Премини към съдържанието
Solenkata88

Кой любовен роман четете в момента? (част 2)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Слънчо, даваш ми повод да кажа още нещо, което е новост и понеже защото съм наясно, че не всеки се вълнува от дейността на екипа, досега не съм споделила. Така де при нас най-важни са резултатите, тях виждате. Но си спретнахме и още едно местенце където предимно се давчат проектите на Дрийма. Естествено, че има и готовите и започнатите и предстоящите. Аз виноват че не всички ощи. Там ще има и конкретна инфо кога да се чака дадена книга, както и вероятно още изненади свързани все с дейността на екипа. Това не значи, че в Калди няма да има информация - просто дето се вика там ще надниквате и в кухнята заедно с членовете на екипа, ако ви интересува разбира се. Който му е интересно може да ми пише лс и ще го водя.

Уф, Сънчо, нали съм замаяна, чак сега видях тоя пост! А преди час писах в "Дискусии..." че нийде го не виждам, ама сега не ми се връща за редакция.

Та писах ти на лични.

И малко по темата:

Аз снощи прочетох набързо две Арлекинчета, от последните - дето ги качи Ели: "Шеметен танц" и "Господарката на острова", и двете от Дженифър Грийн.

Много бяха хубави и двете, ама "Шеметен танц" малко по-вече ми допадна, въпреки, че на подобна тема (спряла кола на безлюден път, в нея бременна жена ражда, спира главния и ѝ помага да роди бебето, после се завърта история около тях - той е горд, и хем я иска, хем смята че няма смисъл, а тя успява да го убеди, че са един за друг) съм чела поне още две книжки. И въпреки често експлоатираната тема, книжката е увлекателна и много сладка.

"Господарката..." пък е по-скоро нестандартна - има главен герой финландец, който беше описан с кафеви очи, средно висок, много спокоен... изобщо в разрез с моите представи, но пак беше интересно! Ха, и успя да построи на главната сауна за един ден, направо от нищо! - е, това вече си беше фантастика!

Редактирано от IvaIgnatova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чета на Дара Джой "Надареният"!Мисля, че е третата книга от поредицата :speak: Ама и главният е един надареността извира от него :angry: Засега ме грабна, ще видим нататък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега чета на Дара Джой "Надареният"!Мисля, че е третата книга от поредицата :bday19:

Ама и главният е един надареността извира от него :)

Засега ме грабна, ще видим нататък!

Повярвай ми, както те е грабнал , така няма и да те пусне! Поне аз, като я прочетох и като я препрочитах, света на Дара Джой толкова ми завърташе главата, че като приключвах с книгата и не знаех къде се намирам. Трябваше ми поне една седмица, за да подхвана друга книга. Оттогава съм и върл фен на Дарчето и чакам с нетърпение и за Реджар книжката - втора от поредицата, която за моя огромна радост е поета от Дрийм Тийм и се надявам скоро да ми падне в компа... "Надареният" наистина е трета книга. Преведена е първата "Рицарят на един трилион звезди" пак от Дрийма - целувам ви, момичета http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif.

Постни после едно мненийце за книгата, да видим дали ще станеш една от нас, луда по серията за Фамилиерите и рицарите на Чарл. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Постни после едно мненийце за книгата, да видим дали ще станеш една от нас, луда по серията за Фамилиерите и рицарите на Чарл. :cool:

Аве красе щом аз неочаквано но безвъзвратно полудях, а бех решила забраня на плами мъчи и себе си и нас с таз дарова, че даже подхвана и соша хихи. Колкото до бат Реджи, ами плана беше я пуснем днес като подарък за празника на всички дами тук, обачеййййййййй те плановете нали са за туй - да се нарушават, та ша е на патерица неква. Но вие ще си знаете че е подарък за днешния ден.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве красе щом аз неочаквано но безвъзвратно полудях, а бех решила забраня на плами мъчи и себе си и нас с таз дарова, че даже подхвана и соша хихи. Колкото до бат Реджи, ами плана беше я пуснем днес като подарък за празника на всички дами тук, обачеййййййййй те плановете нали са за туй - да се нарушават, та ша е на патерица неква. Но вие ще си знаете че е подарък за днешния ден.

Взимам, взимам, всичко взимам!!!!! Квото и да е, когато и да е :stop: А Реджито, викаш, скоро ще е! Браво,БРАВО!!! Ей, ако можех щях да ви напрегръщам всичките! Сега, недей да чупиш хатъра на Плами, щото с инат към прогрес, евала й правя, че не се отказва. Е, ясно ми е че ви мъчи и вас, ама, Съни, колкото по-трудно, толкова по-сладко, пък и вярвам на 100% в успеха ви ;) Нали главно тя се занимава с Дара, благодарско за което? Обещавам, когато успея да дойда на някоя от срещите на форума, директно с пиенето ше съм напреде, те така ще ме познаете :cheers:

Редактирано от leprikon4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, аз преди няколко дни прочетох Виконтът който ме обикна... Юле, сега ми стана напълно ясно, защо не си даваше поредицата на никой и стиска зъби до последно, за да може да довършиш книжката, преди да се е появила новата рожба :speak: . Страхотен сюжет, освежаващ хумор, жив диалог, аве с две думи, семейство Бриджъртън са сериозна заплаха за мястото на семейство Малъри в сърцето ми. Браво Юле! :):P;) Благодаря ти и се надявам да ни зарадваш с историята на Колин, когато му дойде реда. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преполових "От любов" на Линда Хауърд...ауу адски сладка книга. Още от първото изречение нещо ме е стистало за гърлото и чакам с нетърпение момента, в който ще се нарева едно хубаво, почти съм сигурна че ще го има, като го гледам как се държи Главния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преполових "От любов" на Линда Хауърд...ауу адски сладка книга. Още от първото изречение нещо ме е стистало за гърлото и чакам с нетърпение момента, в който ще се нарева едно хубаво, почти съм сигурна че ще го има, като го гледам как се държи Главния.

Дааааа, Пете, има го този момент.Даже за мен са два:когато тя беше много болна и той й бе пак сърдит и далече, тогава за нея се грижеше Дерек.И другия много трогателен момент, когато за първи път взе дъщеря си в ръце. :):):inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааааа, Пете, има го този момент.Даже за мен са два:когато тя беше много болна и той й бе пак сърдит и далече, тогава за нея се грижеше Дерек.И другия много трогателен момент, когато за първи път взе дъщеря си в ръце. :sobbing::biggrin::hush:

За мен книгата бе пълна с такива моменти, наистина ме разчувства, много силен роман.

Мислех да захвана "Дръзка съдба", но Макс толкова ми хареса като герой в "От любов", че не мога да чакам и се мятам на "Почти завинаги".

И май вече имам проблем с пристрастяването към Линда Хауърд, но не се сещам за друга терапия освен четене, четене, четене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз рекох да прочета тази на Оливия Голдсмит,дето със списанието ги пускат.Явно обаче не ми е подходящо време- идва ми мрачна,все пак в затвор са,има няколко героини с кдфти карма.....Бе,при други обстоятелства може и да я прочета,но сега я минавам на "венттилатор"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Неочаквано щастие“ на Сюзън Андерсън-невероятна книжка,много по-хубава от тези на Марлис Мелтън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаа... Еми, момичета, прочетох я!!! Да не би да се питате за коя книга става дума? Е как коя - РЕДЖАР!!! :) Сега, пред мен е тежката задача да си дам мнението. Работата е там, че много имам да казвам, ама думите не ми идват. Не съм толкова красноречива, но знам, че сред нас има момичета, които са, като разчитам на тях да ви дадат повече инфо :bday19:

Излкючителен стил на авторката. Всъщност, изключителен превод! Перфектен е - играта с думите ви се е получила страхотно, момичета!

Самата исторя е невероятно завладяваща. Книгата я чета от момента, в който Съни я поста. И още не знам къде се намирам. Още виждам ония двуцветни очи и ония секси усмивки, и онова греховно тяло, косата му... Ох, ми останалото - още ме кара да се изчервявам. Ех, мъж мечта си хвана Лайлак, ама упорито ей, колко време й трябваше да схване общия план! Много забавни моменти имаше. Четях, смеех се, препрочитох ги и пак се смеех. Особено епизода, където дамите се бяха събрали да бродират и се разправяха чий мъж как се представял в леглото и Лайлак направо ги нокаутира с нейните уж невинни коментари.

Обаче пустото ми любопитство си остава незадоволено. Знам, че следващата книга от поредицата е "Надареният". Тази книга си я купих още като излезе и кориците й са вече поуръфанички :) Тя разказва историята на Джайън Рен. Обаче как ми се иска да прочета историята на Трейд, напраооооооо ни знам!!!! :whist:;)

Целувки за Дрийм Тийм, целувки и на редакторския колектив http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

Редактирано от leprikon4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слънчо, даваш ми повод да кажа още нещо, което е новост и понеже защото съм наясно, че не всеки се вълнува от дейността на екипа, досега не съм споделила. Така де при нас най-важни са резултатите, тях виждате. Но си спретнахме и още едно местенце където предимно се давчат проектите на Дрийма. Естествено, че има и готовите и започнатите и предстоящите. Аз виноват че не всички ощи. Там ще има и конкретна инфо кога да се чака дадена книга, както и вероятно още изненади свързани все с дейността на екипа. Това не значи, че в Калди няма да има информация - просто дето се вика там ще надниквате и в кухнята заедно с членовете на екипа, ако ви интересува разбира се. Който му е интересно може да ми пише лс и ще го водя.

Де го туй местенце? Пак не съм в час!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз започнах "Да спиш с врага" май и тук ще се реве :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Де го туй местенце? Пак не съм в час!!

Имаш лс слънце

Такаа... Еми, момичета, прочетох я!!! Да не би да се питате за коя книга става дума? Е как коя - РЕДЖАР!!! :( Сега, пред мен е тежката задача да си дам мнението. Работата е там, че много имам да казвам, ама думите не ми идват. Не съм толкова красноречива, но знам, че сред нас има момичета, които са, като разчитам на тях да ви дадат повече инфо :(

Излкючителен стил на авторката. Всъщност, изключителен превод! Перфектен е - играта с думите ви се е получила страхотно, момичета!

Самата исторя е невероятно завладяваща. Книгата я чета от момента, в който Съни я поста. И още не знам къде се намирам. Още виждам ония двуцветни очи и ония секси усмивки, и онова греховно тяло, косата му... Ох, ми останалото - още ме кара да се изчервявам. Ех, мъж мечта си хвана Лайлак, ама упорито ей, колко време й трябваше да схване общия план! Много забавни моменти имаше. Четях, смеех се, препрочитох ги и пак се смеех. Особено епизода, където дамите се бяха събрали да бродират и се разправяха чий мъж как се представял в леглото и Лайлак направо ги нокаутира с нейните уж невинни коментари.

Обаче пустото ми любопитство си остава незадоволено. Знам, че следващата книга от поредицата е "Надареният". Тази книга си я купих още като излезе и кориците й са вече поуръфанички :( Тя разказва историята на Джайън Рен. Обаче как ми се иска да прочета историята на Трейд, напраооооооо ни знам!!!! :):(

Първо да благодаря за целуфаните. Естествено връщам ги тъпкано и много. И да си споделя и аз щото ся ша правя признанието на годината ама ни Джайън съм чела /Ине що та не слушам аз, накрая и Ли сен Тер ша ми ареса хихи/, ни Лорката рицаров / срам, но единствената излязла от дриймови дето не съм ощи :( / ама пусто много са и кат чух извънземни и натресох плами и крис и дрийм са оправят сами. Обачейййййй кат надникнах в Реджи и до там бях. Изгризах я и ся са чукам у главата де ми е трилиона хихи. Та ша чета аз да вляза в час и с другите и тогава ще коментирам цялата поредица. Колкото до Трейд ами ша ривем дружно щот плами рече за ся за него нямало. И аз кат теб, че и отгоре щото онез с дълги коси ама неговата до кръста. Наш кво ми е? Но явно следващата живот и здраве дето ще четем е за Соша фамилиерката. До тогаз требе минала изостаналия материал хихи че съм за бой и ша разказвам.

Целувки за Дрийм Тийм, целувки и на редакторския колектив http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif

нещо не ми се получи отговора ама вие ша познайте де почвам хортувам аж

Редактирано от cheetah (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох Лорджин, едва дочаках, да се появи Реджар.Авторката още в първата книга загатва и то доста силно за една котка-мъж, който предстои да ни омагьоса със своята свръхсексуалност и нежност, как сладко се грижеше за съпругата на брат си.И накрая беше готов да жертва живота си за неговото щастие.Така че много въодушевено започнах да чета „Реджар“ и не останах излъгана.

Мъжът-котка,една прекрасна мечта за всяка жена.С неземна красота,греховно прелъстителен,нежен и много внимателен – просто не ми стигат суперлативи, за да опиша образа на Раджар, който изникна в съзнанието ми докато четях :(:( .И този свръхнадарен мъж,да вземе да попадне в епохата на „скрития глезен и изпуснатата кърпичка“ – кошмар :( . Лайлак,едва я преживях – през деня избягваща мъжете, през нощта търсеща сладостите на допира на мъжкото тяло.

В книжката има много забавни моменти , които предизвикват спонтанен смях.Най-много се смях на борбата с механичния паяк на изложението и на женската сбирка по ръкоделие,където всяка споделяше плътските си преживявания :( . Но има и моменти, когато сълзите тръгват от самосебе си – преминаването на Реджар, през тялото на Лайлак, когато беше болна, за да изкара отровата от тялото й ,и едва не изгуби собствения си живот.

И понеже края на романа остана някак си отворен, сега чета третата книжка от поредицата – „Надареният“,защото страшно много ми се иска да разбера , заведе ли Реджар,Лайлак на неговата планета :( .

Искам да изкажа възхищение от работата на Плами (която преведе двете книги) и на Крис , Гай, Инка и Съни ( които редактираха книжките) http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif :) .Сега когато чета „Надарения“,която уж е преведена от професионалист, виждам огромна разлика.Книжките на Дрийм Тийм се четат много по-леко и много по-възприемчиво.Чувствата на героите направо те заливат от редовете, и се потапяш в атмосферата на романа.

Мислех да посна и някои цитати от романа , но тъй като типърва ще я четете, няма да дразня

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз всъщност вече прочетох Неочаквано щастие и какво да кажа? Ми то най-точно си е това "УАУ" на главните.

Книжлето си има всичко,много ми допаднаха разговорните изрази-намясто, с доза хумор,пиперливи колкото трябва.Много приятно четиво, супер изненада.Горещо препоръчвам,както всички преди мен-но то се разбира,я кое време е, а аз пиша коментар.Абе, въобще "УАУ"!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз най-накрая прочетох Кралството на мечтите. Супер книжка ;) И Джени и Ройс много ми харесаха. Историята, диалога, емоциите също бяха представени чудесно! Страшно ме впечатли сцената на арената на турнира. Когато Дженифър падна на колене пред мъжа си. Обикновено трогателните сцени ги чета с леко ироничен поглед и нито ме изненадват с нещо, нито ме впечатляват особено. Но тази просто ме разтърси, много силен момент. Тази книга май беше първата от някаква поресица, та ще ги преслушам и другите скоро :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз всъщност вече прочетох Неочаквано щастие и какво да кажа? Ми то най-точно си е това "УАУ" на главните.

Книжлето си има всичко,много ми допаднаха разговорните изрази-намясто, с доза хумор,пиперливи колкото трябва.Много приятно четиво, супер изненада.Горещо препоръчвам,както всички преди мен-но то се разбира,я кое време е, а аз пиша коментар.Абе, въобще "УАУ"!

Ха-ха,с теб сме будували почти по едно и също време заради тая книга.Много хубава и увлекателна се оказа,за главната само суперлативи,нали е мой калибър-закръглено миньонче,обаче...Ами,липсваха ми по-драматичните моменти в живота на главните,които са при М.Мелтън,може би защото неволно ги сравнявах(знам,че не трябва да го правя),но все пак е задължителна за четене!

Като споменах Мелтън се сетих,че преди време разглеждах станицата й и видях снимка на мъжа й.Пишеше,че го използва като протитип за един от тюлените в книгите,които няма да прочетем и естествено очаквах да е супер мъж като героите й ,но...

Сега си разчиствам времето,за да се захвана с котенцето,ако трябва клепачите си ще ги държа отворени с клечки,умирам за :cool: !Мъъъъррр,миияяяуууу!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз започнах "Съвършенство" на Макнот, още съм в началото и малко ми е мудно,но след супер лативите в последно време за тази книга очаквам единствено да ме изкефи максимално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След множеството изтезания,на които се подложих,за да не припадна от липса на сън,в ранни зори приключих с "Реджар". Досега май не съм изразявала възхищенито си от труда ви-приемете извиненията ми,но все още ме тресе леката срамежливост на заек-новобранец във форума :yanim: .Преводачите(или е в 1 число?) отново доказаха,че професионалистите не са по-добри от тях :wors::wors::wors: .А за оформлението съм без думи-много ми хареса леко рахитичната, черна котка в началото и края.Очите при всяка глава са просто жестоки. Колкото до книгата-страхотна приказка,ама Реджар бил много палаво коте! Смяла съм се със сълзи,когато опашката му потупваше лорда по главата,който бе дошъл при Лайлак,а и в сцената с емфието(имам котарак и около Коледа имахме подобна случка,но с пакетче ванилия) :lol6: .Изразът "разгонен като котарак" сякаш е измислен за Реджар-на моменти си ми ставаше горещичко.О,хареса ми и това,че героите от предната книга не са забравени,получи се леко повторение с преминаването през тялото,но както писах-много хубава приказка! Правилно ли съм разбрала,че няма книга за Трейд?Преди малко ми донесоха новата книга на Лоуел,но първо мисля да изпадна в сънна кома.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма зарибявка сте с тези коментари за фантастики :D Аз попринцип страшно харесвам фантастиката. Но ми е малко странно да я чета, като комбинация с любовен роман. Но ще ми е интересно да видя дали ще ми хареса и микса :) Има ли космически кораби и пътувания между планети? Аз сега мисля да прочета най-после Да изгубиш сърцето си :whist:

Редактирано от veselina_s_p (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление към този момент книга за Трейд няма. Споделих с момичетата една моя теория, т.е. Трейд е толкова готин, че Дара си го пази за себе си. Дано скоро спре да се скръндзи и да го сподели с нас. Що се отнася до въпроса на Веси - космически кораби няма. Пътуват между планетите, но чрез някакъв пространствено-времеви континиум, който е като тунел в пространството и се придвижват със скоростта на светлината. Или нещо такова. В Реджар няма много извънземни елементи, тук по-скоро образа на героя е интересен и трансформациите му в котка. В "Рицар на един трилион звезди" има повече междупланетни движения и извънземни индивиди. Честно казано, на мен тя повече ми хареса. Но това е лично мнение. Според мен, няма да сбъркаш ако ги прочетеш, най-добре е да си съставиш собствено мнение. Голяма част от нас - имам предвид екипа на Дрийм тим, подходиха доста скептично към Дара Джой, може би защото е доста трудна за превод, но някакси неусетно успя да ни промени мнението. Да е жива и здрава Пламето и нейния ентусиазъм, защото зарази и нас. п.п. Надявам се, че "Да изгубиш сърцето ти" ще ти хареса, както и на нас. Янето вложи цялото си сърце в този превод и го изпипа до съвършенство. За сега тя ни е фаворит от поредицата. И първите две бяха хубави, но с тази наистина можеш да си изгубиш сърцето.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Така че много въодушевено започнах да чета „Реджар“ ...

Искам да изкажа възхищение от работата на Плами (която преведе двете книги) и на Крис , Гай, Инка и Съни ( които редактираха книжките) http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/kiss.gif :) .Сега когато чета „Надарения“,която уж е преведена от професионалист, виждам огромна разлика.Книжките на Дрийм Тийм се четат много по-леко и много по-възприемчиво.Чувствата на героите направо те заливат от редовете, и се потапяш в атмосферата на романа....

Прочетох книгата, абсолютно се присъединявам към коментарите на всички момичета преди мен, и най-вече това в червеното, дето така хубаво го е казала Руми!!! ТАКА СИ Е!!! :yanim:

Ох, и на мен ми липсва Трейд! Страшен пич изглежда, и някак по-тежкар от другите - имам чувството че много ще ми допадне, ама дълго ще е чакането... наистина е голяма скръндза тая Дара - още си го държи в главата само за нея! :clap:

Голяма зарибявка сте с тези коментари за фантастики :wors: Аз попринцип страшно харесвам фантастиката. Но ми е малко странно да я чета, като комбинация с любовен роман. Но ще ми е интересно да видя дали ще ми хареса и микса :)...

Ама как ще е странно бе, ами то това си е най-хубавото - и фантастика и любов в едно! Пълен кеф, ако питаш мен! Едни от най-любимите ми фентъзита са тези, дето има и любов в тях (нищо, че не ги водят любовни романи - за мен разликата е много малка!) - като напр. всичките "Бараяр"-ски на Лоис МакМастър Бюджолд - уж се водят военна фантастика, ама са си фентъзи пълно с любов! Че и "Шалион"-ите, и "Споделящия нож" - и те! И много, много други! Айде, да не се отплесвам, някой ден трябва да си направим подтема и за това, и тогава ще пиша там на воля (само се моля да имам по-вече свободно време...)! Редактирано от IvaIgnatova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въх, не мога да повярвам! :wub::)

Гале, ама нацелих най-сетне да пусна мухата за нещо, дето да кажеш и ти едно "УАУ"!!! Аз щастлива! :clap:

Хайде, нямам търпение да се съберем и да >> :wors: + :) + :yanim: + :wors: !!!

Редактирано от IvaIgnatova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване