не е за всеки ако някой не обича прекалено страстни сцени. ;д Но книжката не е лоша и се чете бързо. А иначе на тази писателка да има нещо съвременно от сорта на "Френска целувка" или някоя подобна на нея от друга писателка?

Чете ми се нещо леко докато съм в колежа сега, за да не се натоварвам, та и за това, Пете, съм избутала малко назад Удиуиз. Нея ще си я оставя за ваканцията (мисля, ако не я лапна преди това ;д) за да й се насладя както подобава. Иначе си мислех да прочета някоя от последните качени сканове на Норчето..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз помолих за "вампирки" съвет и познавачите ме насочиха към поредицата за Анита Блейк.ОК бързо развитие,но много видове немъртви,докато им хванеш разликите....И малко безсмислено натрупване на проблеми за главната още до 60 стр,малко странно, но поне има някакво действие.За сега само това и е предимството,че съм в началото,дано има смисъл в главната идея към която вървим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голям таралеж в гащите с тая Анита Блейк.Чета та се пукам,в главата ми каша от различни видове нечовеци,ама продължавам.Вече сръвах съпруга,да не ме занимава със себе си /обикновено става на втория месец/.Мноооого ми е на сърце с една дума.А, и гледам Колибри са издали 7 книга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голям таралеж в гащите с тая Анита Блейк.Чета та се пукам,в главата ми каша от различни видове нечовеци,ама продължавам.Вече сръвах съпруга,да не ме занимава със себе си /обикновено става на втория месец/.Мноооого ми е на сърце с една дума.А, и гледам Колибри са издали 7 книга.

Ама стила е невероятно свеж. И като му свикнеш с разните там зомбо-вампирски видове, не те оставя. Голяма зарибявка. Лично за мен си беше едно много добро попадение. Бях си я разпечатала и я четях буквално навсякъде, по спирките, по опашките, в автобуса. И най-хубавото е, че вместо да се разводни, нататък става още по интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имало ли е книга, която не можете да не препоръчате? Която е толкова необикновена, толкова сърцеизкормяща, толкова част от вас, че просто ...

ОК, спирам. Става въпрос за Requiem for the Devil на Jeri Smith-Ready. Сигурно ви правят впечатление големите букви, а? Както и предният път, когато ги използвах, не са случайни.

Предполагам, че повечето от вас също като мен обичат историите за лоши момчета. За цинични, безкомпромисни и безмилостни мъже, които в крайна сметка не се оказват съвсем такива. Или пак са си такива, но някак си ти влизат под кожата и вече не можеш да ги погледнеш без душата ти да изплези език и да затупа с опашка по пода. Аз лично обаче досега не бях срещала книга, която да ме накара да повярвам, че описаният герой е наистина толкова лош, та намерената по-късно доброта да създаде уау ефекта. Не случайно използвах думата "досега".

Стига локуми, ква е тука хавата - както подсказва /или не подсказва/ заглавието, става дума за ърбън фентъзи любовен роман. Заглавието няма да скрие и главният герой - Дяволът. Разказаната история е от негова гледна точка /1 лице, единстрено число без отклонения/. Това по принцип ме дразни в любовните романи, но тук си е на мястото. Историята е базирана в съвременен Вашингтон, където Дяволът /Луис Карвало или просто Лу/върти адски успешна консултантска фирма заедно с бизнес партньорите си /и близки приятели в престъплението/ Велзевул, Белиал, Мефистофел. Сред консултантската дейност за правителството успяват да сместят разпалването на войни, подтикването към грехове, непрестанното търсене как да превземат Рая и нощите по баровете. В една такава нощ Лу чува как Джана О`Кийфи пее блус и се влюбва. Това събитие завърта целия му милиардогодишен живот, заплашва идентичността му, кара го да преосмисли съществуването си, да не говорим, че разпалва конфликти между него и съратниците му. А какво ще стане когато Джана разбере, че той не е супер богатият бизнесмен Луис Карвало, а Луцифер, семето на всяко зло! Споменах ли, че Джана е католичка? :yanim:

Поддържащият каст, пардон, второстепенните герои са разкошни. Заслужават споменаване Велзевул /няма такъв зевзек!/, архангелите Михаил и Рафаил, братът на Джана - Марк.

Историята не е морализаторска, още по-малко захаросана. Нито финалът е такъв. Бая пиперлива е на места, на други сърцераздирателна. Има си от всичко, както се казва.

Това не е просто поредният любовен фентъзи роман, да не говорим, че не може да се смята за чист любовен роман. Балансът между доброто и злото в Луцифер е толкова добре пресметнат, че стряска. В един момент - сравнително ранен - в книгата, бях забравила, че всъщност Лу е Дяволът и следващата сцена побърза да ми го припомни по много отрезвителен начин.

Това е книга за изкуплението и силата на любовта, която го купува. Това е книга, която ме накара да симпатизирам на Лу и да искам да ритна в лицето архангел Михаил. Това е книга, на чийто финал плаках. Това е книга, чието действие изскача от страниците и ме накара да чуя интонацията на абсолютната агония и отчаяната надежда в гласа на Лу. Това е книга, която трябва да спра да хваля, а вие трябва да прочетете.

Да не говорим, че корицата е една от най-разкошно семплите, изчистени и подходящи във всяко отношение:

Публикувано изображение

Респект :)

• Харесване 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Найти изби рибата ве слънце. Което и да е издателството трябва те позлати за рекламата оформена в тези редове. А автора да учи български бърже и да ти пише хвалебствията на роден език.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То е лесно, като книгата го заслужава. :down:

единственият й недостатък,че не е на български /хи хи/
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

единственият й недостатък,че не е на български /хи хи/

Подкрепям. Наистина звучи интригуващо. Naismith благодарности, че сподели с нас, та и ние да се пооблажим :blink:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Книгата наистина ще се окаже невероятна, и наистина много жалко, че може би няма да бъде преведена! Тъй като съм голяма фенка точно на тази тематика, бих искала да попитам дали ще може да дадете един линк за сваляне или евентуално, ако може да ми пратите книгата по пощата, тъй като не успях да я намеря! Благодаря предварително! :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Започнах "Да укротиш вятъра" на Кони Мейсън. Още съм до никъде, в смисъл прелиствам я, защото се притиснявах, от резюмето, в което пише, че главната е водела "Скандален живот", ама то излезе, че като е била млада един гадняр, дето е мнооого красив, я примамва да се видят и я изнасилва. Тя е толкова засрамена, че не казва на никого, но разбра, че е бременна и казва на родителите си, които я заклеймяват, баща й е много зъл и така тя сотава сама и трябва да се грижи за сина си. Главния пък е ловец на глави и е по следите именно на гадняра, дето е баща на детето на наща. Малко тежко ми се вижда, ама главната е една душица, и главия е един чаровник, а като тя му крещи през повечето време е много весело. Ще я прочета и ще я разкажа, ама ще бъде след няколко дни, че сега нямам много време.

Редактирано от Ralna (преглед на промените)
  • Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Naismith, уауууууу, въодушевлението ти лъха от всеки ред. При това майсторски написана препоръка за книгата! Няма как да не се зариби човек. Ако имах време и четях по-свободно на английски... мечти...

Редактирано от Lindsey (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На това му се вика страхотен коментар! Сюжета тотално ме плени! :blink: Наистина много жалко,че книжката я няма на български.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не казвам голяма дума, ама сега ми се отваря малко време, та може да се пробвам да я преведа. Дано ми издържат нервите и ентусиазма до края, та да ви я предоставя. :gift:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде пробвай се, пък дано стане. Сюжета е невероятен и щом книгата така те е грабнала сигурно и стила също. Сигурна съм, че ще зарадваш страшно много хора, включително и мен.:gift:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не казвам голяма дума, ама сега ми се отваря малко време, та може да се пробвам да я преведа. Дано ми издържат нервите и ентусиазма до края, та да ви я предоставя. :gift:

Наистина ли? Дано, дано успееш, защото след убийственото резюме любопитството ще ме побърка и само се чудя що за книга е това. Златна си ако я преведеш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не казвам голяма дума, ама сега ми се отваря малко време, та може да се пробвам да я преведа. Дано ми издържат нервите и ентусиазма до края, та да ви я предоставя. :cool:

Мила, аз дет хич не съм по таквиз сюжети, определено ме заинтригува неистово. Жадното ми любопитство раззина огромната си паст за оглозгване на тоз роман. Публикувано изображениеТака че се присъединявам с горещата си молба към останалите момичета за превод на книгата. Публикувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй тъй найти. Аз кво да кажа освен, че и аз ще чакааааааааааааааааам с нетърпение превода. И ся понежи съм скарана с аланглето ша я заметаш ли в орижинъл да видя що за стил що чудо когато можеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи дочетох "Любимият непознат" на Катлийн Удиуиз. Мнооого ми хареса :ph34r:. Няма такъв мъж като Аштън!!!! Толкова влюбен и упорит,че няма как да не го обикнеш. Загадката около Лиарин си я биваше - луда ли е, не е ли; Лиарин ли е или Лианор? Направо се побърках. Тъкмо се разбира за едното и другото ти държи топло до края на книгата. В повечето случаи ми е ясно какво става на края, но не и този път. Имах теорий, разбира се, но края на историята ме изненада. Препоръчвам я. Сега оставам на вълна Катлийн Удиуиз и ще почвам "Вълкът и гълъбицата" :lol6:

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес започнах "Мъжът от сънищата" на Линда Хауърд . Нарочно тази книга я избягвах дълго време , просто не обичам книги в които главната има някакви усещания, сънища и предсказания. Дано ми хареса , толкова много харесвам Линда, че ме е страх ,че ще се разочаровам . Останових също така , че всички книги без изключение до които съм се "докопала " на Сюзън Кайл са страхотни , а книжките под името Даяна Палмър са ми много наивни. То явно при мен угодия няма:::wors:)) Стискам палци да ми хареса книжката на Линда , че иначе незнам какво да подхвана :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа за времето, което пак се бях заплеснала пак далече от цивилизацията и в малкото си свободно време успях да оглозгам само три книжки, но то какви..

Първата, която прочетох е Светлина в мрака на Кристина Дод и мога да кажа, че е много трогателен роман. Допадна ми с това колко дълбоко са описани чувствата им, тяхната безнадеждност, безпомощност, страхът и силата им. Сора е една от най-силните героини, които съм срещала... въпреки да го наречем недъга й тя не е безпомощна, тя е силна, смела и борбена... не се огъва пред нищо и никой, само нейните собствени страхове и чувството й за малоценност могат да я сломят. Тя дава сила на най-великият рицар по онова време - сър Уилям..който е по-безпомощен и от дете. смяла съм се от сърце на първата им среща, когато тя му каза, че слепотата му не е оправдание да мирише и сцената, когато я грабна в банята и я нацелува едно хубаво, а след това целуваше всички прислужнички, за да разбере коя е тайнствената магьосница. Най-силният момент за мен е, когато Уилям попада в мрака на подземието и страхът отново да не ослепее го завладява, а мъничката Сора побеждава тъмнината... Романът заслужава единствено и само десятка.

Вторият роман, който прочето е Черният отмъстител на Джуд Деверо. Мога да кажа, че скачам от един хубав роман на друг. Изключително забавен и с невероятна идея за сюжет. Докато го четях се чувствах като шизофреничка... ту Алекс говори против Чербият отмъстител, ту Черният отмъстител срещу Алекс.. направо съжалих Джес.. но романът наистина е върховен и си заслужава да бъде прочетен. До сега няма книга на Джуд Деверо, която да не ме е очаровала. Просто безапелационна 10.

И стигаме до последният прочетен от мен роман, който просто ме разтърси, според мен той е най-хубавият от трите прочетени... и това е Кристин Хана - Златната долина. такова начало на книга до сега не ми се е случвало да чета над 60 страници и просто да не спра да се хиля. Това е един от най-забавните и трогателни романи, които съм чела. Толкова много смях и толкова много болка. Двамата главни са страдали цял живот до момента, в който се срещат. Девън е вече една от любимите ми героини... бъбривка, чаровница и дяволски подредена, организирана и интелигентна, но и същинско природно бедствие. Влиза като вихрушка в живота на Каменния Макена и донася в него ураган от думи, буря от емоции и океан от любов. Пътят към признаването на тази любов е толкова труден и КАМЕНИСТ... Това е роман, който оставя дълбоки следи в моето сърце и вече става един от любимите ми.. Заслужава минимум 10..по 10.

Сега мисля да започвам Викингите на Джоана Линдзи... Зимни огньове е на пангара.

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа за времето, което пак се бях заплеснала пак далече от цивилизацията и в малкото си свободно време успях да оглозгам само три книжки, но то какви..

Сега мисля да започвам Викингите на Джоана Линдзи... Зимни огньове е на пангара.

Наистина се радвам,че някой е намерил книги ппо сърце.За първата абсолютно те подкрепям,за Черния....не смея да кажа,че много се харесва пък аз не я изтърпях и не я дочетох.За Златната долина никакъв спомен,може да видя шъ ли изкочи нещо в главата,ако я почна.Ама аз съм обявила бойкот и не чета.Подкарах вампирската серия за Анита Блейк,здраво захапах,но никъде няма 5част.Има фен превод на 6,ама си ги искам поред четени!И ми е криво,криво.....
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BlackRose ,Благодаря ти мила за препоръките на „ЗЛАТНАТА ДОЛИНА“!Веднага го подхванах и го прочетох на един дъх!Отдавна не се бях смяла така!Наистина е прекрасен и заслужава много по 10!!! :whist: Беше прекрасен завършек на седмицата. :gift: Сега подхващам „Mister Perfekt“ от Линда Хауърд на немски да видим какво ще стане,дали и този ГЛАВЕН,ще е очарователен като всички мъже на Линда. :biggrin:

Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега подхващам „Mister Perfekt“ от Линда Хауърд на немски да видим какво ще стане,дали и този ГЛАВЕН,ще е очарователен като всички мъже на Линда. :(

После пълен и подробен преразказ на книгата ,моля-моля-моля!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване