Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Имало ли е книга, която не можете да не препоръчате? Която е толкова необикновена, толкова сърцеизкормяща, толкова част от вас, че просто ...

ОК, спирам. Става въпрос за Requiem for the Devil на Jeri Smith-Ready...

Ееее, не убиме просто... :P
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Сега започвам "Правилата на капитулацията" на Кристина Дод...Дано е хубава,че ми дойде нанагорно от рицари и средновековие.

Книжката е страхотна! На мен супер много ми беше харесала като я четох. Лека, приятна и доста забавна. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес започнах "Мъжът от сънищата" на Линда Хауърд . Нарочно тази книга я избягвах дълго време , просто не обичам книги в които главната има някакви усещания, сънища и предсказания. Дано ми хареса , толкова много харесвам Линда, че ме е страх ,че ще се разочаровам .

Останових също така , че всички книги без изключение до които съм се "докопала " на Сюзън Кайл са страхотни , а книжките под името Даяна Палмър са ми много наивни. То явно при мен угодия няма:::))) Стискам палци да ми хареса книжката на Линда , че иначе незнам какво да подхвана :)

"Мъжът от сънищата" ми е мно-о-о-го любима книжка - има страхотни попадения в нея, дано и на теб ти хареса! Пиши как ти се стори?

...

И стигаме до последният прочетен от мен роман, който просто ме разтърси, според мен той е най-хубавият от трите прочетени... и това е Кристин Хана - "Златната долина"...

В тая "Златна долина" действието не се ли развиваше в Аляска? Дето той беше абсолютен мълчаливец...? Ако е тая, която си мисля, то наистина е много сладка книжка! От тези, дето се четат на един дъх...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та значи,провокирана от полемиката в темата за Секса,прочетох/само малко по диагонал/ Завоевателя.Ако питате мен книгата си е мнооого хубава,не намирам секса за в повече или по-натурален отколкото в болшинството други книги.За бога в книга от 300стр,за пръв път се случи на стр.195?! Е,тя малко бързо ми се влюби кат за вкуса,но и двамата се раздираха от противоречия.За мен си е тамам,че и отгоре

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз не намерих "Завоевателя" за прекалено наситена със сексуални сцени. Нормална си е даже. По онова време мъжете са били доста брутални. Въпрос на оцеляване. Даже ми се стори интересна книжката. Може би защото имах много лоши очаквания, пък те взеха че не се сбъднаха. Но образа на главния си е доста натурално реалистичен. Ако авторката го беше понапудрила и смекчила, мястото му нямаше да е там а на някой бал на Лондонското висше общество. Нооооо, въпрос на вкус. п.п. Що се отнася до "Златната долина", сега се сетих че я редактирах и за мен беше една много приятна изненада. Да действието се развиваше в Аляска и той мълчеше като пукал през повечето време, ама си намери майстора. И както става обикновено, големият лош вълк т.е мечок в случая стана меченце. Сега като се сетя, голям простак беше с неговото плюене навсякъде, ама какво да се прави... мъже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-после преборих Лукс. Историята беше добра, но ако стилът не беше толкова напудрен, а героите по-симпатични сега нямаше да съм в чуденка за втората книга- Клюки. Обаче начинът по които реагираха годеникът и сестрата на главната на предполагаемата й смърт много ми допадна. Очовечиха се, вече се съмнявах че имат морал. Книгата е с отворен финал, дадоха малко от началото на Клюки. Хенри все пак се зажени, но не е ясно за сестрата на "умрялата" си годеница или за съперницата й. Изкушавам се да взема и другите три романа, но само заради кориците. Но ако само това е причината ще излезе малко солено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време имам нужда от нещо яко историческо, че напоследък времето ми за четене съвсем се стопи и карам на съвременни романи, четейки ги в автобуса, но днес е ден за релакс и подкарах "Коприна и стомана" на Кат Мартин. Това ще ми е сефтето с тази авторка и се надявам да се окаже сполучливо попадение. Не съм много напреднала, всъщност тамън вкараха Катрин отново в лудницата, но ми е адски интересно. Двамата главни са меко казано страхотни, обожавам такива герои и ако скоро се бракосъчетаят по незнайна причина ще е страхотно! Момичета ще ви помоля и за малка препоръка, чете ми се нещо забавно, да се посмея от сърце, и ако може да е кратичко и действието да се развива в Лондон :ph34r: Ще съм ви благодарна, ако ми предложите нещо :cool: П.С. Ayase, благодаря ти че сподели мнението си, но честно казано така и не разбрах със сигурност дали ти е харесала книгата :rolleyes: И тъй като знам какво на мен не би ми харесало, директно ще те питам за следните подробности - има ли изневери, изнасилвания или някакви любовни многоъгълници, в които героите се лутат от един човек на друг?!Предварително ти благодаря за отговора :cool:

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време имам нужда от нещо яко историческо, че напоследък времето ми за четене съвсем се стопи и карам на съвременни романи, четейки ги в автобуса, но днес е ден за релакс и подкарах "Коприна и стомана" на Кат Мартин. Това ще ми е сефтето с тази авторка и се надявам да се окаже сполучливо попадение. Не съм много напреднала, всъщност тамън вкараха Катрин отново в лудницата, но ми е адски интересно. Двамата главни са меко казано страхотни, обожавам такива герои и ако скоро се бракосъчетаят по незнайна причина ще е страхотно!

Момичета ще ви помоля и за малка препоръка, чете ми се нещо забавно, да се посмея от сърце, и ако може да е кратичко и действието да се развива в Лондон :ph34r: Ще съм ви благодарна, ако ми предложите нещо :cool:

П.С. Ayase, благодаря ти че сподели мнението си, но честно казано така и не разбрах със сигурност дали ти е харесала книгата :rolleyes: И тъй като знам какво на мен не би ми харесало, директно ще те питам за следните подробности - има ли изневери, изнасилвания или някакви любовни многоъгълници, в които героите се лутат от един човек на друг?!Предварително ти благодаря за отговора :cool:

Пете, да ти кажа и аз не съм съвсем наясно допадна ли ми книгата ;) Нешичко й липсваше, обаче какво- продължавам с чуденето. Но всеки е с уникален собствен вкус и може да я заобича страшно, а друг да заспи над страниците. А за въпросите- категорично няма насилия и извращения, а страстните сцени са поднесени накратко, без подробности. Чувствата на героите са описани деликатно. Всеки си е харесал някого и държи на него, само че обстоятелствата налагат да прикрива увлечението си- така може да се обясни най-ясно.

А Коприна и стомана е великолепен роман, вярно, тежък е и в някои моменти така може да се вживееш, че една буца усещаш в гърлото (ама че описание). Завиждам ти че го четеш за първи път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пете, да ти кажа и аз не съм съвсем наясно допадна ли ми книгата :ph34r: Нешичко й липсваше, обаче какво- продължавам с чуденето. Но всеки е с уникален собствен вкус и може да я заобича страшно, а друг да заспи над страниците. А за въпросите- категорично няма насилия и извращения, а страстните сцени са поднесени накратко, без подробности. Чувствата на героите са описани деликатно. Всеки си е харесал някого и държи на него, само че обстоятелствата налагат да прикрива увлечението си- така може да се обясни най-ясно.

А Коприна и стомана е великолепен роман, вярно, тежък е и в някои моменти така може да се вживееш, че една буца усещаш в гърлото (ама че описание). Завиждам ти че го четеш за първи път.

Мерси мила, явно ще се чете рпеди да се купува...наистина всеки човек с вкуса си, но щом горепосочените подробности липсват, шансовете на книгата да ми хареса се увеличават.

Колкото до "Коприна и стомана" в идеалното темерутско и разтроено настроение съм...буквално през страница ми иде да заплача...точно затова я почнах, като я видях и се сетих за доста коментари и реших че това е идеалното четиво :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси мила, явно ще се чете рпеди да се купува...наистина всеки човек с вкуса си, но щом горепосочените подробности липсват, шансовете на книгата да ми хареса се увеличават.

Колкото до "Коприна и стомана" в идеалното темерутско и разтроено настроение съм...буквално през страница ми иде да заплача...точно затова я почнах, като я видях и се сетих за доста коментари и реших че това е идеалното четиво :yanim:

Пете, скоро ще се бракосъчетаят и то не по съвсем взаимно съгласие, така че гаранция, че ще се изкефиш. А книжлето е бонбон, има си и забавни моменти, има си и сериозната драма, поднесена по много красив начин. Ох, чак ми се прииска да си я разлистя, но не е при мен книгата. :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз тези дни подхванах списъка с романи с бойни мадами в главния женски персонаж. Запоснах с Завоевание на Джуд Деверо. Много ми хареса книжката :lol6: Мисля, че не съм чела преди това нейни книги и много ми хареса как пише. Без да се впуска в дълги, разтегнати, сладникави описания, като Катлийн Удиуиз. Много сладка книга и кратка - само 152стр :) Доволна съм! Сега мисля да подхвана Гняв на Катрина Дод. Тази авторка също не съм я чела и ще видим как ще ми се отрази... Определено романи за жени, които могат и сами да се оправят, ми дойдоха добре след образа на Иърин от Роза през зимата. Там нещо ви дойде в повече, как си я подмятаха кой както си иска и в целия роман, почти всеки герой от мъжки пол искаше да спи с нея :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега мисля да подхвана Гняв на Катрина Дод. Тази авторка също не съм я чела и ще видим как ще ми се отрази...

Като спомена Дод,която аз харесвам почти винаги ти предлагам да прочетеш и Светлина в мрака,там главната е силна и независима,но не защото владее меча и соли мъжете.Сляпа е и това налага да е неповторима.Дори да не е точно образа,който търсиш,романа сам по себе си е страхотен.
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като спомена Дод,която аз харесвам почти винаги ти предлагам да прочетеш и Светлина в мрака,там главната е силна и независима,но не защото владее меча и соли мъжете.Сляпа е и това налага да е неповторима.Дори да не е точно образа,който търсиш,романа сам по себе си е страхотен.

Абсолютно http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif "Светлина в мрака" е най- силната книга на Кристина Дод, издавана на БГ. Тази заедно с "Гняв" наредиха авторката сред най-тачените, най-железарските авторки, според мен. Всичко нейно излязло на БГ съм изчела и притежавам в личната си колекция, като излезе ли нова нейна книга купувам дори без да чета резюмето й, защото името на авторката е печат за качество. Обаче.... последната нейна книга дето издадоха Ирис - "Изчезналата принцеса" беше едно голяяяямо разочарование. Толкова много исках да харесам романа, просто защото е на Дод, сама се навивах докато я четях, че не може да е толкова плитка и постна, нооооооо.... не можах да открия никакава сламчица-нито герои, нито сюжет, нищо, за което да се хвана и да не я анатемосам книгата, дори края й ме вбеси... Не можех да повярвам, че авторката на "Светлина в мрака" е написала това чудо и проверявах в нета да не би нещо Ирис да са объркали авторката... :) Но май и най-великата и гениална авторка си има и слабите романи,за съжаление Публикувано изображение Редактирано от bobych (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче.... последната нейна книга дето издадоха Ирис - "Изчезналата принцеса" беше едно голяяяямо разочарование. Толкова много исках да харесам романа, просто защото е на Дод, сама се навивах докато я четях, че не може да е толкова плитка и постна, нооооооо.... не можах да открия никакава сламчица-нито герои, нито сюжет, нищо, за което да се хвана и да не я анатемосам книгата, дори края й ме вбеси... Но май и най-великата и гениална авторка си има и слабите романи,за съжаление Публикувано изображение

Абсолютно,книгата я подарих,а не я хвърлих от уважение към хартията.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да чета Открадни сърцето ми на Ксристина Скай, засега върви доста леко, но и аз съм си фен на маскираните типове. Стигнала съм малко преди средата на книгата, засега няма големи драми, главната е наистина храбро момиче за възраста си 18г и е тръгнала да се оправя сама с цял куп проблеми и изроди, които я заплашват. Главният е много наранен, заради нещо което е претърпял, но незнам още подробности, а сега се забърка и някакъв негов анонимен враг, който се поевява от меналото му и знае самоличността му....... за разлика от Черната Роза това е много симпатично четиво и се надявам да си остане такова и докрая. Като я прочета ще пиша повече в някоя от темите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на "Терзания" от Лорън Кейт, добре почна...само че главните бяха заедно точно две страници, та действието продължава веднагически след "Паднали ангели" и ще се развие в следващите 18 дни, в които е обявено примирие между ангели и демони, в името на Лус и нейното спасяване, от не знам още какво. И сега Лус е оставена на тъмно, нищо не знае, съответно и аз като читател не зацепвам все още...но въпреки че героите са разделени (Даниел в тези 18 дни трябва да се бие с нещо или с някой) и това ми идва малко като при Майер, но пък ми е адски интересно и до тук съм доволна. Като дочета ще да по-подробен коментар :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох на Линда Хауърд-Скандална тайна...единствената нейна книга, която не ми допадна.Главната се държеше като малка фръцла, която се тръшкаше за щяло и нещяло, постоянно ронеше сълзи и само, където не припадаше от страх.По принцип рядко ме дразнят героините, но тая ми идеше да я шляпна леко.:ph34r:)Главния...мистър Феодала и господаря, вярно , че грък беше обаче постоянно да се налага и да "тропа с ръка върху масата", то па тва на нищо не прилича.Обичям си я Линда Хауърда, ама тука явно не е била в стихията си.

Редактирано от plop (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Циния на Кренц.Не помня бг заглавието на бг.Не стига ,че измислят нови,но и едни дълги...

Книжката е хубава,а фантастичния елемент ми допада много.Напоследък натам ме влече.

Дали са излезнали и другите две от поредицата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох на Линда Хауърд-Скандална тайна...единствената нейна книга, която не ми допадна.Главната се държеше като малка фръцла, която се тръшкаше за щяло и нещяло, постоянно ронеше сълзи и само, където не припадаше от страх.По принцип рядко ме дразнят героините, но тая ми идеше да я шляпна леко.:clap:)Главния...мистър Феодала и господаря, вярно , че грък беше обаче постоянно да се налага и да "тропа с ръка върху масата", то па тва на нищо не прилича.Обичям си я Линда Хауърда, ама тука явно не е била в стихията си.

Напълно съм съгласна с тебе.И аз я прочетох снощи и много ме разочарова.Почти до последната страница само капризи,така и не разбрах,какво толкова се назландисваше,макар че Главния през цялото време все й угаждаше.Затова пък „От любов“ ме трогна страшно много с любовта и грижите между двамата герои,въпреки че бяха много наранени.Дай Боже всекиму такава ЛЮБОВ!!!

Момичета някой чел ли е нещо друго от Кристин Хана освен „Златната долина“и заслужава ли си?

Щото гледам в интернеткнижарниците има няколко нейни книжки ,да знам да поръчам да ми ги купят и пратят.„Златната долина“ е много хубава книжка и ако другите са същите... :speak:

Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, Пепи, само тази е...:whist:

Знаех си,някак незнайно защо,но го очаквах.

Прочетох на Линда Хауърд-Скандална тайна...единствената нейна книга, която не ми допадна.Главната се държеше като малка фръцла, която се тръшкаше за щяло и нещяло, постоянно ронеше сълзи и само, където не припадаше от страх.По принцип рядко ме дразнят героините, но тая ми идеше да я шляпна леко.:))Главния...мистър Феодала и господаря, вярно , че грък беше обаче постоянно да се налага и да "тропа с ръка върху масата", то па тва на нищо не прилича.Обичям си я Линда Хауърда, ама тука явно не е била в стихията си.

Съгласна.

Главния много дразни.Хубаво е героя да е силен и решителен,но той реди обиди и гадости,след което ѝ говори колко е хубава и колко е привлечен от нея.

Да се омъжиш за човек,който може да ти е дядо поражда съмнения,но съчетанието от обидно отношение и Ау мила колко си красива ,е не по-малко съмнително.В подобни книги с Големи съмнения главната винаги е навряна в ъгъла и се лута между различни емоционални изблици,а пък главния до края ти се иска да получи един между веждите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване