Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daredevil_666

Снимки , коментари , въпроси и модинг по кутиите ни.

Препоръчан отговор

пфф :D :D :D ... Изобщо си нямаш и напредстава какво става нали :D ...1-во конфигурацията му няма да мине и 300в със клок ;)2-ро Не са 420в , а са 384в на 12в линия ;) Така ,че това захранване спокойно ще издържи ;):) и няма да има и грам проблем

Нали говорим за 280х и 8320 .... да не пишем за различни компоненти!?

Я ме светни тъй като гледам че си знаещ, а пък аз си чета само числа из интернет и си нямам представа какво се случва!

Колко "w" ще лапне картата с клок(280x)!?

Колко "w" иска процесора с клок(8320)!?

Колко "w" са нужни за другите компоненти в кутията .... !?

300 вата ще стигнат и това захранване ще ги държи ...... но в idle

Редактирано от slav40 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ме светни тъй като гледам че си знаещ, а пък аз си чета само числа из интернет и си нямам представа какво се случва!

Определено 420W са малко за 8320 + R9 280Х клокнати. Тук захранване от поне 550W с 85% ефективност ще е достатъчно, защото тези 2 компонента без клок при 100% натоварване ще глътнат 380W с който разполага въпросният CM 420W. За другите неща в кутията като вентилатори, хардове и т.н. да кажем поне 20W + клокнати 8320 и R9 280X ще са нужни поне 500W на 12V за да има някаква сигурност и да няма изненади след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само видеото под натоварване ще гълта 300вата(280x e много гладна за ток).За такава система вземи 600+ за да си спокоен.Захранванията които е предложил колегата SLI по-горе са много добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АХАХАХАХА :D :D :D ЩЕ ИЗДЪРЖИ БЕЗ ПРОБЛЕМ ;) ;) Иначе другите компоненти - 100в минимум отиват за Хард диска , 100в ако има записвачка , по 50в на вентилатор , като гледам и какъв охладител има поне там 200в отиват по твоята логика и т.н абе кажи-речи поне 1500в захранване му трябва за да му е мирна главата ... нали така... Ами ако клокне ... леле :Х ... 1500в ще му дойдат малко :D :D :D :D :D

....

Определено 420W са малко за 8320 + R9 280Х клокнати. Тук захранване от поне 550W с 85% ефективност ще е достатъчно, защото тези 2 компонента без клок при 100% натоварване ще глътнат 380W с който разполага въпросният CM 420W. За другите неща в кутията като вентилатори, хардове и т.н. да кажем поне 20W + клокнати 8320 и R9 280X ще са нужни поне 500W на 12V за да има някаква сигурност и да няма изненади след това.

Би ли ми казал как ще натовариш компютър на 100% ???ps: ПОГЛЕДНЕТЕ КАК СЕ СПРАВЯ SEASONIC X-FANLESS 400W - ПОГЛЕДНЕТЕ С КАКВА МАШИНА СЕ СПРАВЯ !!! - http://hardwarebg.com/23685-seasonic-x-400-fl-gold-psu-review/3/

Редактирано от Andrey_96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.anandtech.com/show/7400/the-radeon-r9-280x-review-feat-asus-xfx/20

Ама ти си дръж на 420вата захранване и продължавай да си вярваш.

А системата как се товари на 100% ли?Пусни си Crysis 3 и гледай само.Почити всякакъв видео рендъринг товари процесора на макс и видеото до известна степен.Не е трудно да си натовариш компа.Изказахме доста мнения и мисля,че няма смисал от спорове и излишен спам при положение че сме в тема за модинг на кутиите главно.

Редактирано от zedd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Би ли ми казал как ще натовариш компютър на 100% ???

Има достатъчно инструменти за тази цел да не говорим, че игри като Crysis 3 и Battlefield 4 на фулл настройки(1920х1080 резолюция) ще се възползват на максимум от тази карта и процесор и ще ги натоварят без проблем. А вече се очакват и доста по-лакоми игри от тези 2. Виж ги тук http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/fx-8350-8320-6300-4300_8.html#sect0 са изкарали от 8320 202W консумация при 100% натоварване, а и са описали достатъчно добре нещата! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно вчера 3 часа умувах и реших като почна да събирам за процесор да си взема 3570к с з77 дънце няма какво да се занимавм с амд. За видеокартата ще си остане същата поне още 1 година. Захранване ще взимам преди коледа сигурно и ще пусна тема.

Благодаря за бързите отговори и да спрем да спамим тука :D че темата я променихме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АХАХАХАХА :D :D :D ЩЕ ИЗДЪРЖИ БЕЗ ПРОБЛЕМ ;) ;) Иначе другите компоненти - 100в минимум отиват за Хард диска , 100в ако има записвачка , по 50в на вентилатор , като гледам и какъв охладител има поне там 200в отиват по твоята логика и т.н абе кажи-речи поне 1500в захранване му трябва за да му е мирна главата ... нали така... Ами ако клокне ... леле :Х ... 1500в ще му дойдат малко :D :D :D :D :D

....

Би ли ми казал как ще натовариш компютър на 100% ???ps: ПОГЛЕДНЕТЕ КАК СЕ СПРАВЯ SEASONIC X-FANLESS 400W - ПОГЛЕДНЕТЕ С КАКВА МАШИНА СЕ СПРАВЯ !!! - http://hardwarebg.com/23685-seasonic-x-400-fl-gold-psu-review/3/

Вземи порасни и прочети малко преди да си мислиш, че имаш минимални познания в областта. 

Искаш ли да ти докажа че захранването няма да стигне!?

Събери пари за цялата система, която коментирам, аз също ще взема толкова пари. Отиваме и връзваме всички компоненти на това захранване и съответно клокваме. Ако захранването изключи, плащаш всички части и аз ги прибирам, ако не изключи аз ги плащам и ти ги взимаш.

Ако си навит пиши тук и ще направим и видеозапис за сеир на форума. Съгласен ли си!? 

Я сравни консумацията на 6950 и на 280Х. 

Но преди да бълваш поредната мъдрост почети малко.

Редактирано от slav40 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, тази вечер се сдобих с тази красавица http://www.album.bg/xaxulive/images/31044124/

И аз днеска се сдобих с HD7850.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз днеска се сдобих с HD7850.

Честито.С здраве да я ползваш,и да ти носи доста радост в игрите.От къде я взима и колко пари ? И ако може една снимка заа спорта  ;)

Редактирано от tenekia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито.С здраве да я ползваш,и да ти носи доста радост в игрите.От къде я взима и колко пари ? И ако може една снимка заа спорта  ;)

От продавалника е купих ползвана е само 5-6 месеца но е много запазена и има още 30 месеца гаранция взех е за 205лв относно снимката ето (не обръщайте внимание че е малко разхвърлено).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес за без пари се сдобих със Seasonic Platinum 660. След това ще закупя Fractal Design Core 3000 USB 3.0. След това за процесор 4570 или 4670. Дъното още не съм го измислил. След това или ще взема още една 7850 или някоя карта висок клас. Най-вероятно и SSD ще си взема. До 6 месеца ще съм сменил всичко. Ето една снимка на захранването.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрстито и от мен големи планове имате за машината. Аз също съм намислил ъпгрейди но трябва да по събера пари. За колко взехте захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрстито и от мен големи планове имате за машината. Аз също съм намислил ъпгрейди но трябва да по събера пари. За колко взехте захранването?

120 лв.- чисто ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, правилно си се насочил към кутията.Дълга и безаварийна работа.От къде го купи?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, правилно си се насочил към кутията.Дълга и безаварийна работа.От къде го купи?

От приятел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моята конфигурация от вътре и от вън :))

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, колко празно стои без видеокарта :Д Иначе кабелите добре си ги направил. Честито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, колко празно стои без видеокарта :Д Иначе кабелите добре си ги направил. Честито.

Благодаря много :) сега за нова година ще запълня пространството с една добра видео карта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много :) сега за нова година ще запълня пространството с една добра видео карта :)

С този процесор по-добре вместо една добра карта нов процесор + нормална карта(HD7770,7790 and GTX650)

Да не ми се обидиш нещо само казвам!  :)

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този процесор по-добре вместо една добра карта нов процесор + нормална карта(HD7770,7790 and GTX650)

Да не ми се обидиш нещо само казвам!  :)

Е не няма проблем ама малко кадри изкарвам с вградено видео :((( затова искам да си взема видео а и процесора е клокнат до 3,9Гхз :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса свързани с мод по моята кутия . Решил съм на предните  панели да сложа мрежа метална а зад тях да закрепя един вент и също да поставя едни отзад .Ето снимки http://prikachi.com/images/817/6809817L.jpg ' http://prikachi.com/images/893/6809893t.jpg http://prikachi.com/images.php?images/901/6809901K.jpg. Колко мм трябва да е вента отпред и от къде мога да намеря ситна мрежа за предните панели?Горе долу същата мрежа като от горните снимки само че не черна.

Редактирано от Brian Krzanich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...