Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на двд система 5.1 към компютър

Препоръчан отговор

здравейте имам следния проблем.към компютъра съм свързал двд-то ми за да имам звук но не свирят всички колони.както съм написал в заглавието то е 5.1.свързвам го с обикновен стерео към чинч кабел.ако може да ми каже някой по разбиращ как да направя така че да свирят всички колони.соунд картата ми е на реалтек но няма опция да пусна 5.1 .има слушалки 2,4,6,8 колони.моля помогнете.не знам дали има такъв форум вече но се надявам някой да каже нещо ако знае. reaper9212 ми е скайпа и [email protected] емайл-а.моля пишете.благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как - Старт - Контролен панел - Звуци и аудио устройства - Настройки на високоговорителите - Разширени - Настройка на високоговорителите - и от там го правиш на - 5.1 за Surround Sound. Ето и как изглежда - 2ihpfuo.jpg Успех! дадявам се да съм ти помогнал. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как - Старт - Контролен панел - Звуци и аудио устройства - Настройки на високоговорителите - Разширени - Настройка на високоговорителите - и от там го правиш на - 5.1 за Surround Sound. Ето и как изглежда - 2ihpfuo.jpg Успех! дадявам се да съм ти помогнал. :biggrin:

Такава настройка нема да докара 5.1 зук на двд-то!При свързване със стерео жак към двойка чинчове се задава в компютора режим 2/2.1 speakers и допълнителните настройки се прават от самото двд-Stereo,Music,Cinema,ProLogic,Prologic 2,Matrix и т.н.,зависи от самия модел на двд-то,където се получава цифрово разделение на каналите от самия усилвател на двд-то!За да изкараш от компа 5.1 саунд са необходими не само настройки 5.1,а и изходяши от звуковата карта кабели за 5.1!Кабел стерео жак към двойка чинчове предава само стерео звук(лев и десен канал)!

Редактирано от gniasanie (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване