Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Solenkata88

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

О любимата ми поредица:wors: Само да вметна небрежно, че сексът не е мираж - прочети 6-та, няма да кажа с кого е :) (има хубав фен превод знаеш къде), а 8-ма излезе на хартия (препоръчвам хартиения вариант) съвсем скоро и в нея сексът също не е мираж :)

Редактирано от milenaka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна небрежно, че сексът не е мираж - прочети 6-та, няма да кажа с кого е :rolleyes: (има хубав фен превод знаеш къде),

Знам,че в 6та има секс,знам и с кого.100% съм сигурна,че превода е страхотен/дръпнала съм я/,но се напъвам да дочакам книжния вариант,следователно 7 и 8 отлежават нищо,че ги купих.

Не почвам 6та,защото от компа мога да чета само след 23-24часа,а иначе си нося книгата и на работа. И благодаря,че всъщрост ти беше от хората,които ме убедиха да я почна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) 6-тата би трябвало декември да излезе на хартия, защото ако Инфодар не я издадат, срокът им изтича и ще си загубят правата върху нея. А иначе да - Анита е голяма краста:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета фен превода на Лексиконът на Демона

във форума на България - Свят.

Публикувано изображение

Историята проследява двама братя, Ник и Алън Райвс, които се сражават срещу

демони и свръхестествени същества. Те бягат от един магьосник, от когото тяхната

майка би трябвало да е откраднала амулет, когато те срещат Мая и Джейми, проблемни

тийнейджъри, които им се притичват на помощ.

През книгите те се изправят срещи ужаси, зло и хора, които просто искат да ги убият,

докато по едно време, дълго пазените тайни са на път да бъдат разкрити ...

Харесвам Ник Рийвс :(

Редактирано от MuryGiz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета фен превода на Лексиконът на Демона

във форума на България - Свят.

Публикувано изображение

Историята проследява двама братя, Ник и Алън Райвс, които се сражават срещу

демони и свръхестествени същества. Те бягат от един магьосник, от когото тяхната

майка би трябвало да е откраднала амулет, когато те срещат Мая и Джейми, проблемни

тийнейджъри, които им се притичват на помощ.

През книгите те се изправят срещи ужаси, зло и хора, които просто искат да ги убият,

докато по едно време, дълго пазените тайни са на път да бъдат разкрити ...

Харесвам Ник Рийвс :)

Тази книжка наистина звучи интересно, но ако мога да попитам няма и тука някой любовен триъгълник нали или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има.И двамата братя харесват Мая :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има.И двамата братя харесват Мая :ph34r:

Ммммм,предсказуемо.Синдрома "индиго".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммммм,предсказуемо.Синдрома "индиго".

Веднъж и аз да съм на това мнение, може и да съм математик човек, но вече адски ми писна от тези геометрични фигури - да живей доброто, старо "само двамата"!
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даааа,винаги съм знаела,че за да оцени човек една книга,много важен е точния момент.Сега редактирам и чета една книга от поредицата "Зар".Това "31 забравени любовни романа","Зар" и подобни са много наивни,че чак плоски и винаги ги заобикалях отдалеч.Да,ама не.Това книжле "Деветнадесетгодишната" ми харесва и върви много леко.Иде реч за чисто човешкия стремеж към по-доброто,по-хубавото.Просто историята на младо момиче от малък град,което не иска да "съществува" в скучното,летаргично градче, а да живее, но и да запази ценностите.Въобще разказва се за обикновените неща,но пък познати на всички ни.Има и друг бонус,забавлявам се с речника използван в книгата.Тя е издадена 1993г.,но звучи като от 1950."Чувствува","ползува" са елементарни примери,много е забавно....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг бонус,забавлявам се с речника използван в книгата.Тя е издадена 1993г.,но звучи като от 1950."Чувствува","ползува" са елементарни примери,много е забавно....

Хах, съща болка, моя милост чете и редактира Скарлет и както бях писала в темата за преводите, по-старите издания имат такъв речник, че ум да ти зайде. Не само глаголната форма "...ува", но и превода на фамилиите на "...ови" :). Но се радвам, че не ми остава много. Да си призная, на моменти е интересна, но те са толкова малко, че се губят на фона на цялата книга. От тия 1000 страници, ако бяха спестени поне 300, щеше да е много по-интересна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж и аз да съм на това мнение, може и да съм математик човек, но вече адски ми писна от тези геометрични фигури - да живей доброто, старо "само двамата"!

Твърдо за - долу геометричните фигури :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава не четете "Училище за вампири",че там са вече на петоъгълник.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже,стана дума за леко мистични книжки да се изкажа в този дух.

Като върл противник на вампирясването,съм силно привлечена от дъъългата поредица за Анита Блейк.Тук има страхотен микс от действие и любов.Докарала съм я до 8 част и секса е още очакване,но напрежението трепти.Главната е екзекутор на вампири,работи с полицията и на частно като съживител ан мъртви, окоза се че има силна защита срещу лошите-тя е некромант.В романа са намесени разни видове "немъртви", дори такива от детскити приказки като елфи,феи,но и вълколаци,зомбита и естествено вампири. Книгите са написани със страшно жив изказ, а това очакване да разбереш,дали главната ще си падне по Господаря+-вампир или по господаря-вълколак,и до къде ще стигне е страшно гъделичкащо.

Сега от работа не мога да се впускам в подробности, но един да заинтригувам ще съм щастлива.Отдавна не ми се е случвало,да продължавам да чета дори когато усещам,че съм полузаспала и не осмислям.Просто исам да знам,какво следва...Е,после препрочитам.

Такаа,справих ли се като за човек,който не чете вампирски истории?

До скоро не изпитвах желание да прочета нищо от залелите света книжки за вампири (изключвам фентъзитата, в които си ги има тук-там между другото), но от известно време се заглеждам в тая поредица за Анита Блейк - струва ми се, че ще ми хареса - по отзивите и резюметата изглежда като смес от криминале, трилър, фентъзи и щипка романс - а аз обичам такива! Ама май ще е добре да я оставя за дните след Коледа, че има 5-6 книжки, и ако ги метна сега, ще ходя като зомби през деня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Иначе аз в момента съм на историческа вълна и подхванах "Моя единствена обич" на Катрин Сътклиф и правя сефтето с тази авторка, интересно почва и ми мирише на скорошна сватба, само дето главната я изкарват по-черна и от Дявола и сигурно ще се окаже точно обратното.

Мно-о-о-го е хубава книжката, "Чародей" също - препоръчвам ти я (след като "смелиш" братята Куин на Нора! :) ). "Вярност" лично на мен ми хареса по-малко, а "Мой капитане" не съм я чела, но все пак тези трите ме карат да съжалявам, че толкова малко са превеждали от тази авторка...

Сега се мятам и аз да си препрочета "Моя единствена обич" :)

Редактирано от IvaIgnatova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мно-о-о-го е хубава книжката, "Чародей" също - препоръчвам ти я (след като "смелиш" братята Куин на Нора! :lol6: ). "Вярност" лично на мен ми хареса по-малко, а "Мой капитане" не съм я чела, но все пак тези трите ме карат да съжалявам, че толкова малко са превеждали от тази авторка...

Сега се мятам и аз да си препрочета "Моя единствена обич" :baby:

Мерси за мнението Иве, колкото до братята Куин, все още не съм изчела "Ключовете" на Нора, като ги свърша ще ме снабдят с братята да ги видя и тях :giggle1:

П.С. Освен посочените книги, реших че две са ми малко и за първи път се захванах да чета нещо на руски, и подкарах "Великолепно" на Джулия Куин (в момента не се сещам как беше на английки), много интересно почна, само да можеше да напредвам с малко по-голяма скорост от костенурската :)

Редактирано от hol_back_girl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пете,нали знаеш,че освен "Чародей" и "Вярност" има трета книга-непреведена. Не помня кое от момичетата подробно я разказа в някоя от темите. Та тази книга е свързана с "Вярност",понеже спомена,че по ти допада.Обаче тая третата много тежка бе,от това дето разказаха предпочитам да не я търся и чета, а да си рисувам свой завършек.Понеже "Вярност" остава някак с отворен финал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блг слънце ама ти тарикат метнала си се на по кратичка поредица. Да му мислим ние с Джул дет заръфахме една от цели осем коя от коя по интересни хихи

Апропо снощния клип здравата ми оплакна очите ама беше по нощята та днес ти писах у скупето. тенкс и за него.

Амииии като знам, че сте захванали да превеждате от другите й поредици реших да не се мъча :) имайки се предвид че по някое време ще ги докопам на български :giggle1: Наистина пише много увлекателно авторката, направо не ми го побира акъла защо така дремят бг издателствата...

Като хванах тази тема, някой знае ли дали от "Плеяда" ще има нещо историческо в близките месеци? Аз им писах наскоро, за да попитам за бъдещите им планове, но за съжаление не получих отговор.

П.С. Съни, радвам се че ти е харесал :baby:

Пете,нали знаеш,че освен "Чародей" и "Вярност" има трета книга-непреведена. Не помня кое от момичетата подробно я разказа в някоя от темите. Та тази книга е свързана с "Вярност",понеже спомена,че по ти допада.Обаче тая третата много тежка бе,от това дето разказаха предпочитам да не я търся и чета, а да си рисувам свой завършек.Понеже "Вярност" остава някак с отворен финал.

