Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със свързването

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем със свързването на фотоапарата ми (PRAKTICA Luxmedia 8503) към компютъра. Днес преинсталирах windows-a и знам, че има инсталирани драйвъри за usb. Когато свържа компютъра с фотоапарата на дискплея на фотоапарата изписва "Свързването прекъснато". Много ще съм ви благодарен ако някой помогне.

ПП: Имам card reader и когато го включа него към компютъра и опитам да отворя картата ми изписва "Please insert disc into G:/"

Редактирано от GetFun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Няма ли някакъв друг начин, защото имам снимки на фотоапарата които искам да кача на компютъра..

Само да попитам нещо, ако си форматирам картата снимките ще се изгубят ли и как да я форматирам?

Редактирано от GetFun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросното "Please insert disc into G:/" се е появявало при моите карти, след като съм ги заразявал с нещо (най-често в autorun.inf). Затова ти предложих формат. Естествено, при форматиране ще загубиш съдържанието на картата. Евентуално може да се възстанови после с програма от рода на Recuva, но не е 100% сигурно.

Опитай да сканираш картата за вируси, троянци, и др. подобни. Също така, виж дали се отваря с десен бутон и "open", вместо с двоен клик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

във връзка с по горния пост мога да ти предложа следния вариант:зареждаш някое live cd(ubuntu),пробваш дали ще отчете картата със съдържащата се в нея информация(в директорията mount или mnt),маркираш всички снимки и ги копираш в някоя уиндоуска директория,която ти си знаеш.а след това може да сканираш картата за зловреден код и ако продължи да ти дава пак същия проблем,можеш да я форматираш на ниско ниво(low level format) с HP USB Disk Storage Format Tool.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване