Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да променя големината на C

Препоръчан отговор

здравейте!

срещнах проблем със смаляването на системния дял , на машина с предварително инсталиран уин7.

явно дялът е защитен , защото не ми позволява да го намалям , а е 100 GB ...множко за системен дял.

предполагам има повече от един начин , ще се радвам ако е под уиндоус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте!

срещнах проблем със смаляването на системния дял , на машина с предварително инсталиран уин7.

явно дялът е защитен , защото не ми позволява да го намалям , а е 100 GB ...множко за системен дял.

предполагам има повече от един начин , ще се радвам ако е под уиндоус.

И азсъм с толкова около 14 гигабайта еинсталиран виндовс, ти си преценявай колко искаш ето една програмка partition magic но предлагам да си го оставиш толкова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

partition magic не работи с уин 7 ( или поне така ми се струва на мен )

повече от 50 ГБ за системен дял ...ми се свиди :)

пробвал съм с Acronis и не се получи ( може само да увеличава , не и да намаля )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tака и не разбрах каква е причината за намаляване на този системен дял. Какво пречи да го използваш активно и да записваш на него каквото пожелаеш? Защо при теб непременно трябва да има други дялове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tака и не разбрах каква е причината за намаляване на този системен дял. Какво пречи да го използваш активно и да записваш на него каквото пожелаеш? Защо при теб непременно трябва да има други дялове?

първо има два дяла така или иначе :P

няма да спорим "за" и "против" деленето на диска ...аз съм твърдо за

неискам да го използвам активно по (основно ) две причини ... неискам да го фрагментирам и омазвам излишно , неискам също да преравям дяла преди формат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

monos, aз също нямам никакво намерение да споря. Когато имаш време си направи каквото си искаш разделение на дяловете. Но само ако ще правиш чиста инсталация на Windows 7. Не препоръчвам преоразмеряване на системен дял. Освен това прекаленото намаляване на размера на системния дял е ограничено от доста неща. Например по една или друга причина Windows 7 винаги има нужда от 15 GВ свободно пространство на системния дял. Така че си прави сметката добре...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

monos, aз също нямам никакво намерение да споря. Когато имаш време си направи каквото си искаш разделение на дяловете. Но само ако ще правиш чиста инсталация на Windows 7. Не препоръчвам преоразмеряване на системен дял. Освен това прекаленото намаляване на размера на системния дял е ограничено от доста неща. Например по една или друга причина Windows 7 винаги има нужда от 15 GВ свободно пространство на системния дял. Така че си прави сметката добре...

абе време имам , но не ми се преинсталира ... тъкмо се зарадвах че този път "някой" го е направил вместо мен и ето ти на...

виж nologo , преди години с XP беше нормално да имаш около 5-7...до 10 ГБ системен дял ...после на старата си машина сложих уин 7 , и се наложи да увелича дяла защото му дойде тесен , направих го 30 ГБ....после върнах XP и го смалих отново на 10 ГБ...

правил съм това много пъти ( смаляване и увеличаване ) в движение ...след инстал...но ТОЗИ дял сега неиска и смятам че има някакъв тънък момент .

ако някой може , нека помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не , даже незнам къде да я търся :)

Control Panel --> Administrative Tools --> Computer Management --> Storage --> Disc Management . Десен бутон върху въпросния дял, и Shrink Volume .

Препоръчва се преди това да го дефрагментираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе време имам , но не ми се преинсталира ... тъкмо се зарадвах че този път "някой" го е направил вместо мен и ето ти на...

виж nologo , преди години с XP беше нормално да имаш около 5-7...до 10 ГБ системен дял ...после на старата си машина сложих уин 7 , и се наложи да увелича дяла защото му дойде тесен , направих го 30 ГБ....после върнах XP и го смалих отново на 10 ГБ...

правил съм това много пъти ( смаляване и увеличаване ) в движение ...след инстал...но ТОЗИ дял сега неиска и смятам че има някакъв тънък момент .

ако някой може , нека помогне.

тънки моменти с оразмеряване на дялове (били те системни или не) при работещ Windows има - и всичките са неприятни

както те посъветва nologo използвай дяла така както е, или направи чиста инсталация и оразмери дяловете по време на самия процес

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам е така!

благодаря на Suggs , уина позволява смаляване до 60 ГБ , което ме устройва ще направя един дефрагмент и го пускам да смалява

интересно ми е защо уина не позволява на външни програми да го правят .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам е така!

благодаря на Suggs , уина позволява смаляване до 60 ГБ , което ме устройва ще направя един дефрагмент и го пускам да смалява

интересно ми е защо уина не позволява на външни програми да го правят .

направо го смали без дефраг, утилитито на вина е супер тъпо - сваля до мястото на което физически е записан последния файл (ако ще едни субтири да има в края на диска) - по принцип дефрага трябва премести файловете в началото на дяла, но на практика няма работещ дефраг от времето на win95... особенно на зареден windows... акронис 10 не разваля партишън на vista/7 патришън меджик (тоя боклук никога не го ползвай - той разваля всякакви дялове) и парагон обаче ги развалят...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една програмка пробвана под работещ уиндоус 7 и преоразмери без загуби на информация и е много простичка и безплатна.

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=46315

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване