Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

не е нужно да дава 200 лв - 70 стигат:

http://www.dekada.com/catalog/freezer-64-pro-pwm-4pin-754939am3-p-195.html

http://www.dekada.com/catalog/accelero-l2-pro-vga-cooler-p-615.html

пускаш перката през преходника на 7 волта и няма даже да е шумно... на тая карта има голяма вероятност да работи и с изключена перка - све пак радиаторът е повече от 200 грама. процесора е ам2 и е един от най горещите двуядрени на амд... а ако искаш да минеш и по ефтино - просто си монтирай перка на пасивноото охлаждане на видеото - резултата ще е същия както при цяло охлаждане

Прав си да. Но за процесора след като награвя стабилно е хубаво да има сериозен охладител.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 86
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Всичко което каза, можеше да се тълкува по няколко начина, докато не даде самата причина - Дъното ти е на Gigabyte Това е дефект в дъната на тази марка. Според някои статии е нарочно причинен, за печ

Ехе хора гледате ли ,стига с тоз гигабит , фълшификати са.Уникални думи просто!В момента на пазара това са едни от най-добрите дъна и пък как са ги направили само , като изтече гаранцията и хоп в коша

Абе какви дъна ще сменя, какви 5 лева ? Представям си какво си го правил тоя лаптоп, че да го побъркваш над 5 пъти. П.П. Сега малко извън темата... Какво ви трябва за пълно охлаждане на

Публикувани изображения

Прав си да. Но за процесора след като награвя стабилно е хубаво да има сериозен охладител. Предполагам сокета на процесора ти е AM3

Не се самообърквай!Греенето на процесора в случая идва от неправилно топлоотдаване-лошо монтиран охладител,скапал вентилатор,спекла термоконтактна паста или дори дефектирал процесор,както беше казано по-горе,а не щото не се охлажда с безполезен еднокилограмов кулер за 120лв....Посочения от Професора би свършил идеална работа,без да е излишно тежък и скъп!Имал съм същия процесор и със бокса повече от 65 градуса под товар лятото не е стигал!И процесора е АМ2 сокет,но ако това те интересува във връзка с монтажа на кулера-бъди спокоен,и при АМ2 и при АМ2+ и при АМ3 е едно и също!

ПП:Пак сбърках минус с плюс да му се невиди....

Редактирано от gniasanie (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 5200 с бокс и сега като за горещо лято температурите са височки, но при пълно натоварване вдига макс 65 градуса.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..ето,че дойде и моето време да постна тема тук и да поискам съвети от вас.Значи проблемът ми е такъв че компа ми прегрява :( Диод на графичния процесор не пада под 67 градуса C,а Температурата на CPU 1,2 (ядрата) и на самия процесор също е висока.. ако може да ми отговорите на какво се дължи това :( .. забравих да допълня че и температурата на дънната платка се покачва заедно с тази на процесора.. Преди година занесох компа ми на сервиз.. установиха че проблема е в охлаждането на процесора.. смениха ми вентилатора с по-голям също така ми сложиха нова термо-паста и по-голям радиатор на процесора.. ако не се лъжа е 8 на 5 см .. прибрах се .. поиграх малко и пак същия проблем.. компа ми отново изгасна.. и така е до ден днешен и не знам какво да правя и реших да поискам съвет от вас :( Също така сменях и захранването,но няма ефект.. компа ми е: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2.71 Ghz,2,00 GB RAM видео картата ми е Nvidia 8500 GT 1 GB а и дъното ми е на GIGABYTE .. ето ви и снимка от теста за 6 мин с еверестpost-26806-008497600 1276526969_thumb.jp температурата ми достига до 120 градуса попринцип

Всичко което каза, можеше да се тълкува по няколко начина, докато не даде самата причина - Дъното ти е на Gigabyte ;) Това е дефект в дъната на тази марка. Според някои статии е нарочно причинен, за печалба, но не са сметнали кога пада гаранцията. Тоест идеята им е да печелят от теб , след като изтече гаранцията ти. Много хитро естествено. Ти също би го направил. Та да ти споделя, 5 пъти съм носил Gigabyte в мултирама за същата причина. Само че за лаптоп. Случката е следната - Дъното прегрява и чипа се разлепя. Купих охладителна масичка... Същия позор :blink: Не се сдухвай, целия проблем ти е в дъното, сменяй го и няма да имаш повече такива проблеми :) п.с. КАЖЕТЕ НЕ НА ГИГАБАЙТ :)

Редактирано от Hect0r (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което каза, можеше да се тълкува по няколко начина, докато не даде самата причина - Дъното ти е на Gigabyte ;) Това е дефект в дъната на тази марка. Според някои статии е нарочно причинен, за печалба, но не са сметнали кога пада гаранцията. Тоест идеята им е да печелят от теб , след като изтече гаранцията ти. Много хитро естествено. Ти също би го направил. Та да ти споделя, 5 пъти съм носил Gigabyte в мултирама за същата причина. Само че за лаптоп. Случката е следната - Дъното прегрява и чипа се разлепя. Купих охладителна масичка... Същия позор :blink: Не се сдухвай, целия проблем ти е в дъното, сменяй го и няма да имаш повече такива проблеми :) п.с. КАЖЕТЕ НЕ НА ГИГАБАЙТ :)

Ехе хора гледате ли ,стига с тоз гигабит , фълшификати са.Уникални думи просто!В момента на пазара това са едни от най-добрите дъна и пък как са ги направили само , като изтече гаранцията и хоп в коша.Малиииииии ми тогава колко ли много хора трябваше досега да са ги върлили.Недей така смешно е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което каза, можеше да се тълкува по няколко начина, докато не даде самата причина - Дъното ти е на Gigabyte :) Това е дефект в дъната на тази марка. Според някои статии е нарочно причинен, за печалба, но не са сметнали кога пада гаранцията. Тоест идеята им е да печелят от теб , след като изтече гаранцията ти. Много хитро естествено. Ти също би го направил. Та да ти споделя, 5 пъти съм носил Gigabyte в мултирама за същата причина. Само че за лаптоп. Случката е следната - Дъното прегрява и чипа се разлепя. Купих охладителна масичка... Същия позор :) Не се сдухвай, целия проблем ти е в дъното, сменяй го и няма да имаш повече такива проблеми :) п.с. КАЖЕТЕ НЕ НА ГИГАБАЙТ :)

Абе какви дъна ще сменя, какви 5 лева ? :angry: Представям си какво си го правил тоя лаптоп, че да го побъркваш над 5 пъти.

П.П. Сега малко извън темата...

Какво ви трябва за пълно охлаждане на компютъра

1. Пешо 5 - степенния вентилатор

2. Отверка.

3. Контакт.

Начин на използване:

Отворете страничния капак на кутията на компютъра, като отвиете болтовете. След това включете " Пешо вентилатора " в контакта, пуснете го на 5 степен да духа срещу дъното и свиркайте с уста.

Внимание: За всички потребители на дъна Гигабайт Hect0r препоръчва да не рискуват със тази опция, защото вентилатора може да издуха чиповете на дъното ( които са се отпепили ) и да не ги намерите в радиус до най близкия компютърен магазин ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес закупих кабел и 2 вентилатора и сложих всичко и ся ше видим ко ше стане :angry: 1 нещо ме изумява обаче.. скорост на вентилатора на графичния процесор: 100 а на другите са 2.0 и 2.3

90 градуса на CPU 1 а дори не съм в игра :X вече 94

Ти хубаво си ги сложил тези вентилатори, но дай малко снимки да видим. Може компа да е бъкан с кабели и да няма голяма файда от тези вентилатори. Също провери пастата дали я има изобщо и в какво количество.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ето и малко снимки на компа ми отвътре.. дано ви свършат работа ето и четвъртата защото не ми стигна място да я кача >> комп4

post-26806-032449000 1276698311_thumb.jp

post-26806-007869200 1276698321_thumb.jp

post-26806-002718800 1276698334_thumb.jp

Редактирано от deqn_0000 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо охладителя на процесора е под някакъв странен ъгъл. Изчисти прахоляка. Вентилатора на видео картата какво прави там?Какво охлажда като половината е извън картата. Занеси го в някои читав сервиз да ти понаместят вентилаторите и да го изчистят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изчистен е.. шитава е снимката.. а вентилатора за видео картата нямам къде да го закача заради това е там :cool: а относно охладителя на процесора там са ми го сложили като го карах на сервиз миналата година

Редактирано от deqn_0000 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето и малко снимки на компа ми отвътре.. дано ви свършат работа ето и четвъртата защото не ми стигна място да я кача >> комп4

Спри го тоя компюТОР,разглоби го на части,издухай всичко от прахта(погледни кво става),смени пастите на видеото и процесора,събери го и виж кво ше стане с тия температури,виж и в биоса разликите после!И тоа вентилатор на охладитела на процесора го сложи отпред на кулера,не отзад!

И ако незнаеш какво да правиш,бегай в серевиза!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след няколко дена ше го карам

И тоа вентилатор на охладитела на процесора

на радиатора ли имаше в предвид :?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич,като гледам на снимката с охладителя на процесора имам странното усещане че вентилатора му се "кара" с вентилаторите на задната част и те се мъчат да духат навън,той дърпа навътре.Така че ти нямаш на практика никакъв въздушен поток в кутията и всичко си грее и си се нагрява до припадък. Пробвай да го сложиш на другата страна на радиатора,така че да духа през него а вентилаторите отзад да изкарват горещия въздух който идва от радиатора.А гения който си го е сложил от тая страна може да му завреш целия радиатор в .... и да го пуснеш да охлажда.И това е в случай че е сгрешено само мястото на вентилатора а някой гений не е успял да сложи целия радиатор грешно. (Повярвайте ми има и такива които го могат,това са същите хора които вкарват с дялкане на РАТА харддиск захранващ кабел в дупката на джъмперите ) :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич,като гледам на снимката с охладителя на процесора имам странното усещане че вентилатора му се "кара" с вентилаторите на задната част и те се мъчат да духат навън,той дърпа навътре.Така че ти нямаш на практика никакъв въздушен поток в кутията и всичко си грее и си се нагрява до припадък.

Пробвай да го сложиш на другата страна на радиатора,така че да духа през него а вентилаторите отзад да изкарват горещия въздух който идва от радиатора.А гения който си го е сложил от тая страна може да му завреш целия радиатор в .... и да го пуснеш да охлажда.И това е в случай че е сгрешено само мястото на вентилатора а някой гений не е успял да сложи целия радиатор грешно.

(Повярвайте ми има и такива които го могат,това са същите хора които вкарват с дялкане на РАТА харддиск захранващ кабел в дупката на джъмперите ) :P

Ако забелязваш целия охладител е леко усукан спрямо паметите и видео картата, предполагам че не е легнал добре в/у кристала на процесора(може да е захапал заключващия механизъм на CPU-то - надявам се да не е така).

В случая е задължително да се свали целия охладител, да се смени пастата и да се сложи правилно!

PP: ТУК можеш да видиш снимки как се монтира твоят охладител.

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го видял дали е усукан,но е твърде вероятно,все пак не е съвсем лесно да се сложи грешно охладител на процесор и може и да остане кривичък.Което пък прави предположенията за кофти контакт съвършенно верни :P и решението на проблема елементарно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изчистен е.. шитава е снимката.. а вентилатора за видео картата нямам къде да го закача заради това е там :P а относно охладителя на процесора там са ми го сложили като го карах на сервиз миналата година

Мане ако това е изчистен компютър не ми се мисли какво е като е мръсен.Имаш един "тон" прахоляк вътре.

Както ти казах, пък и други след мен ти го казаха охладителя на процесора е сложен грешно.

Пък от вентилатора на видео картата смисъл никакъв няма там където е.Гледам е с пасивно охлаждане а някои е правил някакви доработки и не до там удачни модификации.

Не си носи компютъра отнова на същия майстор.Заради 20-30 спестени лева ще изхвърлиш компоненти за доста повече пари.

Всичко което каза, можеше да се тълкува по няколко начина, докато не даде самата причина - Дъното ти е на Gigabyte :cool: Това е дефект в дъната на тази марка. Според някои статии е нарочно причинен, за печалба, но не са сметнали кога пада гаранцията. Тоест идеята им е да печелят от теб , след като изтече гаранцията ти. Много хитро естествено. Ти също би го направил. Та да ти споделя, 5 пъти съм носил Gigabyte в мултирама за същата причина. Само че за лаптоп. Случката е следната - Дъното прегрява и чипа се разлепя. Купих охладителна масичка... Същия позор :P Не се сдухвай, целия проблем ти е в дъното, сменяй го и няма да имаш повече такива проблеми :) п.с. КАЖЕТЕ НЕ НА ГИГАБАЙТ :)

Тая глупос мислех да не я коментирам ама ми е скучно, чакам да се изтегли един филм.

Проблема не е във дъното а във вградената видео карта на Нвидиа.Нейния чип се отлепя заради прегряване. :giggle1:

Редактирано от ПетьоСтоянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега как ви се струва? смених термопастата (беше засъхнала) и също така вентилатора го сложих от другата страна на радиатора за да не се получава вакуум.. >> процесор ,а ето и за видео картата.. закрепих вентилаторчето за радиатора на видео картата >> Видео карта как ви се струва сега :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми изглежда добре , въпреки , че кабелчетата може да се захванат със свински опашки и да не са чак толкова разпиляни.И как са температурите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

амии за ся са добре :) на CPU 1 държи 50-54 мисля че е нормално като за лятно време ?

Ако това е работа под товар значи всичко е ок!

ПП: За охлаждане на видеото закрепи някоя тиха перка от 60мм нагоре, защото този охладител не вкарва въздух към ребрата на видеото а го издухва настрани.Ако на страничния капак на кутията има отвори за перка на нивото на видеото е по-добре там да сложиш перка отколкото тази която е в момента(ще помогне малко с температурата и на чипсета).

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито,че оправи проблема. Офф: Кой им позволява в България на тея "специалисти" дето са ръчкали по компютъра да дишат изобщо,а да не говорим че и сервизи въртят......ай ай ай :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: За охлаждане на видеото закрепи някоя тиха перка от 60мм нагоре, защото този охладител не вкарва въздух към ребрата на видеото а го издухва настрани.Ако на страничния капак на кутията има отвори за перка на нивото на видеото е по-добре там да сложиш перка отколкото тази която е в момента(ще помогне малко с температурата и на чипсета).

сложил съм там :) Редактирано от deqn_0000 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което каза, можеше да се тълкува по няколко начина, докато не даде самата причина - Дъното ти е на Gigabyte :) Това е дефект в дъната на тази марка. Според някои статии е нарочно причинен, за печалба, но не са сметнали кога пада гаранцията. Тоест идеята им е да печелят от теб , след като изтече гаранцията ти. Много хитро естествено. Ти също би го направил. Та да ти споделя, 5 пъти съм носил Gigabyte в мултирама за същата причина. Само че за лаптоп. Случката е следната - Дъното прегрява и чипа се разлепя. Купих охладителна масичка... Същия позор :) Не се сдухвай, целия проблем ти е в дъното, сменяй го и няма да имаш повече такива проблеми :) п.с. КАЖЕТЕ НЕ НА ГИГАБАЙТ :)

един минус и от мен защото "1 птичка пролет не прави" - що не спомена, че дъното на лаптопа е нвидиа? най вероятно 8 серия, но и при 7 серия видеото се разлепя - да беше прочел малко из нета - няма значение кой е правил лаптопа - нигооо гигабайт правят нито сони, делл, acer, toshiba и hp правят - дефекта си е в чипа. по добре гигадърво, от колкото асус/гъзус (за мен това са най големите боклуци - голям брак...) тошиба и НР също са големи боклуци - който е разглобявал техен лаптоп и ги стравни с гигадръв ще види че само при последните изпълнението е на ниво...

nvidia bad gpu

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=20040

Публикувано изображение

не ми е ясно какво е това странното изпълнение с жълтия радиатор на видеото, но е неефективно - иди на магазина и си купи перка 60х60 мм или по голяма - измерваш я да ляга върху радиатора на видеото и я завинтваш за него с няколко винтчета, ако трябва огъваш малко ребрата за да се завият винтчетата... (баси то да се измисли така трябва голямо въображение и липса на всякаква техническа мисъл...)

като гледам всичко е аматьорско изпълнение - диска е на мястото за флопи (трябва да е по ниско) захранването ти е пълен боклук (някакво си LPE или КМЕ - слабо е за тоя процесор)- вместо тоя радиатор да беше си купил хубаво захранване - примерно 300 вата фортрон... перката на процесорния радиатор по принцип трябва да е над паметите, обаче не знам дали ще има място за тях... ако не можеш да я сложиш там - поне разкарай тия перки дето са по захранването - в тоя случай само вредят, освен ако не ви обърнеш да вкарват, но въпреки това си мисля че от тях няма никаква нужда за въпросната конфигурация...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо да не е добре?

ох нещо пак не ми харесват температурите.. цъкам GTA San Andreas 70-76 градуса... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif :cool:

хора казваите какво да правя .. не издържам вече :):P:cool:

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ох нещо пак не ми харесват температурите.. цъкам GTA San Andreas 70-76 градуса... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif :P

хора казваите какво да правя .. не издържам вече :wors: :wors: :speak:

70-76 градуса на кое?Забива ли,рестартира ли се,бози ли,кво толко не ти харесва?Сини екрани ли дава,кво толко го омагьосахме тоя компюТОР бре момче? :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване