Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Бях забравила колко жестоко, направо до посиняване обожавам Амандичка, т.к. отдавна де що бях докопала нейна книга я бях оглозгала Публикувано изображение Преди няколко дни обаче бях приятно изненадана от нова (поне за мен) придобивка на руски - романът й The River Knowshttp://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Естествено със зверски плонж моменталически й се метнах и с грамаданско задоволство опосках поредния шедьовър на тази великолепна авторка Публикувано изображение Винаги, ама винаги, ако ще и на 200 години да дотропкам с треперещи ръце, цъкайки мишока и бинокъл на очките, за да се взирам успешно в компа, няма да престана да поглъщам поредната доза Аманда Публикувано изображение

За почитателките на авторката, само ще спомена, че романа е напълно в стила й - ексцентрични главни герои, които преследвайки общ враг, случайно стават партньори в търсенето на истината и справедливостта, като Аманда отново е забъркала експлозивен коктейл от невероятна романтика, съчетана с точната доза кримка. Накратко: главната се представя за обеднялала роднина на богата аристократка, зада има достъп до най-отбраното общество, т.к. тайно работи като разследващ журналист и така може да посещава всякакви балове и соарета, за да събира сведения за порочните и престъпни наклонности на някои аристократи. Главния пък е загубил годеница, която е обявена за самоубийца, а той е убеден, че е убита от един гадняр-аристократ. Така в търсене на истината, двамата главни се оказват, че преследват една и съща мишена, макар и да работят по различни разследвания. Тя се представя за невзрачна сива мишка, за да остане незабележима по светските събития и на спокойствие да си тършува из домовете на богаташите. Да ама на поредния бал, точно след поредния й набег в търсене на уличаващи документи, на излизане от спалнята на гадняра,тя се натъква на главния, чиято крайна цел също е сейфа на гадняра, скрит в неговата спалня. И докато двамцата се дрънчат кой има право да тършува из чуждите спални, ги спипва един от охранителите на гадняра и наште взеха да се целуват, за да симулират, че търсят любовно местенце за усамотение. И от там, решиха да си партнират в разследването, но за пред обществото се представяха за две влюбени гълъбчета. И се започна едно фиктивно ухажване,ама то се превърна баш в истинско, така се оплетоха милите, че в един момент забравиха и разследване и злодеи... И всичко това гарнирано с много свеж хумор, забавните и абсурдни ситуации направо ми докарваха на моменти мощно изреваване от кеф.Публикувано изображение А, да не забравя и страшно симпатичното алтаво семейство на главния - като се почне от таткото-аристократ, изобретател и се стигне до сестрата - писателка на драми, които неистово желаеха главния да се сдобие с любима и веднага и безрезервно приеха главната като манна небесна за всичките им страхове :) Ох, прочитайки отново книга на Амандичка, се почувствах все едно, че се върнах у дома след дълго скитосване. Може би, защото последните три месеца митарствах и хайманосвах из дебрите на непознати (за мен) авторки, опивайки се от новото и непознатото. При това все качествени авторки, чиито романи се четат в захлас и се поглъщат наеднъч - Sabrina Jeffries, Laura Lee Guhrke, Eloisa James, Elizabeth Boyle (огромни благодарности, Петенце, за тази великолепна авторка). http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Ох, и тук веднага бих искала да помоля за помощ: :) романите на Elizabeth Boylе от Серията Bachelor Chronicles : четвъртата - Confessions of a Little Black Gown, шестата - How I Met My Countess и седмата - Mad About the Duke дали случайно някоя добра душа ги няма на руски :rolleyes: Направо ще ме ощастливи, т.к. поредичката е удивително великолепна, осветках първите тринки мълниеносно и като стигнах до 4-тата,предвкусвайки поредното съкрушително забавление, потривайки доволно ръце и хоп.... неприятна изненадаааа - няма я на руски - направо да се пукнеш откъм гърба от яд.Публикувано изображение

За съжаление не мога да помогна с руския, но ако ти вършат работа на английски шеста и седма - имаш ги веднага. Чак се изкуших да се зачета, но нямам първите, а и сега съм на друга вълна затова си ги оставям за по-нататък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Чета "Бяла като мляко, червена като кръв" на Алесандро д’Авения. Исками се да напиша за какво се разказва, но ми се струва, че ще я омаловажа. Това е една от книгите, които трябва да се прочетат и да

Момичета, аз най-после почувствах музата и настъпих сериозно "Разбивач на сърца" на Джули Гарууд, и какво да кажа страхотна книга, направо не мога да се отлепя, уникално четиво. Главните са супер готи

Имало ли е книга, която не можете да не препоръчате? Която е толкова необикновена, толкова сърцеизкормяща, толкова част от вас, че просто ... ОК, спирам. Става въпрос за Requiem for the Devil на Jer

Публикувани изображения

И аз си довърших моята :) Много доволна останах. Сигурно още ме държи еуфорията от вчерашната поредица "Емма" на ББС. Как не съм я гледала по-рано идея нямам, добре че Бобич я спомена, че този пропуск нямаще да си простя.

Та по същество - книжката беше много лека, забавна и разтоварваща. Не е драматична каквито са на Джудит МакНот, но то пък не може само драма. Много обичам книги , които след като ги прочетеш те оставят с усмивка на уста и приятно чувство. Е , сега не е Малъри, но то и други като тях рядко се срещат. В обобщение Малъри - 10, Съвършения герой - 9.5 хихи

Ааааа, "Ема" на ББС отвратително мнооого обожавам http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Всъщност всички минисериали на ББС ми допадат, може би защото се придържат точно към историята от романите, без излишни залитания и интерпретации :rolleyes:

И т.к. сме на вълна "Съвършен герой", не устоях на изкушението, та се метнах устремно право на втората книга от поредичката за семейство Стърлинг A Perfect Groom. Май е заразно, но по почина на издателство "Ирис" за издаване на книги от поредица, така и аз почнах от последната в поредичката "Съвършен герой", сега съм на втората и най-накрая ще се облажа с първата A Perfect Bride http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Тази авторка определено дълбоко, дълбоко ми влезе под дебелата кожа и след "Съвършен герой" и "A Promise Given" знаех какво може да очаквам от следващите й творби. Ноооо май бях сбъркала. Въобще не бях подготвена за откровено-вълнуващото събитие да бъда тотално и всецяло очарована и обсебена от великолепния й роман A Perfect Groom. Вече го преполових, а любовта и отношенията между главните така ме завладяха,че лягам и ставам, мислейки как ще се развият, кой как ще надцака другия, кой кого ще надприказва в необузданата им словесна битка. :) Боже, отдавна не се бях наслаждавала на толкова увлекателни словесни дуели, а главните са толкова симпатични и чаровни, че романа на моменти ми напомня любимия "Нежен бунт" на Джоанка. Ако Петето направи Топ10 на най-чаровни двойки, тази задължително ще присъства в моята класация http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Главния - Джъстин е един от най-чаровните и неустоими женкари на Лондон, по който са луднали всички дами. След тримесечно отсъствие от страната, една вечер в клуба, в който членува става свидетел на странен облог с невероятно високи залози: петима млади господа се обзалагат кой ще успее да преспи с най-привлекателната дебютантка на сезона, недостъпна красавица, която за отрицателно време е отхвърлила три предложения за женитба. Това разбира се, възбужда интереса му на ловец, още повече, че тази красавица е изключително нестандартна: висока, колкото повечето мъже и червенокоса при това. И на следващата вечер на поредния бал, той разбира се й се натриса с цел да я очарова, за да бъде поредната му лека победа в трофеите му от женски сърца. Ноооо ... го чака неприятна изненада. Главната въобще не е някоя празноглава въртиопашка, а още като го видя и го отряза безцеремонно като му заяви, че е негодник, женкар, развратник и арогантен, нагъл тип в прав текст. Горкичкия, въобще не очакваше така да го отрежат, ама си намери майстора. И се почнаха едни люти словесни дуели между двамцата, направо да починеш от кеф и наслада Публикувано изображение В същото време всеки от тях си имаше своите демони, своите страхове, своите кошмари за преборване. Главната през целия й живот й са се надсмивали и подигравали заради грамаданския й ръст и рижата коса, че мъчително преживяваше всякакъв намек за това, а главния си мислеше какви убави комплименти й ръси по този повод. :) Докато се жулеха словесно, двамцата не можеха да стоят далече един от друг. Силното направо магнетично привличане ги вкара в беля - една вечер, както се бяха награбили в градината да се целуват страстно, ги сгащиха лелята на главната и приятелката й. Вдигна се яка дандания и естествено, главния предложи брак... До тук съм - точно се ожениха, ся ша видя какви ще ги къдрят след брака и как ще се обясняват в любов...

За съжаление не мога да помогна с руския, но ако ти вършат работа на английски шеста и седма - имаш ги веднага. Чак се изкуших да се зачета, но нямам първите, а и сега съм на друга вълна затова си ги оставям за по-нататък.

Ох, мила, ще трябва да се опознаем пак отблизо с английския,ако искам да четна всичко http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif И понеже съм ненаситна душа,кат некой Плюшкин събирам де що изпадне исторически любовен роман, моля те, прати ми ги. :) Редактирано от bobych (преглед на промените)
  • Харесване 4
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, ах, не ме дразни, че още не съм я прочела. ;д Нямам търпение да попадна на нея, но ще си почакам още малко. Търпение, търпение...(: Предполагам обаче, че писателката е запазила стила си както в останалите книги от поредицата, нали?

Ами аз останалите от поредицата не съм ги чела за съжаление. Чак вчера разбрах , че е част от поредица. Нооо както подразбрах предишните две ги няма преведени на български, а както вече съм споменавала и с руския и с английския съм достатъчно добре за да схвана за какво иде реч, но нещо не ми е същия кеф да чета , както когато са си на роден език. Малко съм закостеняла в това отношение, ако може така да се нарече :)

Ала силно ме съмнява книжката да те разочарова, ако не ти хареса имаш една студена вода от мене :)

И т.к. сме на вълна "Съвършен герой", не устоях на изкушението, та се метнах устремно право на втората книга от поредичката за семейство Стърлинг A Perfect Groom. Май е заразно, но по почина на издателство "Ирис" за издаване на книги от поредица, така и аз почнах от последната в поредичката "Съвършен герой", сега съм на втората и най-накрая ще се облажа с първата A Perfect Bride http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Тази авторка определено дълбоко, дълбоко ми влезе под дебелата кожа и след "Съвършен герой" и "A Promise Given" знаех какво може да очаквам от следващите й творби. Ноооо май бях сбъркала. Въобще не бях подготвена за откровено-вълнуващото събитие да бъда тотално и всецяло очарована и обсебена от великолепния й роман A Perfect Groom. Вече го преполових, а любовта и отношенията между главните така ме завладяха,че лягам и ставам, мислейки как ще се развият, кой как ще надцака другия, кой кого ще надприказва в необузданата им словесна битка. :wors: Боже, отдавна не се бях наслаждавала на толкова увлекателни словесни дуели, а главните са толкова симпатични и чаровни, че романа на моменти ми напомня любимия "Нежен бунт" на Джоанка. Ако Петето направи Топ10 на най-чаровни двойки, тази задължително ще присъства в моята класация http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Главния - Джъстин е един от най-чаровните и неустоими женкари на Лондон, по който са луднали всички дами. След тримесечно отсъствие от страната, една вечер в клуба, в който членува става свидетел на странен облог с невероятно високи залози: петима млади господа се обзалагат кой ще успее да преспи с най-привлекателната дебютантка на сезона, недостъпна красавица, която за отрицателно време е отхвърлила три предложения за женитба. Това разбира се, възбужда интереса му на ловец, още повече, че тази красавица е изключително нестандартна: висока, колкото повечето мъже и червенокоса при това. И на следващата вечер на поредния бал, той разбира се й се натриса с цел да я очарова, за да бъде поредната му лека победа в трофеите му от женски сърца. Ноооо ... го чака неприятна изненада. Главната въобще не е някоя празноглава въртиопашка, а още като го видя и го отряза безцеремонно като му заяви, че е негодник, женкар, развратник и арогантен, нагъл тип в прав текст. Горкичкия, въобще не очакваше така да го отрежат, ама си намери майстора. И се почнаха едни люти словесни дуели между двамцата, направо да починеш от кеф и наслада Публикувано изображение В същото време всеки от тях си имаше своите демони, своите страхове, своите кошмари за преборване. Главната през целия й живот й са се надсмивали и подигравали заради грамаданския й ръст и рижата коса, че мъчително преживяваше всякакъв намек за това, а главния си мислеше какви убави комплименти й ръси по този повод. :) Докато се жулеха словесно, двамцата не можеха да стоят далече един от друг. Силното направо магнетично привличане ги вкара в беля - една вечер, както се бяха награбили в градината да се целуват страстно, ги сгащиха лелята на главната и приятелката й. Вдигна се яка дандания и естествено, главния предложи брак... До тук съм - точно се ожениха, ся ша видя какви ще ги къдрят след брака и как ще се обясняват в любов...

Звучи наистина страхотно, няма ли никакъв шанс от Ирис да я преведат в скоро време и на български ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи наистина страхотно, няма ли никакъв шанс от Ирис да я преведат в скоро време и на български ?

Оооо, най-искрено се надявам в един прекрасен момент да преведат не само втората, но и първата от поредичката. Ще бъде в типично "Ириски" стил - не една и две поредици издават наопаки.Веднага се сещам за тетралогията на Джейн Фийдър за сестрите Дънкан: първо издадоха третата от поредичката "Брачни игри", скоро издадоха втората "Идеалната годеница" и съм в очакване да преведат най-сетне и първата. Та да хлопнем още една завършена поредичка на БГ. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Но аз просто не можах да устискам да ги изчакам да се натуткат за поредичката на Саманта Джеймс и затова й се метнах със засилка :(
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за разнообразие от историята, реших малко да се върна в съвремието с Нора Робъртс. Понеже по принцип я харесвам реших, че трябва да си наваксам с най-новите книжлета, които не съм чела - трилогията за Кръвните братя (или там както се казва). Дали нещо не съм улучила момента или съм си променила вкуса, но този път нещо не ги лапнах както някои дръги. Да, четат се, приятни са, но общо взето като ги изчетеш не си казваш "Ухааа!". След няколко месеца може да не си ги спомням в подробности с изключение на главната идея.Третата книжка е най-готина, но аз по принцип си падам по твърдоглави (и мъже и жени), които колкото повече се отдръпват, толкова повече се сближават. И все пак, явно не ми е период за Нора или тя нещо се разводнява напоследък. Затова с цел повищаване на тонуса смятам да се насоча към Саманта Джеймс след всички суперлативи на Боби или да се върна към някоя класика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз останалите от поредицата не съм ги чела за съжаление. Чак вчера разбрах , че е част от поредица. Нооо както подразбрах предишните две ги няма преведени на български, а както вече съм споменавала и с руския и с английския съм достатъчно добре за да схвана за какво иде реч, но нещо не ми е същия кеф да чета , както когато са си на роден език. Малко съм закостеняла в това отношение, ако може така да се нарече :angry:

Ала силно ме съмнява книжката да те разочарова, ако не ти хареса имаш една студена вода от мене :)

Ооо, книжката със сигурност ще ми хареса, защото все пак е на Линдзи и най-вече е Малори, макар и господинчото да не е от семейството, а вместо това приятел.

А иначе аз си препрочетох снощи преди лягане "Отровни стрели". Толкова нежност имаше между Дерек и Келси... Бях позабравила някой от моментите, та се радвам, че си ги припомних.(:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Банда да ви информирам....по- скоро всички почитателки на серията за Братството на Черния кинжал-книга 3 се очаква в края на ноември.Бях пуснала запитване до издателството и за своя изненада и то приятна дажей са ми изпратили корицата на "Пробудена любов".:clap:)))Някой, ако иска да я види да ми пише да я send-na:)

Редактирано от plop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Банда да ви информирам....по- скоро всички почитателки на серията за Братството на Черния кинжал-книга 3 се очаква в края на ноември.Бях пуснала запитване до издателството и за своя изненада и то приятна дажей са ми изпратили корицата на "Пробудена любов".:cool:)))Някой, ако иска да я види да ми пише да я send-na:)

Корицата се вее вече в две теми от форума. :) Възхитихме й се на макс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф е пак нещо съм изпуснала:cool:) Назад с материала.Къде се подвизават темите за Братството-по-възможност ще съм благодарна за линк:)))

Редактирано от plop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пффф е пак нещо съм изпуснала:cool:) Назад с материала.Къде се подвизават темите за Братството-по-възможност ще съм благодарна за линк:)))

Темите не са специално за поредицата, има тема "Вампирите в любовните романи", в която я обсъждаме. А корицата е постната в темите "Предстоящи и нови заглавия на книжния пазар" и "Корици на любовни романи"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм решила след много страхотни препоръки да прочета - И когато ти дойде и Мечтая за теб на Лайза Клейпас ;) .

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо, книжката със сигурност ще ми хареса, защото все пак е на Линдзи и най-вече е Малори, макар и господинчото да не е от семейството, а вместо това приятел.

А иначе аз си препрочетох снощи преди лягане "Отровни стрели". Толкова нежност имаше между Дерек и Келси... Бях позабравила някой от моментите, та се радвам, че си ги припомних.(:

Стаси ( ако мога така да те наричам ) - нещо май за различни книги говорим, което много ме озадачава. Аз говорех за трилогията за семейство Стърлинг на Саманта Джеймс и в друг коментар я срваних с Малъри, поради факта, че той по скоро спада към хумористичните, а не толкова драматичните любовни романи и тъй като той за мене е 10-ка, дадах на Съвършен Герой ( третата от поредицата за семейство Стърлинг и за съжаление единствената преведена на роден език) 9,5.

А колкото до Малъри ако съм схванала правилно иде реч за книгата за Робърт, която и аз с нетърпение очаквам. Четох не едно отрицателно ревю за нея, но съм сигурна , че ще я погълна за часове, само и просто защото е от серията за семейство Малъри :ph34r:

И между другото понеже наскоро си препрочетох тази за Ейми и Уорън- май тя и тази за Габи са ми най-любими, все пак втората е пиратка , но не се казва Радка , отклоних се та нямаше как да не ми е по душа Габриел. Иии още оттогава се мъча да се сетя как се казваше сина на Джейсън - помнех , че е с Д и помнех че възлюбената е Келси, обаче него как ли не го въртях не можах да се сетям, че е Дерек - смях и позор :laughing5:

Редактирано от Vera_Pamil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен нещата са пълна каша.Здраво съм заръфала вампирската поредица за Анита Блейк /не помня кой ме зариби,но хем го мразя,хем мнооого го обичам/,редувам с любовни и прескачам към сериоооозни.Сега е наред новата на Лий Чайлд "Време за умиране".По принцип много ми допада стила на автора,но като при всички има и слаби книги.В тази връзка и по повод долния пост

Четох не едно отрицателно ревю за нея, но съм сигурна , че ще я погълна за часове, само и просто защото е от серията за семейство Малъри :nono:

си признавам,че за мен сагата Малъри се поизчерпа.След "Твоята Магия" вече не ме държат в плен.Дори историята на Дерек и Келси не ми легна на душа,вероятно защото началото е същото като в "Сребърния пламък"/то като при мъжете първия се помни/,а имено книгата на Джонсън за мен беше първа.Ще изчета каквото излезе във връзка с Малъри,но определено не тръпна в очакване.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм на четвъртата книга от сватбената серия на Нора Робъртс. Снощи от нетърпение да видя какво ще стане я попрехвърлих малко, но днес вече си чета всичко наред :eek:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен нещата са пълна каша.Здраво съм заръфала вампирската поредица за Анита Блейк /не помня кой ме зариби,но хем го мразя,хем мнооого го обичам/,редувам с любовни и прескачам към сериоооозни.Сега е наред новата на Лий Чайлд "Време за умиране".По принцип много ми допада стила на автора,но като при всички има и слаби книги.В тази връзка и по повод долния пост

си признавам,че за мен сагата Малъри се поизчерпа.След "Твоята Магия" вече не ме държат в плен.Дори историята на Дерек и Келси не ми легна на душа,вероятно защото началото е същото като в "Сребърния пламък"/то като при мъжете първия се помни/,а имено книгата на Джонсън за мен беше първа.Ще изчета каквото излезе във връзка с Малъри,но определено не тръпна в очакване.

Аз "Сребърния Пламък" имам спомен, че или съм я чела или съм я започвала, но което и от двете да е заслужава си да си я припомня.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаси ( ако мога така да те наричам ) - нещо май за различни книги говорим, което много ме озадачава. Аз говорех за трилогията за семейство Стърлинг на Саманта Джеймс и в друг коментар я срваних с Малъри, поради факта, че той по скоро спада към хумористичните, а не толкова драматичните любовни романи и тъй като той за мене е 10-ка, дадах на Съвършен Герой ( третата от поредицата за семейство Стърлинг и за съжаление единствената преведена на роден език) 9,5.

А колкото до Малъри ако съм схванала правилно иде реч за книгата за Робърт, която и аз с нетърпение очаквам. Четох не едно отрицателно ревю за нея, но съм сигурна , че ще я погълна за часове, само и просто защото е от серията за семейство Малъри :clap:

И между другото понеже наскоро си препрочетох тази за Ейми и Уорън- май тя и тази за Габи са ми най-любими, все пак втората е пиратка , но не се казва Радка , отклоних се та нямаше как да не ми е по душа Габриел. Иии още оттогава се мъча да се сетя как се казваше сина на Джейсън - помнех , че е с Д и помнех че възлюбената е Келси, обаче него как ли не го въртях не можах да се сетям, че е Дерек - смях и позор :turkey4:

Естествено, че можеш да ме наричаш по име. :clap: А относно книжките наистина нещо сме се разминали, но така или иначе също съм чела "Съвършен герой" и я смятам за страхотна. Знаех, че има още от поредицата, но не знаех колко. Надявам се "Ирис" да преведат останалите, но май няма да стане скоро... Между другото, аз също си препрочитам Малори и снощи тъкмо привърших седмата за Джеръми. Шестата е прескочих, че не ми е любима, защото... ами струва ми се слаба, макар ми допадна страшно много Коледата и семейството когато беше цялото събрано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм чела "Съвършен герой". Обожавам трази книга. Тя ми е любомията книга! Започнах и "Отровни думи" да чета. Интересна е много. :turkey4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че можеш да ме наричаш по име. :ph34r: А относно книжките наистина нещо сме се разминали, но така или иначе също съм чела "Съвършен герой" и я смятам за страхотна. Знаех, че има още от поредицата, но не знаех колко. Надявам се "Ирис" да преведат останалите, но май няма да стане скоро... Между другото, аз също си препрочитам Малори и снощи тъкмо привърших седмата за Джеръми. Шестата е прескочих, че не ми е любима, защото... ами струва ми се слаба, макар ми допадна страшно много Коледата и семейството когато беше цялото събрано.

Охх и аз съм така даже да си призная така и не успях да прочета докрай въпросния " Подарък " - може би сега по коледа ще ми дойде музата. Като настъпи зимата и не знам какво ми става , но гледам само коледни филми така, че може да ми ойде вдъхновението да прочета и една коледна книга. Почвала съм я два пъти - първия път на първата глава се отказах, втория май издържах до към 10 в желанието си поне да схвана основната идея или поне герои, кои ще да са на тази книга, но уви, дори пустото ми любопитство не се пребори и пак я зарязах. Единственото, което ме държи в напрежение е , че не знам за какво точно става на въпрос и значи все още има шанс да я довърша :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз "Сребърния Пламък" имам спомен, че или съм я чела или съм я започвала, но което и от двете да е заслужава си да си я припомня.

Ако ще я четеш,почни с "Блейз",все пак първо е историята на мама и татко./дано не бърлам,че тогаз ще е голям смях/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охх и аз съм така даже да си призная така и не успях да прочета докрай въпросния " Подарък " - може би сега по коледа ще ми дойде музата. Като настъпи зимата и не знам какво ми става , но гледам само коледни филми така, че може да ми ойде вдъхновението да прочета и една коледна книга. Почвала съм я два пъти - първия път на първата глава се отказах, втория май издържах до към 10 в желанието си поне да схвана основната идея или поне герои, кои ще да са на тази книга, но уви, дори пустото ми любопитство не се пребори и пак я зарязах. Единственото, което ме държи в напрежение е , че не знам за какво точно става на въпрос и значи все още има шанс да я довърша :ph34r:

Аз я прочетох и донякъде ми хареса просто заради атмосферата и това, че цялото семейство беше в Хавърстън. Самата близост, остроумията между братята, любовта, която струеше от всеки към всеки... беше страшно сладко, нежно и голямо богатство. Това ми хареса най-много, но да не забравим историята на бабата и дядото, която стана ясна разбира се в книгата, ала смятам, че ако Линдзи беше удължила техния разказ може би щеше да бъде още по-грабващ. За мен бе прекалено кратко и претрупано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще я четеш,почни с "Блейз",все пак първо е историята на мама и татко./дано не бърлам,че тогаз ще е голям смях/

Не бъркаш, поне според сайтовете , които посетих де :ph34r: Макар, че се различава малко последователността на поредицата има такава и както гледам както винаги не е преведена цялата или последователно , но това май не трябва да ме учудва вече :ph34r:

Аз я прочетох и донякъде ми хареса просто заради атмосферата и това, че цялото семейство беше в Хавърстън. Самата близост, остроумията между братята, любовта, която струеше от всеки към всеки... беше страшно сладко, нежно и голямо богатство. Това ми хареса най-много, но да не забравим историята на бабата и дядото, която стана ясна разбира се в книгата, ала смятам, че ако Линдзи беше удължила техния разказ може би щеше да бъде още по-грабващ. За мен бе прекалено кратко и претрупано.

И аз натам клонях, че историята ще се върти около бабата "главно". Честно казано ако е разказана на бързо както тази за Никола Дьовил от поредицата на Макнот , включваща Ад и Рай, Уитни и т.н. много ще ме разочарова. И до ден днешен не ми е ясно защо Макнот претупа така историята на Ники - той мога да кажа май беше най-запомнящия се персонаж за мен. Поне от книгите от поредицата , които изчетох ( още не всички ). Много яд ме хваща дори и сега като се сетя, а толкова хубава книжка можеше да се получи :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,аз пък прочетох цялата поредичка на Марлис Мелтън – Navy Seal.Книжките бързо се четат,стила на авторката е много приятен,кара те да ги прочетеш без да спираш,но ТРЪПКАТА за мен липсва .Не ме удари нито по сърцето,нито по главата ;) ,така,че да ме накара да ги прочета втори път.Но въпреки това са забавно четиво.Най ми допаднаха Джо и Пени.Тя - с любовта си и грижата за него,той - с това ,че въпреки че беше плейбой и харесваше ярки и сексапилни жени се влюби в тихата и невзрачна Пени.Най ме издразни непрекъснато парадиране„той е морски тюлен“,при положение че това е най-тайната специална част.Извинявам се ,че пак споменавам Линда,сравнение между героите й - Джон Медина и Кел Сейбин и тези на Мелтън изобщо неможе да става.Липсват дълбоките чувства.(мое мнение). Ей то стана малко като разработка на литературно произведение :doh::)

Редактирано от rumi_1461 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей то стана малко като разработка на литературно произведение ;):)

Която разработка подкрепям,защото аз дори не ги изчетох.Подкарах първата за мадамата таен агент,дето беше загазила.Спекох се, като видях как обучен агент трепери и се гушка в Него.

Май тази я дочетох,ама без да влагам много-много мисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм решила след много страхотни препоръки да прочета - И когато ти дойде и Мечтая за теб на Лайза Клейпас :cool: .

Въобще не се колебай относно книгите.Заслужават си да се прочетат от първата до последната страница:)))Дажей наскоро препрочетох Мечтая за теб:nono:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване