Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Acer Aspire 5738g

Препоръчан отговор

Здравейте, лаптопа е Acer Aspire 5738g, преди около една седмица изпуснах лаптопа, но не от голяма вис. около 10см., след което го вкл. тръгна процесора, CD-то мига ама екрана не се вкл., а и индикатора за харда само присветна. Опитах няколко пъти и се вкл. Като се вкл. го прейнсталирах сложих Виста и така една седмица без проблем работи до миналия ден. Работих си на лаптопа и трябваше да го рестартирам и след рестарта нейска да се вкл. Охладителя на процесора върти, CD-то свети, индикатора Power свети, но екрана не дава никва реакция, както и харда само леко премигва и до там, дори биоса не излиза. Дайте съвети от какво може да е, защото съм в Германия и скоро няма да си идвам, а тук дам ли го за ремонт по-добре нов да си взема! Според мен е дъно /също имам подозрения и за видеото/ ама несъм сигурен, имам съмнения за него да не се прецакало при изпускането, но ако беше дъното изопщо нямаше да дава индикация. Ресетнах дъното, като махнах батерийката, но пак никакъв ефект. Дали може да е от тази батерийка проблема? Как мога да проверя от какво е, имам си понятие от комп. и мисля, ако открия проблема да си купя това което е изгоряло от тук и да си го монтирам! Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция и за това сега искам да пробвам ако сам мога да го оправя. Ако имате някакви идеи или представа какво да направя за да го оправя ще е супер! Гледах в youtube клипове как нагряват видеото и после се оправят нещата, дали да пробвам и аз?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция и за това сега искам да пробвам ако сам мога да го оправя. Ако имате някакви идеи или представа какво да направя за да го оправя ще е супер! Гледах в youtube клипове как нагряват видеото и после се оправят нещата, дали да пробвам и аз?

А аз гледах едни видеота, където слагат дъното на котлон или във фурна, да го "поправят"...

Ти на всичко, което видиш в интернет ли вярваш!?

Някакви POST кодове не издава ли? Бипкания, нещо? Паметта наместена ли е? Извади я и я сложи пак.

Ако не стане-Разтърси го умерено силно, когато е изгасен и се опитай да го включиш.

Видео се разпоява от топлина+вибрации и определено не става от един път...Ако е това, то трябва да се презапои или да се смени дъното. Презапояването е с шансове на успеваемост 40/60 в полза на неуспеха.

Изпълненията с котлона и фурната не бих ги правил никога.

Ако е пукнато обаче дъното-Край, Game over.

Не подлежи на ремонт, сменя се...Което ти излиза колкото 1/2 от цената на лаптопа, може би и повече.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Невярвам много на тези неща в интернет, но съм в безизходица и незнам какво ли не пробвах! Не е от рам паметта, защото са 2 слота и 2 памети как ли неги въртях само едната на единия слот после на другия, после другата и не става! Според мен клони към дъното да е проблема, но като му дам Power и тръгва, но само за 2-3сек. и после само си върти вентилатора и светят диодите. Някой знае ли от къде мога да си намеря дъно ново, в Ebay има няколко лаптопа ама се продават цели, а аз искам само дъното и евентуално и видео!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз съм от Велико Търново и имах подобен проблем но си закарах лаптопа на ремонт а дъната в Велико Търново за Acer са доста скъпи вървят около 700 лева(поне така ми казаха)нагоре поне за моят Acer Aspire 5530 но не вярвам и твоето дъно да е по евтино :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ги гледам в Ebay има дъна за 200долара, но дали да го правя или да го пусна на части да се продава и колкото му взема. Доста неща има за продажба 500gb HDD, 4gb DDR3 Ram, DVD, Екран 15,6 с камера, CPU Intel Core 2 T6500, зарядно и батерия. Дали щe мога да взема на тея части около 200евро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ги гледам в Ebay има дъна за 200долара, но дали да го правя или да го пусна на части да се продава и колкото му взема. Доста неща има за продажба 500gb HDD, 4gb DDR3 Ram, DVD, Екран 15,6 с камера, CPU Intel Core 2 T6500, зарядно и батерия. Дали щe мога да взема на тея части около 200евро?

Занеси го на техник за компетентно мнение. Не мога/можем да даваме мнение от разстояние, без да знаем състоянието на лаптопа и да имаме поглед върху това колко "леко" е паднал.

В България подобна консултация ще ти излезе 15-20лв..

За Германия-не знам.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз ако бях в България щях да немеря какъв му е проблема ама тук нямам никаква техника за да го тествам. Благодаря за помоща, но сега е разглобен изцяло ще го почистя, ще прегледам всичко по дъното. На пръв поглед няма надути кондензатори или прекъснати пътеки по дъното, утре ще взема контактна паста и ще го сглобя, и тогава ще видя дали ще тръгне. Ако не тръгне твърдо съм решил да го разпродам на части или цял и колко пари му взема толкова, и след това нова машинка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тъй като проблема още немога да го оправя, искам да ви попитам дали може дъното да е в Sleep режим, защото преди време имах същия проблем, но с настолен комп. Тогава с джъмперите на дъното го оправих, но лаптопите маи нямат джъмпери или аз поне не ги знам! Иначе пробвах махах батерийката няколко пъти уж да ресетна дъното, но никакъв ефект! Някакви идеи да имате по въпроса? Другия въпрос е как да флашна биоса, ако може някой да ми обясни как става ще съм много благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мислиш да флашваш Биос след като машината изобщо не тръгва ? :cool: Изобщо, по-горе беше писал като опция разпродажба на части, така ще изгубиш най-малко време и най-малко нерви. Вероятността да си оправиш сам лаптопа ( както и изобщо да го оправиш) клони към нула.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мислиш да флашваш Биос след като машината изобщо не тръгва ? :cool: Изобщо, по-горе беше писал като опция разпродажба на части, така ще изгубиш най-малко време и най-малко нерви. Вероятността да си оправиш сам лаптопа ( както и изобщо да го оправиш) клони към нула.

Еми честно казано направо ми писна да се занимавам и от понеделник го пускам в Ebay. Искам да попитам само какво да пиша като дефект, според мен дъното е дефектно, а дрругите части си работят, защото ако беше проблема в някоя друга част поне до Биос щеше да ме пуска. Иначе пробвах какво ли не, манах всички компоненти и после ги добавях един по един и пробвах да го стартитам, но никакъв ефект! Вие как мислите 100% ли е от дъното дефекта?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно да е дъното. Пускай останалите части по отделно, не накуп , и без дъното ! Обяви ги като отделни позиции, така ще вземеш най-добра цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно да е дъното. Пускай останалите части по отделно, не накуп , и без дъното ! Обяви ги като отделни позиции, така ще вземеш най-добра цена.

Благодаря ти за помоща! :down:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
публикувано (редактирано)

Колеги проблема е в дъното или процесора! Искам да ви попитам какви са признаците, ако процесора е сдал багажа? Ситуацията е следната при включването на лаптопа тръгва за около 2-3сек. и после само се чува как вентилатора върти като монитора изопщо не реагира. Ако беше проблема в дъното, то изобщо нямаше да тръгва или се бъркам? И как мислите дали процесора е проблема Интел Т6500 като до сега не е вдигал високи температури макс. 70градуса? Питам ви защото ми излезна добра оферта за дъно(120евро с 1год.гаранция) и процесор(80евро без гаранция), но се чудя кое от двете да взема? Някакви идеи и препоръки? Благодаря предварително!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Темата не е пипана от 6 месеца, но се надявам на някой да помогна ако има същия проблем, защото моят се оказа дъно! Като се бях прибрал в БГ носих лаптопа на 3 сервиза и трите ми казаха дъно или видео(вградено) като ми искаха от 600 до 1000лв. за да ми го оправят и бях категорично решил да не го правя. Миналата седмица в Ebay.de намерих същото дъно и се реших да го поръчам цена: 130евро с 1 година гаранция. Сглобих си го и всичко "заспа" :weather3: Сега си върви перфектно лаптопа, но имам само един въпрос! Колко е температурата на видеото до която трябва да достига, сега при игри вдига до 70градуса(NVidia G105M)? :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, отговора на твоя върос е тук: G105M temperature.

Надявам се да ти помогне:P

Темата не е пипана от 6 месеца, но се надявам на някой да помогна ако има същия проблем, защото моят се оказа дъно! Като се бях прибрал в БГ носих лаптопа на 3 сервиза и трите ми казаха дъно или видео(вградено) като ми искаха от 600 до 1000лв. за да ми го оправят и бях категорично решил да не го правя. Миналата седмица в Ebay.de намерих същото дъно и се реших да го поръчам цена: 130евро с 1 година гаранция. Сглобих си го и всичко "заспа" :) Сега си върви перфектно лаптопа, но имам само един въпрос! Колко е температурата на видеото до която трябва да достига, сега при игри вдига до 70градуса(NVidia G105M)? :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линка не ми го отваря колега! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

По-принцип всички карти не се препоръчват повече от 80-85градуса да вдигат до колкото знам, но нямам представа как стой въпроса с вградените? Някаде бях чел, че G105M не е за препоръчване да се "пържи" много, че лесно сдавала багажа! Аз не мисля, че е товаря много, но като играя Roller Coaster 3 и вдига около 70-75градуса и леко ме притеснява, затова и не си помислям да слагам някакви нови игри, че тогава ще изключва сигурно! :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Линка не ми го отваря колега! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/default/sad.gif

По-принцип всички карти не се препоръчват повече от 80-85градуса да вдигат до колкото знам, но нямам представа как стой въпроса с вградените? Някаде бях чел, че G105M не е за препоръчване да се "пържи" много, че лесно сдавала багажа! Аз не мисля, че е товаря много, но като играя Roller Coaster 3 и вдига около 70-75градуса и леко ме притеснява, затова и не си помислям да слагам някакви нови игри, че тогава ще изключва сигурно! :speak:

Повече от 85-90 градуса макс е допостимото... след 90 градуса има опасност от прегряване... и отново ново дъно... :)

Пусни му един 3D Mark и му следи градусите с AIDA64 и сам ще разбереш дали ти е ОК охлаждането на видеото.

Ако не е въпреки сменена и добре сложена паста - трябва да се постави допълнителна пластина от мед/месинг с термо паста отдолу и върху нея... и ще заспи... :) Поздрави и успехи! Дано съм помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване