Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на win7 на Asus 1000H от флашка.ПРОБЛЕМ!

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да сложа уин 7 на един Asus 1000h, който в момента е със уин хп. Параметрите са му:Атом на 1.6Гхц, 2ГБ ДДР2, 160гБ Хард,Интергрирано видео....

Правя си буутваща флашка..пробвах първо със тула на Майкрософт, флашката се прави, но след това неможе да буутне от нея...задавах 10 пъти приритетите във БИОСА, няма и няма..пробвах по друг начин да направя буутваща флашка, със DISKPART...всичко си минава по реда...но ASUS-a неще и неще да буутва пак..Закачам флашката на моя лаптоп (3 годишен Асер), никакъв проблем със буутването и зареждането на инсталацият за уин7...

Ако някой е изпробвал един от двата варианта за направа на буутваща флашка..и е инсталирал 7-ца на такъв Аsus, моля да сподели!.Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия Asus и срещнах същия проблем пробвах абсолютно всички програми и не ставаше. Накарая един приятел ми даде външно DVD и се инсталира без проблем седмицата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече и аз се замислям за този вариант...то небеше блъскане по масите, небеше чудесия, мерси колега няма да троша повече нерви, а ще използвам направо външно ДВД.:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че правилно задаваш от кое устроиство да буут-не , аз съм слагал на моя 1000h win7 без проблем от флашка още от бетите насам... значи следвай тази схема... правиш си буут флашка ( дали с дискпарт или МС туул-а няма значение и по двата начина става ) после закачаш флашката към асус-а , рестартираш , влизаш в биос-а , в менюто за буут опции ще ти се появи подменю където указваш кои HDD да е Номер 1 и кой да е Номер 2... по подразбиране 2.5 хард диска е номер 1 , а флашката ще ти е като хард диск с номер 2 , тука сменяш флашката да стане номер 1 , задаваш да буутва от хард диск в буут настроиките в биос-а , рестартираш и ще ти буут-не от флашката...след това като пуснеш инсталацията от флашката след като ти поиска рестарт самата инсталация.. влизаш пак в биос-а и връщаш 2.5 хард диска да си е номер 1 пак за да може д апродължи инсталцията ( иначе ще завърти цикъл пак да буутне от флашката и така до безкрай... ) просто 1000х разпознава буут флашка като хард диск , а не като usb zip или removable drive или нещо подобно .

Редактирано от SnOOpeRa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да сложа уин 7 на един Asus 1000h, който в момента е със уин хп. Параметрите са му:Атом на 1.6Гхц, 2ГБ ДДР2, 160гБ Хард,Интергрирано видео....

Правя си буутваща флашка..пробвах първо със тула на Майкрософт, флашката се прави, но след това неможе да буутне от нея...задавах 10 пъти приритетите във БИОСА, няма и няма..пробвах по друг начин да направя буутваща флашка, със DISKPART...всичко си минава по реда...но ASUS-a неще и неще да буутва пак..Закачам флашката на моя лаптоп (3 годишен Асер), никакъв проблем със буутването и зареждането на инсталацият за уин7...

Ако някой е изпробвал един от двата варианта за направа на буутваща флашка..и е инсталирал 7-ца на такъв Аsus, моля да сподели!.Благодаря!

Не задавай в биоса от кое устройство да бутва , а с F8 или който бутон ти изкарва боот менюто, избери usb.

Но внимавай че изкарва повече опции за усб, както беше при мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Аз съм инсталирал Уин7 на 1101НА без проблем , но после имах проблеми и върнах ХР , с което вървеше...конфигурацията е твърде слаба ( атом+вградена карта+1гб рам ) и виждаше много мъка с видеото...гледане на youtube през firefox на цял екран го рестартираше :)

неискам да те обезсърчавам , но не си заслужава мъките , пак ще се върнеш на ХР ( мое мнение )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване