Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с десктопа..

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Та.. проблема е следния днес реших да си сменя снимката на десктопа обаче след 2-3 секунди компютъра заби.. рестартирах го от копчето.. сичко си тръгна по мед и масло.. обаче после като се опитах пак да сменя картинката той пак заби.. sad.gif

Благодаря предварително на отзовалите се.. ! :cool:

Редактирано от extreme1108 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware. Преди година това помагаше.

Редактирано от Iztre6tel (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware. Преди година това помагаше.

Да забравих да кажа вече сканирах с Malwarebytes' Anti-Malware нищо не откри sad.gif други идеи.. ?

Ето и характеристиките на лаптопа - Acer Aspire 5530

15.4", WXGA (1280x800), CrystalBrite • ATI Mobility Radeon HD 3200 • 250GB, DVD±RW DL • 1x VGA, HDMI, Gigabit-LAN, 802.11 a/b/g, ExpressCard • WebCam, Windows XP SP3 Professional

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да забравих да кажа вече сканирах с Malwarebytes' Anti-Malware нищо не откри sad.gif други идеи.. ?

Ужас. Намирисва ми на преинсталиране. Толкова яко ядове съм брал с подобни на твоя проблем, че направо се сдухвам още от условието ...

Доколкото усетих, ти си много в час с проблематиката. Щом си пускал скан с Malwarebytes' Anti-Malware, значи си наясно.

Пробвай същото сканиране с други подобни програми, но непременно опитай със Spyware Doctor. Тежък е, но е ненадминат в ресора си.

И непременно кажи какво се е случило.

Редактирано от Iztre6tel (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ужас. Намирисва ми на преинсталиране. Толкова яко ядове съм брал с подобни на твоя проблем, че направо се сдухвам още от условието ...

Доколкото усетих, ти си много в час с проблематиката. Щом си пускал скан с Malwarebytes' Anti-Malware, значи си наясно.

Пробвай същото сканиране с други подобни програми, но непременно опитай със Spyware Doctor. Тежък е, но е ненадминат в ресора си.

Добре сега ще го истегля и ще кажа резултата.. :rolleyes: благодаря че ми помогна толкова бързо.. :yanim:

Такааа.. сканирах с -S&D Personal Edition и с - Spyware Doctor също сканирах и с антивирусната ми Аваст 5.0 нищо не отирха и 3-те програми.. sad.gif някакви други идеи.. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина съжалявам, че не помогнах. Преди време ми се случи на няколко компютъра да оправям поразии от екзотични теми за работната площ. Това всъщност бяха супер досадни добавки, които блокираха целите системи. Точно тогава Malwarebytes' Anti-Malware ми помогна много. Но очемидно при теб случаят не е такъв. Пък и ти още вчера си писал, че си променил само картината на десктопа, а не цялата тема. Съжалявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :mad:

Та.. проблема е следния днес реших да си сменя снимката на десктопа обаче след 2-3 секунди компютъра заби.. рестартирах го от копчето.. сичко си тръгна по мед и масло.. обаче после като се опитах пак да сменя картинката той пак заби.. sad.gif

Благодаря предварително на отзовалите се.. ! :biggrin:

Вероятно си променил регистър на ОС, решение:

Method 2

This describes how to manually perform the same actions carried out by the file downloaded above.

• Click Start, Run and enter regedit
  • Expand HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies
  • If folder Policies contains a folder named ActiveDesktop, select and delete it.
  • Expand HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies
  • If folder Policies contains a folder named ActiveDesktop, select and delete it.

Applies to
  • Microsoft Windows XP

За в бъдеще избягвай да използуваш външни програми за промяна на изгледа на графичният интерфейс на ОС!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Вероятно си променил регистър на ОС, решение:

Method 2

This describes how to manually perform the same actions carried out by the file downloaded above.

• Click Start, Run and enter regedit
  • Expand HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies
  • Expand HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies

Applies to
  • Microsoft Windows XP

За в бъдеще избягвай да използуваш външни програми за промяна на изгледа на графичният интерфейс на ОС!

Май не си ме разбрал правилно,проблема е че като сменя КАРТИНКАТА на десктопа и компа забива и трябва да го рестартира после сичко си тръгва както трябва с новата картинка.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не си ме разбрал правилно,проблема е че като сменя КАРТИНКАТА на десктопа и компа забива и трябва да го рестартира после сичко си тръгва както трябва с новата картинка.. :)

Дали аз не съм разбрал? На този компютър е използувана, може би преди или поне е инсталирана външна програма за промяна и е повреден съответни/ят/те регистров/и ключ/ове. Сега независимо от това че сменяш wallpaper-а "ръчно" от Properties->Desktop, или от десен бутон върху изображението ->Set a Desktop Background, функцията на нормалното изпълнение е нарушена.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

extreme1108, sliderum дава твърде добро решение. Не пренебрегвай добрия съвет. Не само, че той звучи логично, но май именно там е заровена томахавката.

Прецакани са ти регистрите, ако за една тъпа операция, губиш контрол над системата си. Регистрите са гръбнакът на всяка система, поне по учебник де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

extreme1108, sliderum дава твърде добро решение. Не пренебрегвай добрия съвет. Не само, че той звучи логично, но май именно там е заровена томахавката.

Прецакани са ти регистрите, ако за една тъпа операция, губиш контрол над системата си. Регистрите са гръбнакът на всяка система, поне по учебник де.

Ами проблемът се оправя най-лесно с преинсталация на ОС...според някои. :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще опитам това с регистрите и ще кажа дали се е получило.. :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече се оправих с проблема.. след "пипането" по регистрите.. :)

Благодаря много на тези който ми помогнаха.. ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване