Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Сега ще ви разкажа какво се случва с човек, който пуши марихуана почти всеки ден в продължение на 9 години. Този човек съм аз. Ще започна от начало. След раздялата на родителите ми (защото баща ми (алкохолика) ни пребиваше мен и майка ми) се преместихме да живеем в друг квартал. Следователно и приятелите ми си смених както и училището. Новите ми приятели бяха беладжий и пушеха трева. Аз също започнах да пуша ей така на майтап. Първата година не беше проблем защото не пушех всеки ден, ако броя и първата година стават общо 10 години от както пуша и 9 години почти всеки ден бях напушен. Около петата година започнах да правя сериозни опити да спра да пуша, но без резултат, като рекорда ми без да пуша е 3 седмици, а средно спирах за седмица две и незнайно защо пак започвах да пуша. В момента след 10 години пушене съм със следните болести: Дълбока депресия, параноя, шизофрения, загуба на интерес, мания, че някой ме преследва, мания, че искат да ме убият, язва, мигрена, проблем с паметта и без нито един приятел защото намразих всички хора с изключение на майка ми. В момента не съм пушил от 4 дена и се чувствам свеж, пробуден и щастлив. С една дума се чувствам жив, а не в някакъв сън. След всяко спиране на тревата се чувствам така готино и незнайно защо пак започвах да пуша след като знаех, че ще вляза в същият заспал филм който е следният: Първите 10 минути еуфория след това блокиране, понижена концентрация, негативно мислене, голям мързел и затъпяване. След спирането освен свеж, пробуден и щастлив ето ги и другите промени: Леко повишен апетит съпроводен от къркорене на стомаха когато огладнея ( това къркорене се появява два дни след спирането ), сънувам всеки път, спя по 5-6 часа, събуждам се да ходя до тоалетната по малка нужда минимум един път ( когато пуша и като легна и чак след ставането (8-9 часа)ходих до тоалетната ), оная ми работа е в ерекция след пробуждането за тоалетната и не ми тежи горната глава сякаш е пълна с живак. Най-големите лъжи за тревата са, че е безвредна и че не се пристрастяваш. За справянето с депресията и загубата на интерес мисля да пия жълт кантарион и да бягам сред природата както и да хапвам повечко плодове и зеленчуци. Мисля и да се консултирам с психолог. С бягането биха ми се пречистили и белите дробове които сигурно са доста зле. Много ме е страх да не започна да пуша отново защото така няма да преуспея в живота. Имам страшно много мечти, планове и цели, които трябва да постигна на всяка цена. Знам, че ако пуша нищо няма да направя и ще си седя на едно място. Най-страшни са депресията и загубата на интерес. Когато съществуват, че и в комбина не мога да започна да действам по постигането на целите, дори и малки крачки не мога да направя. На сила нищо не става. Имам желание да постигна целите си, но нямам желание да започна да ги постигам. Имам дори подробни планове как ще постигна всичко, но нямам желание. Страшно много искам да преуспея, но сякаш някой седи на първото стъпало на стълбата на успеха с чук в ръка и не ме пуска да се покатеря. Докато писах тази тема пак се депресирах. Как толкова години не съм мръднал дори със сантиметър и колко съм глупав.

Редактирано от Camel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да успееш да я откажеш.Не съм пушил никога трева и не знам какво е,но не може да няма отрицателни ефекти,както се говори в "ъндърграунд" обществото.Може дори и към дъвки да се пристрастиш и в по-големи количества да ти навредят.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни да се обичаш и да се грижиш за себе си ,самосъжалението и самообвиненията няма да помогнат, прочети някоя книга...Не бързай, не изисквай чудеса от себе си... Стискаме палци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се справиш!Пий повече топла вода и билкови чаеве.Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,че осъзнаваш и споделяш проблема си е ГОЛЯМ напредък.Искрено ти желая да се отървеш от тази зависимост и свързаните с нея последици и да успееш в живота,все пак живота е пред теб.Ще бъде трудно,ще изисква огромни усилия,но новият живот който ще имаш после си заслужава всичките усилия.Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors: Браво, първи пост и веднага изповед :clap:

Като за първи пост, всичко е написано съгласно правилата, което ме навежда на мисълта, че пишещия не е за първи път в този форум и знае много добре как стоят нещата :wors:....дали пък това не е поредната партенка :smash:

Другото което породи съмнение в мен са поставените диагнози , за повечето от тях съм съгласен, обаче нема как маниите да са осъзнати и съответно признати ;)

Не съм наясно с марихуаната, щото не ползвам, ама определено тая тема освен да разръчка изпозаспалите сълзливци друго няма да направи ;)

Бе, както и да е.....нека оздравява човека....ама да има предвид, че и балъците нещо са на привършване :cool:

П.П. Моля, да бъде указано къде и след кои редове трябва да се просълзяваме http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors: Браво, първи пост и веднага изповед :clap:

Като за първи пост, всичко е написано съгласно правилата, което ме навежда на мисълта, че пишещия не е за първи път в този форум и знае много добре как стоят нещата :wors:....дали пък това не е поредната партенка :smash:

Другото което породи съмнение в мен са поставените диагнози , за повечето от тях съм съгласен, обаче нема как маниите да са осъзнати и съответно признати ;)

Не съм наясно с марихуаната, щото не ползвам, ама определено тая тема освен да разръчка изпозаспалите сълзливци друго няма да направи ;)

Бе, както и да е.....нека оздравява човека....ама да има предвид, че и балъците нещо са на привършване :cool:

П.П. Моля, да бъде указано къде и след кои редове трябва да се просълзяваме http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Абсолютно съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съгласен.

Офф, това ми беше и моята първа мисъл. Всичко е прекрасно, дето се казва в една поговорка, толкова хубаво, че чак не е за вярване. Такива ги пишехме до някакво секс списание в училище... Ама докато съществува вероятност да е истина как да се обади човек... Съпреживях една форумна "смърт" вече, та съм скептик, какво да ме правиш... Ако наистина преодоляваш тежък момент и търсиш подкрепа, ще я намериш тук. Ще намериш и такива които ще те накарат да се почувстваш по-тежко. Живота не е справедвлив. Честно казано, очаквах живота ти да е бил розов докато употребяваш опиати, а не след като ги спреш, но за всеки си е индивидуално. Успех с начинанията, каквито и да са те, стига да те правят щастлив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брато вземи си едни белезници и си избери един по здрав радиатор, от ония старите чугунените и успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

Брато вземи си едни белезници и си избери един по здрав радиатор, от ония старите чугунените и успех...

Не са му нужни. Към марихуаната няма физическа зависимост, следователно...няма пристрастяване и какво да се отказва. Другаде е проблема. Мислете малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rulom както и другите последващи след него бихте ли се аргументирали за какво ми е нужно да лъжа и какво печеля от тази работа. rulom как така след като имаш мания няма да знаеш за това и какво лошо има да си призная пред напълно непознати хора. Последен въпрос към теб. Какво имаш предвид под "партенка". Знам какво означава точно (използва се в казармата вместо чорапи) но не знам какво искаш да кажеш. giordano вярно е че няма физическа зависимост, но има психическа която е подобна на тютюновата зависимост. Сори, че не споменах, че е психическа.

Редактирано от Camel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

rulom както и другите последващи след него бихте ли се аргументирали за какво ми е нужно да лъжа и какво печеля от тази работа.

rulom как така след като имаш мания няма да знаеш за това и какво лошо има да си призная пред напълно непознати хора.

giordano вярно е че няма физическа зависимост, но има психическа която е подобна на тютюновата зависимост. Сори, че не споменах, че е психическа.

Виж ,не се пали.Просто в тоя форум имаше доста странни и нелогични случки и затова аз лично съм скептичен.Ако имаш психическа зависимост(което съм склонен да повярвам),наистина ще ти стискам палци да се оправиш.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези които лъжат за разни измислени случки във форумите имат един вид печалба от това. Някои печелят рейтинг други пари. За вторите искат разни помощи за операции и си оставят банковите сметки. Аз нямам абсолютно никаква далавера да ви лъжа. Просто исках да споделя с някои поради факта, че нямам приятели. Казват, че когато споделиш ти олеква. Не, че ми олекна много, но имаше лека промяна. Благодаря искренно и лично на подкрепящите ме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марихуаната, както всичко друго в този живот, се използва с мярка и акъл. Който не може - да не почва. Ако имаш склонност към зависимост (а ти имаш и генетична предрасположеност), изобщо не си бъркай носа в никотина, алкохола, марихуаната и други видове наркотици. Физиология му е майката. Скептично настроена съм, защото за толкова години за пръв път чувам за подобни симптоми на някой, който ежедневно употребява марихуана. За параноята и липсата на мотивация - ясно. Често си е ефект от самата трева - за това я пушим в петък вечер, след тежка седмица на работа и гледаме някой малоумен филм, докато едвам си поемаме въздух от смях. Мхм. Знам, че (принципно) всеки организъм си има собствена (не)поносимост, но все пак... Зависимостта ти е психическа и не е чак толкова трудно да започнеш на чисто. Тук си говорим за марихуана, а не за хероин или опази Боже - метадон. .. Аз по рамото не тупам, а съжаление и умиление към хората - не изпитвам. Кой каквото си е надробил, това ще си сърба. Хубаво е обаче (и това ме радва), когато човек осъзнае грешките си и дори да не ги признае пред останалите (въпрос на его), поне умее да ги признае пред себе си. Искаш приятели? Искаш да успееш? Стягай се. Ако имаше по-лесен начин, всички щяхме да го изполваме. Успех ти пожелавам. едит: някой беше писал, че мислел, че ще се чувстваш щастлив докато позлваш опиати (нещо от тоя сорт). Марихуаната не е опиат - справка. Нищо лично - pet peeve ми е. Просто тъпите ченгета съвсем изкривиха представите кое какво е и хората, който не знаят, не правят разлика.

Редактирано от Amadea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

т.нар ИЗПОВЕД ми напомня вестник Лична драма... сладникаво и измислено от началото до края

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости giordano

Тези които лъжат за разни измислени случки във форумите имат един вид печалба от това. Някои печелят рейтинг други пари. За вторите искат разни помощи за операции и си оставят банковите сметки. Аз нямам абсолютно никаква далавера да ви лъжа. Просто исках да споделя с някои поради факта, че нямам приятели. Казват, че когато споделиш ти олеква. Не, че ми олекна много, но имаше лека промяна.

Благодаря искренно и лично на подкрепящите ме.

Аз не съм казал, че лъжеш. Нито че се опитваш да спечелиш нещо. Дори и да е така...не съм аз човека, който определя кой какво да прави. Просто казвам, че към марихуаната според мен няма физическа зависимост, следователно и психическа,която е следствие на първото. Така мисля де. Смятам, че си по-чувствителен и не ти е лесно да се справиш с трудностите, особено ако нямаш приятели...и пушиш за да ти стане по-леко. Някои хора се напиват, други се боцкат (към тези неща обаче след време се придобива зависимост), трети (като жените) като се депресират ядът сладко и правят големи дупета :)

Та мисълта ми е, че ако си по-чувствителен и се депресираш лесно...ходи на фитнес. Не се шегувам. Повярвай ми, това нещо вдига адски много тонуса, настроението, самочувствието, увереността. Освен това, с течение на времето ще си създадеш и самодисциплина и много по - трудно ще се пречупиш. Надявам се, че не съм те обидил с това което казвам, но това мисля аз.

Редактирано от giordano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа хич не ми пука за твоите нощни ходения в тоалетната, както и за ерекцията ти. Нито ще споря с теб дали си добре или си зле, дали си стар познат или просто случайно минаващия пореден неудачник, дали си зависим или си зависнал.

Такива мързеливи търтеи като теб, търсещи утеха и подкрепа от непознати хора сте едно от най-голямото зло на тази планета. Ама не защото пушите или не пушите, а щото освен да се самосъжалявате друго не можете да правите.

Кажи само защо като се напушиш не влезеш веднъж тук да се опиташ да ни нарисуваш с думи розовите слончета, които пърхат около теб и акат розови лайнца, които миришат на розови сънища и са обути в розови гуменки, розови прашки и розови дантели? Някой нарочно ли ти бута цигарите в ръцете, м? Интересно ми е и кой ти дава пари, за да продължаваш да се разстройваш психически?!?!

Или ти си загубил 10 години интерес, ама ходиш на работа?!?! Или мама се грижи с голямата пенсия за мързеливото си и непрокопсало детенце?!?!

Некви ей такива работи ми се въртят из главата.

Не понасям такива като теб, защото дори за миг не си дават сметка, че в един такъв форум като нашия има и деца, които не само четат, а и опитват много неща. Не, че като не пишеш за проблема си те няма да пробват и цигари и марихуана и алкохол и т.н., ама даде ли си сметка, че ако само едно дете опита марихуаната, прочитайки твоя пост ще е най-тъпия ефект, който може да има от твоето писание?!?!

Няма мисъл, бате. Грам. И причината не е в пушенето или непушенето. Причината е в туй, дето си го носим на раменете и дали остава за цял живот пълно с въздух си е единствено проблем на притежателя му.

Да беше те набила майка ти навремето и да те беше пратила да работиш на някоя гара да разтоварваш вагони по цял ден и после да те питам аз щеше ли да ти остане време да тропаш безмислени самосъжаления из форумите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цитат:

В момента след 10 години пушене съм със следните болести: Дълбока депресия, параноя, шизофрения, загуба на интерес, мания, че някой ме преследва, мания, че искат да ме убият, язва, мигрена, проблем с паметта и без нито един приятел защото намразих всички хора с изключение на майка ми.

и още един:

За справянето с депресията и загубата на интерес мисля да пия жълт кантарион и да бягам сред природата както и да хапвам повечко плодове и зеленчуци. Мисля и да се консултирам с психолог. С бягането биха ми се пречистили и белите дробове които сигурно са доста зле. Много ме е страх да не започна да пуша отново защото така няма да преуспея в живота.

Ти сигурен ли си че става въпрос за трева? Такива приятели си си избра. Казваш че мислиш да се консултираш с психолог, а кой ти е диагностицирал шизофренията, айде депресията и параноята иди дойди, язвата е нещо нормално, проблемите с паметта психолга ще ти каже от какво са, доколкото знам от трева временно се загубва краткосрочната памет.

айде фраскайте минуси на воля, аз така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези които лъжат за разни измислени случки във форумите имат един вид печалба от това. Някои печелят рейтинг други пари. За вторите искат разни помощи за операции и си оставят банковите сметки. Аз нямам абсолютно никаква далавера да ви лъжа. Просто исках да споделя с някои поради факта, че нямам приятели. Казват, че когато споделиш ти олеква. Не, че ми олекна много, но имаше лека промяна.

Радвам се за теб,и успех.Да печелиш приятели и да си затворен в себе си е невъзможно.Ти имаш стойност и твоя живот има смисъл-някъде там те чакат хората,които те обичат,дай им възможност да те намерят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с марихуаната наистина е много сериозен,по простата причина че може да се купи навсякъде,по всяко време и на ниска цена.Тази тревица хич не е безобидна и още преди години,когато започна да става достъпна за хлапаците,трябваше да се вземат строги мерки.Сега цялото общество носи на гърба си последствията от слободията на някои хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е там, че ако лесно се пристатяваш към дадено нещо - описаните по-горе от автора симптоми ще са налице. И аз не мисля, че марихуаната е кой знае колко "наркотик", но както всяко нещо, когато прекалиш идват лоши последствия. Тъй, че внимавайте с какво и колко прекалявате ...... :whist: И успех на автора! Малко късно се е осъзнал, ама по - добре късно, отколкото никога! ;)

П.П :

Amadea

Ако имаш склонност към зависимост (а ти имаш и генетична предрасположеност), изобщо не си бъркай носа в никотина, алкохола, марихуаната и други видове наркотици.

Ахам сега го прочетох и аз това исках да кажа ... ;) Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш много приятно и имаш ясна мисъл. Потърси, за да си намериш приятели, има какво да харесат в теб. Хубаво е да разчиташ на приятели, а виртуалните (тези които няма никога да видиш) не са най-добрият избор, а по-скоро заместител, временно решение.

хубав ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щатът Вашингтон празнува легализирането на марихуаната

6 декември 2012 , Дарик

Публикувано изображение

Легалното притежание на марихуана стана реалност в щата Вашингтон, а някои хора се готвят да отпразнуват новия закон, като го нарушат, предаде Асошиейтед прес.

Избирателите във Вашингтон и Колорадо миналия месец гласуваха тези щати да са първите, които декриминализират и уреждан законово употребата на марихуана за забавление. Законът във Вашингтон влиза в сила днес и позволява на пълнолетните да притежават до 30 грама от наркотика - но щатът забранява публичната употреба на марихуаната, която се наказва с глоба, точно както и пиенето на обществени места.

Въпреки това някои хора планират да пушат публично под кулата "Спейс Нийдъл" в Сиатъл. Други планират среднощно парти пред централата в града на "Хемпфест" - фестивал, който от 21 години всяко лято привлича десетки хиляди любители на марихуаната, предава БТА. Говорител на сиатълската полиция каза, че не очаква полицаите да налагат глоби на празнуващите.

По силата на закон от 2003 г. преследването на марихуаната е най-ниският приоритет на местните органи на реда. Още преди приемането на така наречената "Инициатива-502" на 6 ноември полицията рядко е арестувала хора въпреки широко разпространената употреба на "тревата".

Марихуаната остава незаконна според федералното законодателство. Федерални агенти все още могат да арестуват хора заради нея. Министерството на правосъдието на САЩ не каза дали ще се опита да блокира по съдебен път влизането в сила на регулаторните мерки в щатите Вашингтон и Колорадо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...