Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за домашните DVD системи - субтитри, firmware и др.

Препоръчан отговор

Незнам дали тук е мястото,но искам да попитам как да вържа колонките от системата за домашно кино към компютъра?Свързал съм ги към двд-то и сега незнам от там как да ги пусна на компа?Какво трябва да направя по настройките на компа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 296
  • Създадено
  • Последен отговор

Създавам темата по съвета на Tragedy.В нея ще бъдат добавени досега съществуващите теми от форума, засягащи проблемите, свързани с домашните DVD системи-шрифт на субтитри, нов firmware и т.н.Разбира се, в нея ще разискваме и всичко останало, свързано с домашните DVD системи, което вълнува членовете на kaldata.

<{POST_SNAPBACK}>

ПРОБЛЕМ ГОЛЯМ С NEO DVD-E-70 !

----------------------------------------

Здравейте ! Мноо се радвам, че открих точно тази тема в този форум! ЯВно съм където трябва, та веднага на въпроса. Моят голям проблем се нарича NEO DVD-E70 K2. Почти месец си чукам главата у стената дето се навих да взема този евтин и малък, но упорит боклук, заради промоцията на СИМ-картите беше по Коледа - покрай тях ДВД-то вървеше като "подарък" от магазини "ТУ БИ" - да го ТУря на майка им да го ТУря.... Накратко, ужким има DivX, верно, обикновено изкарва субтитрите, но те са тънки, бледи, жълти, без фон и излизат на по 2-3 къси реда в средата на екрана - говоря само за телевизора. Прочее, в почти всички форуми в НЕТ-а ше видите идентичните оплаквания - има поне десетина такива, все за тоя модел.

ВЪПРОСА Е ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ ЗА FIRMWARE ЗА ТОЗИ МОДЕЛ НА НЕО ?

Пичове, ще ми се да мога да го оправя, не ми се хвърля все още ... предварително благодаря на всички !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

ПРОБЛЕМ ГОЛЯМ  С  NEO DVD-E-70 !

----------------------------------------

Здравейте !  Мноо се радвам, че открих точно тази тема в този форум!  ЯВно съм  където трябва, та веднага на въпроса.  Моят голям проблем се нарича  NEO DVD-E70 K2. Почти месец си чукам главата у стената  дето се навих да  взема този  евтин и малък, но упорит боклук, заради промоцията на СИМ-картите беше по Коледа - покрай тях ДВД-то вървеше като "подарък" от магазини "ТУ БИ" - да го ТУря на майка им да го ТУря.... Накратко,  ужким има DivX, верно,  обикновено  изкарва субтитрите, но те са тънки,  бледи, жълти, без фон и  излизат  на по 2-3  къси реда  в средата на екрана - говоря само за телевизора.    Прочее,  в почти всички форуми в НЕТ-а ше видите  идентичните  оплаквания - има поне  десетина такива, все за  тоя модел.

ВЪПРОСА Е  ЗНАЕ  ЛИ  НЯКОЙ ЗА  FIRMWARE  ЗА ТОЗИ МОДЕЛ НА НЕО ?

Пичове, ще ми се да мога да го оправя,  не ми се хвърля  все още ... предварително благодаря на всички !

<{POST_SNAPBACK}>

И аз така....

Имаше преди Нова Година DVD което беше на промоция с карта на GLOBUL и пакет време за разговори!!!

Та от 2004г насам не съм сядал дори и за минута пред телевизора и ни знам кои са ни министри,нито какво ще е времето утре и т.н.

Защото компа ми е верен другар и пред друга електроника не се задържам защото и няма смисъл

Та хората са си казали:"На пазар с жена особено преди празници не тръгвай"

Почна да ми плаче че и се щяло да зяпа някой и друг DivX ,който и запиша и да си слуша музика и така на 31.12.2005 взехме боклучавия модел на NEO със "респектиращото" име Е70-К2

Сложихме го и с голям ентусиазъм се заровихме да пускаме това онова да ни забавлява в Новогодишната нощ дивейки се пред този К Е Н Е Ф на китайската индустрия видимо сглобяван "ПО ТРУДОВО ОБУЧЕНИЕ НА ТУРСКИ ЧАРШАФ"

И така се и оказа плаче ми оная ти ми жена че DVD-тата сечат независимо оригинални или не независимо нови или надраскани DivX-a пък горе долу бива ама SUB ги гледаме с 4 диоптера очила на прабаба ми!!!

Отивам аз в сервиза на Technomarket и им нося щайгата, където заварвам 3-ма 55-60 годишни люде видимо възпитаници на старата школа на "ЛОМОНОСОВ" които с пренебрежение ме поглеждат придават си важен вид и табиетлииската подръпват от от луксозните си папироски марка "ШИПКА" и "АРДА"

Викат "Спокойно момче софтуера на тези модели е сбъркан е сега пускам вълшебното диск-че и вече ще имаш ново DVD"

"Брех"- викам си аз а дано...

Прибирам се аз у нас и с ужас установявам че нещата са си същите и в непроменен вид.Тогава си скъсах ританките да търся нещо в GOOGLE което да ме упъти сам да разреша въпроса но уви няма......

Та за това нека ако има и други които са се минали с въпросната китайска ТОР и са успяли да стигнат до HAPPY END нека да драснат по един ред та да знам какво да правя....

Благодаря предварително!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този месец закупих система за домашно кино Samsung HT-P1200.При възпроизвеждане на филми във формат DivX субтитрите се появяват като пунктирана линия.Какъв е проблема и как трябва да се отстрани?В магазина на Техномаркет Европа при закопуването на системата и правиха ъбгреит и даже показаха филм със субтитри на български език/ е само заглавието му/.Очаквам отговор за което предварително благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

DVD-то ми чете само субтитри с разширение SRT. Разширенията на субтитровите фалове на филмите, които свалям често имат различни от това разширения, Напр. SUB, които плейъра ми не показва. Как мога да си отстраня проблема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че тази програма "Subtitle Workshopе" е за теб. Аз работя с нея отдавна и съм много доволен. Поддържа и конвертира всички видове субтитри. Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,днес си купих двд плеар LG LH-T250SC не съм работил преди с двд.днес забелязах,че с повечето филми(avi) нямам проблеми стига да не са с 5.1 звук,искам да ви попитам как мога да си направя ъпдейт на кодеците в двд-то и може ли да се увеличи резолюцията на ави филмите,също така трябва ли по някакъв особен начин да се преименоват и записват ави филмите? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,днес си купих двд плеар LG LH-T250SC не съм работил преди с двд.днес забелязах,че с повечето филми(avi) нямам проблеми стига да не са с 5.1 звук,искам да ви попитам как мога да си направя ъпдейт на кодеците в двд-то и може ли да се увеличи резолюцията на ави филмите,също така трябва ли по някакъв особен начин да се преименоват и записват ави филмите? :P

<{POST_SNAPBACK}>

Съветвам те да не пипаш нищо щом си работи ;) , това за което питаш не е *игра*. Защо се налага да правиш ъпдейт на кодеците? Все пак ако е нещо което не ти върши работа, защо си го купил и то същият ден се налага ъпдейт?

Относно изискванията за avi - формата, прочети внимателно инстукциите!!! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Молба за намиране на firmware и скритото меню (комбинацията за старият модел при отворена вратичка да се натисне 9735 НЕ РАБОТИ тук)

За съжаление за модел:

NEO DVD-PDX77DivX (DVD-PDX77-E2)

Сериен започващ с: 510XXXXXXX

Няма и не можах да намеря firmware, а само заявки за такъв!

Ако някой може да помогне ще съм благодарен!

На http://pdx77.tripod.com/ няма информация има само за по старите модели с чип ESS а този е с чип Zoran Vadis!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да знае filware за Crown DP-4333 ? Изостават ми титрие и не знам какжо да правя, помогнете, не само с линк но и как ес прави , моля ;):wors: На РСто си ги оправям с BSplayera но драсна ли го на ДВД закъсняват...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че тази програма "Subtitle Workshopе" е за теб. Аз работя с нея отдавна и съм много доволен. Поддържа и конвертира всички видове субтитри.

Успех.

Имам следния въпрос аз ползвам "Subtitle Workshopе" но не мога да направа субтитри smi формат били ми обяснил как става ;)

И още нещо пуснах на две двд- та lg филм със субтитри във формат srt, sub но не ги разпознава никои от субтитрите в книжката на двд -та пише чете smi но не успях да ги направа как даги направа

Имали друг начин да оправа този проблем

Мерси за помоща

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния въпрос аз ползвам "Subtitle Workshopе" но не мога да направа субтитри smi формат били ми обяснил как става :eek:

И още нещо пуснах на две двд- та lg филм със субтитри във формат srt, sub но не ги разпознава никои от субтитрите в книжката на двд -та пише чете smi но не успях да ги направа как даги направа

Имали друг начин да оправа този проблем

Мерси за помоща

Опитай следното:

След като си отворил субтитрите в програмата, отиваш на File>Save as.. , избираш формат "SAMI Captioning" и кликваш два пъти.

При мен така става конвертирането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ,кажете какъв тип субтитри да ползвам.DVD то ми е ЕЛИТ ЕП 225.Чете само DVDиVCD формат .След като конвертирам AVI във VCD добавям srt или sub субтитри,но не ги отваря.Какво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ,кажете какъв тип субтитри да ползвам.DVD то ми е ЕЛИТ ЕП 225.Чете само DVDиVCD формат .След като конвертирам AVI във VCD добавям srt или sub субтитри,но не ги отваря.Какво да правя?

няма и да ги отвори , трябва да залепиш субтитрите в/у VCD-то , а как става потърси с търсачката Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

А някой да знае filware за Crown DP-4333 ? Изостават ми титрие и не знам какжо да правя, помогнете, не само с линк но и как ес прави , моля :baby::)

На РСто си ги оправям с BSplayera но драсна ли го на ДВД закъсняват...

Много ви моля, обърнете внимание на горенаписаното и ако имате решение помогнете 10х предварително
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Моля за помощ,ако някой има идеи откъде мога да намеря Firmware за небезизвестната марка NEO HT-625E ,нека сподели.Предварително благодаря.

Редакцията е моя-kokomil

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля зя помощ?

Имам един въпрос може ли на домашното ми DVD PHILIPS LX600 да го ипгрейдна да чете и DIVX и AVI.

Търсих навсякъде но нищо не намирам. Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне. Публикувано изображение:whist:;):wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Моля зя помощ?

Имам един въпрос може ли на домашното ми DVD PHILIPS LX600 да го ипгрейдна да чете и DIVX и AVI.

Търсих навсякъде но нищо не намирам. Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне. Публикувано изображение:);):wors:

По принцип не може, но това което си посочил като модел не е домашно кино, а Digital AV Receiver, т.е. цифров усилвател+FM/AM тунер!!!

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/...searchtxt=LX600

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

хора помагаите!!!!от 1 седмица си взех такова нещо!!но субтитрите на бг бяха доста бели и понякога не се четяха намерия firmware www.alec999.tk и се получи желания ефект субтитри с черен кант но няма вече кирилица само ироглифи!!ако имате от някаде ифо как да си върна стария дори пак да е гаден и да не се чете ще съм ви благодарен или поне ми даите няква идея че ся за нищо не става!DAEWOO DV700S

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване