Премини към съдържанието
Владимир Василев

ГДБОП атакува сървърите на Читанка (Chitanka.info)

Препоръчан отговор

Преди часове ГДБОП са атакували сървърите на най-голямата българска виртуална библиотека Chitanka.info. Сайтът в момента е офлайн. Няма повече подробности по случая.

Моето мнение е, че атакувайки библиотеката с книги ГДБОП най-сетне са започнали борбата си с истинските престъпници, които докараха България до това равнище, а именно - библиотекарите. Браво на ГДБОП!

Подробности за развитието на събитията можете да следите от профила на библиотеката в Identi.ca, който можете да видите ако последвате тази връзка.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че атакувайки библиотеката с книги ГДБОП най-сетне са започнали борбата си с истинските престъпници, които докараха България до това равнище, а именно - библиотекарите. Браво на ГДБОП!

Не разбрах, най-големи загуби държавата търпи от некупени книжки??

Законът за авторските права и сродните му права е доста хлъзгав и ако нещо свободно разпространявано в нета, без комерсиални цели ще започва да се третира като незаконно, то за целта първо ще е необходим нов закон, защото настоящият го толерира.

ПП: Лелее, то имало от новите енциклопедии, сега ще трябва да се снабдя с тях от друго място. Очаквам ГДБОП да ударят Скайп, avb пощите и пътно транспротната мрежа за да ме затруднят...

Редактирано от am-am (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имитират дейност честа практика в България. Явно сърварите са в България и за това са има ли смелост, хайде да ги преместят в чужбина да видим ще хванат ония чепатия.

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@am-am Аз се изказах иронично. Едва ли има нормален човек в България, който да смята библиотеките за лошо място, а читателите на виртуални книжки за покварени крадци. ...с изключение на хората от издателската мафия разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бреееей добре че си дръпнах целия пътеводител на Дъглас Адамс в събота....брех че късмет струва ми се много приятно решението на 1 американски съд от близкото минало отсъдил че записването на Leterman и гледането му по-късно не е престъпление...та в този ред на мисли дайте да опандизим и всички хора които са заемали една или друга книга на приятели....всеки от нас мисля го е правил

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък на Стивън Кинг си свалих всичко ... само да си преместят сърварите в чужбшна ... всичко ще бъде въстановено !

Видяха че не могат да пипнат тракерите и си го изкараха на книгите ...

Г-н Колев , що за глупост е това ?С какво това че помогне за ограмотяването на българина ... не стига че подрастващото поколение не е чело нито една книга ... а стова вие още повече допринесохте за това !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н Колев в едно интервю преди време май беше обещал, че ще види сметката на виртуалните библиотеки. А тази библиотека, за разлика от тракерите, беше без никакви реклами, без комерсиални цели, всички работеха за нея доброволно. Дори и сървърите бяха предоставени безплатно за нейните нужди. Дори по време на турското робство не са пипали просветителите, но сега в XXI век, те излязоха по-черни и от дявола. Плюя върху такава държава, която пуска полицията срещу желаещите да просветят хората, нищо че ми е родина!

• Харесва ми 17

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ох, що не закусвам да пестя от закуски... много ми се усладиха тея енциклопедии, дано ми ги намерят нейде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явор Колев:

Не защитавайте "Замунда и "Арена", безплатният обяд свърши

12:58 24-05-2010

Публикувано изображение

дъра - бъра дъра - бъра дъра - бъра -

Във форума на един от най-четените пиратски сайтове chitanka.info издатели молят администраторите на литературната библиотека книгите им да бъдат свалени, тъй като се нарушава авторското право. В противен случай те заплашват да се обърнат към „компетентните органи". Това означава ли, че досега сами са се справяли?

- Това, че издателите влизат в диалог с администраторите на сайтовете, е хубаво, тъй като те са правоносители и трябва да го заявят. В случая те са констатирали наличие на съдържание, което накърнява техните права, и са отправили молба към тези хора да го свалят. Те сами преценяват как да реагират. По-дългият път е да се обърнат към нас и да се започне продължителна процедура по образуване на досъдебни производства. Културните хора се разбират помежду си. Когато обаче двете страни не могат да стигнат до споразумение, на ход идва полицията. Ние сме достатъчно упорити и налагаме наказателноправната защита на правата на интелектуалната собственост вече 15 години.

Пиратстването на книги сякаш все още остава в периферията и повече се шуми около забраната на пиратски торенти като „Арена" и „Замунда"?

- Това, което направихме срещу „Арена" и „Замунда", е същото, което направиха колегите ни от Швеция с техния „Пайрът бей". Ние дори започнахме операцията преди тях, още през 2006 г. Факт е обаче, че те успяха да осъдят на няколко години затвор и глобиха с милиони долара собствениците на „Пайрът бей". В България за съжаление нещата се случват доста по-бавно. Миналата седмица делото срещу „Арена" влезе в съда и веднага започна познатите трикове с болни адвокати и делото бе отложено. Сега с влизането на промените в НПК в края на този месец вероятно съдът ще има възможност да се произнесе за същността на това деяние. Забелязвам, че много медии дават думата на администратора на „Арена". Да, ама неговото място не е там. Той е с обвинителен акт, а адвокатът му вместо да боледува нека да има смелостта да излезе и да го защити на публично заседание.

дъра - бъра дъра - бъра дъра - бъра

novinar.net

ся остава и колибката да погнат...

няма да я пощадят ... дано сърварите да не са в България иначе ще изгорят !

Редактирано от Hanibal_Lektar (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:eek:

Много ме радва тоя пич, ейй...

Кой те радва ... Явор Колев ли ? Просто е подлога ... и той не е виноен ... пази си хляба , като видя че ще им пр**е на х** на торент - тракерите отиде да затваря библиотеки :speak: !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога само да пожелая много здраве, щастие и успехи на всички почтени хора в тази "дръжава", а на всички други им пожелавам всичко зло що са сторили по 2 (за всеки случай) :eek: И не яжте месо щ'от е "пресно" :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, the professor. Това е отдавна забравена, но винаги актуална историйка. Май е на път да стане реалност.

Редактирано от secondshoe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една стара песен се пееше "Комунизма си отива, спете спокойно деца", обаче почвам да се чудя дали е така. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Значи в тая наша любима България има 95 да не е и повече затъпяло чалга поколение с изкривени разбирания за музика, мода и начин на живот и около 5 % дали има и толкова, хора които са хващали да прочетат някоя и друга книжка, било в нета, било хартиена. И какво стана - искат и тях да ги няма. Боже, накъде отива тая страна...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми напомня на кмета на родния ми град, който преди време искаше... да закрие градската библиотека с мотива, че не била печеливша. Но в крайна сметка така и не можа да отговори на искането да посочи поне една библиотека по света, която е печеливша. Та и тези така - няма реклами, никой не плаща за хостинг - значи трябва да се закрие, че разваля финансовата дисциплина...

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В една стара песен се пееше "Комунизма си отива, спете спокойно деца", обаче почвам да се чудя дали е така. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

...

Така е, така е... Комунизма си отиде, спете спокойно деца, защото на негово място дойде това, което е в момента (не се наемам да го определя). Сега не е комунизъм, определено не е социализъм и ми се иска да вярвам, че не това е демокрацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в тая наша любима България има 95 да не е и повече затъпяло чалга поколение с изкривени разбирания за музика, мода и начин на живот и около 5 % дали има и толкова, хора които са хващали да прочетат някоя и друга книжка, било в нета, било хартиена. И какво стана - искат и тях да ги няма. Боже, накъде отива тая страна...

Това е целта. От началото на "прехода" до сега умишлено се съсипват образование, здравеопазване, култура и какво ли още не. Когато един народ е глупав, беден, болен и безпросветен, се управлява и краде по-лесно... Мислехме, че при комунизма е лошо. Това, което е сега обаче, не сме го и сънували...
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега свалям архива на "Моята библиотека" от Замунда, но за огромно мое съжаление, според описанието на торента, архива е в PDF, което е много глупаво... Както и да е, добре е, че го има - http://######/details.php?id=182292&hit=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип знам, че има архив на библиотеката заедно със скрипта, който я задвижва с актуализиран архив на 24 май. Не знам обаче дали го има качен в торентите. Пуснете едно търсене в Залива пък може да излезе нещо http://######/search/chitanka.info/0/99/0 .

Редактирано от secondshoe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип знам, че има архив на библиотеката заедно със скрипта, който я задвижва с актуализиран архив на 24 май. Не знам обаче дали го има качен в торентите.

Пуснете едно търсене в Залива пък може да излезе нещо http://######/search/chitanka.info/0/99/0 .

Не се гаси туй, що не гасне. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

охаха до къде стигна дози почерпен служител :rolleyes: Яворчо,дано този път поне да не си бил хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.