Хмм Гале, предполагам че това беше за Ивето, аз още не съм чела поредицата за братята. Иначе третата книга ни я разказа Инка, вярно тежичка, но трябват и такива от време на време :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.С. Освен посочените книги, реших че две са ми малко и за първи път се захванах да чета нещо на руски, и подкарах "Великолепно" на Джулия Куин (в момента не се сещам как беше на английки), много интересно почна, само да можеше да напредвам с малко по-голяма скорост от костенурската :)

Ах, Петенце, кажи ся как да си затрая кат ме подхващаш на мнооого обична авторка http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Тази поредичка на Джулка Куин Blydon, както и почти всичко написано от авторката е страхотно интересна. От трите книжки първата - за Алекс и Ема е невероятно изживяване и наслада, главните са толкова сладки, че ти влизат здраво под кожата. Мамооо, умирам за такива сладурковци... а пък когато разбра на първия бал, че прислужницата, която спасява племенника му от преминаваща карета на улицата, е всъщност племенничката на семейство Блайдън, даващи бала :cool: Цялата поредичка е невероятна разкошотия, но на третата книжка (тя е за Денфорд -приятеля на Алекс) направо се задъхвах, докато се тръшках мощно от смях: на моменти ми идеше да завия неистово, представяйки си великоления мъжкар Данфорд, посрещнат в новопридобитото от него имение от редицата строени прислужници, покрай които с бясна скорост профучава най-грамаданската свиня и последвалата дандания :eek: Ох, забавните до умопомрачение моменти в романа са толкова много, че Minx се превърна в една от най-любимите ми книги, особено когато ми се чете нещо шокиращо разтоварващо и ми се ще да се изръшкам от смях Публикувано изображение

Мили дами, от няколко дни търся напълно безуспешно в нета на руски романа на Мери Балоу The double wager (Двойное пари). Деветото ми чувство ме навежда на мисълта, че това ще е едно от най-великолепните и интригуващи творения на романтичния небосклон, до които съм припарвала въобще. Мнооооого моля, ако някой я е изровил случайно, да ми изпрати това чудо, щото ша са пръсна от ужасяващо любопитство. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах, Петенце, кажи ся как да си затрая кат ме подхващаш на мнооого обична авторка Публикувано изображение Тази поредичка на Джулка Куин Blydon, както и почти всичко написано от авторката е страхотно интересна. От трите книжки първата - за Алекс и Ема е невероятно изживяване и наслада, главните са толкова сладки, че ти влизат здраво под кожата. Мамооо, умирам за такива сладурковци... а пък когато разбра на първия бал, че прислужницата, която спасява племенника му от преминаваща карета на улицата, е всъщност племенничката на семейство Блайдън, даващи бала :) Цялата поредичка е невероятна разкошотия, но на третата книжка (тя е за Денфорд -приятеля на Алекс) направо се задъхвах, докато се тръшках мощно от смях: на моменти ми идеше да завия неистово, представяйки си великоления мъжкар Данфорд, посрещнат в новопридобитото от него имение от редицата строени прислужници, покрай които с бясна скорост профучава най-грамаданската свиня и последвалата дандания :eek: Ох, забавните до умопомрачение моменти в романа са толкова много, че Minx се превърна в една от най-любимите ми книги, особено когато ми се чете нещо шокиращо разтоварващо и ми се ще да се изръшкам от смях Публикувано изображение

Мили дами, от няколко дни търся напълно безуспешно в нета на руски романа на Мери Балоу The double wager (Двойное пари). Деветото ми чувство ме навежда на мисълта, че това ще е едно от най-великолепните и интригуващи творения на романтичния небосклон, до които съм припарвала въобще. Мнооооого моля, ако някой я е изровил случайно, да ми изпрати това чудо, щото ша са пръсна от ужасяващо любопитство. Публикувано изображение

Боби, първо за Джулия Куин, тамън до бала съм стигнала, в момента в който на Алекс лошо му стана като я видя - супер момент. До тук всички герои с които се срещнах са супер, супер готини - и Бел и Уилям, даже ми е супер интересно дали ще се появи половинката на Бел още в този роман :down:

Колкото до Мери Балоу, мила според моите източници, не искат регистрация) - тази книжка е непреведена, липсва и в списъците с фен преводи Публикувано изображение

Редактирано от Тор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тея дни почти нищо не чета, но оспях да довърша "Загадки и обещания" на Барбара Делински. Това е втората книга на авторката, която чета, и много ми хареса. Започва как един престъпен бос, говори с подчинения си, който му съобщава, че приятелката на Боса не е загинала, както са мислели, а се е спасила и е избягала с много бижута и кожи. Боса казва на неговия човек да я намери и убие. Мислят, че може да е отишла на Бахамите и затова почват търсенето от там. След това дават главната Лорън, която е на Бахамите и я изписват от една клиника за пластична хирургия. Още от малка е имала лицев дефект и след като брат й умира и й завещава много пари, тя си прави операция, за да й оправят лицето, след това заедно с най-добрата си приятелка отварят магазин за фотографии и купува едно старо имение, което да реставрива и да направи свой дом. Но започват да й се случват разни инциденти. Първо за малко не я премазва кола, после я напада зло куче, вратата на гаража й едва не я премазва и за капак, някой е ровил из вещите й в дома й. Но тя продължава да смята, че всичко това са само съвпадения. Тогава се появява Мат. Той е малко стеснителен, много красив, грамаден мъжага, който твърди, че е приятел на брат й. Започват да излизат заедно и постепенно се влюбват един в друг, но "инцидентите" продължават, и двамата трябва да разберат, кой и защо иска да нарани Лорън. Супер сладка и интересна книжка. :):eek::clap: Сега мисля да се опитам да изчета "Кристално сърце" на Маги Дейвис. МНого не съм сигурна за нея, защото се разказва за една жена, която прекарва една нощ с непознат рицар, в отчаяния си опит да дари с дете, застаряващия си съпруг. Много не ми се вижда интересно, ама е за рицари, а така ми се е дочело нещо рицарско, че ще се прежаля. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам четенето/редакцията на книжлето "Деветнадесетгодишната".Аууу,голяма забава с речника. няколко примера "чудна грижливост", "славна младеж/дете" "сегиз-тогиз","климаше" Малко архаично звучи, обаче не променям,,ама сякаш приказка ми разказват,много едно такова милииичко. А пък израза "славно дете" вече го ползвам винаги, когато моите тийнове се изцепят "много як пич"- направо ги побърква.

Редактирано от Plqsak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,виждам че все ги коментирате тези братя Куин,но като влизам от дъжд на вятър,заради лекциите,може ли да ме светнете кои са тези книжки :ph34r: да взема малко да попрочета. А 3 книга на Вярност знаете ли на руски дали я има,че и нея да започна сега като дойдат празниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох,виждам че все ги коментирате тези братя Куин,но като влизам от дъжд на вятър,заради лекциите,може ли да ме светнете кои са тези книжки :ph34r: да взема малко да попрочета.

А 3 книга на Вярност знаете ли на руски дали я има,че и нея да започна сега като дойдат празниците.

Няма я Маги, при тях е преведена само втората книга.

Колкото до братята Куин мисля, че става въпрос за тези книги:

Chesapeake bai:

Пристанище за мъже

Самотни пясъци

Нежни урагани

Заливът на тайните

Коледата на Куин (епилог)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ти,Пете!Аз съм ги чела но хич не се сетих,че са те

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След рекламата ,която направихте на Книжките на Розмари Роджърс,седнах да чета и трябва да ви кажа ,че изобщо не останах очарована.Човек трябва да е мазохист спрямо душевния си покой за да ги прочете до края.Започнах с „Игра на любов“- съвременен роман за две сестри,дъщери на известна холивудска актриса от различни бащи.Едната човек на живота,другата възпитана скромно ,пуритански,Двете си приличат и затова си разменят местата ,за да може много отворената да се омъжи за своя любим италянец-богаташ,чийто по-голям брат му забраняваше.Че този по-голям брат,отвлече нашта Главна в един замък,като си мислише,че е другата,за да я спре да не се омъжи за брат му.Там пиян я изнасили и я заключи и я ползваше като робиня за развлечения.Докато не се влюби в нея и накрая като разбра,че е другата се ожени за нея.Издържах стоически и го прочетох до края.Но нямаше никаква романтика ,никъква тръпка,никакви любовни романтични сцени,като например при Конито.Непрекъснато се говореше за секс.Нищо особенно!След това почнах „Среднощна красавица“ и я изкарах точно до втората страница,след като още от началото се говореше за сексуално желание на един перверзник към четиригодишно момиченце.Не благодаря!После зачетох „Развратни игри“ и стигнах с голям зор до стотна страница .И там същата работа - секс без чувства,първоначално изнасилване на Главната от пияния Главен.Тя шестнадесет годишна ,избягала от манастир,не видяла нищо от живота,той преживял много болка и разочарования с омраза към жените използващ ги само за развлечение.Никакви чувства ,никъква романтика.Толкова черни чувства се породиха в душата ми,че издържах до там,където тя абортира детето и си рекох „стига“,не съм мазохист.И си мисля,че колкото и любопитен да е човек изобщо не си струва да захваща тая авторка.Толкова тягостни чувства породи у мене ,направи дени ми тежък,та си рекох,какво да започна ,та да ми подобри настроението и попаднах на една моя любима авторка - Сандра Браун и „Безразсъдна любов“.Е това е вече друго нещо.Толкова чувства,че чак ти стягат сърцето.Оправи ми се настроението.... Така,че моя съвет е не четете Розмари Роджърс ,ако имате слаби нерви. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...