Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Чета Рай на Макнот и мога да кажа, че още съм в началото, но съм много впечатлена, както между впрочем става с всяка една книжка на Макнот, която започна. При всяка по-свободна минутка се лепвам за нея като паяк. Интересна, богата на емоции, динамична и много трогателна история... Мисля, че доста ще си поплача и се зареждам с кърпички.. ще споделя по-подробно, когато я прочета.

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Започнах "Нощна сянка" на Андреа Креймър, но нещо хич не ме радва, едва на 10 страница съм и ми се ще да я захвърля...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо прочетох Излъжи ме нежно на Аманда Куик книжката е супер много приятна за четене има интрига шпионска хумор и много любов . Книжката почва с това как главния е дедектив работещ за собствено удоволствие и искащ единствено от клиентите си дребни услуги като например една жена го моли да разкрия смъртта на сестра и му обяснява че няма много пари но има магазин за слънчобрани и той и казва че ниякои ден може да му потрябват няколко . Раследвайки случая със смъртта на сестрата попада в замък който гори и вижда една учителка с четирите и ученички за да разбере какво се случва се налага да ги приюти в къщата си искрено си го харесах този Амброуз толкова спокоен и мил а изведнъж в къщата му се появяват 5 бъбриви жени превръщащи библиотеката му в учебна зала по мой вкус любовните сцени бяха малко по деликатни и не толкова опиисателни и като цяло малко от никъде ми дойде любовта на тези двамата но това е в стила на авторката вече официално много я харесвам Амандичка И искам да попитам дали има книга за близначките защо то има за другите две а за тях не успях да намеря нищо и дали знаете за какво става въпрос в другите две книжки кои са героите .

Редактирано от marsei (преглед на промените)
  • Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и като цяло малко от никъде ми дойде любовта на тези двамата, но това е в стила на авторката вече официално много я харесвам Амандичка

/quote]

честно и аз това си мислех,но за разлика от теб, намирам че тази и "Компаньонката" с малко по-различни от познатия ми стил на Аманда Куик.Хубави са,но нещо не ми достига....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех, момичета, как съм я пропуснала тази книга, не знам. Започнах да чета Непризнати грехове на Лайза Клейпас. Тази жена има уникален стил значи. Ето за какво става дума: "Веднага разбрах кой и какво е той. Класическият алфа-мъжкар, пришпорил еволюцията преди пет милиона години, обладавайки всяка попаднала пред очите му жена. Този тип мъже очароват, прелъстяват и се държат като копелета, но въпреки това жените не устояват пред магическото им ДНК." Е тук авторката просто ме уби!!! Не бях попадала на подобно описание. Тоя абзац го прочетох поне пет пъти и всеки път ми ставаше все по-смешно и по-смешно. Не знам за вас, но при мен такива изречения ме печелят от раз. Надявам се и нататък да е все така забавна.

Редактирано от leprikon4e (преглед на промените)
  • Харесване 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Краси книгата е абсолютно бижу, а тези ехидни коментари страшно й се отдават на Лайза, просто е страхотна!(Ще споделя един мой любим момент, не ми се рови в книгата за това цитирам по памет: главната все още подозираше Джак за баща на бебето и си разсъждаваше наум за чара му, когато той й се ухили, и тя си помисли, че жените сигурно забременяват само като им се усмихне :eek: ) Марси благодаря за коментара за "Излъжи ме нежно", супер много ми се чете нещо точно в стил "Компаньонката", дано скоро успея да подкарам книжлето!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох "Съвършенство" на Макнот. Не знам какво да кажа, освен че това е прекрасен роман. Изчетох го на един дъх без да мога да се спра. Цялата история беше толкова увличаща, така тъжна на моменти, но изпълнена с нежност и измамно предателство. Много ми хареса написаното от писателката, защото е запазила напълно стила си както от страна на персонажи, така и от страна на детайли, атмосфера и описания. Цялата история е много въздействаща!

Още когато Зак похити Джули нещата тръгнаха на обратно, но когато тя го научи да се усмихва, да споделя и да се държи открито (тоест нежно и да не се крие зад маска на безразличие), нещата станаха толкова красиви и мили, че постоянно се усмихвах докато четях. Един от любимите ми моменти е когато той я целуна в снега (тя се опитваше да извика за помощ). Цялата импровизация в тази ситуация бе така забавна, но добре изиграна. После когато тя правеше снежния човек - много съм се смяла. Друг любим момент, макар и тъжен, ми е когато Зак си помисля, че Джули го е предала, чувайки ги лъжливото благодаря на онази мръсна буболечка директора на затвора. Толкова болка имаше в този момент и от двете страни, че чак аз се поразплаках... След това когато той гледа касетите, на които бе снимана Джули и прочете писмото й... Също ми стана толкова тъжно, че пак се разплаках...

Моментите между Тед и Кетрин бяха невероятни! Хихихх, толкова съм се смяла и си знаех, че отново ще се съберат. Жалко, че няма отделна история за тях, а всичко стана паралелно (макар и да обичам историите разказвани през погледите на няколко лица, щеше да ми е интересно ако прочетях нещо по-подробно за тези двамата).

Зак и Джули са една невероятна двойка! Просто... две противоположности са, защото той е невероятен, дори на моменти ужасен (не и за мен) циник, а тя е оптимистка и винаги гледа радостно, усмихнато на живота.

Невероятен роман, който препоръчвам горещо на всеки, който не го е чел, да го прочете! Няма да съжалява никой решил да му отдели време, защото книгата влиза под кожата, в сърцето на читателя с прекрасните си герои и със страхотно разказаната история. :super:

• Харесване 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Довърших "Пръстенът на София".Прекрасна книга, нетрадиционен стил,струва си. По-горе бях конметирала малко.Значи главната пише роман/тази част е за любителите на Шотландскат история/, като така разказва и любовната история на прабаба си/силна и обречена,предвид смутните времена/. В съвремието главната е леко притеснена,да не полудява, защото знае,че не въображението й рисува образи и герои,а има спомените на прабаба си.Има и нежна съвременна любовна история.Много,много си паднах по книгата.

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='geri_113' timestamp='1298560012' post='1921416'

В понеделник сутринта направих грешката да започна "Сара" на Аманда Ашли, защото после цял ден, по време на лекции, си мислех за вампира Гейбриъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

честно и аз това си мислех,но за разлика от теб, намирам че тази и "Компаньонката" с малко по-различни от познатия ми стил на Аманда Куик.Хубави са,но нещо не ми достига....

И аз като теб Гале - и в двете книжки ("Компаньонката" и "Излъжи ме нежно") не ми достига това, което най-харсвам в стила на Аманда Куик (Джейн Ан Кренц) - леката доза ирония в коментарите, нещо като автоирония в отношенията на героите едни към други и към самите себе си, забавния начин по който мислят за себе си и за ситуациите в които попадат - много ми е трудно да го опиша, като цяло езика и стила на авторката тук ми се струват някак по-бледи и не толкова характерни за нея... Това не значи, че книжките не са хубави, но ... не издържат на сравнението с останалите ѝ! Сега се сещам за тези тези, дето ги четох наскоро на руски - историческите от поредицата за АРКЕЙН (писала съм за тях в тая тема на 123стр/28.01.) - е, те са си напълно в стила на авторката и са просто разкошни! Просто не проумявам защо не са ги подхванали досега издателите...

Прочетох "Съвършенство" на Макнот. Не знам какво да кажа, освен че това е прекрасен роман. Изчетох го на един дъх без да мога да се спра. Цялата история беше толкова увличаща, така тъжна на моменти, но изпълнена с нежност и измамно предателство. Много ми хареса написаното от писателката, защото е запазила напълно стила си както от страна на персонажи, така и от страна на детайли, атмосфера и описания. Цялата история е много въздействаща!

...

Невероятен роман, който препоръчвам горещо на всеки, който не го е чел, да го прочете! Няма да съжалява никой решил да му отдели време, защото книгата влиза под кожата, в сърцето на читателя с прекрасните си герои и със страхотно разказаната история. :)

Стаси, коментара ти е страхотен, много точен!

Книжката наистина е много, много хубава. Чела съм я отдавна, но все още помня колко неустоим беше сблъсъкът между цинизма и нежността! Страстна и сантиментална едновременно! Заредете се с кърпички, преди да я почнете!

Тъкмо прочетох Излъжи ме нежно на Аманда Куик книжката е супер много приятна за четене има интрига шпионска хумор и много любов .

...

И искам да попитам дали има книга за близначките защото има за другите две, а за тях не успях да намеря нищо и дали знаете за какво става въпрос в другите две книжки кои са героите .

Книжката е трета от поредицата Vanza (виж в блога на Гането) - първите две са "I Thee Wed"(1999) и "Wicked Widow"(2000), героините в тях са Ема Грейсън и Маделин Девъридж. За какво става въпрос не мога да кажа, мисля че Боби или Пепи бяха споменавали за тях - сигурно са ги чели на английски.

А момичетата от "Излъжи ме нежно" са Фийби Лейланд, Хана, близначките Теодора и Едуина Купър. От коментара ти разбрах, че има книги за Фийби и Хана - би ли споделила кои са :) , защото аз нещо не мога да свържа тези които съм чела, със споменатите момичета? Много ме заинтригува :eek: !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох "Жената на сенатора"-Карен Робъртс. Интересна беше,ще потърся и други книги на авторката. Сега започвам "Захърче" -Лайза Клейпас. Не ми допада, че е написано от първо лице,но дано впоследствие това да не го забелязвам :rolleyes:

Редактирано от MariTe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох "Жената на сенатора"-Карен Робъртс. Интересна беше,ще потърся и други книги на авторката.

Другите книжки са още по-интересни и напълно заслужават времето и вниманието.Аз лично най-много харесвам „Едно лято“ и „Шепот в полунощ“, и ти препоръчвам най-напред тях да прочетеш!!!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-после намерих време да изчета книжките на Джулия Куин "Херцогът и Аз" и "Виконтът, който ме обикна" и направо съм очарована. Джулка мила уникален превод, страшно добре си се справила. За книжките какво да кажа. Сюжета, действието всичко е страхотно. Невероятно интересни книги. Антъни ми стана любимец и беше страхотен и в двете книжки. Направо нямам търпение да бъдат преведени и останалите. Който все още се е туткал като мен и не ги е прочел да ги почва моментално, заслужават си всяка секунда, която ще отделите за тях. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Сега като съм на вълна Джулия Куин почвам превода на Крис "Как да се омъжиш за Маркиз" и съм сигурна, че ще е много интересна. :whist:

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера след като прочетох мнението ти за книгата останах доста заинтригувана и тъй като днес ми е ден за мързел я започнах.Много съм доволна от това ,което съм прочела досега.Обаче,открих(в последно време все намирам по нещо) леко несъответствие в годините на Гейбриъл.В началото се

споменава,че е на няколко века,мисля 350 години,но когато се събужда в ковчега след неуспешния му опит да се изпепели на слънцетое написано:

"усещайки всяка една от своите 79 години" ..."той напусна театъра,а мислите му се върнаха 79 години назад"(когато е създаден).Спомените му завършват с "През вековете позна и пълната самота" Незнам дали е грешка на преводача или по-нататак ще има обяснение,азсъм на 11-12 глава,ама реших да го споделя.

И на мен ми направи впечатление, но предполагам че е техническа грешка. По нататък пак си е триста годишен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-после намерих време да изчета книжките на Джулия Куин "Херцогът и Аз" и "Виконтът, който ме обикна" и направо съм очарована. Джулка мила уникален превод, страшно добре си се справила. За книжките какво да кажа. Сюжета, действието всичко е страхотно. Невероятно интересни книги. Антъни ми стана любимец и беше страхотен и в двете книжки. Направо нямам търпение да бъдат преведени и останалите. Който все още се е туткал като мен и не ги е прочел да ги почва моментално, заслужават си всяка секунда, която ще отделите за тях. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Сега като съм на вълна Джулия Куин почвам превода на Крис "Как да се омъжиш за Маркиз" и съм сигурна, че ще е много интересна. :)

Ей накани се, ама ся изпитите и учението фръст у редицата та простено.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другите книжки са още по-интересни и напълно заслужават времето и вниманието.Аз лично най-много харесвам „Едно лято“ и „Шепот в полунощ“, и ти препоръчвам най-напред тях да прочетеш!!!

Ооо скоро ще ги подхвана :cool:

"Захърче" прочетох на един дъх. Страшно увлекателна. Много ми допадна,но на мен си ми и харесват книгите на Лайза Клейпас. :rolleyes: Сега подхващам "Синеокият дявол".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Четох "Жената на сенатора"-Карен Робъртс. Интересна беше,ще потърся и други книги на авторката. Сега започвам "Захърче" -Лайза Клейпас. Не ми допада, че е написано от първо лице,но дано впоследствие това да не го забелязвам :rolleyes:

Към тези,които ти е предложила Руми можеш да прибавиш и "Изчезнала"(писах за нея на 130 стр. в тази тема). Редактирано от liq t. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз снощи довърших книгата за Дафни - Херцогът и аз. Страшно ми хареса :wors: Дори повече от Виконта. Това семейство ще ми станат любими :) Много ми хареса и образа на Саймън. Един от любимите ми моменти беше, когато Дафни му обясняваше че е импотентен, но това не я притеснява http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Много ме гризе любопитството да прочета книгата за Колин. Мисля, че ще е голяма забава :)

Тези дни няма да имам време да започна нова. Но за празниците се надявам да се преборя с 2 :wors: И се чудя коя по-напред да хвана. Вие толкова предложения сте ми дали. А и последните страници ме заинтиргувахте с разни коментари, та се чудя и се мая...

Редактирано от veselina_s_p (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо прочетох Сладкият бяс на любовта. Наистина ужасна книга. Главната героиня беше влюбена в един дето само я биеше и използваше сексуално. След това я продаде на един,който наистина се влюби в главната героиня - Мариет. Държеше се толкова мило с нея и с такава любов,(освен това беше и красив) но незнайно защо тя не можеше да си избие от главата другия - явно и харесваше да бъде унижавана. Най-накрая двамата мъже трябваше да се дуелират заради нея и разбира се готиният - Джеф умря. Все се надявах, че накрая ще и дойде акъла в главата ама ней се не стана. За мен тая книга е просто непонятна как може да се влюби в такъв отвратителен човек, просто не го проумявам, страшно съм възмутена. Една от най-отвратителните книги, които съм чела не я препоръчвам на никого. УЖАС!!!!!!! А да забравих да спомена, че преди да срещне и давамата беше изнасилена два пъти. Абе просто боклук не я четете!

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда,в темата Книгите които не харесваме,мисля и е отделено подобаващо внимание."Непокорна страст" също е образец в жанра на сексуалните тъпотиии-да не я нацелиш тая, че някои от нас са големи "късметлийки"

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо прочетох Сладкият бяс на любовта. Наистина ужасна книга. Главната героиня беше влюбена в един дето само я биеше и използваше сексуално. След това я продаде на един,който наистина се влюби в главната героиня - Мариет. Държеше се толкова мило с нея и с такава любов,(освен това беше и красив) но незнайно защо тя не можеше да си избие от главата другия - явно и харесваше да бъде унижавана. Най-накрая двамата мъже трябваше да се дуелират заради нея и разбира се готиният - Джеф умря. Все се надявах, че накрая ще и дойде акъла в главата ама ней се не стана. За мен тая книга е просто непонятна как може да се влюби в такъв отвратителен човек, просто не го проумявам, страшно съм възмутена. Една от най-отвратителните книги, които съм чела не я препоръчвам на никого. УЖАС!!!!!!! А да забравих да спомена, че преди да срещне и давамата беше изнасилена два пъти. Абе просто боклук не я четете!

хахахах Ей това се казва яко антиреклама. Аз не съм я чела, но ще ти се доверя и аз не ги обичам тия полигамии и изнасилвания.

Наскоро четох една такава даже да не кажа, че беше и по-брутална. Казва се Робиня за любов на Бъртрис Смол. Та значи тук историята на главната започва, когато е на 13 год. Да, не се бъркам ТРИНАДЕСЕТ!!!! Та един път я изнасилват, пращат я в манастир, там пак я изнасилват, и пак там я продават робиня някъде за арабските страни беше. И после решават че ще я правят робиня за любов и ще я подаряват на халифа - 50 годишен чичка! Та тоя дето я обучаваше за робиня, е главния. И се влюбват ама той продължава да я обучава, ЩОТО ИМАЛ ЧЕСТ и трябвало да я даде на халифа. И естествено я дава. Айде секс и с чичката, после я прехвърлят на личния лекар на халифа, после я отвличат, намираят я, и през цялото това време всеки я минава!!!! И, еле, накрая се жени за главния и си раждат дечица... Абе голяма идилия! Не знам как съм я прочела, явно съм била на някаква мазохистична вълна, защото от такива книги бягам!!!!!!!!

Редактирано от leprikon4e (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро четох една такава даже да не кажа, че беше и по-брутална. Казва се Робиня за любов на Бъртрис Смол. Та значи тук историята на главната започва, когато е на 13 год. Да, не се бъркам ТРИНАДЕСЕТ!!!! Та един път я изнасилват, пращат я в манастир, там пак я изнасилват, и пак там я продават робиня някъде за арабските страни беше. И после решават че ще я правят робиня за любов и ще я подаряват на халива - 50 годишен чичка! Та тоя дето я обучаваше за робиня, е главния. И се влюбват ама той продължава да я обучава, ЩОТО ИМАЛ ЧЕСТ и трябвало да я даде на халифа. И естествено я дава. Айде секс и с чичката, после я прехвърлят на личния лекар на халифа, после я отвличат, намираят я, и през цялото това време всеки я минава!!!! И, еле, накрая се жени за главния и си раждат дечица... Абе голяма идилия! Не знам как съм я прочела, явно съм била на някаква мазохистична вълна, защото от такива книги бягам!!!!!!!!

Слънце,не си падам по такива, но точно Робиня... я редактирах и някак ми е мила,че чак я харесвам.Даже в цитати те я пусках преди 2 дни-демек въпрос на обстоятелства.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хахахах Ей това се казва яко антиреклама. Аз не съм я чела, но ще ти се доверя и аз не ги обичам тия полигамии и изнасилвания.

Наскоро четох една такава даже да не кажа, че беше и по-брутална. Казва се Робиня за любов на Бъртрис Смол. Та значи тук историята на главната започва, когато е на 13 год. Да, не се бъркам ТРИНАДЕСЕТ!!!! Та един път я изнасилват, пращат я в манастир, там пак я изнасилват, и пак там я продават робиня някъде за арабските страни беше. И после решават че ще я правят робиня за любов и ще я подаряват на халива - 50 годишен чичка! Та тоя дето я обучаваше за робиня, е главния. И се влюбват ама той продължава да я обучава, ЩОТО ИМАЛ ЧЕСТ и трябвало да я даде на халифа. И естествено я дава. Айде секс и с чичката, после я прехвърлят на личния лекар на халифа, после я отвличат, намираят я, и през цялото това време всеки я минава!!!! И, еле, накрая се жени за главния и си раждат дечица... Абе голяма идилия! Не знам как съм я прочела, явно съм била на някаква мазохистична вълна, защото от такива книги бягам!!!!!!!!

Слънце,не си падам по такива, но точно Робиня... я редактирах и някак ми е мила,че чак я харесвам.Даже в цитати те я пусках преди 2 дни-демек въпрос на обстоятелства.

И аз току що я прочетох.Ами хареса ми . Човек трябва да се запознае с всичко на този свят.Има по-твърдо описан секс, е и какво от това.И в живота ги има тези неща.А годината е 929. Естествено че при онези условия на живот да се омъжат(за жената) на 13 години е било нещо нормално.Книгата неможе да се нарече романтичен любовен роман, малко бие към еротичен розов роман.Добре , че Галето беше пуснала малко текст от нея,че да ми обърне внимание,щото тая авторка все я подминавах.Сега не съжалявам.Научих доста неща. :D:wub::wub:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех, тей де, ама какво да направя :D Евала за труда при редакцията, аз самата нямам такова търепние. Ама какво да направя - вкусове много. Не ми се сърди, че не съм харсала книжката. Просто, някак си не ми допадат такива :)

И аз току що я прочетох.Ами хареса ми . Човек трябва да се запознае с всичко на този свят.Има по-твърдо описан секс, е и какво от това.И в живота ги има тези неща.А годината е 929. Естествено че при онези условия на живот да се омъжат(за жената) на 13 години е било нещо нормално.Книгата неможе да се нарече романтичен любовен роман, малко бие към еротичен розов роман.Добре , че Галето беше пуснала малко текст от нея,че да ми обърне внимание,щото тая авторка все я подминавах.Сега не съжалявам.Научих доста неща. :wub::wub::)

Разбирам,че авторката се е придържала към историческия период. Те тогава 20 годишните вече са ги отписвали. Еми гадно ми е просто. Имам братовчедка на 14 год. Ми то дете! Просто не мога да си извъртя душата в случая. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване