Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

am-am

Е ли самочувствието клопка

Препоръчан отговор

Въпросителна няма. Т.к. днес пак едно петле се заяжда с мен, защото изобличих напъните му за изява, обърнах внимание на нещо... Обичам да анализирам, приятно е. Първо се тръгва отвътре, а после се търси допирни точки с другите... опознаваш себе си, докато наблюдаваш другите.

Та се питам, е ли самочувствието клопка. Какво ще си помислите, ако някой който е никой и няма нищичко, ама нищичко, освен празни приказки си позволи да те категоризира по някакъв нелициприятен начин? Принципно, той е прав за себе си - намерил си е някой на чийто гръб си трупа слава, защото е наясно, че е в привилегировано положение, но не по заслуги. В неговата уста "самочувствие" е мръсна дума. Ако някой има самочувствие или поне си въобразява, че друг има самочувствие, това е повод да каже "ти си никой, бегай от тука". Това най-малкото утешава комплексираната му в малоценност душа и го успокоява, че всъщност и президента да му е насреща... абе, бегай от тука, ти не си голяма работа. Толкова е лесно smile.gif Да се пише е лесно. И да се нагрубява. Но... темата е за самочувствието.... кой всъщност е човека със самочувствие - този който раздава присъди или неговата "жертва"? При самочувствието има една клопка, то се гради на нещо. Има самочувствие с покритие, а има и самочувствие изградено от виртуални плюсчета на 3-4 дружки които вървят подире му и го озеленяват и без да са прочели за какво.

Докъде води самочувствието? Да съдиш е грях, грешка, ако предпочитате. Да държиш думите ти да стоято под всичко, дори когато не си компетентен - това е грях, трешка, ако предпочитате. Да категоризираш някой с лоши думи, защото му имаш зъб, това е грях, грешка, ако предпочитате. И се питам... илюзията, че съм имал самочувствие ли е компромата на века? И какво говорят тези приказки спрягани на нов глас всеки път, когато се появя? Аз не съм тук за да поставям на място, да компенсирам нечии пропуснати първи 7 или 20 години съзнателен живот, а за да се забавлявам и помагам, когато имам възможност.

Знаете ли, вчера видях посещенията на блога ми и установих, че през последната седмица дневно са минали по 560 души. Може би е редно да се замислят завистниците какво предлага блогът ми, вместо да се пънат да го омаловажават и да мислят по-важни цели в живота от това да бъдет от полза за другите. Редно е да се замислит и защо го правя. Правя го първо заради децата и второ, заради децата. Тая детска музика нито я слушам, нито печеля пари от нея, нито чакам благодарности или признание. С първото щеше да е хоби, с второто щях да направя пачка, а за третото щях да се откажа преди година и половина.

После нам си колко хиляди пъти съм удовлетворявал поиск във форума, нам си колко пъти непознати са минавали през профилът ми... все болка за умиране. Това е трънът който боде очите на комплексарите. Не сте ли го забелязвали? "Това не е важно, има по-важни неща, ти си никой, аз съм повече, аз и това не съм направил, но не пречи да се изакам след теб, защото си казал нещо за себе си и какво си свършил, вместо да пишеш, че денят ти е минал лошо и ти е скучвно..." Познато? На мен до болка. Отегчително е да обяснявам, че нета не ми е професия, нито повод за гордост извън него. Факт е, че съм популярен и по отвратителен или приказен начин съм направил неща които друг преди мен не е имал възможност или желание. Грях да ми е на душата, не разбирам, защо след години мълчание, трябва да го пазя в тайна и ако стане въпрос да броя минуси отдолу на завистливи глупаци. Слагайте и сега. Аз ще съм същият и извън нета, а за вас оставям спама за удовлетворение от живота.

Не ми е професия, нито призвание, че отвръщам на "моля". Призвание ми е "да се мина", както го казва Дунда, защото в подредбата на интересите, моите винаги са били последни. Затова не се оплаквам, че имам мащеха родина, нито че имам приятели използвачи, защото съм зает да им бъда най-добрият приятел. Замислете се на колко души сте най-добрият приятел и ще разберете колко струвате. Ако стигнете до нула, значи не вие с родината си, а тя с вас няма с какво да се гордее...

и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самочувствие без достатъчно опит и знания е равно на самозалъгване.

Самозалъгването носи разочарования и създава комплекси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самочувствие без достатъчно опит и знания е равно на самозалъгване.

Самозалъгването носи разочарования и създава комплекси.

мм, защо... дали пък реда не е обратен - комплексите и разочарованията създават защитен механизъм, обикновено са заучени фрази, като универсално оръжие с което се изолираме от света като отричаме онова което ни наранява и утешаваме, че всъщност, въпреки всичко... бе ний сме готини бе m087.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да

И какво да ги правим тези самозабравили се хора и добитаци rolleyes.gif Как да им обясним, че не е нужно да правят другите черни за да бъдат и те... нещо?

* - добитъци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И какво да ги правим тези самозабравили се хора и добитаци rolleyes.gif Как да им обясним, че не е нужно да правят другите черни за да бъдат и те... нещо?

* - добитъци

Подканваме всички жители на Перник да напуснат града, областта и района. Построяваме 50 метрови огради и пускаме всичките самовлюбени гълъбчета с прекалено его и високо самочувствие, които ама много са се взели на сериозни и са си повярвали. И ги стоварваме в тази оградена област.

На всеки един километър се поставя малка тясна портичка, която се отваря един единствен път в месеца за 16 секунди.

От това меле се прави риалити шоу с гръмко име, BTV купува правата и накрая печалбата от ралитито се налива в държавата с цел балансиране на бюджета.

Самовлюбени кретени, с високо самочувствие, които се пречкат пред очите като малки мушици в опитите си да привлекат колкото се може повече внимание (защото само вниманието храни егото и самочувствието) винаги ще има.

Но поне ще си имаме балансиран държавен бюджет.

Редактирано от Amadea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подканваме всички жители на Перник да напуснат града, областта и района. Построяваме 50 метрови огради и пускаме всичките самовлюбени гълъбчета с прекалено его и високо самочувствие, които ама много са се взели на сериозни и са си повярвали. И ги стоварваме в тази оградена област.

На всеки един километър се поставя малка тясна портичка, която се отваря един единствен път в месеца за 16 секунди.

От това меле се прави риалити шоу с гръмко име, BTV купува правата и накрая печалбата от ралитито се налива в държавата с цел балансиране на бюджета.

Самовлюбени кретени, с високо самочувствие, които се пречкат пред очите като малки мушици в опитите си да привлекат колкото се може повече внимание (защото само вниманието храни егото и самочувствието) винаги ще има.

И какво общо има това с Психология и Психотерапия ??

Всички посещаваме едини същи форум, но не даваме и не вземаме едно и също в и от него. Аз винаги съм го разглеждал като безценен източник на информация. Информация за хората. Анализирам как хората постъпват, как са предвидими или нелогични, как проявяват своята доброта или просто ограниченост. Като зоопарк, само дето може да погалиш животните. Не исках да звуча неуважително, всеки си е красив по своемо, просто са събрани индивиди всякакви и когато започнеш да виждаш, а не само да гледаш, разбираш неща за тях които и те самите не знаят за себе си.

Когато говорим за другите, казваме повече за себе си - познат рефрен, нали? Мен си ме кефи m121.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r:

Концентрационните лагери не са хуманни. Пощади жителите на Перник и околността!

По-добре там да построят замисУения нов "поУитехнически университет". Ще има по-гоУяма поУза.

Редактирано от NavNav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво общо има това с Психология и Психотерапия ??

Всички посещаваме едини същи форум, но не даваме и не вземаме едно и също в и от него. Аз винаги съм го разглеждал като безценен източник на информация. Информация за хората. Анализирам как хората постъпват, как са предвидими или нелогични, как проявяват своята доброта или просто ограниченост. Като зоопарк, само дето може да погалиш животните. Не исках да звуча неуважително, всеки си е красив по своемо, просто са събрани индивиди всякакви и когато започнеш да виждаш, а не само да гледаш, разбираш неща за тях които и те самите не знаят за себе си.

Когато говорим за другите, казваме повече за себе си - познат рефрен, нали? Мен си ме кефи m121.gif

Ако оставим настрана леката инжекция сарказъм, която вкарах, ако добре ми прочетеш поста, абстрахираш се от това, че:

1. аз съм го писала.

2. хумора и сарказма

...ще видиш, че е доста свързан с Психологията и Психотерапията.

Иначе ме изумява способността ти да си вярваш, че знаеш всичко за хората, забравайки че се намираш в едно виртуално общество, в което всеки се крие зад аватар. Аз лично, когато за пръв път започнах да се срещам на живо със съфорумци бях изумена от това колко по-различно много от тях се държат в реалния живот, с реални ситуации.

Както и да е - темата е просто поредната провокация, търсеща внимание. Явно в днешно време всеки се изживява като Карл Юнг.

Всички се раждаме с билет за the freak show - важното е да се научи човек да се смее и забавлява с парадоксите, защото да се вземеш на сериозно причинява главоболие, неспокоен сън, психични разстойства и рак. :P

Приятна психотерапия - ако намерите лечение за идиоти ми кажете :yanim:

:ph34r:

Концентрационните лагери не са хуманни. Пощади жителите на Перник и околността!

По-добре там да построят замисУения нов "поУитехнически университет". Ще има по-гоУяма поУза.

Мда и като бонус към висшето образование - рак.

П.П: Нали знаеш, че във всеки закон има вратичка. Ние няма да ги убиваме - те сами ще се избият :yanim:

И ще си имаме балансиран бюджет. Ех, че няма кой да ми финансира идеите :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаете ли, вчера видях посещенията на блога ми и установих, че през последната седмица дневно са минали по 560 души.

и т.н.

Ама разбира се... :ph34r:

Трябваше с това да започнеш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда и като бонус към висшето образование - рак.

:offtopic_s:

Въздухът в Перник вече доста години е по-чист от софийския. Ракът "броди" от СУ и околностите чак до полите на Витоша и Балкана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Перник не знам, но жителите на София по принцип трябва да си седят там и на навлизат из провинцията много-много.Самочувствието на всеки един от тях ги вкарва в такива филми, че Хичкок ряпа да яде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Въздухът в Перник вече доста години е по-чист от софийския. Ракът "броди" от СУ и околностите чак до полите на Витоша и Балкана.

Честно да си кажа, вече не знам къде е по чист възхуда, но аз започнах да виждам какво дишам. :)

За Перник не знам, но жителите на София по принцип трябва да си седят там и на навлизат из провинцията много-много.Самочувствието на всеки един от тях ги вкарва в такива филми, че Хичкок ряпа да яде.

Има истина в думите ти :blink:

Но вие пропускате един много съществен момент от моя план - финансовата страна. В България филмите на Хичкок никога няма да изкарат толкова пари, колкото един Биг Брадър да речем. Не забравайте целевата аудитория.

Като си оправим бюджета, ще направим още едно риалити със същата концепция, но друга група от хора. И така след няколко годинки даже и дълговете на САЩ можем да оправяме :ph34r:

edit: баси днеска толкова грешки правя като пиша! бая съм прекалила с кофеина май май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

edit: баси днеска толкова грешки правя като пиша! бая съм прекалила с кофеина май май...

или с кофеина, или с аманитина :offtopic_s:

Знаеш ли, права си - още си спомням миналия сезон на Биг Брадър и "Батето" с нахалната си физиономия и самочувствие как седеше вътре и си чоплеше носа и г***.

Ето такива хора визирам аз, когато стане въпрос за самочувствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

или с кофеина, или с аманитина :)

Знаеш ли, права си - още си спомням миналия сезон на Биг Брадър и "Батето" с нахалната си физиономия и самочувствие как седеше вътре и си чоплеше носа и г***.

Ето такива хора визирам аз, когато стане въпрос за самочувствие.

Ейч, недей, че ще ме вкараш в затвора, после и Йозера не може да ми помогне :ph34r:

Да и за това ти говорех. Я виж колко сезона направи Биг Брадър? Щом има висок рейтинг, хората го гледат.

Следващия сезон на риалитито ще бъде продуцирано пак от мен и ще е в същия формат, но VIP. Демек вие с SMS-си на номер 1212 ще гласувате за коя политическа особа, съдия и т.н. да вкараме зад оградата. :blink:

Ето как се оправя икономиката на една държава.

Факт е, че лошият вкус е създал много повече милионери. :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм.

Ето че пак опираме до самочувствието ==> лошият , според нас вкус, е продиктуван точно от това.

За хората, които им се нрави Биг Брадър, той е върха на интелектуалното забавление.Зза тях, гледането му не е проява на лошо вкус, а точно обратното, плюс пример за подражание.

Тоест - ако има високо мнение за себе си, не можеш да търпиш критика от други хора и считаш своя вкус за най-добрия :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледаб ББ и живея в сф. Е, що ли не взема да се самоубия и да сторя едно добро.

Да ви имам логиката.

За голямото самочувствие оправия няма. Хората просто си вярват и не щът и да си помислят, че някой друг знае и може повече от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам аз трябва ли да се ползва английски словоред? Така зададен, въпросът не звучи добре на родния ни език.

Защо не написа "Самочувствието клопка ли е", пък, като искаш, не му слагай въпросителен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледаб ББ и живея в сф. Е, що ли не взема да се самоубия и да сторя едно добро.

Да ви имам логиката.

Ами ще се жертваж за държавния бюджет, какво да правим :)

П.С: Не се взимайте толкова насериозно, де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помоля модераторите да разчистят темата от всичкият офтопик и преливащ спам. Не прави чест на въвлечените от емоциите си модератори да го произвеждат, но си има администратор да им се кара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помоля модераторите да разчистят темата от всичкият офтопик и преливащ спам. Не прави чест на въвлечените от емоциите си модератори да го произвеждат, но си има администратор да им се кара.

Ам Ам, за целта има бутонче "докладвай", тъй като модераторите и администраторите сне четат всяка тема.

По темата, самочувствието е клопка само за тези, които нямат основа да го имат. Толкова е очевидно, че не знам, защо въобще го дискутирате.

Относно шоуто и хората, които участват в него: Мисля, че първият сезон беше различен от останалите. Беше интересен, защото беше нов формат за българската телевизия. Хората бяха различни, естествено могат да им се сложат всякакви етикети, но това сега не е от значение. Много от тях имаха самочувствие. Здравко също. Той беше показал всичките си добри и лоши страни в шоуто. Обаче човекът влезна, казвайки че има една мечта и че знае, че това предаване е един от шансовете му да я сбъдне. И той спечели, и той сбъдна мечтата си да си купи яхта! И аз мисля, че един човек, който е сбъднал поне една от мечтите си има право да има самочувствие. Всъщност после имаше още няколко човека, които влезнаха и показаха добрите си страни. ДесиСлава показа, че може да пее. Гейовете показаха, че са гейове, което за България си е акт на кураж. И тези хора имат право да имат самочувствие. Това, че е трябвало да се покажат или докажат чрез шоуто, оставям без коментар. А за повечето от останалите...и те имат талант, да правят сеир. И това не е толкова зле, защото голяма част от България обича сеира тоест го монетаризира. И както казва Би, бюджетът трябва да се пълни. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От високото самочувствие на хората винаго е имало ползи за трети лица.

В самочувствието няма нищо лошо, срамно или неморално. Човек трябва да знае колко струва, а повечето хора изчисляват "цената" си според начина по който ги възприема обществото. А много често именно обществото е виновно за хората с прекалено високо самочувствие без покритие - когато наливаш фалшиви комплименти на някой му даваш база за изграждане на самочувствие, което не отговаря на реалните му качества като човек.

Сега се сетих за един пример. Когато бях тийнейджърка в Плевен имаше един бар - Джийм Бийм. Много често се събирахме там с приятели, да пийнем и да потанцуваме. Имаше една "мацка", която редовно идваше. За другите й качества не знам, но много си беше повярвала, че е изключително красива. А имаше мъжко лице, широк гръб и мускули от блъскането във фитнеса, дълга изкуствено руса коса, огромни силиконови гърди и силиконови устни. Често идваше облечена със златист анцуг, маратонки, официален топ с гол гърб (за да й се виждат японските йероглифи) и спортна златиста шапка. Момчетата от нашата компания често се бъзикаха, слагайки си пръст в устата и имитирайки повръщане. Но факт беше, че тя наистина имаше самочувствието на изключително красива и стилна мадама.

Та високото самочувствие никак не е лошо - лично обичам да имам клиенти с високо самочувствие, а ако няма покритие - още по-добре. Защото самочувствието на тези хора е изградено върху тънък лед, който може да се спука във всеки един момент и това ги прави лесно манипулативни.

Както каза Мариса - клопка е само за тези, които нямат покритие. Нека си стоят в клопката, не ми пречат, даже ми помагат, защото личностната им суетня ми докарва хубави бонуси :)

А аз съм на мнение, че човек е по-добре да има малко по-високо самочувствие и увереност, дори да не може да го покрие на 100%, от колкото да има ниско такова или никакво. За мен по-високото самочувствие е източник на самоувереност, която пък ми лиспва като качество. И това ми е помагало и продължава да ми помага (особено в интервюта за работа).

Лично мнение, изградено върху личен опит.

Точка по върпоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ой, това БигБрадър ли е? Аз гледах малко със Здравко, но останалото нищо не ми говори и не мога да го коментирам... Народа иска хляб и зрелища, това си е старо мото.

Знам, че "докладвай" работи избирателно, затова беше моят призив да се престане със спама и офтопика в темата. Надявам се разбираш.

По темата, самочувствието е клопка само за тези, които нямат основа да го имат. Толкова е очевидно, че не знам, защо въобще го дискутирате.

Адски си права. Но това има много аспекти.

Примерно самочувствие може да придобиеш като се правиш на нещо повече от тези които са заслужили да имат самочувствие. В природата на човека е да се сравнява с околните. Ако си най-добрият в група на слабаци, ще имаш високо самочувствие. Ако си най-слабият в група на умници, ще се чувстваш малоценен.

Самочувствието в нет пространството примерно има един очеваден признак изразяващ се в "голяма уста". С други думи, на всяко гърненце - похлупак. Огледай се, всъщност не е трудно да откриеш признаците. Другият случай е същите да са големи капацитети и да са компетентни по всичко. Да бе...

Твърдя, че чувството за малоценност има нужда като огън да се храни непрекъснато хвърляйки в себе си "основателни причини" да е такова. Парадирането с власт, с безнаказаност, с враждебност, с неравноправност са продиктувани от тази вътрешна нужда.

Това са хора които не могат да губят.

Това са хора които винаги трябва да са отгоре.

Това са хора които не могат да се погледнат отстрани, защото са заети с величаенето си.

Ето това е клопката на самочувствието. А иначе всяко самочувствие е клопка, дори това което наричаш оправдано - с покритие. Живота е низ от предизвикателства. Трябва да се доказваш цял живот, а не да лежиш на стари лаври, защото самочувствието ти ще се превърне в гротеска.

Пораснете, но останете деца.

Човек трябва да знае колко струва, а повечето хора изчисляват "цената" си според начина по който ги възприема обществото. А много често именно обществото е виновно за хората с прекалено високо самочувствие без покритие - когато наливаш фалшиви комплименти на някой му даваш база за изграждане на самочувствие, което не отговаря на реалните му качества като човек.

m121.gif Браво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самочувствието без покритие -дразни околните това е безспорно.Но пък от друга страна самочувствието много помага на този който го има.Помага му да поема рискове ,помага му да спечелва неща които може би никога не би имал.Ниското самочувствие определено не дразни толкова околните, но пък пречи на този който е с такова.

P.S. Поста на ам-ам над мен е един от малкото му "разбираеми" според мен и ми хареса.baby.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самочувствието без покритие -дразни околните това е безспорно.

Само, ако имат комплекси за малоценност.

Надявам се изречението не беше твърде дълго, за да бъде схванат смисълът му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...