Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Solenkata88

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

Чета Рай на Макнот и мога да кажа, че още съм в началото, но съм много впечатлена, както между впрочем става с всяка една книжка на Макнот, която започна. При всяка по-свободна минутка се лепвам за нея като паяк. Интересна, богата на емоции, динамична и много трогателна история... Мисля, че доста ще си поплача и се зареждам с кърпички.. ще споделя по-подробно, когато я прочета.

Редактирано от BlackRose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнах "Нощна сянка" на Андреа Креймър, но нещо хич не ме радва, едва на 10 страница съм и ми се ще да я захвърля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо прочетох Излъжи ме нежно на Аманда Куик книжката е супер много приятна за четене има интрига шпионска хумор и много любов . Книжката почва с това как главния е дедектив работещ за собствено удоволствие и искащ единствено от клиентите си дребни услуги като например една жена го моли да разкрия смъртта на сестра и му обяснява че няма много пари но има магазин за слънчобрани и той и казва че ниякои ден може да му потрябват няколко . Раследвайки случая със смъртта на сестрата попада в замък който гори и вижда една учителка с четирите и ученички за да разбере какво се случва се налага да ги приюти в къщата си искрено си го харесах този Амброуз толкова спокоен и мил а изведнъж в къщата му се появяват 5 бъбриви жени превръщащи библиотеката му в учебна зала по мой вкус любовните сцени бяха малко по деликатни и не толкова опиисателни и като цяло малко от никъде ми дойде любовта на тези двамата но това е в стила на авторката вече официално много я харесвам Амандичка И искам да попитам дали има книга за близначките защо то има за другите две а за тях не успях да намеря нищо и дали знаете за какво става въпрос в другите две книжки кои са героите .

Редактирано от marsei (преглед на промените)
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и като цяло малко от никъде ми дойде любовта на тези двамата, но това е в стила на авторката вече официално много я харесвам Амандичка

/quote]

честно и аз това си мислех,но за разлика от теб, намирам че тази и "Компаньонката" с малко по-различни от познатия ми стил на Аманда Куик.Хубави са,но нещо не ми достига....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, момичета, как съм я пропуснала тази книга, не знам. Започнах да чета Непризнати грехове на Лайза Клейпас. Тази жена има уникален стил значи. Ето за какво става дума: "Веднага разбрах кой и какво е той. Класическият алфа-мъжкар, пришпорил еволюцията преди пет милиона години, обладавайки всяка попаднала пред очите му жена. Този тип мъже очароват, прелъстяват и се държат като копелета, но въпреки това жените не устояват пред магическото им ДНК." Е тук авторката просто ме уби!!! Не бях попадала на подобно описание. Тоя абзац го прочетох поне пет пъти и всеки път ми ставаше все по-смешно и по-смешно. Не знам за вас, но при мен такива изречения ме печелят от раз. Надявам се и нататък да е все така забавна.

Редактирано от leprikon4e (преглед на промените)

• Харесване 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краси книгата е абсолютно бижу, а тези ехидни коментари страшно й се отдават на Лайза, просто е страхотна!(Ще споделя един мой любим момент, не ми се рови в книгата за това цитирам по памет: главната все още подозираше Джак за баща на бебето и си разсъждаваше наум за чара му, когато той й се ухили, и тя си помисли, че жените сигурно забременяват само като им се усмихне :eek: ) Марси благодаря за коментара за "Излъжи ме нежно", супер много ми се чете нещо точно в стил "Компаньонката", дано скоро успея да подкарам книжлето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха да сещам се за кой момент говориш.... Страхотна е :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох "Съвършенство" на Макнот. Не знам какво да кажа, освен че това е прекрасен роман. Изчетох го на един дъх без да мога да се спра. Цялата история беше толкова увличаща, така тъжна на моменти, но изпълнена с нежност и измамно предателство. Много ми хареса написаното от писателката, защото е запазила напълно стила си както от страна на персонажи, така и от страна на детайли, атмосфера и описания. Цялата история е много въздействаща!

Още когато Зак похити Джули нещата тръгнаха на обратно, но когато тя го научи да се усмихва, да споделя и да се държи открито (тоест нежно и да не се крие зад маска на безразличие), нещата станаха толкова красиви и мили, че постоянно се усмихвах докато четях. Един от любимите ми моменти е когато той я целуна в снега (тя се опитваше да извика за помощ). Цялата импровизация в тази ситуация бе така забавна, но добре изиграна. После когато тя правеше снежния човек - много съм се смяла. Друг любим момент, макар и тъжен, ми е когато Зак си помисля, че Джули го е предала, чувайки ги лъжливото благодаря на онази мръсна буболечка директора на затвора. Толкова болка имаше в този момент и от двете страни, че чак аз се поразплаках... След това когато той гледа касетите, на които бе снимана Джули и прочете писмото й... Също ми стана толкова тъжно, че пак се разплаках...

Моментите между Тед и Кетрин бяха невероятни! Хихихх, толкова съм се смяла и си знаех, че отново ще се съберат. Жалко, че няма отделна история за тях, а всичко стана паралелно (макар и да обичам историите разказвани през погледите на няколко лица, щеше да ми е интересно ако прочетях нещо по-подробно за тези двамата).

Зак и Джули са една невероятна двойка! Просто... две противоположности са, защото той е невероятен, дори на моменти ужасен (не и за мен) циник, а тя е оптимистка и винаги гледа радостно, усмихнато на живота.

Невероятен роман, който препоръчвам горещо на всеки, който не го е чел, да го прочете! Няма да съжалява никой решил да му отдели време, защото книгата влиза под кожата, в сърцето на читателя с прекрасните си герои и със страхотно разказаната история. :super:

• Харесване 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довърших "Пръстенът на София".Прекрасна книга, нетрадиционен стил,струва си. По-горе бях конметирала малко.Значи главната пише роман/тази част е за любителите на Шотландскат история/, като така разказва и любовната история на прабаба си/силна и обречена,предвид смутните времена/. В съвремието главната е леко притеснена,да не полудява, защото знае,че не въображението й рисува образи и герои,а има спомените на прабаба си.Има и нежна съвременна любовна история.Много,много си паднах по книгата.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[quote name='geri_113' timestamp='1298560012' post='1921416'

В понеделник сутринта направих грешката да започна "Сара" на Аманда Ашли, защото после цял ден, по време на лекции, си мислех за вампира Гейбриъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно и аз това си мислех,но за разлика от теб, намирам че тази и "Компаньонката" с малко по-различни от познатия ми стил на Аманда Куик.Хубави са,но нещо не ми достига....

И аз като теб Гале - и в двете книжки ("Компаньонката" и "Излъжи ме нежно") не ми достига това, което най-харсвам в стила на Аманда Куик (Джейн Ан Кренц) - леката доза ирония в коментарите, нещо като автоирония в отношенията на героите едни към други и към самите себе си, забавния начин по който мислят за себе си и за ситуациите в които попадат - много ми е трудно да го опиша, като цяло езика и стила на авторката тук ми се струват някак по-бледи и не толкова характерни за нея... Това не значи, че книжките не са хубави, но ... не издържат на сравнението с останалите ѝ! Сега се сещам за тези тези, дето ги четох наскоро на руски - историческите от поредицата за АРКЕЙН (писала съм за тях в тая тема на 123стр/28.01.) - е, те са си напълно в стила на авторката и са просто разкошни! Просто не проумявам защо не са ги подхванали досега издателите...

Прочетох "Съвършенство" на Макнот. Не знам какво да кажа, освен че това е прекрасен роман. Изчетох го на един дъх без да мога да се спра. Цялата история беше толкова увличаща, така тъжна на моменти, но изпълнена с нежност и измамно предателство. Много ми хареса написаното от писателката, защото е запазила напълно стила си както от страна на персонажи, така и от страна на детайли, атмосфера и описания. Цялата история е много въздействаща!

...

Невероятен роман, който препоръчвам горещо на всеки, който не го е чел, да го прочете! Няма да съжалява никой решил да му отдели време, защото книгата влиза под кожата, в сърцето на читателя с прекрасните си герои и със страхотно разказаната история. :)

Стаси, коментара ти е страхотен, много точен!

Книжката наистина е много, много хубава. Чела съм я отдавна, но все още помня колко неустоим беше сблъсъкът между цинизма и нежността! Страстна и сантиментална едновременно! Заредете се с кърпички, преди да я почнете!

Тъкмо прочетох Излъжи ме нежно на Аманда Куик книжката е супер много приятна за четене има интрига шпионска хумор и много любов .

...

И искам да попитам дали има книга за близначките защото има за другите две, а за тях не успях да намеря нищо и дали знаете за какво става въпрос в другите две книжки кои са героите .

Книжката е трета от поредицата Vanza (виж в блога на Гането) - първите две са "I Thee Wed"(1999) и "Wicked Widow"(2000), героините в тях са Ема Грейсън и Маделин Девъридж. За какво става въпрос не мога да кажа, мисля че Боби или Пепи бяха споменавали за тях - сигурно са ги чели на английски.

А момичетата от "Излъжи ме нежно" са Фийби Лейланд, Хана, близначките Теодора и Едуина Купър. От коментара ти разбрах, че има книги за Фийби и Хана - би ли споделила кои са :) , защото аз нещо не мога да свържа тези които съм чела, със споменатите момичета? Много ме заинтригува :eek: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох "Жената на сенатора"-Карен Робъртс. Интересна беше,ще потърся и други книги на авторката. Сега започвам "Захърче" -Лайза Клейпас. Не ми допада, че е написано от първо лице,но дано впоследствие това да не го забелязвам :rolleyes:

Редактирано от MariTe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох "Жената на сенатора"-Карен Робъртс. Интересна беше,ще потърся и други книги на авторката.

Другите книжки са още по-интересни и напълно заслужават времето и вниманието.Аз лично най-много харесвам „Едно лято“ и „Шепот в полунощ“, и ти препоръчвам най-напред тях да прочетеш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после намерих време да изчета книжките на Джулия Куин "Херцогът и Аз" и "Виконтът, който ме обикна" и направо съм очарована. Джулка мила уникален превод, страшно добре си се справила. За книжките какво да кажа. Сюжета, действието всичко е страхотно. Невероятно интересни книги. Антъни ми стана любимец и беше страхотен и в двете книжки. Направо нямам търпение да бъдат преведени и останалите. Който все още се е туткал като мен и не ги е прочел да ги почва моментално, заслужават си всяка секунда, която ще отделите за тях. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Сега като съм на вълна Джулия Куин почвам превода на Крис "Как да се омъжиш за Маркиз" и съм сигурна, че ще е много интересна. :whist:

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера след като прочетох мнението ти за книгата останах доста заинтригувана и тъй като днес ми е ден за мързел я започнах.Много съм доволна от това ,което съм прочела досега.Обаче,открих(в последно време все намирам по нещо) леко несъответствие в годините на Гейбриъл.В началото се

споменава,че е на няколко века,мисля 350 години,но когато се събужда в ковчега след неуспешния му опит да се изпепели на слънцетое написано:

"усещайки всяка една от своите 79 години" ..."той напусна театъра,а мислите му се върнаха 79 години назад"(когато е създаден).Спомените му завършват с "През вековете позна и пълната самота" Незнам дали е грешка на преводача или по-нататак ще има обяснение,азсъм на 11-12 глава,ама реших да го споделя.

И на мен ми направи впечатление, но предполагам че е техническа грешка. По нататък пак си е триста годишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-после намерих време да изчета книжките на Джулия Куин "Херцогът и Аз" и "Виконтът, който ме обикна" и направо съм очарована. Джулка мила уникален превод, страшно добре си се справила. За книжките какво да кажа. Сюжета, действието всичко е страхотно. Невероятно интересни книги. Антъни ми стана любимец и беше страхотен и в двете книжки. Направо нямам търпение да бъдат преведени и останалите. Който все още се е туткал като мен и не ги е прочел да ги почва моментално, заслужават си всяка секунда, която ще отделите за тях. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif Сега като съм на вълна Джулия Куин почвам превода на Крис "Как да се омъжиш за Маркиз" и съм сигурна, че ще е много интересна. :)

Ей накани се, ама ся изпитите и учението фръст у редицата та простено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другите книжки са още по-интересни и напълно заслужават времето и вниманието.Аз лично най-много харесвам „Едно лято“ и „Шепот в полунощ“, и ти препоръчвам най-напред тях да прочетеш!!!

Ооо скоро ще ги подхвана :cool:

"Захърче" прочетох на един дъх. Страшно увлекателна. Много ми допадна,но на мен си ми и харесват книгите на Лайза Клейпас. :rolleyes: Сега подхващам "Синеокият дявол".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох "Жената на сенатора"-Карен Робъртс. Интересна беше,ще потърся и други книги на авторката. Сега започвам "Захърче" -Лайза Клейпас. Не ми допада, че е написано от първо лице,но дано впоследствие това да не го забелязвам :rolleyes:

Към тези,които ти е предложила Руми можеш да прибавиш и "Изчезнала"(писах за нея на 130 стр. в тази тема). Редактирано от liq t. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз снощи довърших книгата за Дафни - Херцогът и аз. Страшно ми хареса :wors: Дори повече от Виконта. Това семейство ще ми станат любими :) Много ми хареса и образа на Саймън. Един от любимите ми моменти беше, когато Дафни му обясняваше че е импотентен, но това не я притеснява http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Много ме гризе любопитството да прочета книгата за Колин. Мисля, че ще е голяма забава :)

Тези дни няма да имам време да започна нова. Но за празниците се надявам да се преборя с 2 :wors: И се чудя коя по-напред да хвана. Вие толкова предложения сте ми дали. А и последните страници ме заинтиргувахте с разни коментари, та се чудя и се мая...

Редактирано от veselina_s_p (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо прочетох Сладкият бяс на любовта. Наистина ужасна книга. Главната героиня беше влюбена в един дето само я биеше и използваше сексуално. След това я продаде на един,който наистина се влюби в главната героиня - Мариет. Държеше се толкова мило с нея и с такава любов,(освен това беше и красив) но незнайно защо тя не можеше да си избие от главата другия - явно и харесваше да бъде унижавана. Най-накрая двамата мъже трябваше да се дуелират заради нея и разбира се готиният - Джеф умря. Все се надявах, че накрая ще и дойде акъла в главата ама ней се не стана. За мен тая книга е просто непонятна как може да се влюби в такъв отвратителен човек, просто не го проумявам, страшно съм възмутена. Една от най-отвратителните книги, които съм чела не я препоръчвам на никого. УЖАС!!!!!!! А да забравих да спомена, че преди да срещне и давамата беше изнасилена два пъти. Абе просто боклук не я четете!

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда,в темата Книгите които не харесваме,мисля и е отделено подобаващо внимание."Непокорна страст" също е образец в жанра на сексуалните тъпотиии-да не я нацелиш тая, че някои от нас са големи "късметлийки"

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо прочетох Сладкият бяс на любовта. Наистина ужасна книга. Главната героиня беше влюбена в един дето само я биеше и използваше сексуално. След това я продаде на един,който наистина се влюби в главната героиня - Мариет. Държеше се толкова мило с нея и с такава любов,(освен това беше и красив) но незнайно защо тя не можеше да си избие от главата другия - явно и харесваше да бъде унижавана. Най-накрая двамата мъже трябваше да се дуелират заради нея и разбира се готиният - Джеф умря. Все се надявах, че накрая ще и дойде акъла в главата ама ней се не стана. За мен тая книга е просто непонятна как може да се влюби в такъв отвратителен човек, просто не го проумявам, страшно съм възмутена. Една от най-отвратителните книги, които съм чела не я препоръчвам на никого. УЖАС!!!!!!! А да забравих да спомена, че преди да срещне и давамата беше изнасилена два пъти. Абе просто боклук не я четете!

хахахах Ей това се казва яко антиреклама. Аз не съм я чела, но ще ти се доверя и аз не ги обичам тия полигамии и изнасилвания.

Наскоро четох една такава даже да не кажа, че беше и по-брутална. Казва се Робиня за любов на Бъртрис Смол. Та значи тук историята на главната започва, когато е на 13 год. Да, не се бъркам ТРИНАДЕСЕТ!!!! Та един път я изнасилват, пращат я в манастир, там пак я изнасилват, и пак там я продават робиня някъде за арабските страни беше. И после решават че ще я правят робиня за любов и ще я подаряват на халифа - 50 годишен чичка! Та тоя дето я обучаваше за робиня, е главния. И се влюбват ама той продължава да я обучава, ЩОТО ИМАЛ ЧЕСТ и трябвало да я даде на халифа. И естествено я дава. Айде секс и с чичката, после я прехвърлят на личния лекар на халифа, после я отвличат, намираят я, и през цялото това време всеки я минава!!!! И, еле, накрая се жени за главния и си раждат дечица... Абе голяма идилия! Не знам как съм я прочела, явно съм била на някаква мазохистична вълна, защото от такива книги бягам!!!!!!!!

Редактирано от leprikon4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро четох една такава даже да не кажа, че беше и по-брутална. Казва се Робиня за любов на Бъртрис Смол. Та значи тук историята на главната започва, когато е на 13 год. Да, не се бъркам ТРИНАДЕСЕТ!!!! Та един път я изнасилват, пращат я в манастир, там пак я изнасилват, и пак там я продават робиня някъде за арабските страни беше. И после решават че ще я правят робиня за любов и ще я подаряват на халива - 50 годишен чичка! Та тоя дето я обучаваше за робиня, е главния. И се влюбват ама той продължава да я обучава, ЩОТО ИМАЛ ЧЕСТ и трябвало да я даде на халифа. И естествено я дава. Айде секс и с чичката, после я прехвърлят на личния лекар на халифа, после я отвличат, намираят я, и през цялото това време всеки я минава!!!! И, еле, накрая се жени за главния и си раждат дечица... Абе голяма идилия! Не знам как съм я прочела, явно съм била на някаква мазохистична вълна, защото от такива книги бягам!!!!!!!!

Слънце,не си падам по такива, но точно Робиня... я редактирах и някак ми е мила,че чак я харесвам.Даже в цитати те я пусках преди 2 дни-демек въпрос на обстоятелства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахахах Ей това се казва яко антиреклама. Аз не съм я чела, но ще ти се доверя и аз не ги обичам тия полигамии и изнасилвания.

Наскоро четох една такава даже да не кажа, че беше и по-брутална. Казва се Робиня за любов на Бъртрис Смол. Та значи тук историята на главната започва, когато е на 13 год. Да, не се бъркам ТРИНАДЕСЕТ!!!! Та един път я изнасилват, пращат я в манастир, там пак я изнасилват, и пак там я продават робиня някъде за арабските страни беше. И после решават че ще я правят робиня за любов и ще я подаряват на халива - 50 годишен чичка! Та тоя дето я обучаваше за робиня, е главния. И се влюбват ама той продължава да я обучава, ЩОТО ИМАЛ ЧЕСТ и трябвало да я даде на халифа. И естествено я дава. Айде секс и с чичката, после я прехвърлят на личния лекар на халифа, после я отвличат, намираят я, и през цялото това време всеки я минава!!!! И, еле, накрая се жени за главния и си раждат дечица... Абе голяма идилия! Не знам как съм я прочела, явно съм била на някаква мазохистична вълна, защото от такива книги бягам!!!!!!!!

Слънце,не си падам по такива, но точно Робиня... я редактирах и някак ми е мила,че чак я харесвам.Даже в цитати те я пусках преди 2 дни-демек въпрос на обстоятелства.

И аз току що я прочетох.Ами хареса ми . Човек трябва да се запознае с всичко на този свят.Има по-твърдо описан секс, е и какво от това.И в живота ги има тези неща.А годината е 929. Естествено че при онези условия на живот да се омъжат(за жената) на 13 години е било нещо нормално.Книгата неможе да се нарече романтичен любовен роман, малко бие към еротичен розов роман.Добре , че Галето беше пуснала малко текст от нея,че да ми обърне внимание,щото тая авторка все я подминавах.Сега не съжалявам.Научих доста неща. :D:wub::wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, тей де, ама какво да направя :D Евала за труда при редакцията, аз самата нямам такова търепние. Ама какво да направя - вкусове много. Не ми се сърди, че не съм харсала книжката. Просто, някак си не ми допадат такива :)

И аз току що я прочетох.Ами хареса ми . Човек трябва да се запознае с всичко на този свят.Има по-твърдо описан секс, е и какво от това.И в живота ги има тези неща.А годината е 929. Естествено че при онези условия на живот да се омъжат(за жената) на 13 години е било нещо нормално.Книгата неможе да се нарече романтичен любовен роман, малко бие към еротичен розов роман.Добре , че Галето беше пуснала малко текст от нея,че да ми обърне внимание,щото тая авторка все я подминавах.Сега не съжалявам.Научих доста неща. :wub::wub::)

Разбирам,че авторката се е придържала към историческия период. Те тогава 20 годишните вече са ги отписвали. Еми гадно ми е просто. Имам братовчедка на 14 год. Ми то дете! Просто не мога да си извъртя душата в случая. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...