Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Решил съм да си купувам GPS навигация за автомобила, но никак не са ми ясни качествените продукти в тази сфера. Търсих из интернет и виждам, че цените варират от 150 лв до... колкото повече..толкова повече :rolleyes:.

Не съм претенциозен, но не ми се плащат много пари за навигация с допълнителни екстри към нея. Т.е. Не бих желал да е плейър, текстови редактор и т.н..просто искам да е „чиста“ навигация със съответната софтуерна поддръжка, възможност да се качват бг гарти и т.н. Бих желал да чуя съветите на повече хора , които са запознати с навигационните продукти на пазара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за 150лв. можеш да си вземеш добра навигация. От тези, които си гледал, просто си избери модел и гледай да е с Windows CE 5.0, а не с 6.0, че на 6-цата доста по-трудно се слагат програмите за навигация. Тоест не са напълно съвместими и правят проблеми при ползването. Днес, почти всички устройства се правят в Китай, така че избора на марка си е твой. Ако GPS-а е с операционна система, може лесно да се отключи и да се сложи какъвто софтуер за навигация искаш - iGO, Garmin, Navigon, TomTom и други. Съветвам те, да си купиш ново устройство от някоя фирма, а не от аукцион, за да получиш гаранция за уреда. Аз лично така направих - дадох около 30лв. повече, но получих страхотно чисто ново GPS устройство с 2 години гаранция. Отключих си го и ползвам 2 програми за навигация в момента на него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за тези пари си харесах Goclever 3535 , но в пакета не виждам кабел за захранване от автомобил,а само зарядно. по принцип всички ли утройства имат подобен или не както е в случат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих желал да чуя съветите на повече хора , които са запознати с навигационните продукти на пазара.

Една от трите добри навигации на на пазара е Гармин примерно. Минималната цена за нов качествен продукт с карта на бг и лиценз е някъде около 250 лева. Ето едно предложение - цък От тук нагоре с цената се повишава и размера на дисплея, качеството на използваната матрица и възможните екстри. Този, който съм дал в линка е с близо 3" дисплейче. За мен лично е неудобен и ме разсейва за да се взирам в него. За мен приемлива големина е минимално 5". А 7" ми е оптималния избор. Тогава губя много по-малко време и се ориентирам по-добро. Но всичко това е строго индивидуално и това разбира се е само мое мнение. По-скъпите модели включват и карти на Европа в комплекта си. Не че ги няма по приятелските сайтове но ако искаш легално и актуално копие... Та, реши сам какъв размер/разделителна способност на дисплея те устройва и оттам по минималните изисквания ще стигнеш до правилното решение. Успех wink.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за тези пари си харесах Goclever 3535 , но в пакета не виждам кабел за захранване от автомобил,а само зарядно. по принцип всички ли утройства имат подобен или не както е в случат.

Един познат си взе GoClever и е доволен. С Windows CE 5.0 е, отключих го и му сложих iGO и Garmin, та да си избира какво да си ползва. Добре се държи за сега, та мисля, че е добър избор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един познат си взе GoClever и е доволен. С Windows CE 5.0 е, отключих го и му сложих iGO и Garmin, та да си избира какво да си ползва. Добре се държи за сега, та мисля, че е добър избор.

бях се насочил към него, но попаднах на нещо, което на пръв поглед изглежда по-добре цък

само ме притеснява това "without card (tested with iGo, Mapa Map, etc.)". Какво означава? Дали няма слот за SD или просото няма инсталирана пътан карта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, че сам ще си инсталираш пътните карти. Имам познати с тази навигация. Досега оплаквания не съм чул :speak:

П.С. Утре и аз мислех да си взема едно такова зверче :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване