Премини към съдържанието
Анинфид

Харесва ли ви "родителския шпионаж" онлайн?

Препоръчан отговор

Просто ми хрумна да ви попитам, дали ви харесва когато ви следят дори само историята на браузъра.Причината за това питане е "ВСИЧКИ ИМАМЕ ПРАВО НА ЛИЧЕН ЖИВОТ постоянно ми го повтарят, а на другия ден "Защо си ходил тук и там?" ".Това ми го каза съученик и ме попита как да му помогна с "следите".След като помогнах на мен ми дойде и втори въпрос, който е ми дойде и благодарение на този пост

към вас - харесва ли ви да ви следят постоянно?Нямате ли право на личен живот?Или за нас децата това го няма?Не е ли нечестно това че си мислят че не можем да мислим в интернет?

Приятелю радвай се, че ваште се грижат за теб, защото има родители, които не мислят за децата си, които ги пускат навсякаде, а след някоя друга година те са станали престъпници, дори има родители, които бият децата си за щяло и нещяло, защото имат проблеми с алкохола. Постави се на мястото на тези деца. Горкичкия, нямал свободно пространство.(Ти на колко си междувпрочем?). Тая тема май почна да се изчерпва.

П.П-Набий си в главата, че родителите ти го правят за теб, а не за собствена изгода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Интернет пространството не е никак безопасно,макар че на пръв поглед изглежда така.И възрастни хора се подвеждат,камо ли деца.

Мили дечица,не се сърдете на родителите си за следенето - за ваше добро е!Родителите не се интересуват от личния ви живот,а от вашата безопасност.

Редактирано от обсидиан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но не мислиш ли че по някога прекаляват със забраните???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом прекаляват, значи и ти си го направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм със обсидиан и с аМоРе. Като родител и аз правя същото, не наблюдавам синът си постоянно, но се притеснявам, да не влизе в някой сайтове, които не са за него, или някой да го подведе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам ли си си инсталирал тези защити?Ако да и знаеш паролите можеш да се възползваш в моментите когато ваште ги няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам ли си си инсталирал тези защити?Ако да и знаеш паролите можеш да се възползваш в моментите когато ваште ги няма.

Защо смяташ, че има пароли и програми? На земята има и послушни деца. И какво точно го подбуждаш - ако има програма, да провокира родителите си да го накажат сурово или продадат компютъра може би?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да заличи следите няма как да го накажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига да заличи следите няма как да го накажат.

Те може и да не научат, но той ще знае...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същия начин по който ще знам че съм инсталирам МАК ОС, а родителите ми не и няма да съм наказан :ph34r: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

По същия начин по който ще знам че съм инсталирам МАК ОС, а родителите ми не и няма да съм наказан :blink: .

Ти си неспасяемо дете да си знаеш и на теб компютър и на картинка не бих ти дал :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ми казва че компютър трябва да се купи чак в 9 клас.Изглежда ,но все пак бях в предучилищната когато бе купен такъв.Мисля че вече съм вманиачен :blink: което си е за гордост :ph34r:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как, с това трябва да бъдеш най-горд. :) То няма по-важни неща от това да висиш пред компа по цял ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ми казва че компютър трябва да се купи чак в 9 клас.Изглежда ,но все пак бях в предучилищната когато бе купен такъв.Мисля че вече съм вманиачен :) което си е за гордост :).

Не е проблем възрастта, а безотговорното ти и безнравствено отношение към възрастните и липсата на доверие и уважение към родителите ти. Вече ти казах, че не е нужна програма за да спре някой да злоупотребява. Достатъчно е да си съвестен и зрял. Показваш обратното с тарикатлъците си, честно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ми казва че компютър трябва да се купи чак в 9 клас.Изглежда ,но все пак бях в предучилищната когато бе купен такъв.Мисля че вече съм вманиачен :) което си е за гордост :).

Гордост било - болест е.

И да има някой случай когато родителите прекаляват малко (но повечето пъти е обратното), но не и в твоят случай струва ми се.

А за ограниченията до компютър и интернет до сравнително скоро мислех че няма нужда (то така и така някой ако реши да скрие нещо ще успее), но сега мисля че наистина си се налага в доста случай и вероятно това което се опитваш да скриеш е по-добре да не го.

И да кажа, че не съм родител (и в близко бъдеще едва ще бъда), даже все още не съм кой знае колко далеч от годините когато бях в подобно положение.

А и като гледам с какви глупости се занимаваш (визирам тази тема) се съмнявам че те държат толкова изкъсо.

Редактирано от ti6o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже ние му говорим едно той си знае неговото си. Ти направо си безнадежден случай хлапе. Ако всички лапета бяха като теб щях да се гръмна(с извинение(не към теб :yanim: )).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да прави Федорчо в Португалия ... самотно българче ... само простотии мисли :P ! Давай чичовото ... може и нещо умно да роди главата ти :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко за родителския контрол е умопомрачителна тъпня. От 1ви клас имам компютър и никога не ми е било забранявано да правя каквото и да било на него.

Само едно ограниение, към 2 часа вече да съм си легнал, с което гледам да се съобразявам, макар че не виждам смисъл в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко за родителския контрол е умопомрачителна тъпня. От 1ви клас имам компютър и никога не ми е било забранявано да правя каквото и да било на него.

Само едно ограниение, към 2 часа вече да съм си легнал, с което гледам да се съобразявам, макар че не виждам смисъл в него.

Ми то твойте родители са доста безотговорни. Аз оставям сина си до 12.30, освен в редки случай на празници. Той се съгласява и няма никакви проблеми. Чудя се какво ли щеше да бъде ако имах син кат теб ли Фодорчо- разглезени ликета като онова Дани от Стъклен дом.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то твойте родители са доста безотговорни. Аз оставям сина си до 12.30, освен в редки случай на празници. Той се съгласява и няма никакви проблеми. Чудя се какво ли щеше да бъде ако имах син кат теб ли Фодорчо- разглезени ликета като онова Дани от Стъклен дом.

Разглезени лекета? Братле, за FoDoR не знам, но напоследък всички скъпи неща, които купувам за себе си (лаптоп, телефон) съм си купил сам с изкарани от мен пари. Additionally, не мисля че може да оцениш до колко съм разглезен само чрез постовете ми в някакъв си форум. По-скоро си помисли дали на теб не са ти насадени някакви стереотипи относно младото поколение? Мисля, че съм на възраст, в която мога да упражнявам контрол върху себе си. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглезени лекета? Братле, за FoDoR не знам, но напоследък всички скъпи неща, които купувам за себе си (лаптоп, телефон) съм си купил сам с изкарани от мен пари. Additionally, не мисля че може да оцениш до колко съм разглезен само чрез постовете ми в някакъв си форум. По-скоро си помисли дали на теб не са ти насадени някакви стереотипи относно младото поколение? Мисля, че съм на възраст, в която мога да упражнявам контрол върху себе си. ;)

Тъй като се загледах в профила ти след тоя пост ... Ти наистина ли очакваш да ти повярвам, че си вадиш сам парите на 15 години и някой не ти диктува какво да пишеш тук :biggrin: ? Или си объркал датите по профила :ph34r:

Да ти кажа и аз смятам, че днешните хлапета са доста разглезени ... и то доста. Ама го отдавам на времената ... те се менят и ние с тях .. ;)

Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия пари с които си си купил техниката как си ги спечелил. С пари от празници нали!? Ами като е така парите не са твой. Баба, дядо, чичо(давам пример) са ти ги дали ама те са ги изкарали не ти нали?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да поясня, че maxim4o има поне една своя компютърна програма (поне за една аз знам), която е пусната на пазара. Макар че не намирам точно такава програма за полезна, не мога да не изразя известна доза възхищение, особено когато знам какво правят повечето от връстниците му.

(С цел избягване на излишни провокации, премахвам част от поста си –Макс)

Редактирано от Мaкс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами работата ми е такава, затова пише "По цял ден на компа"

Като родител и аз...

...сина си...

Ми то твойте родители са доста безотговорни.

Това не го разбрах :clap:

защо го пишеш.

ДА родител съм, какво като имам син.

За родителите си личи.

Особено от "единствено това, че трябва да си лягам в 2:00, опитвам се да го спазвам". Как може да го оставят до 2:00, това просто е невероятно. :) . Особено "2:00" . Как може да оставяш някое дете до 2:00

Редактирано от GhOs7_skull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване