Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

plamakoo

Мощен компютър "зацепва"

Препоръчан отговор

Компютърт е нов с голяма RAM и ROM памет. Периодично зацепва като на екрана текста се леко разкривява, преминаването от програма към програма е невъзможно. И това при положение, че не ползвам някакви сложни програми. Свързан е в локална мрежа с още други два компа. При такова блокиране се появяват малки снежинки по целия монитор. Интересувам се за възможна причина за това чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи му точните параметри,модел и т.н .Така е почти невъзможно да се помогне.

Операционна система, драйверите инсталирани ли са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърт е нов с голяма RAM и ROM памет. Периодично зацепва като на екрана текста се леко разкривява, преминаването от програма към програма е невъзможно. И това при положение, че не ползвам някакви сложни програми. Свързан е в локална мрежа с още други два компа. При такова блокиране се появяват малки снежинки по целия монитор. Интересувам се за възможна причина за това чудо.

Със тая информация няма как да ти помогнат от каде да знам аз на мощен комп какво имаш представа кажи си дъното процесора за да ти помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снежинки ... eek.gif , какви са температурите ... най - вече на видеокартата !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът е Intel® Core 2Duo CPU E 7500 @ 2,93 GHz 3,50 GB RAM Windows XP SP2

А видеокартата каква е , инсталирал ли си й драйвера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Компютърът е Intel® Core™ 2Duo CPU E 7500 @ 2,93 GHz 3,50 GB RAM Windows XP SP2

Вече не се поддържа. Препоръчва се ъпгрейд до SP3 с цел коректна работа с новите версии на софтуера. Провери в Мениджъра на задачи кой процес товари процесора. Мяза на възможност от блок заради действието на два активни антивирусни продукта, но от гледането на боб толкова.

Има и тескт в бяло.^

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече не се поддържа. Препоръчва се ъпгрейд до SP3 с цел коректна работа с новите версии на софтуера. Провери в Мениджъра на задачи кой процес товари процесора. Мяза на възможност от блок заради действието на два активни антивирусни продукта, но от гледането на боб толкова.

Има и тескт в бяло.^

Както те помолиха вече кажи си температурите на компонентите в компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както те помолиха вече кажи си температурите на компонентите в компютъра.

Една от температурите е 64 градуса, а другите са около 33

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое е 64 градуса ... на месото в хладилника ;) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж прочети тази тема и ще ни помогнеш доста като кажеш подробно с какви компоненти разполагаш и какви са им температурите http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=152629

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NVIDIA GEL Force 8600 GT GPU Core - 64 градуса

Използвам програмата CPUID HWMonitor

Мерси за Everest

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NVIDIA GEL Force 8600 GT GPU Core - 64 градуса

Използвам програмата CPUID HWMonitor

Мерси за Everest

Е като е "мерси за Еверест" отвори я тая програма и вътре пише какви са ти харда,оперативната памет,процесора,видеокартата,дънната платка и за всички компоненти пише каква им е температурата!Нещо такова: http://www.vistax64.com/attachments/software/10793d1236966708-good-program-monitor-temps-everest-temp.jpg Отвори си кутията и виж какво ти е захранването(освен ако не е гаранционен компютора)!Като разбереш всички тия неща,напиши ги тук,та да могат хората да ти помогнат!

ПП:сбърках минуса с плюс....

Редактирано от gniasanie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plamakoo десет човека преди мен са те питали какъв ти е компютъра ама ти си знаеш твоето, мълчиш като риба.Криза е, боба го изядохме кристалната топка изчезна.

А сега като добро момче вземи да инсталираш Еверест и кажи с какъв хардуер разполагаш.После направи един скрииншот на температурите.

Много хора пуска теми с молба за помощ, но не дават никаква информация за компютъра си и тук трябва да започне едно разпитване на дълго и на широко за целият хардуер, инсталиран софтур и т.н. докато се достигне същината на проблема. Пример за лоша тема:

Заглавие: Проблем с компютъра.

Пост:

или

Тема:проблем с компютъра:

Пост:

Проблемите започнаха онзи ден съсвсм внезапно докато играех и от тогава е все така(или пък: и преди ми е правело този проблем, но доста рядко а от вчера е постоянно) С други програми нямам проблем(или имам едикви си проблеми)

Ако не сте наясно с хардуера в компютъра може да използвате програмки от рода на Everest, която ще ви даде подробна информация за компютъра и дори може да генерира бърз списък на целият ви наличен хардуер и софтуер откъдето можете да извадите необходимите данни.

п.п Нвидиа 8600 и нов компютър някак си не ми се връзва това видео е на 3години някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

plamakoo десет човека преди мен са те питали какъв ти е компютъра ама ти си знаеш твоето, мълчиш като риба.Криза е, боба го изядохме кристалната топка изчезна.

А сега като добро момче вземи да инсталираш Еверест и кажи с какъв хардуер разполагаш.После направи един скрииншот на температурите.

Тема:проблем с компютъра:

Пост:

Проблемите започнаха онзи ден съсвсм внезапно докато играех и от тогава е все така(или пък: и преди ми е правело този проблем, но доста рядко а от вчера е постоянно) С други програми нямам проблем(или имам едикви си проблеми)

Ако не сте наясно с хардуера в компютъра може да използвате програмки от рода на Everest, която ще ви даде подробна информация за компютъра и дори може да генерира бърз списък на целият ви наличен хардуер и софтуер откъдето можете да извадите необходимите данни.

п.п Нвидиа 8600 и нов компютър някак си не ми се връзва това видео е на 3години някъде.

Връзва се, това е "нов" компютър за бон и половина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма що-мощен преди време:whist: И е с SP2 ,чиято поддръжка практически спря:yanim: Отивай на SP3 и защо на тази ,,мощна" машина не слоижиш 7 ? Иначе няма начин да ти се помогне с общите приказки,които казваш:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[quote name='ПетьоСтоянов' date='15 юни 2010 - 17:31

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...