Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Има ли тест / текст, който...

Препоръчан отговор

Има ли тест или текст, който да след като се направи да анализира основните характеристики от личността на човека?

Благодаря Ви предварително за помощта :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря Ви, но ако може и направо теста да ми дадете :(

И други потребители ако знаят нещо да дават няма да им се разсърдя :slap1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първия резултат от Google -

Връзка

ПС: Запалих се по тия тестове :whist:

Аз ги направих тея преди две седмици, но ми трябва тест/текст, който да определи като цяло личностните характеристики, тези тестчета са за отделни неща. На мен ми трябва нещо цялостно :biggrin:

Дали мога да платя на психоаналитик и да ми направи такова нещо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости TheLoneWolf

d1dcho, мисля, че можеш да направиш две неща. Като начало, да научиш разликата между психолог и психоаналитик. Второто не е синоним на първото, който звучи по-модерно :lol6: След това - да си изясниш какво точно искаш да научиш за "личностните си характеристики". Защото така поставен, въпросът ти звучи като този за смисъла на живота, вселената и всичко останало :no-no:

badsector, в България няма квалифицирани психолози, които са способни да използват теста Роршах. Пълната методика за работа с него никога не е била превеждана и издавана на български или руски и не се изучава в нито един наш университет. Намира приложение единствено при съдебно-психиатрични експертизи, защото е труден за симулиране, но там се използват едва няколко процента от възможностите му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

d1dcho, мисля, че можеш да направиш две неща. Като начало, да научиш разликата между психолог и психоаналитик. Второто не е синоним на първото, който звучи по-модерно :lol6: След това - да си изясниш какво точно искаш да научиш за "личностните си характеристики". Защото така поставен, въпросът ти звучи като този за смисъла на живота, вселената и всичко останало :no-no:

badsector, в България няма квалифицирани психолози, които са способни да използват теста Роршах. Пълната методика за работа с него никога не е била превеждана и издавана на български или руски и не се изучава в нито един наш университет. Намира приложение единствено при съдебно-психиатрични експертизи, защото е труден за симулиране, но там се използват едва няколко процента от възможностите му.

Може и наистина да е много относителен въпроса. И как точно да го задам, че да не като за "смисъла на живота" ? И това означава ли, че ми намекваш, че такова чудо няма и неможе да се направи?

Редактирано от d1dcho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...badsector, в България няма квалифицирани психолози, които са способни да използват теста Роршах. Пълната методика за работа с него никога не е била превеждана и издавана на български или руски и не се изучава в нито един наш университет. Намира приложение единствено при съдебно-психиатрични експертизи, защото е труден за симулиране, но там се използват едва няколко процента от възможностите му.

Предполагам си прав. Но авторът искаше тест, не е уточнил кога, къде, как :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

d1dcho както няма универсално ядене, така няма и универсален тест.

Всички тестове се правят за определяне на група от черти в характера, които имат някаква допирателна точка.

А като цяло тестовете не са най- добрия вариянт за получаване на отговор на каквото и да било.

Конкретизирай какво те притеснява или какво точно искаш да изясниш за себе си и тогава питай по- конкретно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

d1dcho както няма универсално ядене, така няма и универсален тест.

Всички тестове се правят за определяне на група от черти в характера, които имат някаква допирателна точка.

А като цяло тестовете не са най- добрия вариянт за получаване на отговор на каквото и да било.

Конкретизирай какво те притеснява или какво точно искаш да изясниш за себе си и тогава питай по- конкретно.

Ами не просто исках да знам дали има такова нещо.

Пример давам само: Отиваш на интервю за работа и шефа ти ти задава въпроси свързани със съвесем друго нещо, а не с работата и по въпросите съди що за човек си дали си сериозн и такива неща :biggrin:

Може и да фантазирам ама защо пък да няма такова нещо :yanim:

Редактирано от d1dcho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете за работа целят да остановят - мотивация, организираност, коректност, постоянство и т.н.

За да определят тези качества най- правилно те ги изваждат от личния ти живот които нямат връзка с настоящата ти работа. Като напримар въпрос- Кой от бившите ти шефове ти е най- любим и защо? - Могат да проверят много неща- като умения да бъдеш подчинен, респект от какво имаш и т.н. Или още по- тъпия въпрос- Каква позиция би искал да заемаш във фирмата?- на първо място мотивацията проверяват и редица други работи. А ако решиш просто да заграждаш отговори без да му мислиш, теста ти излиза нулев и е ясно какво си направил.

Това са специални тестове за откриване на определени твои качества, които се търсят от дадения работодател.

Като цяло обаче тестовете са (за мен) не особено ефективен начин за оценяване. За съжаление взехме си го това от западния модел за назначаване на работна ръка и ..... като гледам си го прилагат по- големите фирми, ама.. фирмена политика. Не съм сигурна че точно това им води кадърни работници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оптимистично ли сте настроен?

Вашият резултат: 0

Минимален брой точки: 0

Максимален брой точки: 10

от 0 до 3 точки: Вашият живот е труден. Убедени сте, че не ви върви и нищо не може да се направи срещу съдбата. Не умеете да възприемате светлите страни на живота и да се радвате на дребните неща около вас. Постарайте се да бъдете по-често с приятели, които са доказани отпимисти

То че е вярно,вярно е,ама от 5 въпроса,как го установиха точно(сутрин много хора не им се мисли какво ще правят,защото ги мързи да станат).Не можаха ли повечко въпросчета да сложат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете за работа целят да остановят - мотивация, организираност, коректност, постоянство и т.н.

За да определят тези качества най- правилно те ги изваждат от личния ти живот които нямат връзка с настоящата ти работа. Като напримар въпрос- Кой от бившите ти шефове ти е най- любим и защо? - Могат да проверят много неща- като умения да бъдеш подчинен, респект от какво имаш и т.н. Или още по- тъпия въпрос- Каква позиция би искал да заемаш във фирмата?- на първо място мотивацията проверяват и редица други работи. А ако решиш просто да заграждаш отговори без да му мислиш, теста ти излиза нулев и е ясно какво си направил.

Това са специални тестове за откриване на определени твои качества, които се търсят от дадения работодател.

Като цяло обаче тестовете са (за мен) не особено ефективен начин за оценяване. За съжаление взехме си го това от западния модел за назначаване на работна ръка и ..... като гледам си го прилагат по- големите фирми, ама.. фирмена политика. Не съм сигурна че точно това им води кадърни работници.

Да разбирам го това, но аз примерно знам, че този човек в дадена област е адски добър, но не го познавам като човек и може да сбъркам ако го взема, макар и да е добър в работата си, но да не се вписва като човек в екипа и искам да разбера каква личност е. И някакъв тест да е направен за подобна цел. :biggrin: Разбра ли какво искам :yanim:

Иначе благодаря за това, което написа :eek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости TheLoneWolf

Да беше обяснил от началото какво точно търсиш ;) Това, което ти трябва, се нарича социометрично изследване. Има си методики за него, включително и тестове, но прилагането им и анализът на резултатите изискват специфични познания. Ето тук можеш да прочетеш малко основни неща по въпроса.

Редактирано от TheLoneWolf (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да беше обяснил от началото какво точно търсиш ;) Това, което ти трябва, се нарича социометрично изследване. Има си методики за него, включително и тестове, но прилагането им и анализът на резултатите изискват специфични познания. Ето тук можеш да прочетеш малко основни неща по въпроса.

Балгодаря ти. Ако намериш още такива драскай по някое изречение няма да се сърдя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване