Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

nunjacko

Пълен C:\ дял при win7 ,но пълен с какво?

Препоръчан отговор

Здравейте имам един проблем с win7.

Използвам Windows 7 Professional ,оригинален и всичко си му върви както трявбва;От 2 седмици някъде обаче C:\ ми е пълен на 98% имайки в предвид че в C инсталирам само малки програми;

Потърсих да видя коя папка е толкова голяма че да заема това място но като им сборувам размера(папките които са в C:\ ) е някъде около 17 GB a размера на С:\ ми е 30 total.

Ето скрийншоти(показал съм и скрити*hidden папки);

един

два!

Можете ли да ми кажете някоя програма или инструмент с който да мога да намеря къде е тази информация която не мога да намеря а ми заема място и ми бави PC-to?

Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам един проблем с win7.

Използвам Windows 7 Professional ,оригинален и всичко си му върви както трявбва;От 2 седмици някъде обаче C:\ ми е пълен на 98% имайки в предвид че в C инсталирам само малки програми;

Потърсих да видя коя папка е толкова голяма че да заема това място но като им сборувам размера(папките които са в C:\ ) е някъде около 17 GB a размера на С:\ ми е 30 total.

Ето скрийншоти(показал съм и скрити*hidden папки);

един

два!

Можете ли да ми кажете някоя програма или инструмент с който да мога да намеря къде е тази информация която не мога да намеря а ми заема място и ми бави PC-to?

Мерси предварително

Инсталирай тази програма и ще видиш къде е пълно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен посочената програм си инсталирай и CCleaner , за да поизчисти temp :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваш ли CCleaner или подобна програма? Чистиш ли ръчно?

Имай предвид, че освен това 3GB автоматично са се заделили за page файла (1.5 * обема на цялата памет по пордразбиране), но вероятно не го виждаш, понеже под отметката за скрити файлове (Tools > Folder Options) има още една, скриваща системни и други предпазени файлове.

Иначе погледни и програмката от горния пост, полезна е - показва всичко нагледно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш офис-пакета, който ти е инсталиран, изтрий папката MSOCashe ;) . Освен това имай в предвид, че System Restore понякога заема доста място... А и поизчисти с CCleaner, както ти казаха по-горе.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно ми трябваше нещо като TreeSize и ще си я запазя,но CCleaner свърши цялата работа сега си имам 10GB свободни ;)

Мерси за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак в CCleaner можеш да видиш къде се натрупва цялата тази боза - видя ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много боклук имаше в кеш-а на Iexplorer ,което е много странно защото го трих на ръка а и не ползвам него ,а FireFox;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пусни disk cleanup (на дяла - properties) и сложи отметки да изчисти всичко (темп, error reporting, installation...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! благодаря на помагачите, ако искате пишете още опции за помощ на някой който има същия проблем, но моля да не се повтаряте :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрани System Restore, иначе постоянно ще ти се пълни диска. Или ще трябва да го триеш на всеки 2 дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...