Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Детето е там

Не убивай детето, което упорито се мотае в главата ти. Не го учи на остаряване, не и докато бие сърцето ти. Не го карай да пази тишина, не и докато помниш текстовете на всичките му любими песни. Не му се сърди, не и докато е живо желанието да се оплескаш със сладолед. Не го карай да чака, не и докато можеш да тичаш. Не учи детето на “здрав разум”, не и докато си способен да “ограбиш” комшийската джанка.

Детето е живо и те обича, обичай го и го помни. Прави му снимки, рисувай му миналото, припомняй му песните, смей се на шегите му, детето е живо и би направило единственият необходим компромис, детето би ти направило най-голямата възможна услуга – да съжителства в мир с госпожицата и господина, с жената и с мъжа, с майката и бащата, с бабата и дядото в теб…

Онова дете нямаше грижите, които имаш днес. То не работеше за пари, не се омъжваше, не се женеше, не страдаше от любов, не пиеше кафе и не пушеше цигари, онова дете не знаеше колко трудно се стопанисва дом, нямаше идея колко струват хубавите мебели, не познаваше нито един модел автомобил, онова дете не се интересуваше от междуличностни взаимоотношения, не плануваше да си роди собствено дете… За сметка на всичко това, онова малко дете правеше всичко необходимо, за да тържествува хармонията, без дори да осъзнава, то направи и немислимото, за да ти набави душевния комфорт на милион прекрасни спомени, който с охота ползваш днес.

Детето е там, то никога няма да си тръгне от онези магически места. Все още е чисто голо в каменната чешма на село и се къпе с ледена вода. Все още бяга с мокри дрехи от стадото крави. Все още измисля танци за забава на цялата рода. Все още лежи на асфалта и гледа към “Ееей оная звезда”. Все още подскача по леглата в детската стая и пее с пълно гърло на въображаем концерт. Детето никога няма да събуе гащите на мечо и отново ще бръкне с пръст в горящ найлон. Отново ще се скрие на тавана, за да пие забравен отдавна бадемов аперитив. Детето пада от люлката всеки ден и всеки ден благодари на квадратната червена качулка, от която преди това се срамуваше до смърт. Детето е там, там където Тунджа се разлива и там, където започва Стара Планина… лежи на пътя и слухти дали идва колата на татко. Ще стои там до съмнало и ще си тръгне само, ако Тунджа реши да си тръгне, ще се предаде, но само, ако Стара Планина го направи първа…

Не убивай детето, не го учи на старост, не му показвай, че се страхуваш, не му казвай, че понякога плачеш, не го отпращай, не го заличавай от ежедневието… То знае за всичко това, затова направи всички онези луди и щури неща, не защото имаше план, а просто…, защото така правят децата в сърцата ни – спасяват ни от самите нас.

Усмихни му се, недей да му благодариш, то няма нужда от това, понеже най-добрият приятел никога не би очаквал признание. Той просто е там, защото така правят приятелите – остават в сърцата… завинаги.

Посвещавам това на Маргарита, Яна и Ивана

От мое и тяхно име:

Благодарим от дъното на душите си на Тончо и Мини, на Джей и ЧИЧО ЯНЧО, на бате Дидо и Митко, на леля Нели ( за вафлените изрезки особено), на бабите и дядовците, на всички останали роднини и приятели, които ни удостояваха с великолепното си внимание! Благодарим!

П.С.

Сърдечно благодарим на мотористите от с.Зимен, след тях понятието “срам” придоби истинското си значение.

Редактирано от Gergana_Yancheva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моме, имаш плюс от мен, но моля редактирай заглавието на темата, да не бъде само с главни букви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моме, имаш плюс от мен, но моля редактирай заглавието на темата, да не бъде само с главни букви!

Добре момко, речено - сторено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре момко, речено - сторено.

Уф, не съм се изразил правилно - вероятно, заглавието на темата имах предвид, не това на произведението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, не съм се изразил правилно - вероятно, заглавието на темата имах предвид, не това на произведението.

Сетих се аз, но нещо не съумявам да го направя това, вероятно умнотата ми не се простира чак до там. Фатални ли са някак тези главни букви? Без да се заяждам, но наистина не успявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се аз, но нещо не съумявам да го направя това, вероятно умнотата ми не се простира чак до там. Фатални ли са някак тези главни букви? Без да се заяждам, но наистина не успявам...

Не надявам се, но ще се съгласиш, че писането само с главни букви в мрежата е равносилно на крещене. Предполагам именно с цел да привлече вниманието ни е списано така, но аз казвам че е шедьвър спрямо моите изисквания и сами себе си доказва за правото си на съществуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не надявам се, но ще се съгласиш, че писането само с главни букви в мрежата е равносилно на крещене. Предполагам именно с цел да привлече вниманието ни е списано така, но аз казвам че е шедьвър спрямо моите изисквания и сами себе си доказва за правото си на съществуване.

Благодаря ти, не съм искала да крещя. Опитвам да спазвам някакви правила, ако изобщо осмислям съществуването им и се извинявам на тези, за които подобно оформление създава някакъв вид неудобство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с големи букви текстът е великолерен!

Трябват тези големи букви! Трябва някой да изкрещи: СТИГА! ДЕТЕТО Е ТАМ!

Благодаря ти, Лиляна!

Достави ми огромно удоволствие! :speak:

искаш ли джанки :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с големи букви текстът е великолерен!

Трябват тези големи букви! Трябва някой да изкрещи: СТИГА! ДЕТЕТО Е ТАМ!

Благодаря ти, Лиляна!

Достави ми огромно удоволствие! :speak:

искаш ли джанки :P

Коя е Лиляна? Иначе да, аз още обирам джанките на съседите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Текстовете ти са много истински и въздействащи... Удоволствие е да ги чета. Поздрави! :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми харесва, без да се засяга авторката...

Не виждам какво му е толкова особеното, дори е леко клиширано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Текстовете ти са много истински и въздействащи... Удоволствие е да ги чета. Поздрави! :cool:

Много благодаря, мога да кажа същото за теб :) ( да не излезе, че си връщам комплименти) :)

На мен пък не ми харесва, без да се засяга авторката...

Не виждам какво му е толкова особеното, дори е леко клиширано...

Точно така! Живо клише си е, то и аз не си го харесвам :) , но на клишетата особеното им се състояло основно в това, че са истина ! А една истина си е истина, пък било то "захаросана" от мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е Лиляна? Иначе да, аз още обирам джанките на съседите :)

:cool: хех, прости ми!

за теб се отнася, Гергана!

имам обяснение за заплесията и грешката си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:cool: хех, прости ми!

за теб се отнася, Гергана!

имам обяснение за заплесията и грешката си...

Съвсем простено ти е :) ! То където Лиляна, там и Гергана :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разплакани овце

Имам загадка! Сърцето тежи, душата ти кашля и нямаш мечти, нямаш повод да боледуваш, но имаш причина да се излекуваш...

Като на ксерокс, всеки път едно и също - и двеста листа да похарчиш, пак ще ти е тъжно. Като копирани един от друг, а ти не се научи, че нещо, дето е родено от провал не е намерен начин, за да се получи. Като хиляда пъти чупената чаша за кафе, ти всяка сутрин я лепиш и от душа, и от сърце.

Не се научи да си правиш сметката, както не се научи що за глупост е рулетката, не се научи да пестиш емоции, не се научи: В този бранш не се разчита на промоции!

Еднакви! Уж ги избираш внимателно, уж да ти ходят, да гледат признателно, уж да ти пасват, уж те привличат, уж си им вярвала, че те обичат...

Сега си объркана, пак те боли, душата ти кашля, умът ти сърби, главата ти празна, мухата - приятелка, сама ти на себе си стана предателка.

Прозорец поиска - съдбата ти даде, бонбони, локуми... какво ли не яде? Сега той работи началник в бригада, която край тебе дига ограда, обаче не мисли да слага подвижна преграда, а само табела : "Така ти се пада!"

Нещастие пълно това се нарича, но ти все повтаряше: "Той ме обича!"

Ти скъпа, не вярваш и не воюваш, от страх само нощем наум го оплюваш...

Въздишаш, нормално е, всичко тежи, ред сълзи-сополи, ред вносни лъжи.

Ти, скъпа, не страдаш, дори не тъгуваш, от себе си просто сама се срамуваш.

Като клонирана. Като овца. Ти просто не ставаш за тази игра, не само, защото съвсем не си годна, ти просто си страшна, стихия, природна. А те са еднакви, копирани книжки, страхливи и жалки, по-малки от мишки.

Сега не надигай доволно глава, остава да чуеш - те нямат вина. Виновна си ти до умора, до втръсване, а как те е яд... направо до пръсване.

Сега те боли, сърцето ти спира, главата ти бавно и славно увира, провесила нос, вървиш към кревата, тази нощ не мечтаеш - ти търсиш разплата. Обаче, за жалост, добре те познавам. Ти утре си същата. Аз се предавам!

Еднакви, уж ги подбираш старателно, уж вечно ги търсиш да пипат внимателно, уж ги разглеждаш, уж ги разбираш, уж те обичат, а после умираш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли виждам рима в текста за овцете?

О, и аз я забелязвам! :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...