Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с видеото Asus 8800GTX.Веднъж докато играех на 1 игра екарана замръзна и се появиха вълнообразни сини линии.След рестарта поработи известно време и пак направи същия проблем.Реших да сменя драйвърите,но компютъра не разпозна картата и не ми даде да инсталирам драйвърите.Извадих картата и я почистих,поставих я и след няколко опита накрая поставих някакви драйвъри.Помислих,че вече всичко е наред,но след няколко дни отново същите сини черти и забиване.Реших повече да не играя игри,но една сутрин не можах да стигна до POST-едни зелени черти и черен екран след това.Компютърът си изписуква по обичайният начин,но само до там-зелени черти (черги) и черен екран или рестарт.Казах си че видеото е умряло и купих друга карта.Прочетох из форумите за подобни проблеми и на едно място някой беше споменал,че имал същия проблем като моя,който е разрешил по следния начин(моля не се смейте).Поставил картата във фурната за 8 мин на 250 градуса и след това всичко се нормализирало.Аз никога не бих направил това,но така и така видеото ми беше мъртво и реших да пробвам.Свалих вентилатора почистих картата и я метнах за 10 мин във фурната :down: .След това изчаках да изтине ,сложих паста и монтирах охладителя.Поставих я в компютъра и чудо :) ,картата си заработи като нова.Гледам и не вярвам.Завъртях няколко теста 3Д Марк -всичко си е наред.Пускам игри и си работи-вече 5 ден.Въпросът ми е може ли да се каже от къде е бил проблема(аз предполагам паметта)и евентуално може ли да се оправи,ако пак стане същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....и евентуално може ли да се оправи,ако пак стане същото.

Ако пак се появи същия проблем, мяташ я във предварително загрята фурна 220 градуса, като поръсваш картата със настърган кашкавал. Печеш около десет минутки и консумираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Въпросът ми е може ли да се каже от къде е бил проблема(аз предполагам паметта)и евентуално може ли да се оправи,ако пак стане същото.

Ако всичко което казваш е вярно, най-вероятно си оправил студена спойка. Но не ми се мисли какво им е било на кондензаторите при тази жега(250градуса).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Стига сте говорили глупости, че може да подведете някой.

Публикувано изображение

Буксите при 250 градуса не се ли топят, или и те се свалят?

А кристала който при 110 градуса прегрява.

Редактирано от Red Riding Hood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVI буксите са без никакви поражения при 250 градуса.Единствено забелязах ,че буксите за захранването са потъмнели.Който не вярва-да не вярва,но е факт,че картата заработи.По принцип 8800GTX е гореща карта -доста често при игри температурата се вдига над 100градуса.Но аз така си я ползвам от 2,5 години.Захранването ми е Zalman 460W ,в случай,че някой пита. Сега като свалих картата забелязах,че е потъмнял и слота за вентилатора(преди беше бял).Други поражения поне видимо не забелязвам.

Редактирано от dimitar1212 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-цивилизованият начин е със станция с горещ въздух. @Red Riding Hood, с тая станция като се шари по кристала, на колко мислиш че го загрява? В общи линии от високите работни температури в един момент ти е поддала някоя спойка в BGA монтажа - или на ядрото или на някой чип памет. Може пак да ти се случи, помисли за по-духащо охлаждане. Картата ти като гледам е със стоков охладител. Най лесното е да демонтираш платмасовия капак и вентилатора и да й закачиш 2 вента по 92мм. При 8800GTS тази врътка променя доста температурите. Естествено е добре да се почисти праха по ламелите на радиатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най лесното е да демонтираш платмасовия капак и вентилатора и да й закачиш 2 вента по 92мм. При 8800GTS тази врътка променя доста температурите.

Виж за това не се бях сетил.Мислил съм за смяна на охладителя,дори пробвах един Thermaltake DuOrb ,но разлика имаше само при ненатоварена карта-под товар температурите си оатанаха същите.Благодаря за съвета-сега ще сложа една 120мм перка(това имам в момента)и ще пиша каквъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това успях да сътворя....Резултата е с около 10 градуса надолу в айдъл и 5 градуса под товар.Все пак у дома е доооооста топло(предполагам около 30 градуса).Но под товар пак е 105 градуса(преди беше 110).Все пак има някакъв ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това успях да сътворя....Резултата е с около 10 градуса надолу в айдъл и 5 градуса под товар.Все пак у дома е доооооста топло(предполагам около 30 градуса).Но под товар пак е 105 градуса(преди беше 110).Все пак има някакъв ефект.

Ако щеш вярвай, но истинката полза от тоя мод се вижда когато

Най лесното е да демонтираш платмасовия капак и вентилатора и да й закачиш 2 вента по 92мм.

Естествено не преи и със 120мм да го правиш, важен е принципа. И не забравяй, оборотите и CFM-а(количеството въздух което духа вента) са ти много важни. Тоя път на който сега се качваш съм го извървял вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите-определено имаше полза и температурите за сега са по-вече от нормални за тази карта95 градуса под товар :whist:

Редактирано от mitesi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей...и аз бях чел тук там за такива тактики, ама пак немога да повярвам. Вече ще си записваме колинарни рецепти за компютърни деликатеси. :smash: Много интересно някой ден мога да пробвам с нашият стар Раховец на терасата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей...и аз бях чел тук там за такива тактики, ама пак немога да повярвам. Вече ще си записваме колинарни рецепти за компютърни деликатеси. :yanim: Много интересно някой ден мога да пробвам с нашият стар Раховец на терасата...

А опитали картата с захранване от 750 вата. Мойта вече е от 3 години и е без никъкъв дефект

Seventeam 750 W.

Ето малко иформаця за тази карта

Asus EN 8800 GTX

Graphics Engine GeForce 8800GTX

Video Memory 768MB DDR3

Engine Clock 575MHz

Memory Clock 1.8GHz (900MHz DDR3)

Memory Interface 384-bit Bus Standard PCI Express x16

Max Resolution Up to 2560 x 1600

HDCP Support YES

HDTV Output YES, via HDTV Out cable

VGA Output Yes, With DVI-VGA adaptor

TV Output HDTV support

DVI Output Dual DVI-I

Dual DVI Output Yes

Adapter/Cable Bundled DVI to VGA adapter

Power Cable*2

HDTV-out cable

Software Bundled 3D Game: Ghost Recon, GTI Racing

3Dmark06

ASUS Utilities & Driver

Note Card Size: 10.5 inch length, 4.97 inch width, 1.43 inch height

6 pin power connector * 2 inside the box

Minimum 550 W or greater system power supply (with 12V current rating of 30A)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване