Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя DVD записвачка да избера?

Препоръчан отговор

много правилно и аз съм със 3540A на НЕК и досега нямам никакви проблеми!Един съвет от мен - когато си купувате ДВД дискове не вземайте български марки,не че не се записват добре просто след години заминават и мухлясват sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 59
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

истината е pioneer

Прочетох доста от темите във форуми за DVD записвачките и реших, че най-добрия избор от по-евтините модели ще е LG. Но гледам, че се продават и два други модела писачки, които са на цената на LG-тата.А не видях нищо за тях във форума. Нека някой, който е тестват или има такава писачка да си каже мнението.

Pioneer DVR-110D, Dual & Double Layer ( 16x DVD+/-R, 6x DVD+R DL, 8x DVD-R DL, 6x DVD+RW, 40x CD-R, 24x CD-RW ), bulk

или

ASUS DVD+/-R/RW Dual, DRW-1608P-D,Internal, 2MB buffer, retail

А иначе миля да взема LG DVD+/-R/RW Double Layer, GSA4167-B, 2MB buffer, bulk BLACK.

Приятелю! Вземай LG и не се чуди (аз също съм с такава)! Защото после да не "плачеш":wors:.

А на господин "професионалиста" (Fixt00l) дето е записал няколко си милиона дискове и става за рекламен агент на NEC, ще кажа: Че не всичко е оптика, приятелю:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да се влияеш от некомпетентни изказвания от рода "Аз имам такава, тя е най-добрата записвачка...." можеш да посетиш ето тоя сайт! Ще има по-добър резултат и евентуално ще те закара до най-оптималното решение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NEC 4550 или в краен случай Lite-ON SHW-16H5S. А LG са скапани отвсякъде! Както всичко от тази марка си изкарват гаранцията и умират месец-два след това. Имах и CRT монитор, и CD ама заминаха... На гаджето CRT-то също изпуши на 2 години и 3 месеца, а на един приятел CD-RW-то му LG е на година и 2 месеца и вече не ще да чете, а всеки 2ри записан диск прецаква. Повече нищо от тях няма да си купувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рекламен агент,каза,хахаха,ами,май съм рекламен и на Тошиба,по твоята логика :rolleyes: И си сложил професионалист в кавички,даже-за себе си ли говореше?Щото не видях никакви технически данни в твоя пост..И като не е оптика,какво е?Или може би погрешно се казва ОПТИЧНО устройство..Ама,не,чакай,те производителите и тестовите експерти са се объркали,трябваше ли теб да питат преди това? biggrin.gif И ти какво,злобееш против напредналите ли??ЕМи избивай си комплексите другаде,защото гледаме да помогнем на човека тук.И стига с тоя Лайт-Он,също е ужасно скапана.Моите уважения към всички...Но,както отбелязаха-гледайте технически данни,а не-"з нямам проблеми" (много разбира някой,за да го определи)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
NEC 4550 или в краен случай Lite-ON SHW-16H5S. А LG са скапани отвсякъде! Както всичко от тази марка си изкарват гаранцията и умират месец-два след това. Имах и CRT монитор, и CD ама заминаха... На гаджето CRT-то също изпуши на 2 години и 3 месеца, а на един приятел CD-RW-то му LG е на година и 2 месеца и вече не ще да  чете, а всеки 2ри записан диск прецаква.  Повече нищо от тях няма да си купувам.

<{POST_SNAPBACK}>

Един мой приател,има LG от три години,като още чете и записва идялно.Сега и аз минах от НЕК на LG,защото както споменах по-горе в темата,НЕК-а се оказа много мек,и директно полетя към казаните. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Рекламен агент,каза,хахаха,ами,май съм рекламен и на Тошиба,по твоята логика eek.gif И си сложил професионалист в кавички,даже-за себе си ли говореше?Щото не видях никакви технически данни в твоя пост..И като не е оптика,какво е?Или може би погрешно се казва ОПТИЧНО устройство..Ама,не,чакай,те производителите и тестовите експерти са се объркали,трябваше ли теб да питат преди това? biggrin.gif И ти какво,злобееш против напредналите ли??ЕМи избивай си комплексите другаде,защото гледаме да помогнем на човека тук.И стига с тоя Лайт-Он,също е ужасно скапана.Моите уважения към всички...Но,както отбелязаха-гледайте технически данни,а не-"з нямам проблеми" (много разбира някой,за да го определи)

Аз не се имам за професионалист, драги! Нито в кавички, нито без кавички! И не злобея към никой (за разлика от теб)! А относно техническите данни...какъв е смисъла да ги поствам...ти нали разполагаш с голямо количество професионална информация, а аз не съм професионалист! Давай си и до утре професионална информация, ако искаш...те фактите на самите потребители достатачно говорят (познай в коя полза), за качеството на продуките, за които стана спора;).

П.П. Успех в професионалното поприще :bye: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето на такива като другите,казали-еми аз нямам проблеми с (цензура) трябва да им забранят за говорят,за да не набутват хората.И след като някои не са професионалисти,защо си позволяват да дават съвети???Откъде-накъде? (Далеч не целя да блесна пред някого,пояснявам)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се включвам в спора ви ще кажа, че съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО разочарован от моята записвачка LG 52x32x52x :) - първите месеци се държеше добре, след това започна да прави проблем с презаписващите дискове - не ги четеше, а забиваше, да не говорим, че още от самото начало понякога ако има диск в нея при буутване на PC-то зацикля докато не изкарам диска. За проблема и с презаписващите дискове ми се наложи да ъпдейтна фърмуера, след като това се реши частично, но след време се появи друг - всеки диск с филм се бъгясва тотално - може на диска да съм сложил още хиляда и една глупости - проблем няма, но стане ли въпрос за филм - дискът е скапан тотално! И сега ми се налага на горе-долу всеки три месеца да и трия и качвам на ново фърмуера, защото толкова издържа без моя намеса. Повече такъв боклук няма да си купя за нищо на света! Толкова ме е яд като се сетя, че дадох 80лв ;) за нея, при положение, че PHILIPS NEC примерно бяха по-евтини... Направо ми иде да я изкормя от кутията и да я метна през прозореца! :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG и SAMSUNG правят наи големите боклуци я някои да каже професионален продукт на някоя от тия фирми е нема такива защо са номер 1 защото правят евтини боклуци дето работят 2 месеца и после за нищо не стават

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
LG и SAMSUNG правят наи големите боклуци я някои да каже професионален продукт на някоя от тия фирми е нема такива защо са номер 1 защото правят евтини боклуци дето работят 2 месеца и после за нищо не стават

<{POST_SNAPBACK}>

Имам поне 10на познати , който се занимават с пиратстване , записали поне 1 000 диска с LG а аз не си спомням вече колко .........................................

и като най-големия глупак се набутах с NEC 3540A мразя се за това !!! На 2 месеца е и ще ида да ми я сменят за LG защото диск , които има и нааааааай-леката драскотинка - НЕ ГО ЧЕТЕ ! НЕ МОГА ДА ГО КОПИРАМ !!! а LG даже не го усеща ! За засписването - записва обаче диск с драскотинка се мачи като в 9ия кръг на ада !

+това на 8 скоростни дискове LG открива и 12та скорост а НЕК не !!! Не 4е ще я използвам ама НЕКа е зле ! Поне този модел е ЗЛЕ , много СЛАБА ОПТИКА !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам LG DVD +/-RW (Multi recorder) и съм много доволен и не съжалявам по никакъв начин за нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам поне 10на познати , който се занимават с пиратстване , записали поне 1 000 диска с LG а аз не си спомням вече колко .........................................

и като най-големия глупак се набутах с NEC 3540A мразя се за това !!! На 2 месеца е и ще ида да ми я сменят за LG защото диск , които има и нааааааай-леката драскотинка - НЕ ГО ЧЕТЕ ! НЕ МОГА ДА ГО КОПИРАМ !!! а LG даже не го усеща ! За засписването - записва обаче диск с драскотинка се мачи като в 9ия кръг на ада !

+това на 8 скоростни дискове LG открива и 12та скорост а НЕК не !!! Не 4е ще я използвам ама НЕКа е зле ! Поне този модел е ЗЛЕ , много СЛАБА ОПТИКА !

<{POST_SNAPBACK}>

Само хиляда????И тия се считат компетентни?А,между другото,3540А вече не се произвежда,говорехме за 4551А ;) .А и аз лично имах 3540 и не съм съгласен с теб.Сега,то е ясно,че няма да ни лъжеш,но все пак,смея да се нарека с повече опит,понеже спя по 4-5 часа,другото време-тя записва ;):);)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали още се интересуваш от мнението за записвачките. Но мога да ви кажа че кой както случи. При нас постоянно се записват дискове и постоянно се прецакват записвачки. И нек и ЛГ не издържаха много, но ЛГ се държа по добре и изкара един месец докато Нека на втората седмица се скапа. Сега си взимам пак ЛГ и то един много готин модел с LIGHTSCRIBE. В неделя ще я получа. И скоро ще ви кажа дали ще издържи още дълго или и нея ще сменям след месец. ;) Но според мен си вземи ЛГ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали още се интересуваш от мнението за записвачките. Но мога да ви кажа че кой както случи. При нас постоянно се записват дискове и постоянно се прецакват записвачки. И нек и ЛГ не издържаха много, но ЛГ се държа по добре и изкара един месец докато Нека на втората седмица се скапа. Сега си взимам пак ЛГ и то един много готин модел с LIGHTSCRIBE. В неделя ще я получа. И скоро ще ви кажа дали ще издържи още дълго или и нея ще сменям след месец. :) Но според мен си вземи ЛГ.

<{POST_SNAPBACK}>

Да не си я троши; с чука :-P При мен не просто постоянно,а денонощно се качват и записват ДВД-та.А на ЛГ записвачките са осмяни и оплюти от експертите,които са доста по-разбиращи от нас,все пак,нали? например cdrinfo.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте сега, всяка марка си има добри и лоши модели, кой на каквото случи. Всеизвестен факт обаче е, че LG се оливат тотално с новите си записвачки, относно Nec, преди две седмици си взех Nec ND-4551A и съм страшно доволен, за 95 лв. си е направо железарка. Преди това пробвах едно LG GSA-4167B и не ме израдва, особенно как чете, просто ми се стори значително по-бавно от при Nec-а, а относно Firmware-а, има един под-сайт на cdrinfo който беше нещо от рода leegy или нещо такова, там има много готини модификации на Firmware за записвачки Nec.

Успех на човека с писачката!

П.С. Добри бройки на Nec ND-4551A има във Voodoo Computers.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вижте сега, всяка марка си има добри и лоши модели, кой на каквото случи. Всеизвестен факт обаче е, че LG се оливат тотално с новите си записвачки, относно Nec, преди две седмици си взех Nec ND-4551A и съм страшно доволен, за 95 лв. си е направо железарка. Преди това пробвах едно LG GSA-4167B и не ме израдва, особенно как чете, просто ми се стори значително по-бавно от при Nec-а, а относно Firmware-а, има един под-сайт на cdrinfo който беше нещо от рода leegy или нещо такова, там има много готини модификации на Firmware за записвачки Nec.

Успех на човека с писачката!

П.С. Добри бройки на Nec ND-4551A има във Voodoo Computers.

<{POST_SNAPBACK}>

Ей,това е коментар!ЛГ е и много по-шумна,нали?Дърво с Дърво....Цялата им техника е такава ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нек 4551 това е изтината.имам я от месец и сум страшно доволен,каквото бутнеш това записва.а и механиката оптиката и др, са супер и само за 100лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
нек 4551 това е изтината.имам я от месец и сум страшно доволен,каквото бутнеш това записва.а и механиката оптиката и др, са супер и само за 100лв.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз съм за NEC-а. LG правят добри записвачки, обаче няма никакъв пиратски фърмуер за тях, докато за NEC има колкото искаш...А това не е за пренебрегване. Имах лоши впечатления от някои по-ранни модели на NEC, особено колко шумни бяха и как трудно четяха надраскани дискове, обаче 4551 е супер - тиха, бърза, пише и чете всичко...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NEC, LG, Plextor....каквото и да изберете внимавайте, че в България се внасят тотални боклуци. Никой не е застрахован. Един пример: Българска фирма внася 200 броя записвачки Plextor PX-716A, от които 180 са върнати като дефектни в разтояние на един месец....Все пак сред LG-тата има доста боклуци, които след време "полудяват" и започват да разпознават всеки ДВД диск като двуслоен.

За себе си съм избрал NEC (имам 3500AG от повече от година) и съм много доволен. Сложил съм моднат Фърмуеър, с който сменям Бууктайп, региони и пиша 8х ДВД-та на 12х без проблеми. Напоследък започна да скапва дискове, но виновник за това се оказа ултра пропадналата 7-ма версия на Неро :) . Сега се върнах на 6.6.1.4 и всичко е наред.

Така че бих ви препоръчал NEC-а, но няма да е зле да работите с препоръчаните от производителя медии (поне аз нямам нито един такъв скапан диск), а във форума на cdrinfo.com можете да намерите тонове моднати Фърмуеъри с какви ли не екстри.

П.С. Ако някой е пробвал BenQ DW1655 да изкаже впечатления, че нещо много я хвалят напоследък cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят единствен съвет е като се спреш на която и да е марка гледай да е Retail изпълнение защото OEM се правят в повечето случай както им падне(всички тестове в нета са правени с Retail защото при тях са гарантирани параметрите).

ПП: Два пъти съм ял дървото с OEM изпълнение.Единият път беше с PLEXTOR 712A на треия месец здаде багажа и скъсах бая нерви докато доплатя няколко долара за Retail.

Retail - Продукт за магазин краен клиент-пълна окоплектовка

Bulk - Почти същото без екстри

OEM - Гол продукт в найлоново пликче за вграждане в конфигурация от асемблираща фирма най-евтиното

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С NEC 4551А съм и ми е много Гот-Абсолютно никакви проблеми с нея.Препоръча ми я мой-познат /сис .админ/ Използвам я с Неро 6.6.1.4NEC .За сега всичко е перфекно.Преди имах LG -скапа се механиката и май това им е слабост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
П.С. Ако някой е пробвал BenQ DW1655 да изкаже впечатления, че нещо много я хвалят напоследък  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Имам такава отскоро. Работи безупречно. Записал съм и един диск с LightScribe. Ако някой се интересува, мога да пусна шот на дизайна във SureThing и снимка как всъщност се получи в действителност. Не предизвиква падане на ченета от съвършенство, но се получи доста добре според мен. Очаквах да е по-зле.

Колкото до избора на писачка, препоръчвам BenQ или Lite-On. Lite-On се справя добре със защити и със четене като цяло. BenQ пише бързо и стабилно. Зависи за какво ще се ползва, но личен фаворит ми е BenQ.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване