Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Fifa

Ограничават със закон плащанията в брой над 5000 лв.

Препоръчан отговор

Националната агенция за приходите е подготвила проектозакон, ограничаващ плащането в брой. Това обяви на семинар днес изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов. Ще се ограничат плащанията в брой над 5000 лева, предаде БТА. "Сега сме свидетели на разплащания в брой в размер на милиони левове", посочи Стефанов.

Проектозаконът е подготвен и е представен в Министерството на финансите. Вероятно той ще бъде внесен и разгледан от парламента след актуализацията на бюджета. "Очакваме от тази мярка да изкараме на светло над 90 процента от оборотите", каза Стефанов. "За това ще допринесе и свързването чрез Интернет на касовите апарати на търговците със системата на НАП", добави той.

Стефанов посочи, че НАП разполага с необходимия софтуер, за да бъде осъществена такава връзка. Към касовите апарати обаче трябва да бъде осигурен модем и затова е предвидено свързването да става поетапно - до две години от влизането в сила на наредбата.

"Очаква се наредбата да бъде обнародвана до две седмици. Първи ще бъдат свързани с НАП обектите, търгуващи с горива, уточни изпълнителният директор на НАП. НАП е внесла във финансовото ведомство и предложение за промяна в Данъчноосигурителния процесуален кодекс. Изменението предвижда управляващи лица във фирми, уличени в извършване на данъчни престъпления, да нямат възможност да регистрират други дружества", посочи Стефанов.

Източник: БТА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Очакваме от тази мярка да изкараме на светло над 90 процента от оборотите"

Туй не го вярвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, тази "мярка" е с цел облагодетелстване на банките, чиито приходи от такси за преводи ще излетят в космоса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, тази "мярка" е с цел облагодетелстване на банките, чиито приходи от такси за преводи ще излетят в космоса...

Абсолютно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дрън дрън ярина. И сега има ограничения за 10 или 20 хиляди. Плащането се разбива на няколко фактури и толкова. Точно както някой за да не пуска обществена поръчка разбива нещата На няколко малки под лимита и се договаря със свои хора.

Повече е интересно другото - пробутва се поредното цакане на пари. Нови касови апарати, които са свързани през GPRS (лапачка за мобилните оператори), нищо че можеш да имаш и много по-добър от друг доставчик. Нещо напълно излишно за малките фирми, които не са по ДДС. Излишно натоварване на НАП за глупости. Който не е чукал всичко няма да започне и сега да го прави. Който точи ДДС ще продължи да го прави. Защото не става без човек отвътре. Справки - посъдимата бивша шефка Мургина.

Писна ми от пожарникарски напъни в тъпата държава. То не бяха "европейси" ламарини (номера) на автомобилите, нови, грозни , нефункционални и скъпи документи и каквото още се сетите. Сега и това.

За "банките" - заради тях за ЛК+СУМПС вместо 44 платих 56 лв. Сметнете го по колко милиона само от това.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туй не го вярвам...

и аз - какво пречи да платя наколко стотин пъти по 5000лв ?(ако ги имам де)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както винаги българинът ще намери вратичка в закона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя зализания очилатко нали е същия, който преди няколко месеца изсра другото лайно - да плащаш осигуровки и като управител, и за всичко друго, което правиш във собствената си фирма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Както винаги българинът ще намери вратичка в закона

Несъмнено. И ще продава ноухау по въпроса.

Сиромах човек - жив дявол.

А на мен какво ми пречи да платя няколкостотин пъти по 5000 лв.? (ако ги имам де)

Плати на мен и ще видим дали има спънки... ;)

Редактирано от NavNav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега има ограничения за 10 или 20 хиляди.

Няма такова нещо. В момента си вървят милиони на касов апарат без грижи.

Останалото е точно така. Преди годиви го ядохме това, както и задължителните ДДС сметки. И какво стана? Нищо. Плащане от 200 000 лева се разбиваше на 40 касови бона по пет хиляди и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...