Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с видео карта

Препоръчан отговор

Едва ли това е най-акуратното заглавие за тази тема, но поради липса на друг източник, причина за проблема, се спрях на това. Става въпрос за странен проблем (като изключване) при определени игри - FIFA 10; Juiced; Aliens vs Predator 2; Call Of Duty 1; Team Fortress etc.. Списъкът е доста разностранен като игрите варират от 1999 година до днешна дата. Става въпрос, когато по време на игра мониторът се изключи; видеокартата също се изключва от Windows режим и вентилаторът й започва силно да бучи (така както бучи и при включване в BIOS режим). Интересното тук е, че звук продължава да има за кратък период от време и след това замръзва. При изключването на монитора ми излиза надпис "No Signal". Видео картата е клокната XFX GeForce 9600 GT на 700 Mhz, а захранването го смених преди година с Fortron ATX 450-PNR, което си захранва видеото идеално, мисля. Този проблем се случва при игри, които по презумция не могат да ми натоварят компютъра дори минимално, но и при игри, които го правят. В някои случай, при игри, този проблем никога не се е явявал.

Опитах с един бенчмарк - FurMark. С него направих тест за стабилност, при който видеото се натовари доста, а следователно и температурата - стигна до 90 градуса. Там такова нещо не се случи.

Вчера например си тровех нервите с рейсъра Juiced. При изключването на монитора (черен екран - премахване на образа [No Signal]), ми се наложи да рестарирам машината. При влизане в Windows режим, се появи този прозорец -

http://img25.imageshack.us/img25/5801/29859694.jpg

При натискане на бутона "OK", се появява този прозорец -

http://img36.imageshack.us/img36/6503/58032279.jpg

Едва ли това може да има връзка с проблема, който описах по-горе, но това ми излиза след като се наложи да рестартирам / изключа компютъра.

Предварително се извинявам, ако съм сбъркал раздела, но този ми се стори най-точен.

Редактирано от Godflesh (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа Nvidia картите не обичат много клока.

Аз преди имах Geforce 9800 GTX + бях я клокнал малко, след това й върнах както си беше и не след дълго ми заби и нещеше да запали.

Мен ме съмнява да не съм сложил, някои бета драйвери да са оцапали положението, че Nvidia имат навика да не споменават кои са бета на сайта си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен тя е клокната заводски, аз не съм я пипал, защото знам, че има рискове. Вчера сложих последните драйвери - 197.45

Да, тия са финал не са бета.

Махна ли старите ? Недей инсталира отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много ми се виждат тия 90 градуса, особенно на карта дето е по малък микронен процес... да не е пасивна, но ми се струва че производителя трябва да е пълен идиот да я направи пасивна и клокната... тествай си и паметта на компютъра, както и погледни температурата на процесора:

http://store2.data.bg/professor/HTML/snm/snm.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струвач,че тази карта прегрява? :whist: Почисти охладителя и от прах и прикрепи някакси една перка 80-120мм да духа и виж ще прави ли така.Ако нямаш става и с отврена кутия и включен вентилатор на стойка. :yanim:

Аз не бих оставил моя карта на такава температура въпреки ,че съм чел в интернет че на някой карти и до 110 градуса не им става нищо.

ПП: С професора сме се засекли.

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Аз съм следял с Everest температурата на видеото и там обикновено тя пак беше висока - над 40 градуса Windows режим. Сега ще прочета линка, който ми прати the professor, и от там ще изтегля необохдимият софтуеър.

Имам само един въпрос - "пасивна" ще рече - извън активна дейност / игра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам само един въпрос - "пасивна" ще рече - извън активна дейност / игра?

Не има предвид пасивно охлаждане т.е. без хвърчи перка само алуминиев или меден радиатор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Моята има перка и хвърчи. Само да вметна, че процесора ми е AMD 4200+ X2; 2.3 Ghz и е бокс сет. Мисля дори, че пробвах да го клокна, но го върнах по дифолт, защото беше нестабилен.

Твърде съм некомпетентен в отношение за следене на температури и тестове за стабилност. Изтеглих програмата CPUID. След като я стартирах, програмата не зареди веднага (явно е отчитала), след това, ми излезе прозорец с резултатите. Аз обаче си нямам идея какво трябва да настройвам и дали да слагам някакви ограничители, затова, ето снимката с евентуалните резултати (ако това не са по дифолт) -

http://img691.imageshack.us/i/42222154.jpg/

Изтеглих също, и програмата CoreTemp. Резултатите от нея, изглежда съвпадат се тези на другата по отношение на процесора -

http://img139.imageshack.us/i/23285618.jpg/

EDIT -

Отворих бокс сета, за да почистя вентилатора на процесора. Махайки цялото охлаждане, забелязах, че дъното на охлаждането и, преполагам, основата на процесора (горната част), е имало някакво вещество, нещо като лепило, което сега е изсъхнало. Сега ще пробвам някоя игра, след като почистих охлаждането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване