Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

dqdovute

Помощ , опасен вирус [РЕШЕН]

Препоръчан отговор

Пробвах какви ли не LiveCd-та и няма и няма начин да стане , та имам друг въпрос , мога ли по някакъв начин да изтегля информация от компа със флашка , имам там едни 30-40 ГБ които искам да изкарам поне тях да запяза при форматирането , с LiveCD ще стане ли , но понеже мен ще ми трябва време докато ги прехвърлям а при LiveCD варианта компа ми спира , някакъв друг начин има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е доста опасно, защото може да заразиш през флашката друг компютър. Не разбрах дали пробва с инструментите от Hiren's Bоot CD и с Mini Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера кои точно инструменти на Hiren`s Boot CD трябваше да използвам записах цялостен файл на тази програма но ако не се лъжа компютъра отново спря.А за Mini Windows XP мисля , че четох че той се плащал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен е абсолютно непонятно и необяснимо как така компа ти или спира, или не ще да тръгне с нито едно Live CD, както и с Hiren's. Ако ситуацията при теб наистина е такава, няма начин да направиш каквото и да е за спасяване на тази Vista или на файлове от харда. Дано да не е хардуерен проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те за работене работят , но работят малко и компа просто спира незнам защо , вчера при Kaspersky Rescue CD за малко си помислих , че ще се оправи пуснах сканирането и след 15-20мин на 2% компютъра изключи , незнам от какво.А може ли да се разбере какъв е проблема дали е хардуерен софтуерен или какъвто въобще може да съществува ? Защото виждам , че ако е хардуерен не мога да спася нищо , та се моля да не е такъв ама как да разбера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе има начин, но в сервиз. Hewlett-Packard имат политика да продават Recovery дискове за техните лаптопи: справка. Но не те съветвам да плащаш за такъв диск (може би даже не се доставя в България). За някакви си файлове не си струва, освен ако не е много важна информация...

Aко възстановиш/поправиш системата, направи си Recovery DVD, също така използвай USB Recovery Flash Disk Utility.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехх тези сервизи , толкова се замислих вчера да го занеса ама като незнам колко ще ми излезе , никой никаква цена не ми казва , преди много година бях носил един друг компютър за почистване от вируси и като отидох да го вземам ми поискаха 85лв. защото имало милиони зарази и някой много сериозно дето много време си играли да ги оправят.Сега ако знаех , че ще ми вземат някъде 30-40лв веднага го нося ама .. кой да ми каже това :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако компа е в гаранция, може да не плащаш. OEM версията трябва да се поддържа от производителя на лаптопа. Но ако не е в гаранция, само за някакви си файлчета не си струва да го разнасяш. По принцип имам няколко решения за твоя случай, но нито едно от тях няма да ти помогне да запазиш данните от старата Vistа. Предлагам ти да се откажеш да правиш опити за възстановяване. Cтана цяла сага...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Cтана цяла сага...

Дързост и красота пасти да яде. :computer8:

Аз имам един въпрос за файлове на друг дял ли говорите, не където е инсталиран Windows.

Питам, защото моята система рядко е била инфектирана и ако е била то е била с дреболии не толкоз опасни.

То е ясно щом има инфекция в единия дял се прехвърля и на другите аз както имам 3 диска на 5 дяла. :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файловете са на дяла където е инсталиран Windows-а :brick wall:

Където е Windows в него дял нищо важно нито инсталирам нито поставям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E и аз съм така ама като ми донесоха лаптопа дяловете бяха така разделени , че дял С: беше дяла и за Windows и за моите файлове .. и нямаше къде другаде да ги слагам а не се бях замислял и да си правя нови дялове .. :computer8::brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Е убу де.... Викни някой познат дето е по в час... Разкачете харда на лаптопа, и го вържете на друг компютър посредством преходник:

ide_sata_usb_b.jpg

И си прехвърляй важни те файлове без грижи. Всичко ще ти струва 20 лв за преходника :cool:

Редактирано от palavata_tanq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея но нямам такива познати .. а аз така или иначе се отказах искам да питам как да си форматирам компа защото вече нервите ми не стигат , като натисна F11 и влиза в System Recovery никъде не виждам : Press F to format ... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай малко. Доколкото разбрах, имаш възможност да пускаш Vista. Може ли да стигнеш до System Recovery през Start -> All Programs?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирам System Restore през All programs , но не мога да го отворя понеже не мога да работя с файлове и ми дава онази грешка за Restrictions ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, това ми прилича на ограничен потребителски профил. Имаш ли административни права в друг профил? Можеш ли да превключваш потребителите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ги превключвам да .. но не мога да разбера кой от двата ми профила е със административни права , фактически до преди да се появи вируса имах един профил и не можех да превключвам , но сега имам два профила и мога .. незнам откъде се появи втория .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди в другия профил и виж дали може да стартираш файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова е много, много странно. Но както и да е...

Трябва да стигнеш до HP Recovery след рестартиране и натискане няколкократно на F11. Като се появят опциите за PC Recovery натискаш Next, би трябвало да се появи Welcome to PC Recovery, натискаш OK. В панела System Recovery -> Advanced Options -> Windows System Restore -> Next и т.н. При селектиране на Advanced Options ще последва пълен формат на системния дял и данните от него ще бъдат изтрити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм не разбрах какво стана , но вече пуснах System Restore спрямо предишният ти съвет .. след това ще пробвам този който вече написа .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Супер! Аз си помислих, че съм ти дал инструкции, които важат само за HP Desktop. Продължавай тогава с Windows System Restore, ето пак тази инструкция: Performing an HP System Recovery in Windows Vista (Starting a recovery from the hard drive and the computer is off) и не забравяй да изтриеш файловете от старата система (Recover Without Backing Up Yоur Files).

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taка всичко е готово , но искам да питам за съвет , мисля да мина на Windows 7 , искам да разбера дали е добра идея , защото от тази Vista не съм доволен ?

И още да питам някакви препоръки нещо да направя след като вече е оправен компютъра ?

И един последен въпрос да препоръчате антивирусна програма , която е наистина сигурна , в момента имам Norton Internet Security , но ще го имам само още 6 месеца , затова още от сега да инсталирам още една за по-голяма сигурност :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За антивирусна тези Avast! 5 free, NOD32 v.4, Avira personal free...

Като допълнение и Malwarebytes' Anti-Malware, но него го ползвай само за сканиране на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...