Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Сървърна конфигурация!Що е то?

Препоръчан отговор

Привет на всички.Помогнете ми за избор на сървърна конфигурация. sad.gif Горе долу ми е ясно.Само не схващам цифрите които съпътстват различните хардуерни устройства.Благодаря предварително :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не се захващай тогава. Резултата ще е плачевен.

Дайте пари за маркова машина, която със сигурност ще работи. Има много прилични сървъри за около 2000 евро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де ...не съм такъв лаик...HDD 2*80GB,CPU min 3Ghz/аз съм фен на INTEL/Ram 2*256Mb DDRam.Очаквам допълнения.Чувал съм че е по-добре видеото да е външно.Помагайте :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Трябва да знаеш за какво ще ти трябва този сървър.

2. Наистина е по-добре да си купиш маркова машина. Елементите са и тествани и напаснати един към друг, производителността е по-добра, както и надежността.

В предвид неизбежните ти бъдещи проблеми които ще имаш (а със сигурност ще ги имаш ако сам си сглобиш сървъра) ще ти излезе по евтино да си го купиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www-03.ibm.com/servers/eserver/xser...hardware/tower/ - малко IBM-ми да погледаш. :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де ...не съм такъв лаик...HDD 2*80GB,CPU min 3Ghz/аз съм фен на INTEL/Ram 2*256Mb DDRam.Очаквам допълнения.Чувал съм че е по-добре видеото да е външно.Помагайте :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Пак ти казвам...купете си маркова машина. Дали ще е IBM, DELL или HP няма значение. Има прилични машини за около 3000-4000лв. които ще ти вършат перфектна работа. А всъщност какво точно ще прави този сървър?

Дадоха ти линк за IBM, ето ти и за HP:

http://h18004.www1.hp.com/products/servers...s/index-ml.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

E ти на това сървърна система ли му викаш... :hush: ?

Непочвай с това на какво си фен и колко си в час, а с това за какво ще се използва и колко пари можеш да дадеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една примерна конфигурация:

Дънна платка:

Intel SE7520AF2, Dual Xeon, max 16GB DDR2, SATA&SCSI, RAID SATA&SCSI

Процесори:

2х3GHz Intel Xeon 1MB Cache L2, Nocona.

Памет:

2х1GB Kingston DDR2 400MHz 240 pin ECC gold pins

Дискове:

2х300GB Seagate SATA NCR

DVD-RW:

NEC DWD-RW DL 4550

Кутия:

Intel SC5300 Base 600W

Това е в общи лини. Излиза приблизително към 4000-4500 лв. с ДДС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване