Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за домашните DVD системи - субтитри, firmware и др.

Препоръчан отговор

Някой знае ли дали има Firmware за Neo DVD-HT602 ??? Имам проблеми със силата на звука Публикувано изображение и ме посъветваха да си сменя firmware, но никъде не откривам за този модел. Моля ако някой знае къде мога да намеря firmware update, ако изобщо има, нека помогне ! Или поне ако някой има същия и знае как може да си намаля силата на звука, че на най-ниската степен за сила на звука е супер висока. Не знам дали някой друг се е излъгал да си купи такъв плейър с толкова тъп недостатък, макар и всичко друго му е супер - все се налага да се надвикваме, когато слушаме радио или музика!

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 296
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравейте, имам Samsung DVD P355B и като цяло съм много доволен от него. Само че на последък някой филми не може да тръгнат. Има звук и размазана картина. Мисля че трябва да се упдейтват видео кодеците. Прав ли съм или проблема е друг???? Може ли да ми кажете как да си ъпдетна firmware-то или трябва само divX кодеци да се вкарат. Благодаря ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Ползвам система за домашно кино LG.При филмите 5.1 каналния звук работи,но при клипове на песни с такъв просто няма звук,а 5.1 канално само аудио въобще не се показва...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Имам проблем с DVD-плеъра си - SANG DVD-D312. Изкарва само бели субтитри без тъмна лента зад тях, които на светъл фон изобщо не могат да се четат. Доколкото знам, някои модели могат да се надграждат софтуерно, но дали точно с този случаят е такъв и дали това би решило проблема ми...? Можете ли да ми кажете (1) къде да търся и, ако намеря, (2)как точно се актуализира софтуерът на DVD-плеър? Много благодаря за всякакъв съвет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Домашният ми DVD player e Goodmans GDVD217 възможно ли е понякакъв начин да му се постави или инсталира DivX/Xvid декодер да може да разчита и .avi файлове. В момента единствено си чете DVD MP3 и уж MPEG2 (но кога ко чете кога не)!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записах двуслоен диск HP DVD+R с CloneDVD2 (до сега само с нея записвам), записа мина без проблем но като го пъхнах в домашното кино Philips LX3900SA ми изписа NO DISC! Пробвах диска на DVD Panasonic S29 и Philips DVP5140 - няма проблем, диска се плейва! Някой пускал ли е записан на PC двуслоен диск на това домашно кино?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато решите да си купувате нов възпроизводител вземете със себе си поне един диск за проба. В диска да има филм по възможност нов и български субтитри задължително! Помолете продавача/консултанта за демонстрация (той просто е длъжен да го направи) и евентуална настройка на българските субтитри. Обърнете внимание и как ще се покажат - големина, фон, цвят и други такива подробности и ако ви хареса тогава го купувайте! За тези които вече имат такива марка LG и субтитрите излизат на маймунки да сменят кодовата таблица. Това става като се задържи бутона за субтитрите натиснат за около 3 секунди. Отваря се едно меню за избор на езикови таблици. С навигационните бутони избирате таблицата 1251 (това е българската кодова таблица). По подразбиране е избрана 1252 - западноевропейска. Предполагам по подобен начин могат да се сменят и на други марки субтитрите. На последните модели вече дори се четат и файлови имена на кирилица. За безпроблемно отваряне на субтитрите трябва името на видеото (филма) да е абсолютно еднакво с името на субтитрите (без разширението разбира се).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да чета субтитри на филми записани от компютър. Има ги на диска, но аз не ги виждам и не мога да ги заредя. Отваря се само филм. Предполагам че трябва да си инсталирам Firmware update за DVD JVCTH-S11. Между другото тези филми се четат коректно + субтитри на други DVD плеъри.

Моля помогнете с линк или съвет.

Благодаря предварително.

Може и тук e-mail:[email protected]

pgs

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Mustek MP70B и за съжаление не съм го купил от България. По принцип модела работи със субтитри, но както се подразбира не и с кирилица. Има ли начин да го "кирилизирам" или с firmware да го модифицирам? Моля за помощ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, шом четете това значи вече сте изгубили доста време да търсите начин да накарате ДВД-то си да чете субтитри, макар да ги има в диска с филма! Истината е, че трябва да се изтегли от интернет малък ъпдейт наречен FirmWare, който е с разширение .bin и който се записва на диск и така се инсталира на двд-то. Идеята е много тъпа нали? Няма друг начин. Лъжа, има ;)) Вместо да си играете да си записвате ътдейти и да си губите времето, а и парите, тъй като си развалих ДВД=то вече , можете просто да си изтеглите една елементарна проиграмка наречена - avisubtitler , за предпочитане е версия 025, тъй като другите дават грешки. Елементарна и малка програма е. Не се безпокойте за качеството, не се разваля, а и да се развали , влиза в употреба веднага друга програма която може да конвертира един вид филмови фаилчета в друг! ;) така че истината е - не си губете времето с тия ъпдейти, аз изгубих цяло денонощие ;)) Е , сега вече всичко зависи от вас! П.С. развалянето на ДВД-то ми се изрази в това , че си заклучих региона и сега чете само щатски ДВД=та :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така имам двд-и отделно от компютъра, но няма български надписи, казаха ми,че по някакъв начин се flash-a някои знае ли как по-точно става номера

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела какъв е ? Пробвай от DVD displey,да му зададеш код 1059-това е кода за България !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Модела какъв е ?

Пробвай от DVD displey,да му зададеш код 1059-това е кода за България !

Модела е МаgnuM , нищо повече не пише, не можах да му намеря firmware никъде... къде ли не търсих, чак накрая му инсталирах на МАГ :ph34r: ама не е съжсем което трябва, даже никак :ph34r: Не постигнах нищо,дори си заклучих региона... :) какво да ви кажа, ако някой може да помогне, ще почерпя :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои двд-та четат само *.суб файлове, някои само *.срт .

Най - лесният начин за решаване на проблема : вгради субтитрите във филма с програма от типа на ависуб да речем.

Благодаря за съвета, но при мен това се реши по друг начин. От дистанционното на ДВД-то се въвежда комбинация от клавиши. Но това е само за JVC. Благодаря все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои двд-та четат само *.суб файлове, някои само *.срт .

Най - лесният начин за решаване на проблема : вгради субтитрите във филма с програма от типа на ависуб да речем.

Да,субтитри ще има,но пък ще бъде без звук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Здравейте.Донесоха ми едно Двд Neo-PDX77.Не изкарва никакъв образ.Аудио изхода му работи обаче няма видео.Дали може проблема да е от някои настройки или от процесора? Пробвах да го вържа и на 3те изхода(скарт,чинч и S-video)На скарт и чинч не излиза нищо а на S-video се появява нещо много смътно само колкото да се разбере че е пуснато нещо. Някъкви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как стана, но не намирам моя пост за ДВД "НЕО М50". Така, че да ви помоля отново за помощ! Субтитрите му са много малки! Какво да правя? Благодаря още веднъж!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не можеш да направиш.Единственото решение е да вграждаш субтитрите във видео потока.Това обаче отнема време и губиш качество.Всъщност има 2 начина за вграждане на субтитри.Другият е с графични субтитри но този модел двд не чете желания формат.Така че най-практичното което мога да ти препоръчам е с word да си направиш всички букви главни.Десен бутон-фонт-all caps!И ако имаш късмет да ти изкарва субтитрите най-отдолу,а не по средата на екрана това ще е достатъчно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва първо да си инсталираш кодеци.Kl-codec поддържа Vobsub които ти трябва за вграждането на субтитрите.Можеш да използваш Virtual Dub обаче ще ти трябва plug in и програма с която да направиш субтитрите от .sub на .ssa (Subtitle Workshop). Аз ти препоръчвам да пробваш със win avi video converter.Много е лесна за използване.Имаше и някаква друга-Avi subtitler.Ако искаш се поразрови малко повече из форума даже мисля,че имаше тема за вграждане на субтитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Пичове помощ,значи неото е без грешка на двд дискове- не чете цд дискове макар че в началото ги четеше,на родителското тяло е обратно ,чете цд дискове-не иска двд-та...имали лек или е станало 2 в 1/моделите са е70 и пдх77.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване