Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

palavata_tanq

Мнение за PC diagnostic card

Препоръчан отговор

Интересно ми е дали вършат работа, и дали си заслужават.

Искам мнениято само на хора, които са използвали подобни карти

X00033-1.jpg

Благодаря :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Kaкво очакваш да ти се каже?

PCI/ISA са шините, които се инициализират най-рано.

Ако има проблем, то на дисплея се показва неговият код.

Имаме и пиезоговорител,за звукови сигнали...

Може да се мине и без нея, но в някои случаи се оказва полезна.

Еdit-Не притежавам такава, но съм се сблъсквал с такава.

П.П Работата с подобни неща не е чак толкова проста и според мен за безсмислена покупка за домашен потребител.

Ако минават по 15 компютъра на ден през теб, тогава има някакъв смисъл от покупката.

А ти поправяш ли ги?(Т.е конкуренция ли си ми laugh.gif )

П.П 2 Честит 24май!

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

заслужава си (ако имаш само компа и никакви резервни части, с които да пробваш, доста е удобно ако имаш сервиз - носят всякакви компютри от пентиум до последните, което значи да имаш в наличност 4 вида памети (sd-ram, ddr1, 2 и 3) и 3 вида видеокарти (pci, agp, pci-e)... но някои се продават доста скъпо... по някога на дъното има спийкът, но той работи само като всичко е изправно - тоест е безполезен (виждал съм много дъна с вградено видео, и когато компа е без памет или е с развалена не пищи ...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

заслужава си (ако имаш само компа и никакви резервни части, с които да пробваш, доста е удобно ако имаш сервиз - носят всякакви компютри от пентиум до последните, което значи да имаш в наличност 4 вида памети (sd-ram, ddr1, 2 и 3) и 3 вида видеокарти (pci, agp, pci-e)... но някои се продават доста скъпо... по някога на дъното има спийкът, но той работи само като всичко е изправно - тоест е безполезен (виждал съм много дъна с вградено видео, и когато компа е без памет или е с развалена не пищи ...

Само да спомена, че ISA не се ползва от 10 години(имам само една видео и аудио карта на такъв слот), а като гледам PCI Express може да измести PCI и тогава естествено картата ще е безполезна.

За сервиза-Именно, за домашен потребител ми се вижда малко безполезно...Освен ако всеки ден не си ремонтираш PC-то(което показва и колко го правиш)

За видео картитие-Трябва ти PCI. PCI има всеки компютър.PCI картите ги ползвам като еталон в диагностиката :)

За говорителчето на дъното-Прав си, но и много зависи от конкретното дъно... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, хубаво тестваш с PCI карта, ама някой път са претаковани пинчетата на AGP/PCI-E слота. Една тъпа АГП карта се намира за 20-30 лв макс, другите също. Вече с AGP 2x малко по-трудно се открива, но който иска намира.

Полезна е платката. Ама не й се предоверявай. Бяха ми донесли един гаранционен комп. Гледал го бил супер-мега-гига разбирач и професионалист. Тествал с такава карта. Извода: проблем с южния мост. По-точно имало утечка и затова греел. Прегледах го и аз, като неразбиращ непрофесионалист. Диагнозата ми беше малко по-земна. Счупен пин окъсява други в сокета на процесора(с 775).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, хубаво тестваш с PCI карта, ама някой път са претаковани пинчетата на AGP/PCI-E слота. Една тъпа АГП карта се намира за 20-30 лв макс, другите също. Вече с AGP 2x малко по-трудно се открива, но който иска намира.

Полезна е платката. Ама не й се предоверявай. Бяха ми донесли един гаранционен комп. Гледал го бил супер-мега-гига разбирач и професионалист. Тествал с такава карта. Извода: проблем с южния мост. По-точно имало утечка и затова греел. Прегледах го и аз, като неразбиращ непрофесионалист. Диагнозата ми беше малко по-земна. Счупен пин окъсява други в сокета на процесора(с 775).

PCI в момента е наличен във всеки един компютър и е универсален слот-От Pentium нагоре навсякъде можеш да го намериш.

Разбира се имам PCI/AGP карти и ми се намират EDO, SDRAM и DDR памети.

Както казах PCI се инициализира най-рано. Ясно е защо точно PCI карта.

Ако работи с PCI видео карта, то проблемът трябва да се търси на едни места.

Ако не работи и с PCI видео карта, то трябва да се търси на други места.

В комбинация с POST сигналите, ако има такива+Една карта за диагностика+мултимер+допълнителната информация от наблюдение дава доста добра представа за положението. Разбира се, задължително трябва да се прегледа и чисто физическото състояние на конекторите и т.н :brick wall:

Абе въобще не е за описание в един пост и не всеки го може...

Но пък и човек цял живот се учи... :brick wall:

И аз така...Много хляб и книги ще има да изям докато стана експерт... :brick wall:

Редактирано от jjjjjk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PCI в момента е наличен във всеки един компютър и е универсален слот-От Pentium нагоре навсякъде можеш да го намериш.

Разбира се имам PCI/AGP карти и ми се намират EDO, SDRAM и DDR памети.

Както казах PCI се инициализира най-рано. Ясно е защо точно PCI карта.

Ако работи с PCI видео карта, то проблемът трябва да се търси на едни места.

Ако не работи и с PCI видео карта, то трябва да се търси на други места.

В комбинация с POST сигналите, ако има такива+Една карта за диагностика+мултимер+допълнителната информация от наблюдение дава доста добра представа за положението. Разбира се, задължително трябва да се прегледа и чисто физическото състояние на конекторите и т.н :giggle1:

Абе въобще не е за описание в един пост и не всеки го може...

Но пък и човек цял живот се учи... :brick wall:

И аз така...Много хляб и книги ще има да изям докато стана експерт... :brick wall:

Мдам, ние неразбиращите ги знаем тези неща. Както и доста други гевезиики. Съгласен съм с теб, просто уточних че все пак трябва да се държат работещи компоненти от всеки стандарт.

Дерзай, един ден и ние ще станем професионалисти като /цензурирано/.

Забележка: Егото на потребителя е толкова голямо, че при опит да се спомене името му в ироничен аспект, форума автоматично го цензурира :brick wall:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде в София мога да си взема таква карта? Не че е нещо супер задължително, но спестява време :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...