Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

...

Господин Модератор, печелите годишната награда за "Археолог на годината"! Не че разбрахме и какво общо има някаква новинка в раздела за изповедите, в тема от 2010-та година и смислово звучащо леко като точно обратното на това, което авторът казва. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса как човека с ник "Кемъл", ни показа че знае какво е партенка. Да ама не разбрах от къде му идва името? От цигарите с това име  или от животното камила?  - Камила Паркър...? 

П.П.

Никога не ползвайте Никаква дрога!  Мислете, съмнявайте се във всичко, живейте честно, понякога добротворчествайте, развивайте се, - е , такива работи.

Редактирано от IGRcx3PsIl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хах много ми е забавно, и всички вие, путкопоклонници и скапаните ви некомпетентни мнения сте ми толковеа елементарни и смешни. 90% от великите изобретатели,откриватели и философи са пушили марихуана. Предците ви са пушили марихуана.

Ти си видял, срещнал и разговарял с поне 90% от световните изобретатели ли? Освен остър тон нищо друго смислено не казва това мнение. То хубаво цигареният дим бил миришел, ама дима от тая гадория, па особено примесена и с тютюн, както и мириса не е много по-приятен.

Ако на теб ти трябва нещо, за да се чувстваш специален - това си е изцяло твой проблем. И подобни неща пораждат психическа зависимост и далеч не се разминават без никакви странични ефекти.Всъщност предците далеч не се знае какво са пушили, но е факт че дори и отглеждането на грозде е било забранено от един хан. Така че недей спекулира и дава разни глупави умозаключения предците ни какво са правили. А и пропаганда към употреба на забранени от закона субстанции няма да толерирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А твоето мнение,колко е компетентно? Какво си завършил? Медицина? ...

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А ако е разрешена от закона, ще толерираш ли?

Не, няма. Но в момента закона е на моя страна и понеже той е "по-голям" от личното ми мнение се уповавам на по-големият авторитет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Значи ще си против закона?

Ако нещо не е забранено, то не е непременно разрешено, нито правилно. Но ако е забранено от закона - просто е забранено - няма място за субективни мнения, има едно меродавно и това е мнението на закона. А понеже моето мнение е против коментираното в темата, то се покрива с това на закона, с което законът ме удовлетворява и считам същият за правилен. Нещо по същество имаш ли да кажеш или ще се хващаме за думите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нещо не е забранено, то не е непременно разрешено, нито правилно. Но ако е забранено от закона - просто е забранено - няма място за субективни мнения, има едно меродавно и това е мнението на закона.

Абсолютно.Така си е.Дума да няма.

Време е да свиеме. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бе, интересно ми е ако утре променят закона и легализират тревицата ти дали ще си промениш мнението? нищо друго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не бе, интересно ми е ако утре променят закона и легализират тревицата ти дали ще си промениш мнението? нищо друго.

Едва ли ще си променя мнението. Просто законът в този му вид ми е изгоден, защото е в синхрон с личното ми мнение. Това не означава, че ако утре променят закона и я изкарат от списъка на забранените вещества моето мнение ще бъде променено. Връщаме се към първият принцип - изрична легализация няма да се направи, а ако евентуално се извади от списъка - просто означава, че изрично не е забранена, а това че нещо не е изрично забранено не означава, че е разрешено. Поради тази причина не мога и да съм срещу закона, законът просто няма да има позиция по въпроса, т.е връщаме се в положения на нерегламентираност, което само по себе си отваря вратички за фриволност и свободия. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако стане легално, ще може ли да си отглеждам вкъщи ? или някой ще отглежда и ще трябва да си купувам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако стане легално, ще може ли да си отглеждам вкъщи ? или някой ще отглежда и ще трябва да си купувам

Сигурно ще можеш! на мен пък Амстердам точно затова ми хареса толкова :))  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сигурно ще можеш! на мен пък Амстердам точно затова ми хареса толкова

Ми ходи живей там и си се напушвай колкото искаш. Има държави, където убиват само за изричането на това, което ти каза, така че тук изглежда не сме чак толкова зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ходи живей там и си се напушвай колкото искаш. Има държави, където убиват само за изричането на това, което ти каза, така че тук изглежда не сме чак толкова зле.

Живко стига взимай всичко толкова на сериозно ! Просто изказах мнението си а вече къде ще живея си е моя работа та не се хващай за всяка дума тъпо  е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мери джейна... блърва границите

cropped-aquarium-blur-header.jpg

На фотоапарата ли даде да пуши ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На фотоапарата ли даде да пуши ?

Не аз, ама вероятно :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм прочел всичките мнения които са написани, просто споделям мойта гледна точка. Живея в Холандия от няколко години и мисля че имам доста опит - демек това което ще ви напиша не е прочетено, копирано или предположено, а е просто моя личен опит.
Тревата води до вид пристрастяване... силно е да се каже, че не пристрастява и повярваите ми, това че не се развива физическа зависимост, въобще не значи, че не води до пристрастяване, тъй като едно психическо пристрастяване води също до негативни ефекти - проблеми със съня, раздразнителност, нежелание да се занимаваш с каквато и да било дейност. Но след като българина не се плаши дори и от зависимостта която се развива към алкохола...мисля че на това "пристрастяване" на тревата ще му се смеят и в детската градина.
В зависимост колко натоварена е програмата ми, пуша между 1 и 3 грама на ден, но има дни в които не пуша. След години употреба останових че след прекъсване са ти нужни не повече от 3-4 дена докато проблемите със съня изченат, не си толкова раздразнителен и отново си амбициран се занимаваш с любимото си хоби. Единственият риск според мен е да не станеш безделник - много от пушачите започват да пушат често което ги прави мързеливи и спират да вършат задълженията си както трябва (училищни задължения, или работни ангажименти). Дали обаче ще станеш безделник в следствие на марихуаната или не е въпрос на характер - ако е заложено в теб да си мързелив такъв и ще станеш. Не съм на мнение че марихуаната е опасна и според мен криминализирането е пълна глупост... и нека ви обясня защо. Представете си ако:

Тревата е нелегална:

Май всички виждате какво става... но все пак нека обясня.
1. Създава се излишна работа на полицейските екипи (да гонят 14годишни тийнейджъри за 1 джоинт).
2. Престъпни групировки поемат пазара в свой ръце (които внасят,изнасят,гледат и продават марихуаната).
3. Появяват се дилъри, които освен че нарушават обществения ред, нанасят и икономически щети на страната (колкото и тъпо да звучи... след като продадеш нещо трябва да платиш данък...едва ли някой ще декларира приходите си от 500гр. продадена трева?)
4. Държавата губи какъвто и да е контрол над качеството и условията в които се гледа марихуаната.
5. Държавата губи изключително нужни приходи от бизнеса с марихуана.

Ако тревата е легална:

1. Държавата може да контролира качеството и условията в които марихуаната се отглежда (все пак ще се консумира от хора...)
2. Почти пълно премахване на престъпността в бизнеса с марихуана - кой ще продава нелегално, ако можеш да се сдобиеш легално?
3. Местните дилъри в квартала изчезват... току виж са намерили някоя работа от която обществото би имало полза.
4. Държавата има контрол над пазара, което дава шанс за нови приходи - точно така... тук в Холандия тревата се продава само в Coffeeshop-ове. 70% от приходите на този Coffeeshop отиват под формата на данък в общината в която се намира заведението. Резултатът: Марихуаната която вашите деца ще пушат може би няма да е боклук за който дори не знаем дали е отглеждан в нормална среда, обществения ред ще се нарушава по-малко (тъй като полицайте вече няма да гонят 14 годишните гамени за да им намерят джоинтчето и да им вземат джобните...) а страната ще излезне на печалба... ще има пари, които могат да послужат за подобряването на училищата, инфраструктурата, здравеопазването и тн.

Защо това никога няма да стане в България?
Защото България е водена от престъпници, които нямат интерес в подобряването на условията за живот. Ако правителството легализира марихуаната, приятелчетата им от подземните среди ще се видят в чудо след като цената на стоката им падне 2 пъти :)

А иначе.... Българче да се наричам, първа радост е за мене!

Редактирано от rpang3lov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Живея в Холандия от няколко години и мисля че имам доста опит - демек това което ще ви напиша не е прочетено, копирано или предположено, а е просто моя личен опит.Тревата води до вид пристрастяване...

Само едно нещо ще ти кажа - Цялото ти мнение е псевдологика. Логиката в това мнение може да се приложи за произволно нещо. Например ако държавата узакони убийствата, ще има контрол над тях, няма да се плаща на поръчкови убийци, ами пък убийците ще излязат на светло и ще плащат данъци. Ами то тези, които продават хероин също ще им секне бизнеса, ще излязат на светло и ще плащат данъци. Ще има контрол кого може да убиеш и кой може да продава хероин.

Проблемът е, че хора като теб мислят в пари. Комерсиално и покварено е обществото, но не всичко е пари, мойто момче. Не може подбудата нещо да бъде разрешено да бъде просто печалба. По тази логика нищо не трябва да е забранено, само трябва да можеш да си го позволиш. Забраните не са сложени случайно. Да ти имам излизането на печалба.

Не съм наркобос или мафиот. Не искам още гадории да са разрешени и нормална гледка е да се нарушава общественият ред от 14 годишни напушени гаменчета. Помисли ли, че тези гаменчета пак ще ги гонят и пак ще се продава нелегално, защото не могат да си купят легално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно нещо ще ти кажа - Цялото ти мнение е псевдологика. Логиката в това мнение може да се приложи за произволно нещо. Например ако държавата узакони убийствата, ще има контрол над тях, няма да се плаща на поръчкови убийци, ами пък убийците ще излязат на светло и ще плащат данъци. Ами то тези, които продават хероин също ще им секне бизнеса, ще излязат на светло и ще плащат данъци. Ще има контрол кого може да убиеш и кой може да продава хероин.

Проблемът е, че хора като теб мислят в пари. Комерсиално и покварено е обществото, но не всичко е пари, мойто момче. Не може подбудата нещо да бъде разрешено да бъде просто печалба. По тази логика нищо не трябва да е забранено, само трябва да можеш да си го позволиш. Забраните не са сложени случайно. Да ти имам излизането на печалба.

Не съм наркобос или мафиот. Не искам още гадории да са разрешени и нормална гледка е да се нарушава общественият ред от 14 годишни напушени гаменчета. Помисли ли, че тези гаменчета пак ще ги гонят и пак ще се продава нелегално, защото не могат да си купят легално?

Аз за това май подчертах в поста си, че не знам защо изведнъж всички стават толкова загрижени като заговорим за трева, но като говорим за алкохол няма проблем да сме на по ракийка - две? А тия "14 годишни напушени гаменчета" може да същите тези гаменчета, които се мотаят пияни по дискотеките... как мислиш?

Не става дума за пари, а за решаване на един обществен проблем - смешно е да се гледа на това като на престъпност, след като алкохола е напълно легален. Излшно е и да ти обяснявам защо убийствата не могат да бъдат легални... хероинът също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..... Излшно е и да ти обяснявам защо убийствата не могат да бъдат легални... хероинът също.

А къде е границата? Кой ще определи кое може и кое не може? Не мисля че е разумна идея марихуаната да се легализира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...