Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Solenkata88

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Тя "Пиратската целувка" беше май от поредичка, имаше втора книга с брата на главната, нали така?

А колкото до другата книжка на авторката, има ли я качена някъде, защото май съм я пропуснала?

Да първата е от поредица и другите ги има преведени на руски в този сайт ,който бях посочила.За другата е все още на хартиен носител и е рано да се качва ,защото е издадена октомври 2010,а ние ги качваме най-рано 6 месецца след това.Ако някой не ме предвари ,някъде към април 2011,ще я кача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря и аз за милите думи. Ще цитирам една дружка, която току що ми каза, че понякога един коментар е достатъчен и за сто. Напълно съм съгласна с нея. Що се отнася до избора на автори в екипа. Аз съм напълно наясно, че не можем да обхванем всички издавани и неиздавани такива, колкото и да ни се иска. Малко сме дружината, която се е заела с така наречените фен преводи. И затова моята политика е момичетата сами да си избират каквото им харесва да превеждат. Повярвай няма по трудно от това да превеждаш нещо дето не ти е на сърце или ти е скучно. Естествено, че надавам ухо и за вашите предпочитания, но определящо е желанието на преводача. Надявам се досега изборът ни да не ви е разочаровал. Още по се надявам започнатите вече нови четири книги също да ви допаднат. Ние от своя страна ще дадем всичко от себе си да дойдат в издържан професионален стил. Ще се погрижа с помощта на Хеси да обновя списъка с настоящи и предстоящи фен преводи, за да имате яснота какво да очаквате. За сега мога да кажа, че съвсем скоро ви чака още един коледен подарък, който по скромното ми мнение ще оцените като страхотен.

Ох , дано да е Робърт! хихи, е сега вижте откога не съм питала за него, направо съм учудена, че бях изключила за него. Макар че с тия страхотни нови преводи, май си е напълно нормално, че ми беше изскочил от главата :rolleyes:

Да първата е от поредица и другите ги има преведени на руски в този сайт ,който бях посочила.За другата е все още на хартиен носител и е рано да се качва ,защото е издадена октомври 2010,а ние ги качваме най-рано 6 месецца след това.Ако някой не ме предвари ,някъде към април 2011,ще я кача.

Ясно. Е то , ако нещо ми превключи изведнъж, може и да не се сдържа и да прибавя и тази книжка към коледните си я списък, който смятам да си подаря тия дни :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

п.п. Що се отнася до картинката, признавам си, това беше идея на един много скъп за мен човек, който ми помагаше през цялото време но пожела да не я афиширам. Та беше изровила още поне десет забавни картинки, но после реших да ги махна защото бяха доста разнородни - някои рисувани, други снимки. Не ми се стори много издържано, но пък се забавлявахме с тях по време на редакциите.

Аз нямам нищо против картинките,даже напротив,те подсилват образа на героите ,когато са избрани правилно.И ще ми достави огромно удоволствие ,ако в другите преводи видя нещо такова!!!Тъй,че не се притеснявайте,слагайте и картинки,вярвам,че и другите момичета ще оценят подобава това начинание!!!

За сега мога да кажа, че съвсем скоро ви чака още един коледен подарък, който по скромното ми мнение ще оцените като страхотен.

Ще чакаме с огромно нетърпение,щото се оказа,че да чете човек ваш превод е много по-забавно и удовлетворяващо.А и идват празници,трявба да си подсладим душичките. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....... Ще се погрижа с помощта на Хеси да обновя списъка с настоящи и предстоящи фен преводи, за да имате яснота какво да очаквате. За сега мога да кажа, че съвсем скоро ви чака още един коледен подарък, който по скромното ми мнение ще оцените като страхотен.

Уайоминг, Уайоминг....... :rolleyes: Ако не е пък.... Но ще чакаме.

Аз току-що приключих с Как да се омъжиш за маркиз.

Книжката ме грабна още от първата страничка. Страхотно приятни герои. Естествено диалога между главните беше много приятен.

Момичета, аз без да разбирам от преводи, мога да кажа само, че книжката вървеше страшно леко и изразите, които сте използвали са много добре подбрани.

Само, че нещо историята не ме грабна много. Вярно жив диалог, но за сметка на някакво по-интересно развитие на събития. Малко ми беше бедничка от към тази страна. Но въпреки това я прочетох с огромно удоволствие и ви се възхищавам, момичета. Толкова е приятна цялата ни темичка и вие я правите да има дух и красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против картинките,даже напротив,те подсилват образа на героите ,когато са избрани правилно.И ще ми достави огромно удоволствие ,ако в другите преводи видя нещо такова!!!Тъй,че не се притеснявайте,слагайте и картинки,вярвам,че и другите момичета ще оценят подобава това начинание!!!

Ще чакаме с огромно нетърпение,щото се оказа,че да чете човек ваш превод е много по-забавно и удовлетворяващо.А и идват празници,трявба да си подсладим душичките. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Аз ако знаеш как съм се забавлявала с тез картинки ама преводача рече нцъ и ги махнахме. Що се отнася до коледния ще издам само, че авторката е много любима и поредицата също. Решихме че не върви някак втора и трета да ги има пък първа сиротна не. Мъничко търпение и ще е ваша.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес довърших "Рицарят на един трилион звезди "

УаУ!!!!

Определено ме грабна и почти не съм работила :)

Със затаен дъх я довърших и сега ме крепи единствено мисълта,

че наште момиечета рабтят и по "Rejar" .

Имам усещането,че аз като виден котколюб

ще остана омагьосана от неговата история.

Все пак имам лека придстава за него от"Надареният".

Момичета, още веднъж БЛАГОДАРЯ за прекрасния превод

и възможността да се докоснем до света на Авиара :)

Редактирано от Книжно човече (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мила, сега направо ме разколеба дали пък да не почна направо от третата книжка? Ако пропусна първите двенки и започна от третата, ще разбера ли за какво иде реч? Или са свързани всичките? Ох,сърбят ме ръцете да се метна с мощен овчарски скок направо на третата от поредичката http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Толкоз нямам търпение да се добера до петата, дет ми подпали чивиите за нея.http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Най-добре си ги започни от първата, защото има някои сюжетни линии, които ще е хубаво отначало да се хванат. Например за Лео - защо е депресиран, и какво е условието семейството да запази имението. Освен това, като си чела вече поредицата Wallflowers сигурно ще ти е интересно да прочетеш за помощника на Себастиан (Viscount St. Vincent) от The devil in winter (3-та се пада) - казва се Кам и е главният в първата книжка. На места се набутва и лорд Маркъс Уестклиф от It happened one autumn (2-рата от Цветята).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, можете ли да ми помогнете да открия един роман? Преди много време го четох и ми хареса, но не го помня кой беше. Имаше една сцена в която главния беше оставил главната в дома си и беше заминал за някъде, тя май беше и бременна, ама не помня. Тя имаше една гаднярка и нея не помня ква беше. Беше накарала да бият главната, а после я накараха да спи при прислугата и да мие подовете. Главния като се върна, си мислеше, че тя нарочно отказва облагите, които й дава, но после разбра, че е била бита и отиде да си я вземе. Беше много тъжен момент като я видя на кво беше замязала. Някой сеща ли се коя е книжката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момичета, можете ли да ми помогнете да открия един роман? Преди много време го четох и ми хареса, но не го помня кой беше. Имаше една сцена в която главния беше оставил главната в дома си и беше заминал за някъде, тя май беше и бременна, ама не помня. Тя имаше една гаднярка и нея не помня ква беше. Беше накарала да бият главната, а после я накараха да спи при прислугата и да мие подовете. Главния като се върна, си мислеше, че тя нарочно отказва облагите, които й дава, но после разбра, че е била бита и отиде да си я вземе. Беше много тъжен момент като я видя на кво беше замязала. Някой сеща ли се коя е книжката?

Нисля че е " Прелъстена невинност" на Джоана Линдзи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ине, "Прелъстена невинност" на Джоанка е. Знам я на изуст тази книжка. На мен поне много ми харесва. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много момичета, и аз много я харесвам, мисля да я препрочета :ph34r::angry::cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни се отдадох на четене :) Първо "Пиратска целувка"- Сабрина Джефрис. Преди я бях почвала,но не си спомням дали я изчетох до края. Беше ми леко позната,но прочетох си я и ми хареса,макар че имаше отвличане,нямаше насилие и всичко беше много добре. Другата книжка е на Джейн Фийдър-"Теменужени очи". На тази авторка рядко ми харесват книгите,но тази я улучих :) Не очаквах да ми хареса толкова.

Редактирано от MariTe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз май известно време ще я карам на час по лъжичка...снощи се зарибих с Лорд Найтингел и имам доста голямото опасение, че и тази нощ няма да се спи. :rolleyes: Доста кофти начало...имам предвид, че от самото начало те завладяват емоциите...и желанието да кастрираш, аз по природа не съм кръвожадна, но чичото на Каролайн заслужава не само да стане евнух ами и аз не знам какво още... Ще видим какво ще става по нататък, но образът на главната и сега ми допада доста... с невероятно чувство за хумор и остри, хапливи забележки - страхотна е.. :cool:

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що прочетох „Диво предизвикателство“ на Джоана Линдзи.И този път сте се представили прекрасно.Сюжета ме плени,бях чела и другите две от поредицата и си мислех,че тази ,няма да ми е толкова интересна,но останах очарована и стойностния превод ми направи удоволствие.Чете се много леко,особенно ми направи впечатление при любовните сцени,които са няколко,че няма повторение на едни и същи думи,както напоследък много често срещам при другите преводи.Получило се е много свежо и приятно четиво,което се поглъща за отрицателно време.Благодаря на отбора на "Dream Team"за тази прекрасна книжка! :);):withflowers::withflowers::withflowers::withflowers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що прочетох „Диво предизвикателство“ на Джоана Линдзи.И този път сте се представили прекрасно.Сюжета ме плени,бях чела и другите две от поредицата и си мислех,че тази ,няма да ми е толкова интересна,но останах очарована и стойностния превод ми направи удоволствие.Чете се много леко,особенно ми направи впечатление при любовните сцени,които са няколко,че няма повторение на едни и същи думи,както напоследък много често срещам при другите преводи.Получило се е много свежо и приятно четиво,което се поглъща за отрицателно време.Благодаря на отбора на "Dream Team"за тази прекрасна книжка!

:biggrin::yanim::blink::cool::):)

АААААААА ние у аморето така сме се ошлайфали че немаме равни хихи. Руми радвам се, че ти допада. Заслугата си е на Джо, а ети и крис само вложиха много старание да звучи и да се чете като всяка книжка на Джо сиреч супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нощес прочетох "Диво предизвикателство".

Така бързо ми вървеше,че не усетих кога станало 3ч :biggrin:

Аз като лекинко пристрастена към любовните сцени,

мога само да изразя искрените си благодарности

към прекрасно поднесените в тази книга :)

Момичета направо ви се възхищавам за труда :)

Прочетох и "Годеницата на дявола"!

Определено Стефани Лорънс минава към любимите авторки :cool:

Направо ме ОЧАРОВА цялата Орда :yanim:

И като любител на силните страсти съм на върха на щастието :blink:

Абсолютно ще си я препрочитам с удоволствие.

ПС.Стила на Стефани ми се доближава до стила но Линда,

а аз съм силно,до умопобъркване пристрастена към нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох и "Годеницата на дявола"!

Определено Стефани Лорънс минава към любимите авторки :bday19:

Направо ме ОЧАРОВА цялата Орда :withflowers:

И като любител на силните страсти съм на върха на щастието :bday19:

Абсолютно ще си я препрочитам с удоволствие.

ПС.Стила на Стефани ми се доближава до стила но Линда,

а аз съм силно,до умопобъркване пристрастена към нея :gift:

О,Наде бладодаря ти за споделеното мнение.Въпреки,че я сканирах,не съм намерила време да я прочета.Тъй като съм върла почитателка на Линда Хауър и голям любител на страстните сцени я почвам веднага!!!И вярвам,че страшно ще ми хареса,тъй като нашите вкусове съвпадат. :wors:

Я да питам аз,че от както прочетох „Как да се ожениш за маркиз“,ме гъделичка един въпрос.В романа има един израз ,който страшно много ми хареса и си го повтарям много често.

„Джеймс се извърна на една страна и придърпа Елизабет в обятията си.БЯХА КАТО ДВЕ ЛЪЖИЦИ В ЧЕКМЕДЖЕ.“Така ли е в оригинал или това е израз на преводача???Като попаднах на него и си го представих,паднах от смях.Добро попадение!!!

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О,Наде бладодаря ти за споделеното мнение.Въпреки,че я сканирах,не съм намерила време да я прочета.Тъй като съм върла почитателка на Линда Хауър и голям любител на страстните сцени я почвам веднага!!!И вярвам,че страшно ще ми хареса,тъй като нашите вкусове съвпадат. :cool:

Я да питам аз,че от както прочетох „Как да се ожениш за маркиз“,ме гъделичка един въпрос.В романа има един израз ,който страшно много ми хареса и си го повтарям много често.

„Джеймс се извърна на една страна и придърпа Елизабет в обятията си.БЯХА КАТО ДВЕ ЛЪЖИЦИ В ЧЕКМЕДЖЕ.“Така ли е в оригинал или това е израз на преводача???Като попаднах на него и си го представих,паднах от смях.Добро попадение!!!

Ще ти отговоря аз вместо преводача. Не не е наша измислица. Даже леко ни озори, но решихме да не пренаписваме книгата дори и да звучи буквално на места. Този израз е типичен за аланглето. Ето ти го в оригинал:James rolled over onto his side, pulling her against him and nestling against her like two spoons in a drawer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти отговоря аз вместо преводача. Не не е наша измислица. Даже леко ни озори, но решихме да не пренаписваме книгата дори и да звучи буквално на места. Този израз е типичен за аланглето. Ето ти го в оригинал:James rolled over onto his side, pulling her against him and nestling against her like two spoons in a drawer.

Благодаря ти мила! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Незнаех,че в английския има такива сравнителни изрази.Никой не ми е виновен,че незнам енглиш,за да си чета в оригинал,но затова пък си имаме вас,да ни превеждате. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Последните книжки, които бях прочела наскоро са "Диви нощи" на Лайза Клейпас, "Моят съсед пиратът" и "Драконът със зелените очи" на Медейрос. Всичките ми харесаха ужасно много, леки, свежи и с много хумор. Иска ми се пак да прочета нещо такова, та моля за препоръчение, тъй като не мога да се реша какво да подхвана. Чете ми се нещо историческо, леко, но да има малко екшън с развръзка и много хумор. Не мога да попадна на нещо подобно днес, търсейки из папките си. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаси, ако ти се чете нещо с развръзка и хумор, това за което се сещам е Кристина Скай - "Открадни сърцето ми" и "Индия" - те са поредица. Те ми изникнаха, може би защото съм на такава вълна. Ако не си гичела, опитай, много са сладки и на мен лично много ми допадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На тази авторка съм чела само "Перлата на любовта" и ми беше харесала много. Благодаря за бързата препоръка, най-вероятно ще подхвана някоя от тези двете, защото иначе не мога да се реша на друго. Чудех се нещо на Коните, ама не знам какво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди малко приключих Сладостта на живота на Нора Робъртс и сега продължавам с Въртележка на любовта от серията Great chefs. И двете книжки съм ги чела и преди, но са толкова хубави, че с удоволствие си ги чета отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера дочетох и третата книжка, която си бях свала на Лора Паркър - "Прелъстена". След като прочетох резюмето си викам няма начин и тази да ме грабне, така както предните. Няма ли, само това сладко обръщение на Едуардо към Филаделфия ме кара да се усмихна, а сърчицето ми да трепне! Menina... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif. Накара и ме да погледна с друго око на португалския език.

Като изключа тази думичка, фразите на "любимият" ми френски език направо ми бъркаха в здравето (по-точно причината беше в липсата на * с превод Публикувано изображение, ама за това си има друга тема).

Много ме сърбят ръчичките да си сваля и останалите й романи, но си бях набелязала други, така че ще почака. Сега ще почвам "Среднощна гълъбица" на Роксана Бекнъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вчера си довърших поредицата на Хедър Греъм за викингите - прочетох Господарят на вълците. Нещо не ме впечатли особено тази книжка :cooking1: Особено с някои моменти, когато се връщаха събитията назад и после пак в настоящето, после пак се доразказва нещо си...Не ми хареса много този подход. Първите две определено ми харесаха повече. Сега почвам Венчило с дявола. Много съм любопитна какво представлява тази книга, защото тук съм чела страхотни суперлативи по неин адрес :salad: Нередила съм още поне 4-5 книжки на опашката, но ще видим кога ще стигна до тях. Ами така се получава, като имам още 2-3 времеемки хобита и се чудя как да ги съчетая всичките :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...