Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интересна случка с "КАТаджии"

Препоръчан отговор

Какво ми се случва днес :lol6:

От София съм и се прибирам в къщи. Точно пред гара пионер (след завоя от Симеоновско шосе (то май там се води Стоян Михайловски) към Никола Габровски), виждам КАТ спрели 2 коли, проблема тук обаче е, че колата им въобще не се вижда (демек скрита зад храстите). Замислям се докато ги подминавам, дали да ги снимам и накрая се реших. Спрях 200-на метра след това (без да ме виждат) и се върнах пеша. Извадих си ГСМ-а и ги снимах.

Още на първата снимка си личи, как единия катаджия ми ръкомаха:

http://picbg.net/img.php?file=65e499599901e585.jpg

При което следва, не ме снимай лайномет (+ други цветни епитети)...

Аз продължавам малко за да снимам колата от друг ъгъл, като през това време и летят заплахи за побой.

http://picbg.net/img.php?file=1bf0ace705775937.jpg

Прекосявам улицата, за да снимам как колата въобще не се вижда.

http://picbg.net/img.php?file=62db3093a0902ebc.jpg

При което си тръгвам към колата. Да ама не, единия катаджия почва да крещи да отида при него. Окей. Отивам при него, така и така, дай си документите. Питам - защо? Рутинна проверка? За какво, направил ли съм нещо - не само те проверяваме. Викам хубаво, аз така или иначе ще Ви докладвам. Следва отговоря - я млъкчвай да не ти строша апарата.

Сяда си в джипа, затваря вратата и прозорчето и почва да въвежда данните от личната ми карта в някаква книжчица, като при това ми вика - гледам че нямаш какво да правиш, ще се забавя. Другия през това време ми казва, как съм нямал право да го снимам, знаел ли съм конституцията, при което аз го питам дали има право да "паркира/крие" така колата?

-Еми, няма къде да спра.

Аз--> Не виждам знак за забранено спирани (и наистина нямаше), Ваши колеги са спирали на видимо място пак тук или от другата страна на пътя, където също няма знак за забранено спиране.

--> Не получих отговор и пак пита за конституцията.

--> Аз -> снимам растенията около джипа, как ще докажете, че снимам Вас? г-н Цветанов или Борисов изрично по новините казаха, да снимам такива като Вас и да ги докладвам.

--> Къф е Цветанов/Борисов, че да казва кой може мен да ме снима?

--> Аз -> не Ви ли е шеф?

--> Мълчание.

--> Аз - добре де, примиера го казва, да ви снимам, Вие ме задържате.

--> мани го тоя кфо казва.

--> Аз - ще видим.

Звъня на 112, докладвам за случката.

--> Окей изчакайте.

30 секунди по-късно излиза този от джипа, връчва ми личната карта и ми казва да си заминавам.

Забавна случка, не :P Който е имал нервите да я изчете, нека даде мнение. Все още съм доста афектиран и пиша бързо, а твърде вероятно и глупости ;)

Само ме е яд, че не им снимах номера на джипа (въпреки че го казах на 112) и не им взех данните. Глупост голяма, но съм твърде "млад" за да се сещам за такива неща все още :)

Та, в понеделник ще ходя в "Столична Дирекция Полиция" да подавам жалби, да видим какво ще стане :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме спират от КАТ като се движа бавно и ми показаха,че на радара пише 70 км/ч явно от някои преди мен и ми написаха фиш за 30 лв (33 лв с превода).

Ето темата ми в друг форум

Моят сайт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме спират от КАТ като се движа бавно и ми показаха,че на радара пише 70 км/ч явно от някои преди мен и ми написаха фиш за 30 лв (33 лв с превода).

Ето темата ми в друг форум

Моят сайт

Затова друг път като те спрат поглеждаш радара и часа в която е засечена скороста и ще разбереш дали е актуална.Така няма да те прецакат втори път.

PS:А относно темата на момчето да наистина нямат право да спират така-трябва да се вижда автомобилът им от платното за движение а не да стоят в засада-пише го в закона.Давай смело със жалбите имаш шанс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, какво да ти кажа! Аз миналата седмица имах подобен проблем, но с господа от "Обществен ред". Половин час си обяснявахме какво е паркиране и какво е спиране за престой. Както и да е! Мачкай здраво и хич не им се давай - много си позволяват! Като пуснеш жалбата не забравяй да споменеш всички пикантни подробности. 

П.П. Аз сега разбрах, че нямат право да се крият :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скачай им на веждите ... няма да се оправим, ако си стоим със скръстени ръце. А Борисов, ако разбере кой е тоя КАТ-аджия ще му сцепи четирибуквието в национален ефир ... ако не за друго, поне за да си вдигне рейтинга :biggrin:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, браво :yanim: .... един активен гражданин поне да има. :rolleyes: Само не разбрах защо е записвал тоя в тефтерчето данните ти? :ph34r:

Редактирано от mrik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, браво :wors: .... един активен гражданин поне да има. :mad: Само не разбрах защо е записвал тоя в тефтерчето данните ти? :clap:

И аз не разбрах :P

Вчера подадох жалба, чакам отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах ;)

Вчера подадох жалба, чакам отговор.

Браво ;)

Пиши, като получиш отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво!Добре си направил ;) Интересно ми е докъде ще стигне случая?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не мрънкаме по яко за правата си ще го позамажат случая.Ей ама като ги гледам на снимките като виетнамски партизани са се маскирали :)

Редактирано от aidee (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване