Премини към съдържанието
Daredevil_666

Снимки , коментари , въпроси и модинг по кутиите ни.

Препоръчан отговор

Предполагам , че една подобна тема ще бъде както интересна за вас , така и полезна.Поне аз с огромно удоволствие бих видял , кой как се е справил с подреждането на хардуерните компоненти в кутията си и снимки на неговия компютър.Предлагам да се обсъждат въпроси и съвети свързани с постигането на добър въздушен поток , изборът и разполагането на самите вентилатори в кутията.Модинг-кой какъв е направил по кутията си , от къде е закупил съответните части и как ги е поставил или направил.Аз ще бъда първи.Ето снимки на компютъра ми:

Публикувано изображение

Тук се оказа , че кутията ми е твърде голяма , за да влезе в бюрото.

Публикувано изображение

Така изглежда компютърът ми отвътре.Постарал съм се максимално да се възползвам от възможностите , които ми предоставя кутията ХАФ922.Всички кабели (или поне повечето) са разположени зад дънната платка в издутината и така не пречат на въздушния поток.Той се състои от три вентилатора по 200мм и два по 120мм , като отпред един 200мм вкарва въздух , отстрани 200мм вкарва въздух , отдолу 120мм (на 7 волта) вкарва въздух , отгоре 200мм изкарва въздух и отзад 120мм ( на 7 волта) изкарва въздух.Мисля , че се е получило добре понеже видеокартата без вентилатори не превишава 60-65 градуса под товар.Ноктуата също може да работи без вентилатори под пълен товар , също се справя добре.Хардът ми не превишава 34 градуса , а на всички други компоненти температурите са в прилични граници дори под товар.Ако някой има идеи как да разположа кабелите по-добре или да подобря въздушния поток , моля да сподели.

Публикувано изображение

Ето я кутията и отпред.Може би като един малък мод ще бъде монтирането на още един 120мм вентилатор между записвачката и контролера.Той ще вкарва свеж въздух , който ще отива към Ноктуата.Ефектът не очаквам да бъде голям , но мисля , че бъде по-красиво с още един светещ в червено вентилатор.

П.П

Моля ви снимките да не бъдат прекалено големи , за да не затрудняваме отварянето на страницата.Ако се постараете и да бъдат качествени ще бъде още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето ме и мен ама снимките не са от най - добрите де ама .. , но няма снимка на кутията вътре, защото трябва да я вадя и отварям. Скоро сложих един вентилатор да изкарва въздуха . Ето как изглежда моя "кът". Ей сега идват снимките Публикувано изображение. И както се вижда на снимките по слушалките има модинг тиксо и изолирбанд

Редактирано от sakuraki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такаа ето го и моето "животно".

Искам да се извиня предварително за размера на снимките,опитах да ги направя по-малки при ъплоуда обаче нещо не стана.

Публикувано изображение

А ето го и като "светне"...

Публикувано изображение

Така изглежда отвътре.Прилича на хаос с кабелите но не е :cool: ,малките кабелчета от контролера и най-вече тези на сензорите омазват картинката.А както може да се види с големия кабел на захранването на процесора,голямата кутия може да бъде и недостатък.И някой от кабелите които минават директно през кутията просто не са достатъчно дълги за хубаво нагъване и скриване.

Публикувано изображение

Както се вижда потока въздух има достатъчно място,защото всичко е залепено на задната стена.

Публикувано изображение

С кабелите зад дънната платка опитах и аз но в момента,в който добавя още дори и едно кабелче,заключващият механизъм на десния капак не затваря.Дори и за този резултат си играх много време.

Публикувано изображение

Това е и най-сериозният мод който съм правил по кутията и където се наложи да прибягна в действителност до отверка и ножче за рязане на килими.Когато сложих охладителя на процесора той опря в голямата перка и се наложи да се разделя с красивата решетка отстрани с логото.Добре че праховия филтър (пълен на снимката,но не е чистен от 1 един месец,а тук където живея има наистина много прах) е на рамата на вентилатора и върви с него.

Публикувано изображение

За съжаление нямам картинки от смяната на охладителя на процесора а само от мода на графичната карта.Като картинките могат да минат и като упътване за монтаж за колегата който си търсеше същия охладител и не можеше да намери в България.На четрвъртата снимка не се вижда но и под радиаторите които вече са там има топлоотвеждащи падове (на мен поне ми приличат на дъвка :blink: ).Двата огънати кабела които си идват с охладителя задължително се забождат преди поставянето на основната част с вентилаторите,после вече не става.Същото важи и за кабелчето на самите вентилатори.И най-важното поне за мен при монтажа беше завиването на Х-образните планки които пристягат цялото.Номерът е ,че ако липсва пакетчето с 8 по-дълги М2 болчета от първата снимка (което при мен за щастие беше в кутията,при първите произведени бройки го няма и производителя изпраща безплатно),монтажът става "почти" невъзможен.В моя случай скъсах едното дълго болче от натягане и се наложи да взема от късите от стария охладител.След като се свестих след мисълта "Край,ей сега си ... маата" и с една пинцета на жена ми развих остатъка без главичка от картата,се борих около 15 минути да натисна малкото до такава степен че да хване и едновременно да не си сплескам картата.За щастие успях и сега се радвам на безшумна карта с 32° в момента и най-много 45° при игра на 60% вентилатори а не на чудовище,звучащо като излитащ КА-52 с миниму 82°.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Планирани доработки са смяната на Slipstream-а на охладителя на процесора с един такъв и слагането му отгоре на кутията вързан заедно с този който вече си е там и управлявани заедно от контролера.Не че не охлажда перфектно,но му липсва pwm и в момента е най-шумната част от системата ми,защото бичи нонстоп на 1370 оборота а като го вържа на контролера и дъното мрънка на всеки старт,че нямам CPU Fan.Така съм го намислил,но съм отворен за идеи ако някой има.

Това е то от мен ,надявам се с картинките да съм доставил удоволствие на някого,така както на мен ми харесва да го чопля и подобрявам.Особенно след като години бях мечтал да си имам и аз една такава хубава "играчка".

Поздрави на всички и още веднъж браво на автора за темата.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено си почисти компютъра!!!На дъното на кутията има 1 пръст прах ,цветя ли ще засаждаш?Смени си термопастата и изчисти радиаторите , ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

големи ми са снимките

Редактирано от К и к е (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистил съм всичко с изключение на кутията:cool: , и термо пастата смених. Никога не съм имал проблем с охлаждането, просто реших да си сложа още един вентилатор и за това питам как да ги завъртя - да не се получи (-) ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и малко бърКутия :down: Тясна кутия и дълги кабели на захранването до това водят :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Plomba7a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено имаш нужда от нова кутия!А всички тези кабели на захранването няма ли възможност да ги набураш под записвачката отдолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понабутал съм ги там вече и съм ги навързал с опашки.Но си трябва кутия http://www.dekada.com/catalog/pc-case-pc7fwb-windowblackalu-p-508.html на тази съм се спрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лоша кутия.Ако гониш и максимален визуален ефект,вземи си и капачки за записвачката и флопито,ако имаш флопи.В плесио има това,което го няма в декада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флопи нямам ,не мисля и да имам.Просто мисля за по-голяма кутия и тази ми допада като дизайн :shake_puter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:rolleyes:Флопито се подценява не от днес...Не съм имал кутия без флопи,на този етап и не предвиждам да имам.Изключително полезна древна вещ.:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес си изрязах кутията за по

лесно поставяне на охладители

не е перфектно ама ....

ръбовете го покрих с някакъв предпазител

от лента за авт. ножовка

Публикувано изображение

Редактирано от ivanxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хайде де не бъдете толкова срамежливи. :cool: /push

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо всички си слагате захранването доло ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи от кутията.:help wanted:И не са всички-виж снимките на @Plomba7a,пост 8-неговата кутия се вижда отворена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моя кашон: Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пиша за да си резервирам темата за момента, когато при подредено бюро ще мога да ви постна една-две снимки :) Прави ми впечатление, че имате много малка работна площ около компютрите си... Аз мога да ви побера всичките компютри с мониторите и пак ще остане място на бюрото ми :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Пиша за да си резервирам темата за момента, когато при подредено бюро ще мога да ви постна една-две снимки :no-no:

Прави ми впечатление, че имате много малка работна площ около компютрите си... Аз мога да ви побера всичките компютри с мониторите и пак ще остане място на бюрото ми :no-no:

Да взема и аз да си резервирам местенце.

Днес си получих кутията и събрах всичко в нея, малко съм разочарован, оказа се че самата кутия има прекалено много нейни си кабели, стана една плетеница.Сега мисля какво да ги правя.

До седмица ще си купя и монитор и тогава ще щракна някоя и друга снимка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята за сега не е нищо особенно,чакам да посъбера пари за HAF932 и ще кача пак снимки :P

Публикувано изображение

Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Долното е компютъра на майка ми, който сглобих преди ден-два и ще замени настоящия който ползва. Още не съм го инсталирал и не съм го сложил където трябва да стои, та използвам възможността да го снимам. Извинявам се за лошите снимки, снимал съм с 3-4 годишен мобилен телефон... Компютъра е почти безшумен, единствения вентилатор който работи в кутията е този на захранването. Процесора обаче е достатъчно студен - AMD Athlon™ X2 BE-2300, 1900 MHz. и според мен би работил без проблеми и при нормално натоварване дори без никакво охлаждане...

Публикувано изображение

дъно - GIGABYTE MA785G-UD3H

RAM - D2 4G Kit, 800MHz, A-Data

хард - WD 1024GB 64MB SATA III Black

захранване - ENERMAX Cyclops ECS405AGT-CP, 405W

кутия - Lian Li PC Case PC-7FB Black/Aluminium

охлаждане - Thermalright HR-01 PLUS

тунер - TV/FM-Tuner ASUS PE6300 Hybrid, PCI-E

А извън кутията е следното:

клавиатура - Logitech Illuminated

мишка - Logitech M215 Wireless

USB Bluetooth Mini

EDIMAX 150Mbps Wireless IEEE802.11b

APC SurgeArrest 8 outlets with Phone, Coax & Network Protection

Отначало се бях спрял на COOLER MASTER ELITE 335 за кутия, но по мое мнение, тази кутия е абсолютен боклук... Сега поне ще имам една резервна. За захранването също се излъгах, но за сега няма да го сменям.

Ето го и моя компютър, но сниман малко по-късно, а в стаята ми и без това е сумрак :biggrin: Кутията е същата, но е интелска и доста по-мощна конфигурация. Процесора пак няма вентилатор, но дори в жегите не качва повече от 42 градуса, а при сериозно натоварване от над 24 часа, по спомен не беше над 80-85 градуса. Общ план за сега няма да давам, защото на бюрото ми все едно е паднала бомба :wink12:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ме и мене с моя дзвер. Абе ас тъй като ви гледам имате хубави компове ма нещо кутийте са ви евтини освен на Tommygun(бе ти в кой град на Германия живееш) и Daredevil_***.

Моята снимка 1

Моята снимка 3

Моята снимка 4

Моята снимка 5 - Моя племенник е горе долу колкото нея висок

Моята снимка 6 - Това е цялото ми бюро

Моята снимка 7 - Периферията

Моята снимка 8

Моята снимка 9

Съжалявам че са ми гадни снимките но камерата е развалена. А как го правите така че снимките ви да се показват там кадето пишете а не като мене на интернет адрес?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ме и мене с моя дзвер. Абе ас тъй като ви гледам имате хубави компове ма нещо кутийте са ви евтини освен на Tommygun(бе ти в кой град на Германия живееш) и Daredevil_***.

Моята снимка 1

Моята снимка 3

Моята снимка 4

Моята снимка 5 - Моя племенник е горе долу колкото нея висок

Моята снимка 6 - Това е цялото ми бюро

Моята снимка 7 - Периферията

Моята снимка 8

Моята снимка 9

Съжалявам че са ми гадни снимките но камерата е развалена. А как го правите така че снимките ви да се показват там кадето пишете а не като мене на интернет адрес?

Mного хубав компютър.

Таа ако искаш снимката да се вижда пред линка слагаш [ img ] и след него [ /img ] и готово :)

Редактирано от Half_Blood_Prince (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване