Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Их,знаех и аз,че пълно щастие няма.Пак се пръкна тая Мегън!Харесвам романа,но туй момиченце е мноооого разглезено,някой трябваше да му "шари" гъзеца,през две страници.Честно,пръскам се от яд,реве ми се, че е толкоз харесвана. :gift::bday11: :bday11:

Виж, "по дяволите Сара" е друго нещо.

:bday11::baby: Ама ме разсмя. И на всичкото отгоре получи страхотен мъж, при това херцог.

Ама тя доколкото си спомням не фигурира в някоя класация за героиня. По скоро за роман като цяло, за смешен момент... ей такива работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Момичета няма лошо, ще ви пусна такава класация - но нека първо поне малко се заформи настоящата, вярна че е от много време, но има само три или четири предложения. Колкото до лудите героини, вярно е, доста ги бие съчмата някои...аз предпочитам такива, които създават забавно и весело настроение, да им се посмееш на резила...но ЛУДИ БОЙНИ, такива рядко ми се случва да ме изкефят. Ако е умерено понасям го, но ако я представят мадамата като достойния заместител на Чингис Хан - не благодаря. Веднага се сещам за "Лъвското сърце" на Конито ;) блях... Не че има нещо лошо да изкарат главната героиня от стереотипа, ама на мен ми изглежда нереално, особено като описват главния като най-най сред мъжете и няма кой да му се опре и изведнъж се появява главната и му наритва четирибуквието(като в "Отмъстителят" на Тереза Медейрос - обожавам книгата, ама момента, в който го победи...не знам имаше логика за тези й дествия, но на мен не ми допадна...) Друго си е обаче главната с хитрост, с мисъл да прекара главния и да го остави да си ближе раните върху гордостта, чудейки се от къде му е дошло. Според мен трябва винаги да се търси някакъв баланс. И не само между главните герои, като ги сравниш и единия да компенсира за другия. Трябва и като самостоятелни персонажи така да са изградени, че нито качествата, нито недостатъците им да избождат очите. Забелязала съм, че прекалили се с нещо, вместо да се радвам докато чета, напротив става ми досадно. Взех да затъвам в друга тема...така че млъквам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо ще поспамя,после по темата :nono: На мен са ми любими героини като Мегън,Ейми,Реджина...другите или са ми прекалено бойни или са пълни овци.В Мегън нещата са някак равностойни-хем е поразглезена,хем е мила и обичлива.Реджина и Ейми пък са страшно уверени,ръководят някак неусетно живота на всички около тях и постигат винаги своето.Шана малкос едоближава до тях,но тя е живо мъчение и това същество аз не бих го изтърпяла. Арайа от "Принцесата" също много я харесвам..спомням си колко убедена беше на острова,че Джарл ще и донесе ядене...чакаше го и се чудеше защо този "простосмъртен" не идва. Хариет от "Красавицата и звярът" на Джейн Ан Кренц също е луда глава,побърка мъжа си :P И Кейт от "Хвани юздите на съдбата"..те са ми много подобни,въпреки,че Хариет е описана като не особено хубава. Алесандра също е добра героиня,но някак ми се губи. Алисия/от романа Алисия/ например ми е по-дразнеща и от Шана..това чудовище не мога да го изтърпя и книгата щеше да е много по-хубава с друга главна героиня. Мисля,че ще е хубаво да имаме две теми-"Жените в любовните романи" и "Мъжете в любовните романи",където да си обсъждаме главни и не толкова главни герои.Съжалявам ако има някъде такива..не съм ги видяла. Сега да мина към темата. Чета "Брачни игри".Не е лошо книжлето,леко е.Разказва се за Частити,която заедно със сестрите си вписва някакъв женски вестник и има брачна агенция.Опитва се да уреди изгоден брак на един лекар и от там започва историята.Не мога да схван обаче кога се развива действието.Явно е след Викторианството,когато е въведено електричеството..борят се за правата на жените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета "Брачни игри".Не е лошо книжлето,леко е.Разказва се за Частити,която заедно със сестрите си вписва някакъв женски вестник и има брачна агенция.Опитва се да уреди изгоден брак на един лекар и от там започва историята.Не мога да схван обаче кога се развива действието.Явно е след Викторианството,когато е въведено електричеството..борят се за правата на жените.

Ами "Брачни игри" е третата книга от трилогията Duncan Sisters като втората книга от поредичката "Идеалната годеница" е още по-сладурска и инересна :bubblegum: за втората от сестрите Прюдънс. И т.к. Ирис не изневеряват на традициите си и проявяват завидно постоянство и упоритост като издават поредици или отзад напред, или напълно хаотично, то очаквам с нетърпение най-сетне да издадат и първата книжка за най-голямата от сестрите Констанс. Една от симпатичните поредички на Джейн Фийдър http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Действието е в първите години от 20 век.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога веднага въпросните мъжът на моите мечти - Джоана Линдзи, Брачна авантюра и принцеса Алесандра - Джули Гарууд са многократно обсъждани доказани фаворити. Естествено повечето от Малъри. Но не искам да пропускам и Принцесата на Джуд Деверо - такава частна пила за нерви изобщо не е за изпускане. Всички тези книги се предполага знам ли що че всички сме ги чели, но ако си пропуснала и ме послушаш ще се заредиш с хилеж тъкмо до следващата партида, която се задава.

Аз преди малко свърших с "пилата за нерви". Уникална книжка - малко ще вляза в друга тема, но просто не мога да пропусна да спомена, че направо умрях от смях в момента с истеричния смях на главния, когато му казаха, че ще се жени и за кой или пък когато братовчед му Франк нареждаше на Гена, че докато била с него щял да научи някои неща. Точно както Джей Ти намилаше на Арайа. Момента беше уникааално сладък , с малките :rolleyes: Та това лирично отклонение беше за да благодаря, ама много, че ме насочи към тази книга. Да си призная няколко пъти съм я подминавала, понеже резюмето не ми се стори достатъчно интересно - голяма грешка хаха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди малко свърших с "пилата за нерви". Уникална книжка - малко ще вляза в друга тема, но просто не мога да пропусна да спомена, че направо умрях от смях в момента с истеричния смях на главния, когато му казаха, че ще се жени и за кой или пък когато братовчед му Франк нареждаше на Гена, че докато била с него щял да научи някои неща. Точно както Джей Ти намилаше на Арайа. Момента беше уникааално сладък , с малките :rolleyes: Та това лирично отклонение беше за да благодаря, ама много, че ме насочи към тази книга. Да си призная няколко пъти съм я подминавала, понеже резюмето не ми се стори достатъчно интересно - голяма грешка хаха

Радвам се, че сме на един акъл по въпроса. Аз съм я чела преди... аде няма си издавам годините ама преди две години една сладурка ечо ми я припомни. Че после пък успях и да се обзаведа с нея благодарение на бебо. Книгата си е едно от съкровищата ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди малко свърших с "пилата за нерви". Уникална книжка - малко ще вляза в друга тема, но просто не мога да пропусна да спомена, че направо умрях от смях в момента с истеричния смях на главния, когато му казаха, че ще се жени и за кой или пък когато братовчед му Франк нареждаше на Гена, че докато била с него щял да научи някои неща. Точно както Джей Ти намилаше на Арайа. Момента беше уникааално сладък , с малките :down: Та това лирично отклонение беше за да благодаря, ама много, че ме насочи към тази книга. Да си призная няколко пъти съм я подминавала, понеже резюмето не ми се стори достатъчно интересно - голяма грешка хаха

То май няма някой,който да не я обича тази книга..поне не съм видяла никуде.

Много як беше и момента,когато дойде онзи от министерството/честно казнао не помня точно какъв беше/,за да говори с Джарл дали се с правил с обучението на Арая и той го накара д апогледне през прозореца..видя Арайа с навитите панталони как мята кюфтета на барбекюто :dollars:

Аз имам още една книжка от Джуд Деверо за Ланкония...не е от серията Монтгомъри,но пак става въпрос за тази "страна" и главната се казва Джура/а едно от имената на Арайа е Джура/ -"кралицата Дева"

Имам и още две от книжките от серията Монтгомъри,от която е "Принцесата"-"Дукесата" и "Изкусителката",но честно казано не си спомням да съм забелязвала някаква връзка между книгите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и трите книги са в поредица с "Принцесата", но едва ли някой е проследил връзките между тях. То и самата Джуд дали ги помни. В статията за Джуд има фамилно дърво на Монтгомъри, ама е толкова объркано, че...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То май няма някой,който да не я обича тази книга..поне не съм видяла никуде.

Много як беше и момента,когато дойде онзи от министерството/честно казнао не помня точно какъв беше/,за да говори с Джарл дали се с правил с обучението на Арая и той го накара д апогледне през прозореца..видя Арайа с навитите панталони как мята кюфтета на барбекюто :giggle1:

Аз имам още една книжка от Джуд Деверо за Ланкония...не е от серията Монтгомъри,но пак става въпрос за тази "страна" и главната се казва Джура/а едно от имената на Арайа е Джура/ -"кралицата Дева"

Имам и още две от книжките от серията Монтгомъри,от която е "Принцесата"-"Дукесата" и "Изкусителката",но честно казано не си спомням да съм забелязвала някаква връзка между книгите.

Книгата верно си е уникална. И аз видях че има и втора (или по скоро тя е първата май) за Ланкония в сайт, където четох резюмето й, но не проверих има ли я преведена на български език?

Всъщност и трите книги са в поредица с "Принцесата", но едва ли някой е проследил връзките между тях. То и самата Джуд дали ги помни. В статията за Джуд има фамилно дърво на Монтгомъри, ама е толкова объркано, че...

Аз в един сайт видях всичките й книги, то едно яко преплитане, то едно чудо - тая книга е втора в поредица Ланкония, 15 в поредица Монтгомъри - иде да рече "бой на негри в тъмна нощ". Нищо чудно, че и радословното дърво е пълна плетеница, след 10-тата книга сигурно и на авторката й се е загубила връзката с началото хахаха

Редактирано от Vera_Pamil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

"бой на негри в тъмна нощ"

....

Лелееее, върна ме в детските години, сериозно, този лаф не го бях чувала (в случая "чела", но това са подробности) от годиниииии! Хихи :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ООО и на мен това ми е любимата от поредицата.

Ейми ме плени още от първия прочит/спокойно и съзнателно заявявам,

че досега съм я чела поне 20 пъти :cool: /

И не ми омръзва,ама НИКАК :)

Аз сега си препрочитам на Линда Хауърд серията Макензи

/то голяма серия,нашите превели само две :mad: /

Те са ми тръпка и ги чета за има-няма 30-ти път ;)

Прочетох и "От любов" и вярвайте ми бях покъртена от книгата,

обичам я Линда и това си е :wors:

Толкова силни чуства,толкова болка,толкова любов.................

Ще си я чета още много-много пъти с удоволствие.

Прочетох и "Скандална тайна",мииииииииииииии разочарова ме.

Аз обичам силните,страстни мъже на Линда,

НО обичам и силните ,страсти жени!

Искам да са равнопоставени,да си опонират.

Не съжалявам,че я прочетох,но няма да я препрочета.

Абсолютно съгласна :cool::yanim: :yanim: Само дето сега пак искам нещо на Линда... Луда работа :angry: :angry:

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее, върна ме в детските години, сериозно, този лаф не го бях чувала (в случая "чела", но това са подробности) от годиниииии! Хихи :down:

Ами и аз извън семейството и една моя преподавателка не съм го чувала. Дори не знам откъде е тръгнал лафа, но тъй като с бащата сме големи шегаджии, кино- и книгомани общо взето все с някакви такива изрази си говорим.

Един от любимите ми е "телефона звъни някак международно" , но не помня това пък откъде беше :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз извън семейството и една моя преподавателка не съм го чувала. Дори не знам откъде е тръгнал лафа, но тъй като с бащата сме големи шегаджии, кино- и книгомани общо взето все с някакви такива изрази си говорим.

Един от любимите ми е "телефона звъни някак международно" , но не помня това пък откъде беше :down:

E боя на негри си е класика древна а телефона ти звъни международно откак на Мамалев му зазвъня в НЛО преди години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E боя на негри си е класика древна а телефона ти звъни международно откак на Мамалев му зазвъня в НЛО преди години.

А аз все се бъркам и си мисля, че е от някой български , а то откъде било :)

И това пък ме подсети за "Петела е женски" - това вече мисля беше от филм хихи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз все се бъркам и си мисля, че е от някой български , а то откъде било :)

И това пък ме подсети за "Петела е женски" - това вече мисля беше от филм хихи

Ша ни напляскат за спам ама това мисля си беше от орсекстър без име както и кон боб яде ли си е от филма вчера ама дай да спрем че верно ша ядеме бой.

Нещо да напиша все пак по темата та да отърва боя. След вчера ме засърбя да си припомня принцесата на Девъро и пак са хилих кат тиква допосред нощите. Изкушавам се днес да приложа некои приоми на мъжо ама къфто е чукундур понявга нема са върже а ша ма прати се лекувам, та на хартия ша си останат само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ша ни напляскат за спам ама това мисля си беше от орсекстър без име както и кон боб яде ли си е от филма вчера ама дай да спрем че верно ша ядеме бой.

Нещо да напиша все пак по темата та да отърва боя. След вчера ме засърбя да си припомня принцесата на Девъро и пак са хилих кат тиква допосред нощите. Изкушавам се днес да приложа некои приоми на мъжо ама къфто е чукундур понявга нема са върже а ша ма прати се лекувам, та на хартия ша си останат само.

Спама е висша форма на общуване хихи и с това спирам да спамя , ама наистина.

Та да "пилата за нерви" определено има характеристики да попадне сред класацията "Повторно и n-то четене". :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласна :yanim: :yanim: :yanim: Само дето сега пак искам нещо на Линда... Луда работа :angry: :angry:

Искам пак нещо на Линда и в тази връзка да запитам как върви превода на поредицата Макензи!?

:lighter:

Тъй като и аз съм на тоя хал,ме интересува същото :cheers:

А иначе сега си препрочитам поредицата Кел Сабин на познайте кой -мдаа Линда :wink12:

Тази поредичка също я поназнайвам на изуст,но не ми пречи да настръхвам при всеки прочит.

После ще метна и Джон Медина,ще изхрускам "Сърцето на Амазонката"и за финал ще си оставя"Сенки от мрака"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да си кажа като сме на тема Линда Хауърд;))"От Любов"- наистина си заслужава книгата.Много емоционална...на моменти,само където не пророних 1-2 сълзи.Еххх защо нямаше повече нейни книги.Между другото се чудех от къде ми беше познато името на главния Роум-от "Почти завинаги",втората книга,която се разказва за Макс Конрой:)) А дали някой има Tears of the Renegade (1985) Между любов и вярност? Или тя не е издавана на българския книжен пазар...

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа,и аз да се изкажа по темета за Линда и нейния клан Макензи.Свалих си фен-преводите на 3,4 и 5 час от руския сайт на Лейдиклуб и снощи докато не изгълтах на един път 3 час не я оставих.Е удоволствието не е като на родния език 100%,Но и 90%си заслужават. :) Главния - третия син на Уолф и Мери - Зейн е много силна личност „морски тюлен“,който спасява Главната Бари от ръцете на похитители.В същото време много нежен ,когато между тях пламва любовта.Тя е дъщеря на американския посланик в Атина,свикнала да живее,обградена в лукс и обичта на баща й.Много е силна сцената когато се налага да прекарат двамата цял един ден в разрушена постройка криейки се от преследвачите.Тогава тя решава,че не трябва да остава втори път девствена в ръцете на похитителите,а първото й изживяване да е с мъж ,който харесва.Затова моли Зейн,да й помогне. Той и предоставя тялото си и от там се започва голяма любов.После обстоятелствата ги разделят-той е тежко ранен при акцията ,тя върната обратно в Атина ,където я покриват.Зейн се възстановява и напуска службата,като през цялото време мисли за нея,но не успява да се свърже ,защото баща й я прекрива.Тя също мисли за него и се опитва да го открие,но вечно удря на камък.Докато един ден решава да избяга от баща си , защото ,разбира ,че той носи вина за отвличането й ,а тя е бременна.Точно в този момент я открива Зейн.С много перипети отиват до Лас Вегас където се женат.Но тя през цялото време мисли за баща си ,който е замесен в предателство и как да му помогне да не влезе в затвора.Накрая нещата се оправят,хващат основния виновник,който е виновен за отвличането и за предателството.Тя ражда второто момиче в клана и след това е бременна и с близнаци. Клана на Макензи е голям:Мери и Уолф имат трима сина,една дъщеря и осиновяват още едно момче - Ченс,за който е петата част.И имат общо 11 внуци,като 5 от тях са на Каролайн и Джо от втората час.Сега почвам четвъртата част за дъщерята,която също като баща си се занимава с обучението на коне. Дано съм успяла да запаля любопитството на всички почитателки на Линда. :halloween7:

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано съм успяла да запаля любопитството на всички почитателки на Линда. :)

Със сигурност успя,ообено такива като мен дето не са чели и първите.Но откъде време за всички?докато намеря минутки,съм забравила,кое ми е привлякло вниманието.Мъка,мъка....
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа,и аз да се изкажа по темета за Линда и нейния клан Макензи.Свалих си фен-преводите на 3,4 и 5 час от руския сайт на Лейдиклуб и снощи докато не изгълтах на един път 3 час не я оставих.Е удоволствието не е като на родния език 100%,Но и 90%си заслужават. :) Главния - третия син на Уолф и Мери - Зейн е много силна личност „морски тюлен“,който спасява Главната Бари от ръцете на похитители.В същото време много нежен ,когато между тях пламва любовта.Тя е дъщеря на американския посланик в Атина,свикнала да живее,обградена в лукс и обичта на баща й.Много е силна сцената когато се налага да прекарат двамата цял един ден в разрушена постройка криейки се от преследвачите.Тогава тя решава,че не трябва да остава втори път девствена в ръцете на похитителите,а първото й изживяване да е с мъж ,който харесва.Затова моли Зейн,да й помогне. Той и предоставя тялото си и от там се започва голяма любов.После обстоятелствата ги разделят-той е тежко ранен при акцията ,тя върната обратно в Атина ,където я покриват.Зейн се възстановява и напуска службата,като през цялото време мисли за нея,но не успява да се свърже ,защото баща й я прекрива.Тя също мисли за него и се опитва да го открие,но вечно удря на камък.Докато един ден решава да избяга от баща си , защото ,разбира ,че той носи вина за отвличането й ,а тя е бременна.Точно в този момент я открива Зейн.С много перипети отиват до Лас Вегас където се женат.Но тя през цялото време мисли за баща си ,който е замесен в предателство и как да му помогне да не влезе в затвора.Накрая нещата се оправят,хващат основния виновник,който е виновен за отвличането и за предателството.Тя ражда второто момиче в клана и след това е бременна и с близнаци.

Клана на Макензи е голям:Мери и Уолф имат трима сина,една дъщеря и осиновяват още едно момче - Ченс,за който е петата част.И имат общо 11 внуци,като 5 от тях са на Каролайн и Джо от втората час.Сега почвам четвъртата част за дъщерята,която също като баща си се занимава с обучението на коне.

Дано съм успяла да запаля любопитството на всички почитателки на Линда. :cool:

Ти си малък сладък ангел и дразнител ;)

Страшно благодаря,че резюмира книжката,

ще чаквам и другите две да ни споделиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност успя,ообено такива като мен дето не са чели и първите.Но откъде време за всички?докато намеря минутки,съм забравила,кое ми е привлякло вниманието.Мъка,мъка....

Мила,пропуснала си огромно удоволствие!!! :cool: Крайно време е да намериш пролука и да наваксаш,няма да съжаляваш - страхотни мъже,силни по характер жени,зашеметяваща любов!!! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Ти си малък сладък ангел и дразнител ;)

Страшно благодаря,че резюмира книжката,

ще чаквам и другите две да ни споделиш.

Да ,още утре ще я споделя,щото мисля тази вечер да я прочета!!! :) Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Линда Хауард съм чела май само ласката на огъня и нещо не бях впечатлена... Иначе сега си дочитам Брачни игри,а на компютъра чета 7-мата книга за Малори..за Бойд и Кейти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Линда Хауард съм чела май само ласката на огъня и нещо не бях впечатлена...

Иначе сега си дочитам Брачни игри,а на компютъра чета 7-мата книга за Малори..за Бойд и Кейти

Тя малко девета ама ти си чети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване