Премини към съдържанието
vivilon

Концерт на Боб Дилън - мнения

Препоръчан отговор

Със съжаление трябва да отбележа , че днес присъствах на този концерт, ясно е , че сме се бръкнали, ясно е , че очакваме нещо и кво получаваме насреща

СКУКА -някои хора заспиваха, не се шегувам, други си излизаха

Еднообразие , грачене , сивота, разочарование и най-важното неуважение към публиката и липсата на контакт с нея

С една дума- провал

Като се сетя за Боб , вече ще си мисля за Фасул ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със съжаление трябва да отбележа , че днес присъствах на този концерт, ясно е , че сме се бръкнали, ясно е , че очакваме нещо и кво получаваме насреща

СКУКА -някои хора заспиваха, не се шегувам, други си излизаха

Еднообразие , грачене , сивота, разочарование и най-важното неуважение към публиката и липсата на контакт с нея

С една дума- провал

Като се сетя за Боб , вече ще си мисля за Фасул :P

В същност Боб Дилън не се слуша текстовете му имат стойност, но не и пеенето му. А и той самият отдавна вече е на друга планета сам със себе си

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В същност Боб Дилън не се слуша текстовете му имат стойност, но не и пеенето му. А и той самият отдавна вече е на друга планета сам със себе си

Мислиш ли ,че не съм наясно, мислиш ли ,че не знам ,че много успели музиканти доразвиват неговите чисто музикални идеи и че в този смисъл Дилън е концептуален , но тук става дума за концерт, а не за рецитал

Не мога заради стари лаври или просто от снобизъм да кажа на черното бяло

Всеки си има своя планета и малко или много е сам със себе си , това не е никакъв довод , просто феновете сме разочаровани - това е , иска ми се да не бях ходила , за да не си развалям хубавата представа , затова ми е кофти :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли ,че не съм наясно, мислиш ли ,че не знам ,че много успели музиканти доразвиват неговите чисто музикални идеи и че в този смисъл Дилън е концептуален , но тук става дума за концерт, а не за рецитал

Не мога заради стари лаври или просто от снобизъм да кажа на черното бяло

Всеки си има своя планета и малко или много е сам със себе си , това не е никакъв довод , просто феновете сме разочаровани - това е , иска ми се да не бях ходила , за да не си развалям хубавата представа , затова ми е кофти :rolleyes:

Преди две години ходих на камерен джаз сешън: оркестър от Луизиана и в оркестъра Уди Алън на кларинет. Известни музиканти винаги правят такива представления всяка година по време на Джаз Фестивала в Монреал. В случаят Уди Алън е известен ... ама като режисьор в киното, но не и на кларинет, билета 150$ за час и половина , Уди свири като начинаещо циганче, но аз го очаквах в същност останалата част от оркестъра беше за слушане. Същото лято идвам в България, Бургас, Летният театър : оркестър Тракия, Орфей и Кристалите и Иво Папазов на кларинет:10 лв. билет 4 часа нон-стоп свирене аз полудях защото на кларинет не бях виждал на живо да се правят таквиз неща.

Поради същата причина не ходих на концерта на АС/DC, защото не искам да ги видя в краят на кариерата им, ако ще и всички да ми разправят, че били същите. Че думата ми беше просто се информирай за да не съжаляваш, ако някога през България мине Ленард Коен не пропущай при него разочарования няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди две години ходих на камерен джаз сешън: оркестър от Луизиана и в оркестъра Уди Алън на кларинет. Известни музиканти винаги правят такива представления всяка година по време на Джаз Фестивала в Монреал. В случаят Уди Алън е известен ... ама като режисьор в киното, но не и на кларинет, билета 150$ за час и половина , Уди свири като начинаещо циганче, но аз го очаквах в същност останалата част от оркестъра беше за слушане. Същото лято идвам в България, Бургас, Летният театър : оркестър Тракия, Орфей и Кристалите и Иво Папазов на кларинет:10 лв. билет 4 часа нон-стоп свирене аз полудях защото на кларинет не бях виждал на живо да се правят таквиз неща.

Поради същата причина не ходих на концерта на АС/DC, защото не искам да ги видя в краят на кариерата им, ако ще и всички да ми разправят, че били същите. Че думата ми беше просто се информирай за да не съжаляваш, ако някога през България мине Ленард Коен не пропущай при него разочарования няма.

Не е до инфомация само, човекът явно се мисли за велик , щом си позволява да мине само с музиканти професионалисти и най-неангажиращите , да не кажа тъпи аранжименти и за всичко това да не се бръкне ама почти хич , хрумват ми поне три сценария , чрез които би могъл да се представи на ниво , но трявват кинти, а най -гадното знаеш ли кое е - високомерието,

поне да беше поздравил публиката по някакъв начин , все пак става дума за жива музика и кво пишат "все пак той се усмихвал на публиката"- баси жеста :)

За AC/DC и аз си мислех същото , но въпреки това отидох, да знаеш много си изпуснал , получи се някаква невероятна сплав между музика , музиканти и публика , просто забравяш на колко години са , концерт от класа , пипнат отвсякъде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е до инфомация само, човекът явно се мисли за велик , щом си позволява да мине само с музиканти професионалисти и най-неангажиращите , да не кажа тъпи аранжименти и за всичко това да не се бръкне ама почти хич , хрумват ми поне три сценария , чрез които би могъл да се представи на ниво , но трявват кинти, а най -гадното знаеш ли кое е - високомерието,

поне да беше поздравил публиката по някакъв начин , все пак става дума за жива музика и кво пишат "все пак той се усмихвал на публиката"- баси жеста :offtopic_s:

За AC/DC и аз си мислех същото , но въпреки това отидох, да знаеш много си изпуснал , получи се някаква невероятна сплав между музика , музиканти и публика , просто забравяш на колко години са , концерт от класа , пипнат отвсякъде :angry:

Тая работа с AC/DC малко съмнителна, много се чудих дали да ида на концерта им тука на Олимпийският стадион, един приятел ходи и ми каза, че просто са показали как се правят пари от името и запзаената им марка, но отдавна не са на нивото на годините Back in Black . Лично за мен те са най-коравата хард рок група с кеф си карам на тяхна маузика или като имам нужда от повече енергия на работа си ги пускам, но то е все едно, че да ми кажеш Ред Хот Чили ще са същите след 15-20 години такива каквито ги видях преди 8 или пък Пърл Джем каквито ги гледах преди 5 . Сигурен съм, че няма да имат нито гласа, нито скоростта на изпълнение всичко си има предел, ефектите и сценичното представяне за мен не са чак от такова значение, защото едва ли след още 5 години Anthony Kiedis ще може да излезе и направи пълна обиколка на ръце върху сцената преди да запопчне концерта. Купих и слушах полседният албум на AC/DC за мен е пълен майтап в сравнение с всички предходни, но все пак това е лично мое мнение всеки си има критерии и вкус. Аз искам да си останат за мене такива каквито бяха от началото до 90-години.Наздраве и приятна седмица.

Наздраве и лека седмица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Диалогът ни беше изключително приятен, надявам се да го подновим някой ден

Лека седмица и на теб!

Редактирано от vivilon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.