Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Забрана за изключване+иконка за директно изключване WIN XP

Препоръчан отговор

Добър ден,извинете ме ако съм объркал темата - или има такава вече.Въпроса ми е как да забрана изключването от старт менюто на WIndows XP,и дали в същото време може да направя пряк път за да го изключвам само с едно кликване?Благодаря ви предварително ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден,извинете ме ако съм объркал темата - или има такава вече.Въпроса ми е как да забрана изключването от старт менюто на WIndows XP,и дали в същото време може да направя пряк път за да го изключвам само с едно кликване?Благодаря ви предварително :rolleyes:

Здравей,

Бутона Shutdown можеш да изключиш (скриеш) през Local Group Policy Editor:

1) Отваряш RUN // START -> RUN или М$ + R.

2) Пишеш "gpedit.msc" (без кавичките) -> Enter.

3) Отиваш на User Configuration -> Administrative Templates -> Start Menu and Taskbar и поглеждаш вдясно.

4) Търсиш касаещата те опция, а в случая за Win7 (може би за Vista също) - "Remove and prevent access to the Shut Down, Restart...commands"; за WinXP/2000 - "Remove Shut Down...".

5) Отваряш я с двоен клик, активираш я (избираш Enable), потвърждаваш и рестартираш.

Прилагам и картинка 1.jpg

Относно изключването с едно кликване не те разбирам много ясно, но може да се направи кратък път (Shortcut) на десктопа (или където и да е другаде), от който да се извършва изключването. Това може да стане като:

1) Десен бутон там, където искаш да създадеш пряк път за ShutDown.

2) Избираш New -> Shortcut.

3) В новопоявилия се прозорец и в частност поле за път пишеш - "shutdown -s -t 00" (без кавичките). 00 е времето, след което командата се изпълнява в секунди.

4) Избираш Next -> Finish и си готов.

Shutdown си е проста команда. Синтаксисът ѝ, както и всички параметри, които може да приеме са:

shutdown [-i | -l | -s | -r | -a] [-f] [-m \\computername] [-t xx] [-c "comment"] [-d up:xx:yy]

No args 	Display this message (same as -?)

-i	Display GUI interface, must be the first option

-l	Log off (cannot be used with -m option)

-s	Shutdown the computer

-r	Shutdown and restart the computer

-a	Abort a system shutdown

-m \\computername	Remote computer to shutdown/restart/abort

-t xx	Set timeout for shutdown to xx seconds

-c "comment"	Shutdown comment (maximum of 127 characters)

-f	Forces running applications to close without warning

-d [u] [p]:xx:yy	The reason code for the shutdown

u is the user code

p is a planned shutdown code

xx is the major reason code (positive integer less than 256)

yy is the minor reason code (positive integer less than 65536)

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване