Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

струва ли си да купя и да заменя моето FSP BlueStorm II 400W

това

със Spire Jewel 650W

при положение че +12-те волта на Spire са само с 20w повече

това

Редактирано от ivanxxx (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

зависи,ако мислиш да правиш ъпгрейд за напред.а и Фортрон-а е малко поостарял като модификация.

преди време четох за проблеми с шума при Фотрон блусторм-за някакво виене и се дистанцирах от него и не мие предпочитание дори и като цена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново зависи, каква ти е целта?

400 вата ако не ти стигат (което ще е интересно) тогава помисли за захранване 500/550вата.

160лв за тоя спайър не си струват според мен. Налични са къде къде по-добри захранвания за къде къде по-малко пари... А и разликата не е само 20 вата, а по мои сметки 60вата...

Ако целта ти е тишина - отново не мисля, че спайър са най-добрия избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно захранване което е по-евтино от твоето и е в пъти по-добро.

Редактирано от 1ViPeR1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

повече ме итересува мощноста

и като сравня Спаера 650w на които дават обща(нa +12волта) 400w, на моето е 380w, a на FSP Epsilon 600W е 575w

А инече Спаера 650w става дума за втоа ръка с осттъчна гаранция(за около 80лв)

02.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spire ако не греша са ОЕМ марка на FSP(Fortron).И ако пак не греша варненският гадател go6o_kara имаше захранване spire така,че нека изчакаме да се включи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Spire ако не греша са ОЕМ марка на FSP(Fortron).И ако пак не греша варненският гадател go6o_kara имаше захранване spire така,че нека изчакаме да се включи.

Това го бях писал преди. Обаче откакто си отворих захранването, преди доста време, се убедих че не е ОЕМ на ФСП. Или поне не виждам нещо което да подпрепи тогавашното ми твърдение. Но смело мога да кажа че моето е много яко куче. Знаеш с каква конфигурация бях по едно време, държеше я здраво, че и клокната. То верно че пак едва ли съм го товарил на повече от 80%, ама знам ли :speak:

Недостатък е че се наложи смяна на филтърните кондензатори, че са сложили кофти парчета. В общи линии за хора които не искат да се занимават със захраването си да си купуват нещо по "елитно". А ние мазохистите си го можем и с няколко кодегена вързани заедно :whist:

От доста време насам опитно установявам че доста "истини" които циркулират из "професионалните" среди са пълна плява и ми е малко тъпо че съм ги вземал за чиста монета. Ама какво да се прави, всички се учим. Истината за масовия потребител е земайте хубав защитен разклонител и едно евтино захранване и си свиркайте. Боли ви фара че електрониката ще отнася повече шумове, пулсации и хармоници. Земайте си асрок от фирма където знаете че действат бързо с гаранциите и се пригответе да гръмне 1-2-3 пъти в гаранционния период, а после го продавайте и купете друго. Хубаво е и един димен датчик да се сложи в кутията, just in case.... :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не . Захранването е основата на една стабилна система .

Там не трябва да се правят компромиси.

Втора употреба захранване не си струва .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

с две думи срува ли си или по добре нещо друго

С две думи: нямам думи. А по темата: поне фортронче. Има и кулер мастър, има енермакс, има корсар, и още други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко е offtopic но ми прави за пореден път впечатление,че когато изброявате "маркови" захранвания винаги пропускате beQuite а сте се лепнали за фортроните като препоръки.Да не би beQuite да не се предлагат на българския пазар или пък са много надути цените или има нещо друго.

Още веднъж сори за офтопика,но като човек който редовно си купува и чете литература с тестове и така нататък е странно,че марката която винаги е или на първо или в първите 3 места се игнорира изцяло в препоръки и мнения във форум на такова високо ниво.И преди да дойде коментар-не не съм някой болен фен (виж подписа с какво съм :) )Отогвори може и на ЛС да не спамим на човека темата повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е точно "никъде",ама пък и едни цени съм им кръстили-боже упази...helpsmilie.gif

Редактирано от мики маус (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване