Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за домашните DVD системи - субтитри, firmware и др.

Препоръчан отговор

Нали имате в магазина такива двд-та.Вземи един диск със филм и попитай колегите ти,те може и да знаят. p.s. Случайно прочетох че работиш в магазин за техника.Аз съм сигурен,че ще се оправи. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 296
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Освен да си купиш някой свестен DVD плеър, не виждам какво друго да ти предложа. И Neo, и Elite са боклуци.

Не, няма такава възможност.

Намира се, ама не си написал какъв е моделът, а това важно.Ето, например за NEO PDX77

Публикувани изображения

Порови се малко в менюто и ще го оправиш,търси нещо относно субтитрите там и какви субтитри да ти чете.Аз лично след малко игра го оправих.

Доста се рових има всевъзможни езици но не и български или дори руски. На едно място се вкарва някакъв код за други езици и това направих но няма никаква промяна. Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста се рових има всевъзможни езици но не и български или дори руски. На едно място се вкарва някакъв код за други езици и това направих но няма никаква промяна. Публикувано изображение

А някъде не пише ли просто кирилица(cyrillic),на мойто пишеше така и стана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно проблема с мултисесийните дивидита(т.е. "невиждането от плеърите на 2,3 и т.н сесий)-при използване на презаписваеми(DVD+RW) се четат нормално всички сесий.Не знам на какво се дължи,явно нещо свързано с booktype,но резултатът е на лице.Плеърът ми е Kiss DP-1000,но съм пробвал и на други,ефектът е същият.При дисковете за еднократен запис се вижда само първата сесия(независимо от програмата за запис(пробвал съм под Windows и под Linux-същата работа.Накратко-ако искате мултисесийно ДВД,използвайте само +RW!Дано съм полезен на някого. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Току що се сдобих с ново ДВД и то да не чете субтитрите изкарва ги с йероглифи. ДВД-то е Philips 3260/12 http://www.p4c.philips.com/files/d/dvp3260..._12_pss_bul.pdf

в самото ДВД ме праща към този сайт www.divx.com/vod има и код, но не знам какво се иска от мен да направя кажете ми за какво е този сайт и този код.Моля дайте съвет как да си оправя субтитрите. :clap:

От дистанционното избираш бутон Setup,който отваря меню за настройки на плеера,избираш Language

Language OSD Language:English

Subtitle :Auto (Auto)

DivX Subtitle :Ciryllic (Cyrillic)

Audio :English

DVD Menu :English

Тези настройки които са в скоби са подменюта и трябва да се отворят до край и са НАЙ-ВАЖНИТЕ.

При мен е така,надявам се и при теб да са същите независимо от модела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:lock: [Много благодаря то било елементарно, но се заблудих че има и на друго място субтитри.

:shock11: То е било елементарно, но незнам защо си реших, че трябва да е по-сложно. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Бихте ли ми казали мнението си за този случай: Марката е LACIE SILVERSCREEN MULTIMEDIA 500GB.Субтитрите излизат йероглифи, когато го включа към тв и работи с вградения плеър. Нямам достъп до настройките на плеъра. Като гледам на лаптоп няма проблем. В SETUP нямам RUSSIAN. Как да оправя субтитрите? Лек ден на всички! blusky

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам домашен ДВД-плеър "Елит" модел PV-374EX, който не иска да чете филми с някои XviD-кодеци (например XviD 1.1.0 и XviD 1.1.2 Final ) . Как мога да го ъпдейтна и с какви кодеци ? Предварително благодаря за помощта !

Редактирано от karadzha (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,питането ми може да се стори тъпо на по-компетентните .. ама все пак да пробвам ... начи взех си ДВД ,като в конфигурацията пишеше ,че чете субтитри от DivX ,ама като кача някой филм на диск ,искарва ми субтитрите ,но все едно за бесеница ... само някакви чертички .. предполагам (и се надявам) да е нещо от настройките на DVD-то .. ама пипах и беше безрезултатно ,та молбата ми е .. ако някой има представа как може (ако изобщо може) да се отстрани тоя проблем да сподели. Марката и модела на ДВД-то е "Samsung HT-X20". Благодаря предварително на отзовалите се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:help: Здравейте, моля ви за помощ! Гледам филмите с флашка, но ДВД-то най-често чете субтитрите до средата на филма,(на някои филми въобще не тръгват, а в редки случаи по изключение вървят всичките). Не е до формата, пробвала съм всичко, за което се сещам, но проблемът си остава. Някой има ли идея какво става? Благодаря ви! :baby:;):)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв е точно моделът,какво си правил и за всеки случай прочети пак упътването.Това е все пак SANG...

Моделът е SANG MPEG4 с USB вход, а флашката е 4 GB USB A-DATA PD4. В упътването не пише нищо за паметта , а аз си качвам филмите и субтитрите на флашката, но субтитрите прекъсват по средата на филма. Четох в постовете тук за изключването на флашката от компа, да не се изключва с разчленяване, а нещо друго, не разбрах... :P:speak: Моля за помощ!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте ,питането ми може да се стори тъпо на по-компетентните .. ама все пак да пробвам ... начи взех си ДВД ,като в конфигурацията пишеше ,че чете субтитри от DivX ,ама като кача някой филм на диск ,искарва ми субтитрите ,но все едно за бесеница ... само някакви чертички .. предполагам (и се надявам) да е нещо от настройките на DVD-то .. ама пипах и беше безрезултатно ,та молбата ми е .. ако някой има представа как може (ако изобщо може) да се отстрани тоя проблем да сподели.

Марката и модела на ДВД-то е "Samsung HT-X20".

Благодаря предварително на отзовалите се!

И аз имам същият проблем със Samsung HT-TZ315, много Ви моля ако някой знае как да се оправи този проблем да отговори. Благодаря Ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали може да се свърже ДВД със стар телевизор (Панасоник от началото на 90-те)? В магазина ми казаха че трябва да има вход за RCA кабел обаче не съм сигурен как да разбера на телевизора дали има такъв вход. Телевизора се свързва с видео с кабел с един край за аудио и един за видео.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай добре отзад и встрани телевизора,виж какви входове и изходи има (трябва да са написани) и ги сравни с ДВД плеера.Ако няма надпис,те са еднакви по външен вид(става въпрос за RCA изводите).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

здравейте.имам проблем с домашно кино samsung ht-p10 не изкарва винаги субтитрите на филмите и ме кара да прекодирам филмите в други файлове,ако може да ми помогнете с някакъв софтуер да препрограмирам двдто с някакъв друг.казаха ми че в магазините където продават двд имало дискове с програма за ъпгрейд но го правили при закупуване на стоката а аз вече съм го закупил и е извън гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте имам нужда от помощ - купих си Panasonic DMP-BD50K от USA но се оказа заключен - не възпроизвежда DVD от регион 2 - BG.

Може ли някой да ми даде линк за firmware или програма за отключване на региона на Panasonic DMP-BD50K .

Във интернета има някаква страница:

http://www.mrmdvd.com/catalog/product_info...products_id=950

на която продават мод за Professional multiregion mod service for Panasonic DMP-BD30/50 за 149 £

Предварително благодаря

Здравейте имам нужда от помощ - купих си Panasonic DMP-BD50K от USA но се оказа заключен - не възпроизвежда DVD от регион 2 - BG.

Може ли някой да ми даде линк за firmware или програма за отключване на региона на Panasonic DMP-BD50K .

Във интернета има някаква страница:

http://www.mrmdvd.com/catalog/product_info...products_id=950

на която продават мод за Professional multiregion mod service for Panasonic DMP-BD30/50 за 149 £

Предварително благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички - препрочетете моя пост и си помислете доста преди САМИ да правите нещо. http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...st&p=118374

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си Philips 3500s. Не чете субтитри в DivX формат.Как мога да го оправя?

има няколко вида субтитри

SUB SMI TXT като всички са различни по формолиране на съдържанието

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Привет, Имам си Самсунг НТ-Х20. Проблем се явява просвирването на няколко DVD филма записани по съответните им папки на един носител, в случая флашка (8GB) или външен хард диск (80 GB + 150 GB). Дяловете са FAT, иначе изобщо не разпознава носителя. Може ли някой да ми помогне моля?!... ...в добавка... Дори и DVD-то да е едно (един филм) пак не тръгва нормално при наличието и на DivX файлове на същия носител.... Благодаря предварително за всякакви съвети!...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Здравейте,имам въпрос и съм сигурна,че ще ми помогнете.По какъв начин мога да запиша анимационни филмчета за да се четат от DVD плеър,който е по-стар модел и не чете Div-x формат.Благодаря ви предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, някой може ли да ми помогне със фирмуеър на Sony DAV DZ-630. Проблема е че субтитрите са много малки и не чете файлове изписани на кирилица.

Редактирано от Subline (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване