Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малко памет в диска C:

Препоръчан отговор

Здравейте, незная дали е проблем но имам прекалено малко памет в диска Ц: днес по едно време беше около 570mb и изтрий някои програми и сега е около 1гб.

Лошо ли е да имам толкова малко памет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, незная дали е проблем но имам прекалено малко памет в диска Ц: днес по едно време беше около 570mb и изтрий някои програми и сега е около 1гб.

Лошо ли е да имам толкова малко памет?

Лошо е. Трябва да имаш поне 3ГБ свободна за да работи нормално. Кажи коя Ос използваш и също колко е като цяло заделеното пространство за C:

Другото което мога да ти препоръчам е да направиш едно почистване с CCleaner

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

System Restore-Спри го.

Това вероятно ти е проблема.

Така, попринцип като цъкна десен бутон на My Computer>Properties>би трябвало да има бутон за System Restore нали? Ама аз го нямам.

И направих следното:

Start>Run>написах gpedit.msc .

Избирам Administrative Templates > System и след това > System Restore.

След това ми се показват две опции цъкам на тях и давам Enable. Става ли така?

Сега имам 1,25 Гб.

Редактирано от TheWiLL (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може също да си спреш от "Control Panel->Power Options->Hibernate" , намали си и размера отделен за кошчето за боклук Recycle Bin->Properties... И като спреш System Restore както са те посъветвали по-г0ре ще освободиш място

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също можете да почистите и TEMP папката. Най-лесно може да стигнете до нея така:

Start >> Run >> в отворилият се прозорец напишете " %temp% " - естествено без кавичките. :( >> Enter

Ще ви се отвори папката TEMP. От нея изтрийте всички файлове. Възможно е някой да не могат да се изтрият в момента. След това почистете и кошчето. Понякога така се освобождава доста място на твърдия диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен по-горните съвети, спри индексирането на дисковете (и без това никаква работа не върши, особено при XP) и погледни да не ти е включена хибернацията. Ти хубаво ползваш CCleaner, ама кои опции си отметнал?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен по-горните съвети, спри индексирането на дисковете (и без това никаква работа не върши, особено при XP) и погледни да не ти е включена хибернацията. Ти хубаво ползваш CCleaner, ама кои опции си отметнал?...

Индексирането го спрях както ми каза, когато махнах хибернацията паметта ми стана още по малко (333 мб). В момемта е 834 мб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, попринцип като цъкна десен бутон на My Computer>Properties>би трябвало да има бутон за System Restore нали? Ама аз го нямам.

И направих следното:

Start>Run>написах gpedit.msc .

Избирам Administrative Templates > System и след това > System Restore.

След това ми се показват две опции цъкам на тях и давам Enable. Става ли така?

Сега имам 1,25 Гб.

Ди колкото си спомням Enable означва разрешавам (позволявам).

За да спреш System Restore трябва да е Disable.

П.П. Понякога от вирус се получава проблем със запълването на празното пространство в диск C.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ieenso и в интернет четох и пише да ги сложа на Enable, иначе и аз много добре знам какво означава...

А за гадинки потърси ли за всеки случай?

Може да пуснеш един скан на антивирусната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Индексирането го спрях както ми каза, когато махнах хибернацията паметта ми стана още по малко (333 мб). В момемта е 834 мб.

Ами не трябва да имаш чавка на Enable hibernation. За CCleaner - постави отметки абсолютно навсякъде, без Wipe Free Space, Menu Order Cache, Tray Notifications Cache, Window Size/Location Cache - тези настройки са при мен. Обърни внимание, че освен настройките в Windows имаш и настройки в Applications и там също трябва да имаш отметки навсякъде. Освен това в Options -> Advanced махни отметката пред Only delete files in ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Колко ти е голям дяла " C "

2. " C " само за програми ли го изпозлваш или имаш картинки, аудио или видео файлове.

3. Изчисти кешовете, временните интернет файлове и т.нат.

4. " Disc Cleanup " <-- програмка на MS. Изпозлвай я ако не си..

5. Ако все още не ти се е усвободило място, сканирай за вируси както те посъветваха по - горе.

П.П. Понякога ако теглисх игри от типа на Shaiya и други инсталационния пакет остава в скирите папки Windows ... Естествено там бутай само ако знаеш какво правиш, да не стане да истриеш пакпата Windows и после да се чудиш " извенъж компа ми спря, а когато го включа ми изписва че нямам ОС " ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий всичко от папката ДЛЛ кеш в систем 32 (скрита папка) и от там ще спечелиш поне 600 мб .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Колко ти е голям дяла " C "

2. " C " само за програми ли го изпозлваш или имаш картинки, аудио или видео файлове.

3. Изчисти кешовете, временните интернет файлове и т.нат.

4. " Disc Cleanup " <-- програмка на MS. Изпозлвай я ако не си..

5. Ако все още не ти се е усвободило място, сканирай за вируси както те посъветваха по - горе.

П.П. Понякога ако теглисх игри от типа на Shaiya и други инсталационния пакет остава в скирите папки Windows ... Естествено там бутай само ако знаеш какво правиш, да не стане да истриеш пакпата Windows и после да се чудиш " извенъж компа ми спря, а когато го включа ми изписва че нямам ОС " ...

1. 15 ГБ.

2. За програми, снимки, музика са ми е диска "Д" , също и някой програми са ми на "Д".

3. Изчистих ги.

4. Не те разбрах.

5. Ще си едитна мнението и ще кажа резултатите утре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда прав си .. моя грешка :shy11: . Много ми е интересно обаче какви програми има инсталирани в " C ". Че да започне да инсталира и в " D ". :) Моят дял " C " е даже по - малък ( 13 ГБ ), но ми е напълно достатъчен за стандртните програми за едно PC.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема със сигурност е в Temp папката, освен ако не е вирус... Автора обаче дава много частични отговори и често се налага да се пита по 3 пъти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес оставих да сканира, и познайте какво - не откри вирус.

Честно да ти кажа s-mille в диска " C " програмите са ми тези които Windows ми ги предлага.

Само 1-2 да съм инсталирал. В диска " D " памет "бол" .

Ето и скрийншот: http://prikachi.com/images/135/2303135T.png (Program Files)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш всичко от папките:

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

C:\WINDOWS\Temp

C:\WINDOWS\Prefetch

C:\WINDOWS\system32\dllcache

Дръпни си ATF Cleaner и я пусни да почисти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш всичко от папките:

...

C:\WINDOWS\Prefetch

...

Ако иска да има работещ prefetch, НЕ трябва да трие "всичко" в папка C:\WINDOWS\Prefetch.

Може да се изтрият файловете с разширение "pf" (*.pf), но файл Layout.ini НЕ трябва да се трие.

Редактирано от trosho (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване