Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Какво да правя - имам змия в двора.По описание от нета - сперд мене е пепелянка. Видях я два пъти и около мястотоп където е има множество дупки с диаметър около 5 см. Ако е смок добре - но ако е отровна змия? Четох че не били опасни - но все пак... Искам да я прогоня без да я нараня как?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам да има начин да я прогониш. Единствено безкръвно решение е ако я уловиш и занесеш някъде далеч извън населено място, но не знам как би могъл да я хванеш. Иначе и в къщи преди години имаше една змия (може и смок да е бил), но заради наличие на малки деца не рискувах и я убих с една мотика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да правя - имам змия в двора.По описание от нета - сперд мене е пепелянка. Видях я два пъти и около мястотоп където е има множество дупки с диаметър около 5 см. Ако е смок добре - но ако е отровна змия? Четох че не били опасни - но все пак... Искам да я прогоня без да я нараня как?

Виж сега - змиите по принцип не си пазят територия и не живеят на едно и също място.обикновенно се изнасят бързо-бързо от дворове и къщи, защото ги е страх от хората.

Ако обаче има плячка в двора ти - мишки например, тогава змията може да си седи дълго време при теб.

За да я прогониш - можеш да пробваш с миризми, които змиите мразят като чесъна и маточината.

Маточината трябва да си я насадиш, а чесъна -да разпръснеш скилидки по местата, където си видял змията.

p.s. Само не прави грешката да се жениш за нея.Мда.grin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам и не вярвам на ушите си. То не бяха чесъни, то не бяха чудеса, а човека явно си има фобия към змийте щом още от сега се подготвя за летните кошмарни нощи обкръжен от всякъде от кръвожадни влечуги. Ако колегата не се е научил да пийва малко повече, няма врема а да започва. Учените са установили, че от 300 до 600 мл. домашна ракия на вечер те пазят не само от змий а и от мечки,вълци,диви прасета та дори от катерички стръвници, който те атакуват всяка вечер в съзнанието ти......А да бях забравил..... има и по-лесен начин......надвий страховете си....

Поздрави

П.С.Обади се на ония ,които пребират кучетата може и да ти дадът някой по разумен съвет от ракия,чесън,таралеж,боб и зеле хахах :beer:

Редактирано от Lysander (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не я закачай.Чувал съм че всяка къща си имало змия(нещо като пазител),питал съм много стари хора за това.Змията няма да те закача ако не го закачиш ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не я закачай.Чувал съм че всяка къща си имало змия(нещо като пазител),питал съм много стари хора за това.Змията няма да те закача ако не го закачиш ти.

Стига глупости ! :speak: Ами ако я настъпи случайно а ? :P А до автора по-добре хващай няколко ежковци и ги пускай,че току виж змията се е нанесла вътре в къщата :lol6: И имай винаги една мотика под ръка ...че току виж те изненада от някаде :doh:

Редактирано от set_1991 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да я прогоня без да я нараня как?

Можеш да се обадиш до общината или например тук Съжителството с диво животно не е за всеки. Аз примерно си имам от повече от 20 години порове и белки в двора, живеем си без никакви проблеми и конфликти. Имам и други диви "приятелчета" но повтарям подобно съжителство не е за всеки, обади се и нека да я хванат и преместят, успех wink.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намираш няколко таралежа и готово

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ето "УМНО СЕЛО" как става това...

Редактирано от Remington (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички мнения: 1. Не е опасно съжителството 2. Да гледам "Умно село" 3. Таралежи 4. Сяра , чесън и маточина. Ще се възползувам . Отново искрено Ви БЛАГОДАРЯ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички мнения: 1. Не е опасно съжителството 2. Да гледам "Умно село" 3. Таралежи 4. Сяра , чесън и маточина. Ще се възползувам . Отново искрено Ви БЛАГОДАРЯ!

Имай предвид , че таралежите ще наранят змията ... :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва за таралежа е вярно,изпитано е :yanim: Ама вярно ще я нарани , даже малко повече от нараняване ще бъде ;) Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 8 години по-късно...

котките и те ловят змии

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Karlito Karlos написа:

Сигурно са 10 такива и няма полза

Приятел!

За 10 години от смока е станал питон бре. Ще ги глътне и 10-те таралежчета наведнаж. Регистрираш се, това е добре. Поне поглеждай датата от кога е бил последният пост!

публикувано 1 юни 2010

Поогледай и темите от 2003-2004. И там ще намериш нещо за дописване!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Приятел!

За 10 години от смока е станал питон бре. Ще ги глътне и 10-те таралежчета наведнаж. Регистрираш се, това е добре. Поне поглеждай датата от кога е бил последният пост!

публикувано 1 юни 2010

Поогледай и темите от 2003-2004. И там ще намериш нещо за дописване!

къв питон - цяла ламя е станал

Svobodna_praktika_.jpg?fit=700,700&ssl=1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване