Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ГДБОП атакува сървърите на Читанка (Chitanka.info)

Препоръчан отговор

Хмм, докато разглеждах "новините" в новинарските сайтове и начина на отразяване на "акцията на ГДБОП" ми хрумна нещо.

Ами ако по същия този начин са ни "информирали" за останалите акций на ГДБОП ?

Това сещате ли се какво означава????

Не ми се мисли даже !!!

Пълна дезинформация на населението.

Как мога вече да вярвам на написаното (показаното и коментираното) в медиите??? Как да вярваш на хора избрани или назначени да се борят с престъпността, когато те дават невярна (лъжлива) информация?

Ами то си е точно така.

Всичките им показни акции с гръмки имена...Всичко се прави с цел промиване на мозъци.

Днес на колкото човека около мен повдигнах въпроса за читанката -всички аплодираха правителството.

"Законът трябва да се спазва", "Хак им на тия хакери", "Крадат книги и ги продават в интернет на наивници".... и т.н.

Говоря за хора, които не използват интернет, освен да си проверят пощата, или да си напоят фермата във фейсбук.Нито един от тях не занеше какъв е бил този сайт, но всички подкрепяха полицията и акцията.

Статията от "24 часа" , както и сутрешните блокове по телевизиите бяха четени и видяни почти от всички, за разлика от блогове, форуми и т.н.И хората повтаряха това, което са прочели във вестника или са чули по телевизията.

Други пък изобщо не ги вълнуваше...

Не си правете илюзии, че хората знаят какво става или че ще вземат страна.

За тях "бат Бойко" удря пиратите и те го одобряват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 228
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

От много време съм редовен пират и се възползвам от труда и безвъзмездно предоставените книги в Читанка. Все пак състоянието на книгите в обществените библиотеки е плачевно, а и не съм милионерка, че да мога да утоля литературния си глад с тези цени на книгите... Ех, в каква държава живеем - да има едно полезно нещо и то некомерсиално и него ще го поругаят! Арестуват невинни хора, защото са просветителите на нашето време ли? Ами, че тогава всички ние сме за затворите, всеки един от нас е споделил поне една своя книга или учебник с приятели. Колкото и да е жалко в нашата мила родина, всичко се върши така по Бай Ганьовски...важното е келепир да има. В случая визирам господата от "Асоциация Българска книга" и Преводачите... ама хора като искате пари, защо не си вършите и работата, както трябва? Омръзна ми да попадам на смехотворни, фрапиращи грешки на новоиздадени книги или превод, от който думичка не можеш да разбереш! И тръгнали да се жалват. А ГДБоп и компания просто няма какво да им коментирам, жалка пасмина позьори и подлоги, които правят всичко по поръчка на силните на деня. В по-горни мнения четох, че не можеш да тръгнеш с цял куфар книги на някъде, ами аз бих казала, че и една от порядъка на Властелинът на пръстените или Война и мир е достатъчна (говоря от личен опит). А сега телефонът ми е пълен с безценни книги без да ми се налага да ставам Херкулес. Дано бързо пуснат арестуваните "престъпници" и се заемат с истински престъпления, а не с такива, с които само отчитат дейност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е точно така.

Всичките им показни акции с гръмки имена...Всичко се прави с цел промиване на мозъци.

Новината, каквото можеше да бъде, ако беше писана от читанка.инфо в стил ДГДБОП!

Представители на организирана и военизирана, тежко въоръжена и тежко неграмотна терористична група, с ясно изразена йерархична структура е нападнала обществена сграда в София и е обсебила помощния сървър, на който се съхранява форума на безплатна и в съгласие със закона за авторското право обществено достъпна онлайн библиотека. Отговорността за атентата е поел ръководителя на терористичната група Я.К. Групата е проявила безпрецедентна наглост и е филмирала вандалския акт с цел за заблуди обществеността. Със същата цел е разпространено и многократно тиражирано комюнике до медиите. Според запознати, терористичната група се ползва с държавни протекции, политически чадър и се финансира от придобити с измама бюджетни средства. Въпреки протестите на хилядите потребители на библиотеката за сега правителството не е взело мерки по случая. Все още очакваме реакцията на главния прокурор на републиката, на министъра на вътрешните работи и на министър председателя, председателя на парламента и председателите на големите политически партии към този вандалски акт на проява на тероризъм, характерен в днешно време само и единствено за държави като Сомалия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новината, каквото можеше да бъде, ако беше писана от читанка.инфо в стил ДГДБОП!

Представители на организирана и военизирана, тежко въоръжена и тежко неграмотна терористична група, с ясно изразена йерархична структура е нападнала обществена сграда в София и е обсебила помощния сървър, на който се съхранява форума на безплатна и в съгласие със закона за авторското право обществено достъпна онлайн библиотека. Отговорността за атентата е поел ръководителя на терористичната група Я.К. Групата е проявила безпрецедентна наглост и е филмирала вандалския акт с цел за заблуди обществеността. Със същата цел е разпространено и многократно тиражирано комюнике до медиите. Според запознати, терористичната група се ползва с държавни протекции, политически чадър и се финансира от придобити с измама бюджетни средства. Въпреки протестите на хилядите потребители на библиотеката за сега правителството не е взело мерки по случая. Все още очакваме реакцията на главния прокурор на републиката, на министъра на вътрешните работи и на министър председателя, председателя на парламента и председателите на големите политически партии към този вандалски акт на проява на тероризъм, характерен в днешно време само и единствено за държави като Сомалия.

Благодаря ти за прекрасния коментар! Предполагам, че ако си позволим да сложим този коментар на сайта няма да имаш нищо против?

Редактирано от haripetrov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Greenclear ти имаш прекрасен журналистически талант, от който има нужда нашето гражданско общество. Хора като теб трябва да списват в сайт/вестник/ТВ, който не е замесен в мръсните игри на властта. Сайта на Калдата е точно такъв, но новината поднесена в този стил трябва да намери по-широка публика. Надявам се да приемеш молбата на haripetrov да се публикува на сайта chitanka.info. Поклон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко...не само за сайта, ами и за държавата ни, но то си е казано - прост народ, слаба държава. Тупнахме си го това милиционерче (или поне болшинството българи) и ще си сърбаме попарата. Смешно управление, всякаква липса на сиво вещество, затова пък българската злоба се засища със - наглите, тъпите, хакерите, кракерите и какво ли не беше още. Най-големия враг на държавата - арена замунда и читанка (кой ли следва). Мисля, че след тези супер акции всичко ще се оправи, за хората ще има работа. Добре че е ГДБОП (борба с организираната престъпност!!!), да ме кара да се чувствам по-сигурен, че читанка, арена и замунда няма да ми нападнат работното място в гръб и да ми съсипят бизнеса. Жалко, че явно ще си ги търпим до края на мандата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://press.mvr.bg/contactus.htm Ето на този адрес може да изпратите сигнал за другите незаконни библиотеки.Във всеки град има поне по една библиотека или читалище, натопете ги разпространяват незаконно книги и такса даже събират. (4лв за година) Нека помогнем да се затворят всички читалища. Ще четете книги ама друг път.Ще си ходите прости по чалга заведенията. Г-н Борисов, искам си гласа обратно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е точно така.

Днес на колкото човека около мен повдигнах въпроса за читанката -всички аплодираха правителството.

"Законът трябва да се спазва", "Хак им на тия хакери", "Крадат книги и ги продават в интернет на наивници".... и т.н.

Говоря за хора, които не използват интернет, освен да си проверят пощата, или да си напоят фермата във фейсбук.Нито един от тях не занеше какъв е бил този сайт, но всички подкрепяха полицията и акцията.

Статията от "24 часа" , както и сутрешните блокове по телевизиите бяха четени и видяни почти от всички, за разлика от блогове, форуми и т.н.И хората повтаряха това, което са прочели във вестника или са чули по телевизията.

Други пък изобщо не ги вълнуваше...

Не си правете илюзии, че хората знаят какво става или че ще вземат страна.

За тях "бат Бойко" удря пиратите и те го одобряват.

Спокойно, ще видят протеста ни!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли една "Читанка" да свали от власт

Публикувано изображение

мутрата Колев, упс извинете - добре облеченият бизнесмен с държавна(?) длъжност?

Може ли някой да ме светне к`ва е тая флашка, дето все я мъкне на врата си, вързана на лента с надпис "Интерпол"? Ops, sorry - "Европол" Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След тази ярка защита на правото,очаквам да сложат WEB камери по границите и в централите на монополистите, както и GPS предаватели на политиците и техните секретари и сътрудници.Така няма да си губим времето в четене на книжки!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макар че недочаках отговора на greenclear публикувахме коментара, както и кой го е написал. Предполагам, че всеки би застанал зад нашата позиция. :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ме светне к`ва е тая флашка, дето все я мъкне на врата си, вързана на лента с надпис "Интерпол"? Ops, sorry - "Европол"

Човека не може да пише и да помни, затова на флашката е качен специално за него съставен електронен подпис, който се принтира на документите, които трябва да подпише. При екстрени случай, когато няма време, той се подписва с няк`ва заврънкулка, която май е ръкописна версия на ислямският полумесец. И в тази връзка, курана понеже е сведен от Аллах и няма кой да смее да му търси "авторски права", май ще е единствената достъпна книга на предтурцизационния период на Bölge Bulgaristan.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за прекрасния коментар! Предполагам, че ако си позволим да сложим този коментар на сайта няма да имаш нищо против?

Ако имате малко уважение към хората и искате същите тези хора да ви уважават, не слагайте този коментар никъде.

Нямам нищо против човека, който го е писал (не го и познавам и това не е лично към него), но това са писания в стил "Лека нощ, деца".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има - дано всички, които пишем и ще пишем тук да се обединим с пари, сили, организация и да ги измъкваме от кашата.

Да ти кажа само, че този сценарии го ядохме преди 4-5 години с Арена. Колкото помогнахме (и помогнаха) на хората, които все още ги влачат по съдилищата и по куп мнения ще ги осъдят задължително, толкова ще се намери кой да помогне и на тези хорица.

Тук - в интернет - всеки може да си пише, призовава, защитава и т.н. всеки, който си пожелае. Но опре ли до нещо реално да се свърши, всичко живо изведнъж се оказва на работа, с ангажименти, болни или квото друго се сетите.

За съжаление...

Според мен най-умният начин да реагира държавата е да подкрепи "Читанка"-та официално.

Това, което за теб е умно, за държавата е тъпо.

Нашата държава има директиви за спазване и ако не ги спази, ще яде и без това доста изпояденото дърво.

А едната директива е точно тази - борба с пиратството. И никой не го интересува дали "разбитите" мрежи за пиратско съдържание наистина са такива или (както каза някой по-горе) това е просто поредния ПР, проведен от държавата ни.

Хмм, докато разглеждах "новините" в новинарските сайтове и начина на отразяване на "акцията на ГДБОП" ми хрумна нещо.

Ами ако по същия този начин са ни "информирали" за останалите акций на ГДБОП ?

Това сещате ли се какво означава????

Не ми се мисли даже !!!

Пълна дезинформация на населението.

Как мога вече да вярвам на написаното (показаното и коментираното) в медиите??? Как да вярваш на хора избрани или назначени да се борят с престъпността, когато те дават невярна (лъжлива) информация?

Добре дошъл в отбора на събудените и здраво стъпили на земята хора. Просто не знаеш колко правилни са мислите ти...

Така беше и по времето на акциите срещу Арена. 10 000 лева гаранции, един куп глупости още...

...и за съжаление тези простотии още продължават и на моите приятели хората от местата, където живеят все още ги имат за престъпници и се разказва като легенда как са ги откарали с полицейския микробус, защото са едни от най-големите престъпници в държавата ни.

Срама и унижението няма кой да плати на същите тези хора.

Сега ще стане същото.

И другия път пак.

И така до края на света...

Има още поне 30-ина мнения, на които мога да отговоря и ми се ще, може би, но не знам има ли смисъл.

Ако не друго, то поне хората, потърпевши от тази акция като четат тук ще им стане по-приятно и ще си мислят, че не са сами в престоящата дългогодишна борба с държавата и праводъсието ни.

А това не е малко, разбира се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате малко уважение към хората и искате същите тези хора да ви уважават, не слагайте този коментар никъде.

Нямам нищо против човека, който го е писал (не го и познавам и това не е лично към него), но това са писания в стил "Лека нощ, деца".

Напротив, точно защото имаме уважение към всички желаещи да разберат неизопачената истина слагаме този коментар, който е по-обективен отколкото можеш да си представиш!

Ако служители на печатница наричат „шестчленна престъпна група“, която действала „при строго изградена йерархия“ аз тогава съм трамвай!

Първо на покрива са открили помощния сървър, който служеше за форума, чата и речника.

Второ — „иззети сървъри и компютърни системи с пиратското съдържание“ — къде ги видяхте тези сървъри?

Трето — „престъпната група добавяла над 600 нови заглавия на книги от български и чуждестранни автори, речници, учебници и др.“ Леле, ние ако добавяхме толкова много неща веднъж в месеца (600!!!) щяхме досега да сме качили всичко издадено на български език. :P

Четвърто — помощ винаги ще има, защото хората обичат да четат книги!

Редактирано от haripetrov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В репортажа по БТВ една "умна глава" се изказа та още ми е настръхнала косата от бяс... Достоевски и Ботев работели за пари и според Законът за авторското право само физическите библиотеки имали право на разпространение... за съжаление отново сребролюбието е на дневен ред! Не е ли важно това колко масова е подкрепата и заинтересоваността на българите да запазят това кътче на знанието и просветата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Господин Петров (предполагам това е фамилията Ви), нещо не се разбираме. Не ми скачайте на мен, защото не аз съм Вашия враг.

Прочетете какво съм написал и недейте залита в коментари в стил Явор Колев.

От репликата Ви към мен се разбира, че аз съм този, който призовава да не казвате истината и имам желание да бъдете мачкани от тук до края на света.

Не, не съм казал такова нещо.

Говорех само и единствено за съдържанието и информацията, която носи въпросния коментар.

Ако искате да стоите сериозно пред читателите си и пред целия български народ (или поне тези, които ползват интернет и подкрепят сайта и идеите му), не го слагайте там (макар вече да сте го сторили).

Ще кажа само няколко неща и дано наистина се отърсите от емоцията и ме разберете за какво говоря.

Представители на организирана и военизирана, тежко въоръжена и тежко неграмотна терористична група, с ясно изразена йерархична структура е нападнала обществена сграда в София и е обсебила помощния сървър, на който се съхранява форума на безплатна и в съгласие със закона за авторското право обществено достъпна онлайн библиотека. - патоса в това изречение е супер, но е подходящ за форум за тинейджъри, които играят игри, а не казва нищо съществено...и всички знаят много добре защо...

Отговорността за атентата е поел ръководителя на терористичната група Я.К. Групата е проявила безпрецедентна наглост и е филмирала вандалския акт с цел за заблуди обществеността. - не знам за кой атентат се говори и в крайна сметка е добре да сте наясно, че Явор Колев не е никакъв ръководител, а е просто една пионка в ръцете на ръководителите, в лицето на премиера и вътрешния министър на страната ни. А че всички заедно заблуждават обществеността знаем аз, Вие и още около 1000 човека, ползващи интернет.

Със същата цел е разпространено и многократно тиражирано комюнике до медиите. - нима това се случва за първи път? Къде бахме ние всички, когато се опитаха да затворят Арена, няколкото регионални тракера и нахлуха главоломно да изземат сървърите на доставчици на услуги в провинцията? Да ви дам ли линкове за такива "новини" през последните 4-5 години или сам ще си ги намерите?

Според запознати, терористичната група се ползва с държавни протекции, политически чадър и се финансира от придобити с измама бюджетни средства. - съжалявам, но тук вече наистина се навлиза в стила "Приказки на Шехеразада". Има ли смисъл да коментирам това изречение?

Въпреки протестите на хилядите потребители на библиотеката за сега правителството не е взело мерки по случая. - Вие и който и да е очаквате ли наистина правителството да вземе мерки? Всъщност то ги е взело с акцията срещу Читанка-та.

Все още очакваме реакцията на главния прокурор на републиката, на министъра на вътрешните работи и на министър председателя, председателя на парламента и председателите на големите политически партии към този вандалски акт на проява на тероризъм, характерен в днешно време само и единствено за държави като Сомалия. - това е продължението на приказките на другарката Шехеразада. Държавата проявява тероризъм срещу Вашия сайт?!?! Недейте...меко казано е несериозно. И не на последно място не виждам защо трябва да обиждате държавата Сомалия и техните жители. С какво тя е по-долу от нас или автора се опитва да прави аналогия със сомалийските пирати, може би...

Опитах се да бъда кратък с простички аргументи защо този коментар няма място на страницата Ви, ако искате да стоите сериозно в очите на хората.

Иначе (за да няма неразбрали), аз съм един простичък потребител на интернет, който осъжда и заклеймява въпросната акция на полицията, но Ви уверявам, че Ви чака тежка и дългогодишна битка с правораздавателната система и държавата като цяло. И за съжаление по всички тези процеси (този, за моите приятели в арена се влачи вече пета година) ще има осъдени. Много осъдени.

Това е директивата на държавата и на ЕС. Не го ли разбирате това?!?!

Вместо да нападате хора като мен, подсигурете си сериозни адвокати и запазете мълчание за известно време. Не дръжте полицията в течение на нещата, които имате намерение да направите, а оставете хората да ви подкрепят по форуми и сайтове, докато Вие в това време мълчаливо предприемете неща и действия, които ще бъдат от полза не само на Вас.

Оставам с уважение към Вас и всички потребители. А иначе си ми блъскайте минуси и дано бъдете малко по-доволен и удовлетворен от факта, че сте направили едно добро и сте заклеймили неправдата в мое лице.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доцент Милена Цветкова е дългогодишен преподатател в Катедра Книгоиздаване в Софийския университет и преподава три от основните дисциплини на специалността. Ето нейното мнение за случилото се. ГОЛЕМИЯТ СТРАХ ОТ ЧИТАТЕЛИТЕ Когато стане дума за авторско право върху обекти за четене - имам безапелационна позиция. Аз съм ЗА безплатните книги и безплатното четене. Аз съм ЗА тотално елиминиране на бариерите пред читателя. Били те пазарни, езикови или психологически. Аз съм против юридическия монополизъм на носителите на "права" и меркантилните занаятчии. Аз съм против пазарната цензура върху четенето. Твърде шизофренично е да се блокира достъпът до текстове за четене във време, когато се ронят сълзи по "изчезващото" четене. Най-важното е да се чете. Пък било и играейки си с охранителите на четива или заобикаляйки системата. Авторското право е идеално право и затова - неунищожимо. Но никой не е сам автор "на коня" -и той е чел, слушал, черпил идеи, копирал, имитирал или крал от други. "Автор" е само Първият, но кой е той е друг въпрос. Както напомня Марк Твен, само Адам е бил щастливец, защото е знаел, че всичко, което казва, го казва пръв. И нещо много важно - знанието и информацията априори са безплатни! Платени стават, когато планетата е превзета от икономиката, пазара и парите. Това е истината за цялата ни писмена цивилизация. Автор съм на 9 книги, на около 200 статии и на неизмерим брой страници с непубликувани актуални лекции, които раздавам на всички мои студенти. Но съм лобист на Читателя! Той е господарят в полето на писменото знание и книгата. Той е клиентът, той е платецът. Той е оценителят и съдникът. Той е отмъстителят. Той може да издигне даден издател или преводач, автор или книга на пиедестал. У него е и властта да го унищожи и подложи на забрава. Искам нещо да кажа на спекулиращите с мантрата "Закон за авторското право" и на всички клакьори на полицейската блокада на сайта chitanka.info, които скачат с телешки възторг в очите и с доволни, но немислещи глави. Законът за авторското право и сродните му права разрешава свободното използване, възпроизвеждането на вече публикувани произведения и прякото или непрякото им размножаване по какъвто и да е начин и под каквато и да е форма. А уеббазираната виртуална база с писмени произведения точно това прави. И нищо повече. Естествено, че всеки интернет сайт за онлайн четене или теглене на текстове е БИБЛИОТЕКА! А не книготърговска сергия. Продължете четенето >>> http://liternet.bg/publish3/mtzvetkova/chitatelite.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Макар че недочаках отговора на greenclear публикувахме коментара, както и кой го е написал.

Предполагам, че всеки би застанал зад нашата позиция. :yanim:

Получаваш авторските права върху всичките ми коментари във всички форуми и правото да ги публикуваш където и както намериш за добре, на хартиен или електронен носител :yanim:

@algor - Естествено, че коментара е майтап. То отгоре си пише. Имам няколко по-сериозни коментара малко по-горе. И ако ми остане време смятам да напиша и статия за някой от седмичните вестници. Идеята беше само да де демонстрира начина на поднасяне на новини от ГДБОП и да се накарат хората да се замислят какво четат. Това което съм написал вероятно е точно толкова невярно колкото и съобщението на ГДБОП.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Господин Петров (предполагам това е фамилията Ви), нещо не се разбираме. Не ми скачайте на мен, защото не аз съм Вашия враг.

Прочетете какво съм написал и недейте залита в коментари в стил Явор Колев.

От репликата Ви към мен се разбира, че аз съм този, който призовава да не казвате истината и имам желание да бъдете мачкани от тук до края на света.

Не, не съм казал такова нещо.

Говорех само и единствено за съдържанието и информацията, която носи въпросния коментар.

Ако искате да стоите сериозно пред читателите си и пред целия български народ (или поне тези, които ползват интернет и подкрепят сайта и идеите му), не го слагайте там (макар вече да сте го сторили).

Ще кажа само няколко неща и дано наистина се отърсите от емоцията и ме разберете за какво говоря.

Представители на организирана и военизирана, тежко въоръжена и тежко неграмотна терористична група, с ясно изразена йерархична структура е нападнала обществена сграда в София и е обсебила помощния сървър, на който се съхранява форума на безплатна и в съгласие със закона за авторското право обществено достъпна онлайн библиотека. - патоса в това изречение е супер, но е подходящ за форум за тинейджъри, които играят игри, а не казва нищо съществено...и всички знаят много добре защо...

Отговорността за атентата е поел ръководителя на терористичната група Я.К. Групата е проявила безпрецедентна наглост и е филмирала вандалския акт с цел за заблуди обществеността. - не знам за кой атентат се говори и в крайна сметка е добре да сте наясно, че Явор Колев не е никакъв ръководител, а е просто една пионка в ръцете на ръководителите, в лицето на премиера и вътрешния министър на страната ни. А че всички заедно заблуждават обществеността знаем аз, Вие и още около 1000 човека, ползващи интернет.

Със същата цел е разпространено и многократно тиражирано комюнике до медиите. - нима това се случва за първи път? Къде бахме ние всички, когато се опитаха да затворят Арена, няколкото регионални тракера и нахлуха главоломно да изземат сървърите на доставчици на услуги в провинцията? Да ви дам ли линкове за такива "новини" през последните 4-5 години или сам ще си ги намерите?

Според запознати, терористичната група се ползва с държавни протекции, политически чадър и се финансира от придобити с измама бюджетни средства. - съжалявам, но тук вече наистина се навлиза в стила "Приказки на Шехеразада". Има ли смисъл да коментирам това изречение?

Въпреки протестите на хилядите потребители на библиотеката за сега правителството не е взело мерки по случая. - Вие и който и да е очаквате ли наистина правителството да вземе мерки? Всъщност то ги е взело с акцията срещу Читанка-та.

Все още очакваме реакцията на главния прокурор на републиката, на министъра на вътрешните работи и на министър председателя, председателя на парламента и председателите на големите политически партии към този вандалски акт на проява на тероризъм, характерен в днешно време само и единствено за държави като Сомалия. - това е продължението на приказките на другарката Шехеразада. Държавата проявява тероризъм срещу Вашия сайт?!?! Недейте...меко казано е несериозно. И не на последно място не виждам защо трябва да обиждате държавата Сомалия и техните жители. С какво тя е по-долу от нас или автора се опитва да прави аналогия със сомалийските пирати, може би...

Опитах се да бъда кратък с простички аргументи защо този коментар няма място на страницата Ви, ако искате да стоите сериозно в очите на хората.

Иначе (за да няма неразбрали), аз съм един простичък потребител на интернет, който осъжда и заклеймява въпросната акция на полицията, но Ви уверявам, че Ви чака тежка и дългогодишна битка с правораздавателната система и държавата като цяло. И за съжаление по всички тези процеси (този, за моите приятели в арена се влачи вече пета година) ще има осъдени. Много осъдени.

Това е директивата на държавата и на ЕС. Не го ли разбирате това?!?!

Вместо да нападате хора като мен, подсигурете си сериозни адвокати и запазете мълчание за известно време. Не дръжте полицията в течение на нещата, които имате намерение да направите, а оставете хората да ви подкрепят по форуми и сайтове, докато Вие в това време мълчаливо предприемете неща и действия, които ще бъдат от полза не само на Вас.

Оставам с уважение към Вас и всички потребители. А иначе си ми блъскайте минуси и дано бъдете малко по-доволен и удовлетворен от факта, че сте направили едно добро и сте заклеймили неправдата в мое лице.

Отначало бе лично, но сега не. Сравняваш Арена, където пиратството се шири безнаказано с тоя сайт за просвета на българите. Не е коректно. Едно е да гледаш хАмерикански филми без пари, вземайки 0.000001 % от печалбата на големите акули, крадещи от теб, бедния, друго е да затваряш очите на нашата нация! Защото съгласи се, 20, 30, 50, че и 250 лева за книга са непосилна задача за нас, българите! Ти май се занимаваше с внос-износ на работна ръка, ако не греша. Поне така бе преди години. За теб може да са нищо 20 лева или нов Туарег, но за нас, превиващи гърбове заради такива като теб, не са. Чудя се само, защо ли изписах толкова неща в отговор на твоето високомерие. Утре ще тегля още една майна на шефовете си от твое име. Няма как. Трябва да се действа.

Редактирано от ImpossibleMan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получаваш авторските права върху всичките ми коментари във всички форуми и правото да ги публикуваш където и както намериш за добре, на хартиен или електронен носител :baby:

@algor - Естествено, че коментара е майтап. То отгоре си пише. Имам няколко по-сериозни коментара малко по-горе. И ако ми остане време смятам да напиша и статия за някой от седмичните вестници. Идеята беше само да де демонстрира начина на поднасяне на новини от ГДБОП и да се накарат хората да се замислят какво четат. Това което съм написал вероятно е точно толкова невярно колкото и съобщението на ГДБОП.

Абсолютно нямам против нито майтапа, нито това всеки да копи-пейства в сайта си това, което пожелае и автора му е позволил. Интересно, че ти, като автор на коментара, който аз приемам като несериозен, възприемаш гледната ми точка и изказваш абсолютно адекватни мнения в диалога ни. Останалите хора обаче приемат казаното от мен като нападка и като лично посегателство върху тях. А това не е така.

Поздрави и бъди здрав!

Отначало бе лично, но сега не. Сравняваш Арена, където пиратството се шири безнаказано с тоя сайт за просвета на българите. Не е коректно. Едно е да гледаш хАмерикански филми без пари, вземайки 0.000001 % от печалбата на големите акули, крадещи от теб, бедния, друго е да затваряш очите на нашата нация! Защото съгласи се, 20, 30, 50, че и 250 лева за книга са непосилна задача за нас, българите! Ти май се занимаваше с внос-износ на работна ръка, ако не греша. Поне така бе преди години. За теб може да са нищо 20 лева или нов Туарег, но за нас, превиващи гърбове заради такива като теб, не са. Чудя се само, защо ли изписах толкова неща в отговор на твоето високомерие. Утре ще тегля още една майна на шефовете си от твое име. Няма как. Трябва да се действа.

.......

Нямам никакво намерение да падам до нивото на това заяждане елементарно.

Каквото имах да кажа по темата го направих кратко и аргументирано.

Само ще споделя, че изкуството е изкуство и като книга и като кино и като рисунка и т.н. И не сравнявам нито един тракер с нито един сайт, а говоря за Човеци - същите тези човеци, които вече пета година се разхождат из съдилищата и търкат пейките по следствия и съдебни зали. Нима те нямат нужда от подкрепа? Нима идеята на p2p не е точно това да си помагат хората и да споделят това, което имат? Не е ли това идеята и на Читанка (не само тя, разбира се, но една от идеите)?!?!

С офтопика съм до тук. Нито говоря за пари по-горе, нито за пролитариат, нито за ревюлюция. Покрай тези лични пристрастия и емоции, определено доста от пишещите забравят човешкия фактор. Ако него го няма, нито книги ще има в интернет, нито филми, нито опера и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте как се промиват мозъци чрез вестниците :

Банда пускала по 600 пиратски книги на месец

Публикувано изображение

Ха, аз се зачетох в тази новина, защото преди месеци си купих "е-книга" от бгбоок, дето цената на смс- беше 4.80 лв. Срам, не срам, пишех дипломна работа, а книжката ми трябваше спешно... И тъй като имам опит с доставките от издателствата, реших, че ще си я купя чрез смс... Ставаше дума за Сет Годуин и "Новите правила на маркетинга" :baby: И така, викам си, я да видя кого пак са хихнали "смелчагите" от ГДБОП... Споменаваше се за престъпна група от 6 човека, няколко пъти думичката престъпници, но нищо особено интересно... Докато не се усетих, че става въпрос за нашата Читанка... Ех, прекипя ми :mad: И тя ощетила издателите с "милиони левове" - смях в залата :) Като лично аз съм пръснала бая пари, след като съм прочела е-книгата и на базата на това съм взела решение, че си струва да дам 15-20 лв, въпреки че имам други сметки за плащане... Е, и по какъв начин ощетихме издателите? Ще се осъзнаят, но късно, какъв автогол са си вкарали ;) А Читанката ще продължава да ни радва по един или друг начин :) Между другото, на ГДБОП заплатите им идват от нашия джоб...Като техен РАБОТОДАТЕЛ :P не съм съгласна да плащам да си вършат по този начин работата... :)

451 градуса по Глупенхайт

ПУСНАХА МАРГИНИТЕ, НО ЗАТВОРИХА CHITANKA.INFO

Публикувано изображение

Все по-често за синоним на родната си държава българите използват една друга дума -- Абсурдистан. И поводи за това -- колкото щеш!

И вчера не мина без поредното доказателство, че нещо в тази държава не е както трябва. Най-дейното минстерство напоследък (но в никакъв случай не и най-обичаното) обяви чрез пресцентъра си за поредната блестяща акция на спецполицаите си. Как за пореден път разбили поредната престъпна група и пресекли поредната незаконна дейност…

Като им четеш терминологията -- ще кажеш, че са ударили цех за производство на кокаин. Или долари менте. Или поне фалшиво уиски. Ама не би…

В случая, цялата сила на железния държавен юмрук се е стоварила върху…една библиотека. Онлайн библиотека. С плашещото -- за всеки плосък мозък -- име… chitanka.info…

Щеше да е смешно. Ако не беше страшно…

Можеше да се присмеем на поредната сапунка на Супер-Явор и неговата ТИМ-урова команда…но когато в една държава тръгнат да се горят книги -- или да се РАЗБИВАТ библиотеки (пък били те и онлайн) -- нещата не са смешни, а са страшни.

Признавам (даже и без да се ме викали където трябва), че формално, законът е на страната на юнаците от ГДБОП. Макар че, вече се чуват и други мнения относно законността на брилянтната спец-операция…

Обаче искрено се съмнявам в това, че тази онлайн библиотека е нанесла “щети на българската култура и книгоиздателска дейност за милиони левове”.

И нещо важно -- chitanka.info беше библиотека, а не книжарница! Затова и сравнението на МВР с друг един случай отпреди няколко седмици -- когато беше затворен един друг сайт за книги -- не е никак коректно. Защото в този сайт се продаваха сканирани книги -- чрез SMS за 4,80 лв -- и авторът на сайта (който иначе е горе-долу свестно момче) наистина се облагодетелстваше на чужд гръб и за чужда сметка. В случая с chitanka.info обаче, въобще не е така…

Не ме разбирайте неправилно -- не съм против авторското право! Напротив.

И аз съм автор, и аз знам от личен опит колко е гадно да те крадат…но много преди да стана автор, станах читател. Научих се да чета още на около 5-годишна възраст. И в моето детство библиотека беше синоним на храм…

Днес времената са други. И читателите са други. Реалните библиотеки пустеят, но пък виртуалните помагат на хората да не забравят да четат.

Докато не дойдат ченгетата. Щото вече няма истински престъпници за разбиване. Да ударим библиотекарите! Че и да се похвалим с видео…

Господи, тези хора наистина ли си вярват или просто не са се наиграли на стражари и апаши?!

Да затваряш библиотеки е опасна игра. Много опасна…

Първо библиотеките ни ще преминат в нелегалност…

После и други неща…

И след това наистина може да стане страшно.

Опомнете се, господа милиционери! Народът ни е търпелив -- но всичко си има граници.

В ранната половина на 19-ти век един немски поет заявява пророчески:

“Там, къдет изгарят книги, рано или късно ще започнат да изгарят и хора!”

(Dort, wo man B?cher verbrennt, verbrennt man am Ende auch Menschen)

Около век по-късно собствените му сънародници потвърждават думите му. Нацистите изгарят публично книги на пищно аутодафе в Берлин през 1933-та. А по-късно -- и няколко милиона хора… в пещите на Освиенцим и другите концлагери…

По-малко от десетилетие след като целия свят се обединява против уродливостта на нацистката идеология, един американски автор на научно-фантастични романи пише своето най-знаменито произведение: “451 градуса по Фаренхайт“. Може би следните редове ще ви прозвучат много познато:

Романът описва тоталитарно общество, което насърчава масовата култура и потребителското мислене, а книгите са забранени и подлежат на изгаряне. Малката опозиционна група на хората-книги се е заела да спаси духовното богатство, като всеки член научава наизуст някоя книга, за да я направи достъпна за следващите поколения. По времето на написване на книгата в САЩ са в разгара си шпиономанията и ловът на вещици, свързани с маккартизма.

По врмето на антимафиотската акция срещу една виртуална билиотека, в България се вихри показната полицейщина. Докато истинските престъпници са на свобода… или биват пускани от хуманитарните ни съдилища да си лекуват болежките в спа-курорти и санаториуми…

Рей Бредбъри има още един знаменит цитат относно горенето на книги:

“Не е нужно да изгаряте книги, за да унищожите културата. Достатъчно е да откажете хората от четенето…”

(You don’t have to burn books to destroy a culture. Just get people to stop reading them)

А същият този Хайне, когото цитирах малко по-горе, има и още една пророческа реплика:

“Когато героите си отиват, на арената излизат клоуните.”

Смешни сте, господа милиционери! Но още не сте ни затворили устите съвсем.

Засега…

Нямаме право да мълчим. Защото иначе след време децата ни ще разказват на децата си приказки като тази:

“Имало едно време, в което на пожарникарите работата им била да гасят истински пожари. А на полицаите -- да залавят истински престъпници…”

Автор: Пламен Петров

blogatstvo.com

:wors: :wors: :wors:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване