Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравеите на всички въпроса ми е следният имам ето този уаерлес http://jarcomputers.com/p_WUSBCANCNWF511, но от как се разлистиха дърветата пред блока сигнала които идва от отсрешният блок /рутера е на 1 приятел просто си делим нета БТК/ много се влуши и често ме разкача рутера.Че въпроса ми е има ли някакъв начин да се усили сигнала с по силна антена или с рутер

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво разстояние съседния блок , откъдето ти е сигнала, но ето няколко предложения:

1. купувате си един истински рутер, добрите къпят наистина далеч, особенно навън - проблема е в цената....

2. Опаковаш антенката в 1 найлонова кесийка и с кабела я прехвърляш на короната на дървото, дано децата да играят на друго дърво...

3. Точка 2 с удължаване на кабела, кабела не може да е много дълъг обаче....

4. Някои рутери могат да се клокват, но дали това влияе на силата на сигнала не си спомням .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво разстояние съседния блок , откъдето ти е сигнала, но ето няколко предложения:

1. купувате си един истински рутер, добрите къпят наистина далеч, особенно навън - проблема е в цената....

2. Опаковаш антенката в 1 найлонова кесийка и с кабела я прехвърляш на короната на дървото, дано децата да играят на друго дърво...

3. Точка 2 с удължаване на кабела, кабела не може да е много дълъг обаче....

4. Някои рутери могат да се клокват, но дали това влияе на силата на сигнала не си спомням .....

Лошо няма за добър рутер но проблема е в бтк с тоя ADSL.Блока се намира на около 100 метра, тои е на 1 етаж аз на 6 в отсрешният блок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички въпроса ми е следният имам ето този уаерлес http://jarcomputers.com/p_WUSBCANCNWF511, но от как се разлистиха дърветата пред блока сигнала които идва от отсрешният блок /рутера е на 1 приятел просто си делим нета БТК/ много се влуши и често ме разкача рутера.Че въпроса ми е има ли някакъв начин да се усили сигнала с по силна антена или с рутер

Тези антенки работят добре при пряка видимост. Имам подобна от едно стара дъно на Асус WiFi. Добре праща, но имали преграда, забрави... Пък и толкова зор за БТК.?!?!?! Вържете се към някой кабелен и пак си делкайте, определено си заслужава. Тогава и рутера ще е с други възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Добре де няма ли някъде в бг да се продават такива антени е да прибягвам до кръжока направи си сам , а и всичко трябва да е много точно направено за да има ефеkт иначе разлика с 1 см и нищо няма да се полуи , поне докато се ровех в нета това разбрах

Редактирано от zxzx (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правиш 2 такива антени ,1 за рутера и другата за теб.Ефект има при мен вдигна силата на сигнала с 2степени.Ето линк за чертежа или тук

Редактирано от pavel66 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правиш 2 такива антени ,1 за рутера и другата за теб.Ефект има при мен вдигна силата на сигнала с 2степени.Ето линк за чертежа

Мерси все пак ако няма друг начин ще си играя на накпави си сам :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТУК има много антенки... не са евтини, но не струват и толкова колкото ще ти искат в България за тях. Виж конектора на рутера и си поръчвай че им трябва 2 седмици да дойдат...

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, защо не си вземеш едно AP и си готов.

Линк

48лв. С подходящо AP можеш да приемаш сигнали от Километри.

Ако можеш да ги прежалиш, това е най-добрият избор.(АP-то, марка по твой избор)

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, защо не си вземеш едно AP и си готов.

Линк

48лв и обхватът е КИЛОМЕТРИ.

Ако можеш да ги прежалиш, това е най-добрият избор.(АP-то, марка по твой избор)

А какво ще рече това AP.Ще мога ли него да го направя да приема и предава едновременно ,с 2 думи ми трябва ми просто да ми усили сигнала . четох за някакъв софтуер томато маи се казваше маи тои това прави, не сам на ясно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще рече това AP.Ще мога ли него да го направя да приема и предава едновременно ,с 2 думи ми трябва ми просто да ми усили сигнала . четох за някакъв софтуер томато маи се казваше маи тои това прави, не сам на ясно

AP-то-Точка за достъп.

"Access Point, е устройство към което се свързват други компютри по безжична връзка. Познати са още като Wireless Access Point ( WAP). 2,4 е честота на която работи WAP"

Да, ще можеш да го настроиш да предава и приема едновременно.

Зависи от ситуацията, ще ти се наложи да влезеш в сервизното меню и да въведеш накои настройки, които са описани в упътването.

За случая ти трябва BRIGE-Point to Point или Client Mode, зависи от ситуацията.

Устройството приема сигнала, усилва го(колко вече зависи от устройството) и ти го праща на LAN порта, от където си го правиш каквото желаеш.

Да-Предава и приема едновременно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AP-то-Точка за достъп.

"Access Point, е устройство към което се свързват други компютри по безжична връзка. Познати са още като Wireless Access Point ( WAP). 2,4 е честота на която работи WAP"

Да, ще можеш да го настроиш да предава и приема едновременно.

Зависи от ситуацията, ще ти се наложи да влезеш в сервизното меню и да въведеш накои настройки, които са описани в упътването.

За случая ти трябва BRIGE-Point to Point или Client Mode, зависи от ситуацията.

Устройството приема сигнала, усилва го(колко вече зависи от устройството) и ти го праща на LAN порта, от където си го правиш каквото желаеш.

Да-Предава и приема едновременно.

Ти честно правел ли си го някога това или само мислиш че ще стане ?!!!

Нещо си мисля че само предполагаш или бъркам . AP може да се свърже с мрежата на приятеля му , точно определена мрежа за разлика от повторителя и да направи виртуална ураилес мрежа с която тои с кабел или с неговата безжична мрежа да се свържи .

Ако този АР е близо до компютара му където му е антената на неговата карта ефекта ще е почти нулев.

Ако компа му е забит някъде по стаите а АР е на терасата с пряка видимост тогава по става .

Аз АР много нямам опит ама до преди да ди пусна 3G линия на повторителите бях цар . Аз бих го направил с повторител (repeater)

на терасата . За целта wrt54g това е наи евтиния вариант аз бях със 160n малко по скъп .

А това за АР и разтояния на километри с ония рутер за 48 лева е малко несериозно !

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти честно правел ли си го някога това или само мислиш че ще стане ?!!!

Нещо си мисля че само предполагаш или бъркам . AP може да се свърже с мрежата на приятеля му , точно определена мрежа за разлика от повторителя и да направи виртуална ураилес мрежа с която тои с кабел или с неговата безжична мрежа да се свържи .

Ако този АР е близо до компютара му където му е антената на неговата карта ефекта ще е почти нулев.

Ако компа му е забит някъде по стаите а АР е на терасата с пряка видимост тогава по става .

Аз АР много нямам опит ама до преди да ди пусна 3G линия на повторителите бях цар . Аз бих го направил с повторител (repeater)

на терасата . За целта wrt54g

Нашето ISP разпространява интернета чрез WireLess, а ние го приемаме с AP-та в режим Client.

Лично аз съм настройвал някои от AP-тата, защото се водя нещо като "поддръжка"

AP-тата са в пласмасови водонепромокаеми кутии, изнесени на покривите-на открито.

Захранват се с POE.

Обхватът им не е особено малък. Километър-Два специално с този TPLink на равен терен и НА ОТКРИТО е добре. :P

Всичко зависи и от терена/релефа и т.н.

Аз лично бих препоръчал NanoStation, но в случая разстоянието е малко, а NanoStation са на цени над 110лв, за разлика от TP-Link-чето, което е на скромните 45-50лв на различните места.

Казах, че по принцип има АP-та с такъв обхват, като Nano Station, не говорех специално за този TPLink

Коригирах си поста, за да не става объркване. Извинявам се.

Nano Station докарват до 10-тина километра.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е истината post-9809-003998700 1274467727_thumb.jpg

ALFA AWUS036NH 802.11n/b/g 2W Long-Range USB Adapter

Compatible with IEEE 802.11n, 802.11g and 802.11b standards

Support Frequency Band of 2.412GHz - 2.4835GHz ISM band

High Transmitter Power up to 2000mW max

Brand NEW

Retail Package includes ALFA AWUS036NH adapter, 5dBi antenna, USB cable, driver CD

Free Gift of Mount Holder

NOTE: NOT support 5GHz Frequency Band

Specifications :

Standards : IEEE 802.11 n/b/g

Interface: USB 2.0 mini USB

Data Rate:

802.11n: UP to 150Mbps

802.11g: UP to 54Mbps

802.11b: UP to 11Mbps

Frequency Band : 2.412GHz - 2.4835GHz ISM band

Transmitter Power: 2W Max.

Data Modulation Type: BPSK,QPSK, CCK and OFDM

Security: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES

Supporting O.S.:

Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7

Mac v10.4, 10.5, 10.6

Linux 2.6

Редактирано от pckolev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е истината post-9809-003998700 1274467727_thumb.jpg

ALFA AWUS036NH 802.11n/b/g 2W Long-Range USB Adapter

Compatible with IEEE 802.11n, 802.11g and 802.11b standards

Support Frequency Band of 2.412GHz - 2.4835GHz ISM band

High Transmitter Power up to 2000mW max

Brand NEW

Retail Package includes ALFA AWUS036NH adapter, 5dBi antenna, USB cable, driver CD

Free Gift of Mount Holder

NOTE: NOT support 5GHz Frequency Band

Specifications :

Standards : IEEE 802.11 n/b/g

Interface: USB 2.0 mini USB

Data Rate:

802.11n: UP to 150Mbps

802.11g: UP to 54Mbps

802.11b: UP to 11Mbps

Frequency Band : 2.412GHz - 2.4835GHz ISM band

Transmitter Power: 2W Max.

Data Modulation Type: BPSK,QPSK, CCK and OFDM

Security: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES

Supporting O.S.:

Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7

Mac v10.4, 10.5, 10.6

Linux 2.6

само дето по закон нямаш право да го ползваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТУК има много антенки... не са евтини, но не струват и толкова колкото ще ти искат в България за тях. Виж конектора на рутера и си поръчвай че им трябва 2 седмици да дойдат...

Успех!

Две седмици ли , точно два месеца чаках ето тази http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14941

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две седмици ли , точно два месеца чаках ето тази http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14941

Я даи малко инфо за тази антена какъв и е обхвата и дали ще има смисъл в моят случаи да ми свърши работа ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте на всички искам да ви попитам това със AP-то "Access Point" със всички wi-fi рутери ли става? Защото имам един приятел, който работи във фирма за компютри втора ръка и там има известно количество рутери на много добра цена ама няма от тези дето вие по горе сте написали. Кажете ми какво да търся моля. Моя случай е следния: живея на 3-тия етаж и в офиса (партера) не хващам сигнала от това модемче на БТК. Не ми се иска да пускам нет на двете места ;) Помогнете моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш си пусни кабел, най-добре ще е!

Добре и това е вариант върху който умувам, но ми се иска и долу да имам wi-fi. Ако пусна кабел пак ще трябва да си зема някво устройство. Иска ми се да избегна момента с кабела :). Други варианти някой да предложи? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да намериш начин да усилиш сигнала на антената най-вероятно лаптопа ти няма да може да хвърли до нея. Така, че най-добре пусни един кабел до твоя етаж - там си сложи едно AP за по30-ина лева и си готов!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване